Говорили про протестантську церкву, богословські дискусії з римо-католицькою церквою та екуменічний діалог з відомим пастирем, засновником і головним редактором інтернет-порталу baznica.info
Ця подія викликала величезну небудову в житті ЄВРОПИ. Траплялися і релігійні війни, було багато трагедій і життєвих і особистих. Казати, що це скорботна дата,теж неправильно. РЕФОРМАЦІЯ стала стимулом для оновлення КАТОЛИЦЬКОЇ церкви, я не сприймаю лютеранство як щось окреме від західної церкви. Думаю, всі ці 500 років ми знаходимося в стані діалогу, який запропонував Мартін ЛЮТЕР. Це НЕ завжди проходило спокійно. Інколи це проходило на підвищених тонах. Ми вважаємо вас своїми братами. Можливо, наші діти чи внуки знайдуть шляхи до єдності.
Було б неправильно сказати, що між нами немає богословських суперечок. Досі невиясненою для нас є практика індульгенції.
Що стосується визнання святих, ми вважаємо таких людей, як загальноцерковний приклад для наслідування, але ми до них не молимося. Тому, що ми вважаємо, що святий є будь-який чоловік, який знаходиться з Богом! В чистилище чи митарство ми не віримо. Людина потрапляє чи до раю, чи до аду.
Богородиця є для нас прикладом віри. Ми приймаємо догмати, які були прийняті на ВСЕЛЕНСЬКИХ соборах, що стосувалися Марії. На богослужіннях читаємо МАГНІФІКАТ. Знаю лютеран, які приватно моляться першу частину розарію. До речі, одне з апокрифічних джерел говорить, що Лютер помер з розарієм в руках...
Говоримо про урочистість Благовіщення та його сакральне значення для кожного християнина.
Триває час Великого посту, коли кожен християнин має більше часу присвячувати духовним практикам. Та чим вони відрізняються, сказати може далеко не кожен. Отець Міхал Бранкевич виправляє цю прогалину.
У своєму блозі відомий християнський медійник та громадський діяч Руслан Кухарчук звернув увагу суспільства, що в нових банкнотах все менше згадок про Бога. Чому таке трапляється і чи це засвідчує секуляризацію суспільства, говоримо з отцем Міхалом Бранкевичем.
У катехизі отець Міхал Бранкевич говорить про смерть Ісуса Христа, про значення його страждань для кожного з нас.
Отець Петро Франків розповідає про Великий піст, про головні помилки та як їх оминути.