Слухати Радіо

15:40

Дитяча катехиза

В ефірі

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:10

Новини

17:20

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Духовні читання

23:00

Слово на кожен день

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Розмова з екзорцистом

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

Гріх наш в тому, що ми призвичаїлися до хабарів та невігластва, - отець Олександр Могильний

Молитва та її місце в нашому житті - катехиза з братом-капуцином Олександром Могильним. 

"Бог не дозволить жити так, наче нічого не існувало раніше. Коли закінчиться війна то чи не будуть знову пустими наші храми на 24 серпня?"
"Для християнина, людини віруючої, відкритим є запитання: "Хто впливає на світ та ним керує?" Відповідь очевидна - це Бог. Тому християнину потрібно досліджувати Бога, визначити, яким Він є", - отець Олександр Могильний. 

Християнин має протягом свого життя дослідити Його та відкрити, яким Він є. Сам Бог спонукає до цього дослідження. Якщо ти Бог - то як Ти дієш? Як зрозуміти, що то ТИ дієш? - ці та інші запитання потрібно ставити собі та знаходити на них відповіді. 

Досліди, як ти молився протягом цих 30 років? Ми отримали незалежність доволі легко. То ж чому сьогодні є війна? У мене є два варіанти відповіді:

1. Соціально-політична причина. Бездарно змарновані роки, як влади так і суспільства;

2. Релігійна. Тільки аж на початку 2000х, розпочинався сплеск подяки Богу за подаровану незалежність, місцями. Звернув ще тоді увагу, що тільки якесь свято на вихідні дні, то храми пусті... А де ж ці люди були? Чому віддавали свій час?


Я вірю, що все залежить від Бога! А дослідження моє - пізнати, як Він діє в сьогоднішній ситуації.

Сьогодні ми платиму величезну ціну. Це також ціна за нашу байдужіть та зневіру.

Бог протягом 30 років давав нам можливість переоцінити своє життя та скористатися їм мудро. Інші народи немають такої землі та роками виборюють свою незалежність, а нам Бог подарував. 

Де Бог у твоєму житті? Ми не можемо дозволити собі жити так ніби Бога не було.

Досліди себе. Сьогодні потрібно взяти відповідальність за свою державу. Корупція призводить до війни, а ми корумповані в усіх сферах життя. Гріх наш в тому, що ми призвичаїлися до хабарів та невігластва.

Народ без землі не існує, а незалежність не висить у повітрі.
Бог не дозволить жити так, наче нічого не існувало раніше. Коли закінчиться війна то чи не будуть знову пустими наші храми на 24 серпня? 

Ніщо не здобувається без жертви. Історія великих країн - це історія великої війни. І допоки людина не заплатить ціну то не буде шанувати.


Невігластво — це брак знань та інформації, необізнаність. Слово «невіглас» — це іменник, котрий описує людину в стані несвідомості або навіть когнітивного дисонансу та інших пізнавальних відносин і може описувати осіб, які свідомо ігнорують або нехтують важливою інформацією чи фактами, або осіб, які не знають важливої інформації або факти. Невігластво може проявлятися у трьох різних типах: фактична необізнаність (відсутність знань про якийсь факт), об'єктивна необізнаність (незнайомство з якимось об'єктом) та технічна необізнаність (відсутність знань, як щось робити).











ПРАВИЛА БОЮ, яких не вчать у мирному житті

ПРАВИЛА БОЮ, яких не вчать у мирному житті

Отець Олексій Самсонов розповідає про "Правила бою" за якими живуть військові та які допомагають зрозуміти військовослужбовців після повернення з фронту. Війна залишає глибокий слід у свідомості. Люди, які повертаються з бойових дій, живуть за своїми правилами — правилами виживання. Їхня поведінка може здаватися незрозумілою, але саме ці внутрішні установки допомогли їм залишитися живими. Щоб підтримати військового, важливо знати ці правила і ставитися до них з розумінням. 

2025-04-04 00:00:00
"Чудо є запрошенням до діалогу з Богом - єдиним його автором", - о. Андрій Пальчик

"Чудо є запрошенням до діалогу з Богом - єдиним його автором", - о. Андрій Пальчик

Слово "чудо" доволі популярне. Але що воно означає для християн і для чого нам потрібні чудеса? Чи зріла віра може бути пов'язана з чудесами? На ці та інші питання відповідає в катехизі о. Андрій Пальчик, настоятель громади Матері Божої Чудотворного медальйона, м. Мерефа Харківської області.
2025-04-03 00:00:00
"Уявляти Ісуса поруч, говорити з Ним як з другом", - о. Віталій Козак

"Уявляти Ісуса поруч, говорити з Ним як з другом", - о. Віталій Козак

Це підсумкова катехиза отця Віталія Козака із циклу "Молитва - історія дружби". Цикл передбачав ділення досвідом духовності, зокрема молитви святої Терези з Авіли. У цій серії священник робить синтез понад двадцяти програм. Катехит ще раз пригадує слухачам слова Терези: "Ставте Ісуса перед собою, розмовляйте з Ним як з другом. Бог говорить в тиші".
2025-04-02 00:00:00
Молитва, піст і милостиня відображають моє ставлення до Бога, до самого себе та ближніх

Молитва, піст і милостиня відображають моє ставлення до Бога, до самого себе та ближніх

Брат-капуцин Олександр Могильний у катехизі розповідає, як, наближаючись до пасхальних свят, можна пережити зустріч з Богом, зустріч, яка змінить життя людини.
2025-04-02 00:00:00
"Іноді потрібно увійти в тупикову ситуацію, щоб змінити напрямок свого життя", - о. Андрій Безкоровайний

"Іноді потрібно увійти в тупикову ситуацію, щоб змінити напрямок свого життя", - о. Андрій Безкоровайний

Отець Андрй Безкорованйний, префект Вищої духовної семінарії св. Йосифа у Львові-Брюховичах, розповідає про гріх та навернення до Бога на основі притчі про блудного сина.
2025-04-01 00:00:00