Слухати Радіо

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

В ефірі

Св.Літургія зі Санктуарію св.Йосифа (Гнівань)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

23:00

Слово на кожен день

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Відкриваючи таємниці християнства

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

04:40

Біблійні читання

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

Гріх наш в тому, що ми призвичаїлися до хабарів та невігластва, - отець Олександр Могильний

Молитва та її місце в нашому житті - катехиза з братом-капуцином Олександром Могильним. 

"Бог не дозволить жити так, наче нічого не існувало раніше. Коли закінчиться війна то чи не будуть знову пустими наші храми на 24 серпня?"
"Для християнина, людини віруючої, відкритим є запитання: "Хто впливає на світ та ним керує?" Відповідь очевидна - це Бог. Тому християнину потрібно досліджувати Бога, визначити, яким Він є", - отець Олександр Могильний. 

Християнин має протягом свого життя дослідити Його та відкрити, яким Він є. Сам Бог спонукає до цього дослідження. Якщо ти Бог - то як Ти дієш? Як зрозуміти, що то ТИ дієш? - ці та інші запитання потрібно ставити собі та знаходити на них відповіді. 

Досліди, як ти молився протягом цих 30 років? Ми отримали незалежність доволі легко. То ж чому сьогодні є війна? У мене є два варіанти відповіді:

1. Соціально-політична причина. Бездарно змарновані роки, як влади так і суспільства;

2. Релігійна. Тільки аж на початку 2000х, розпочинався сплеск подяки Богу за подаровану незалежність, місцями. Звернув ще тоді увагу, що тільки якесь свято на вихідні дні, то храми пусті... А де ж ці люди були? Чому віддавали свій час?


Я вірю, що все залежить від Бога! А дослідження моє - пізнати, як Він діє в сьогоднішній ситуації.

Сьогодні ми платиму величезну ціну. Це також ціна за нашу байдужіть та зневіру.

Бог протягом 30 років давав нам можливість переоцінити своє життя та скористатися їм мудро. Інші народи немають такої землі та роками виборюють свою незалежність, а нам Бог подарував. 

Де Бог у твоєму житті? Ми не можемо дозволити собі жити так ніби Бога не було.

Досліди себе. Сьогодні потрібно взяти відповідальність за свою державу. Корупція призводить до війни, а ми корумповані в усіх сферах життя. Гріх наш в тому, що ми призвичаїлися до хабарів та невігластва.

Народ без землі не існує, а незалежність не висить у повітрі.
Бог не дозволить жити так, наче нічого не існувало раніше. Коли закінчиться війна то чи не будуть знову пустими наші храми на 24 серпня? 

Ніщо не здобувається без жертви. Історія великих країн - це історія великої війни. І допоки людина не заплатить ціну то не буде шанувати.


Невігластво — це брак знань та інформації, необізнаність. Слово «невіглас» — це іменник, котрий описує людину в стані несвідомості або навіть когнітивного дисонансу та інших пізнавальних відносин і може описувати осіб, які свідомо ігнорують або нехтують важливою інформацією чи фактами, або осіб, які не знають важливої інформації або факти. Невігластво може проявлятися у трьох різних типах: фактична необізнаність (відсутність знань про якийсь факт), об'єктивна необізнаність (незнайомство з якимось об'єктом) та технічна необізнаність (відсутність знань, як щось робити).











Казки, які нас виховують: як Піноккіо веде до Євангелія?

Казки, які нас виховують: як Піноккіо веде до Євангелія?

Казки — це серйозна справа. Це перші “підручники” етики. Саме про це говорив у катехезі на Радіо Марія отець Олексій Самсонов, відкриваючи несподівану, але надзвичайно глибоку істину: казка формує серце людини ще до того, як вона навчиться розуміти абстракції. У своїй катехезі про Піноккіо о. Олексій звернув увагу на те, що справжні казки не просто розважають — вони виховують, лікують і відкривають духовну дійсність. Через образи, пригоди, труднощі й перемоги героїв дитина (а також дорослий!) вчиться розпізнавати добро і зло, довіряти, любити, жертвуватися, вірити в сенс страждання.

2025-05-16 00:00:00
"Я почала брати участь в організації адорацій, бо бачила, як молодь на них чекає", - Анастасія Суворова

"Я почала брати участь в організації адорацій, бо бачила, як молодь на них чекає", - Анастасія Суворова

«Колись подруга мене просто запросила на катехизу, а тепер я служу молоді в Церкві», - Анастасія Суворова, членкиня Молодіжної ради при Комісії душпастирства молоді. Про прихід до Католицької Церкви, про служіння в Луцькій дієцезії, а також серед українців у Польщі. 
2025-05-16 00:00:00
Спільнота "Матері в молитві". "Ми не просто молимось - ми підтримуємо одна одну", - Тетяна Мазур

Спільнота "Матері в молитві". "Ми не просто молимось - ми підтримуємо одна одну", - Тетяна Мазур

Про спільноту, що об'єднує жінок в усьому світі в особливому служінні, - "Матері в молитві". Гостею програми "Люди справи" є Тетяна Мазур - координаторка спільнот "Матері в молитві" в Івано-Франківську, мама трьох дітей та доцентка Івано-Франківського університету нафти і газу. 
2025-05-16 00:00:00
Особиста молитва - місце зустрічі й дружби з Ісусом

Особиста молитва - місце зустрічі й дружби з Ісусом

Торкатися безмежності Бога в особистій обмеженості через спілкування у молитві запрошує о. Михайло Станчишин, духівник спільнот багатодітних матерів в Україні, співзасновник та викладач Школи духовного супроводу "Єлеазар" у м. Брюховичі.
2025-05-15 00:00:00
"Особистість - це не факт, це завдання, її розкривають і розгортають", - Едита Штайн

"Особистість - це не факт, це завдання, її розкривають і розгортають", - Едита Штайн

Що таке людина? Над цим запитанням продовжує роздумувати монах-кармеліт Віталій Козак у циклі катехиз "Антропологія святої Едити Штайн". У цій програмі йдеться про особистість як духовну форму. Ця катехиза про те, що означає бути особистістю і як її внутрішня форма утворює все буття людини. Перший важливий пункт цієї науки звучить так: "Особистість не дорівнює індивід, біологічна одиниця чи духовна сутність".
2025-05-14 00:00:00