Говорили про протестантську церкву, богословські дискусії з римо-католицькою церквою та екуменічний діалог з відомим пастирем, засновником і головним редактором інтернет-порталу baznica.info
Ця подія викликала величезну небудову в житті ЄВРОПИ. Траплялися і релігійні війни, було багато трагедій і життєвих і особистих. Казати, що це скорботна дата,теж неправильно. РЕФОРМАЦІЯ стала стимулом для оновлення КАТОЛИЦЬКОЇ церкви, я не сприймаю лютеранство як щось окреме від західної церкви. Думаю, всі ці 500 років ми знаходимося в стані діалогу, який запропонував Мартін ЛЮТЕР. Це НЕ завжди проходило спокійно. Інколи це проходило на підвищених тонах. Ми вважаємо вас своїми братами. Можливо, наші діти чи внуки знайдуть шляхи до єдності.
Було б неправильно сказати, що між нами немає богословських суперечок. Досі невиясненою для нас є практика індульгенції.
Що стосується визнання святих, ми вважаємо таких людей, як загальноцерковний приклад для наслідування, але ми до них не молимося. Тому, що ми вважаємо, що святий є будь-який чоловік, який знаходиться з Богом! В чистилище чи митарство ми не віримо. Людина потрапляє чи до раю, чи до аду.
Богородиця є для нас прикладом віри. Ми приймаємо догмати, які були прийняті на ВСЕЛЕНСЬКИХ соборах, що стосувалися Марії. На богослужіннях читаємо МАГНІФІКАТ. Знаю лютеран, які приватно моляться першу частину розарію. До речі, одне з апокрифічних джерел говорить, що Лютер помер з розарієм в руках...
Відгуки
Легендарний дисидент, правозахисник, релігієзнавець, публіцист та віцеректор Українського Католицького Університету нещодавно відсвяткував свій 72 рік народження.
Крім того, в цьому році виповнюється рівно 45 років з дня заснування нашим гостем правозахисної організації Гельсінської Спілки за яку пан Маринович заплатив сімома роками дисидентства та п'ятьма заслання.
Наш гість: правлячий архієрей єпархії святого Миколая з осідком в Чикаго. В епіцентрі інтерв'ю 20 річниця з дня обрання Любомира Гузара на Главу УГКЦ; розвиток церкви, України та нації; брак лідерів та специфічний генофонд.
Детальний таймінг дивіться в опису програми.
27 січня 1983 року не стало одного з кращих акторів сучасності.
25 січня свій 83 рік з Дня народження відзначив би Володимир Семенович Висоцький. Всенародна слава прийшла до актора не дивлячись на численні заборони та контроль спецслужб. Біографія актора нараховує низку контрверсійних фактів, які є дотичними до важких гріхів та пороків. З іншого боку, маємо фантастичний творчий спадок стрічок, пісень, віршів та радіовистав які насичені не лише драмою людської екзистенції, але і прекрасних Біблійних символів і глибоких призадум, що цілком лягають в євангельську парадигму.
У сьогоднішньому Євангеліє від Луки 10, 1-9 Ісус Христос посилає апостолів для євангелізації.
Вам необхідно авторизуватись, щоб мати змогу залишити відгук.