Слухати Радіо

Зараз в ефірі

21:00

Резонанс

В ефірі

Непісні розмови

22:40

Житія святих

22:50

Біблійні читання

23:00

Акафист

23:40

Святий дня

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Відкриваючи таємниці християнства

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Акафист

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

04:40

Біблійні читання

05:00

Захристія

06:00

Дитяча катехиза

06:30

Житія святих

Kozak System в «Рецептах життя»

Kozak System в «Рецептах життя»

Рецепт життя від справжніх козаків. Гітарист гурту Kozak_System Олександр Дем’яненко розповів, яким мають бути справжні козаки і яку музику вони  грають. Про співпрацю з Сашком Положинським, Сестрами Тельнюк, Тарасом Чубаєм, Юрком Іздриком, Сергієм Жаданом...  Програма концерт, як ін’єкція доброю українською піснею.
Ординарій Станіслав ШИРОКОРАДЮК: "Якби міг - привіз би фігурку Фатімської Божої Матері прямо в Кремль"

Ординарій Станіслав ШИРОКОРАДЮК: "Якби міг - привіз би фігурку Фатімської Божої Матері прямо в Кремль"

В програмі "Архіпастир ВІДПОВІДАЄ" Ординарій Харьківсько-Запорізької дієцезії розповів про реконсекрацію храму в Дніпропетровську, нові повалення памятників Леніна, прокоментував новини з Ватикану і поділився переживаннями відносно війни на сході України
Допомога малозабезпеченим

Допомога малозабезпеченим

Хто має розраховувати на допомогу? Як вона нараховується? Чи можуть цю допомогу відмінити? До кого звернутися про нарахування домоги? Що робити з мешканцями Донбасу, які опинилися на території, яка фактично непідконтрольна Україні? Як нараховується допомога біженцям? Про це в передачі "Правовий індекс" з адвокатом, юристом Оленою Любченко.

Катехиза про пророка Амоса

Катехиза про пророка Амоса

Амос водив отари та був садівником. Незважаючи на буденність його щоденних обов'язків, пророк Амос палко звіщав Боже Слово, дивувався Божій величі. Про це в катехизі отця Ярослава Гіжицького.

Петро Могила та Ісая Копінський: боротьба за православ'я з людським обличчям

Петро Могила та Ісая Копінський: боротьба за православ'я з людським обличчям

Марні надії на мир
Хитро провернувши у 1632 році вдалу інтригу з обранням нового митрополита, скинувши з престолу конкурента і заручившись його офіційним зреченням, Петро Могила міг святкувати перемогу. Принаймні, так йому здавалося. Ніхто тепер не міг сумніватись в тому що престол київський він посів законно, з благословення патріарха і дозволу конкурента, що його «хід конем» не призів до церковного розколу,

"Майстерня" про історичні міфи

"Майстерня" про історичні міфи

Про історичні міфи - імперські та національні, про їх розвінчання, про спробу компенсувати своє історичне принижене за рахунок видуманої історії, про істориків, які пишуть лише для себе та проект "Лікбєз. Історичний фронт". Що це дізнаєтесь в передачі "Майстерня з Кирилом Галушко, історик, голова всеукраїнського Наукового гуманітарного товариства.
 
Катехиза. Розчарований...

Катехиза. Розчарований...

Дуже часто зустрічаємося з розчарованими людьми незалежно від віку. Існують різні кола політичні та економічні, яким вигідний цей наш стан, які будуть його використовувати, бо розчарований, значить бездіяльний, інертний...
В нашій мові є така приказка "Як Бог дасть". Вона часто свідчить не про нашу побожність, але про пасивність. Це розписка у нашій неспроможності змінити щось у житті. Про це в ранковій катехизі отця Миколи Мишовського про розчарування.

Запилена святість. Єфта - складний вибір

Запилена святість. Єфта - складний вибір

З однієї сторони Єфта поклявся, що віддасть на всепалення перше, що вийде з його дому, а з іншої сторони Господь називає гидотою будь-які людські жертвоприношення. Як вчинити в такій нелегкій ситуації? З однієї та іншої сторони - гріх і непевність. Як розпізнавати Божу волю у важких життєвих ситуаціях? Про це в передачі "Запилена святість".

Служіння капелана

Служіння капелана

В передачі "Точка відліку" побував замісник командира батальйону військових капеланів пан Руслан (Рос). Говорили про капеланське служіння, про віру на передовій, про небезпеки, які спіткають капелана в його служінні.

Перспективи партнерства Церкви і держави

Перспективи партнерства Церкви і держави

Зустріч Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій з прем'єром Арсенієм Яценюком і Головою Верховної Ради Олександром Турчиновим свідчить про новий етап взаємовідносин між Церквою і державою - етап партнерства. Вже є кардинальні зрушення в царині капеланства, християнської етики в школах, церковної освіти, але все одно Церква ще має багато нерозкритого потенціалу для служіння суспільству. Про це в передачі "Християнство сьогодні" з Юрієм Павловичем Чорноморцем, доктором філософських наук, професором, релігієзнавцем.
 
Дисидент за лаврськими мурами

Дисидент за лаврськими мурами

Диво, яке трапилося у 1632 році, коли король Речі Посполитої Владислав Четвертий легалізував напівпідпільну православну ієрархію, відкрило нові обрії для цієї гілки „релігії грецької" на Україні. І особисто – для архімандрита Печерської Лаври Петра Могили, стараннями якого, власне, і відбулася ця легалізація. Для церковної кар'єри Могили ці події були переломними. Ким він був раніше? Радником митрополита Іова Борецького, посередником при переговорах з уніатами, головою лаврської школи... На перший погляд цей „послужний список" виглядає непогано – але лише на перший погляд. Усі унійні плани Борецького закінчилися провалом, та й до шкільних нововведень Петра Могили в Києві ставилися, м'яко кажучи, з недовірою. Сильвестр Косів, найближчий приятель Могили, згадував:
„Які перуни, які громи посипалися тоді на нас – неможливо й описати чорнилами. Був такий час що ми, сповідавшись, тільки й чекали що ось-ось почнуть начиняти нами шлунки дніпровських осетрів, або одного вогнем, а іншого мечем відправлять на той світ".

Що Біблія говорить про аскетику?

Що Біблія говорить про аскетику?

Біблія повна прикладів аскетики, найбільше про написано святим апостолом Павлом. Це він говорить, "що біг свій закінчив, віру зберіг". Повсякчас святий Павло порівнює християнина до атлета, який має вправно і регулярно тренуватися, щоби здобути результат, перемогу. Про сьогодні в передачі отця Олега Кондратюка "Школа лідерства - школа духовності".

Катехиза про Царство Боже

Катехиза про Царство Боже

Продовжується цикл катехиз отця Костянтина Морозова про таємниці святого Розарію. Наразі ми обговорюємо таємниці Світлої частиини, а саме 3ю таємницю - Проповідування Царства Божого і заклик до навернення. Чому першими словами Ісусової проповіді було саме закликання людей до покаяння та запрошення прийняти Боже Царство?

Потрібна "корочка"?

Потрібна "корочка"?

Ми вступаємо в ВНЗ в 17 часто, коли не знаємо навіщо нам це потрібно. Всі поступають. Потім виявляється, що це зовсім не наше. Ми закінчуємо університети, не знаючи де прикласти наші знання або їхню відсутність, часто зазделегідь для себе вирішивши, що за освітою працювати не будемо. Ми країна "дипломів", де їхнє значення настільки обезцінилося, що "дипломи" перестали ними бути, а стали "корочками". Тож, чи потрібна нам "корочка"? В цьому розбиралися Євген Гольцов та Олексій Погорєлов в передачі "Точка відліку".
 
Запилена святість. Євта в Гілеаді

Запилена святість. Євта в Гілеаді

Єфта був вигнаний з батьківського дому в Гілеаді братами, коли батько мовчав. Мати Єфти була блудницею (повією), тому маленький Єфта не мав права оскаржити рішення законних дітей Гілеада. Він втік, а потім після багатьох років поневірянь повернувся в це місто, в це місце поразки і приниження вже переможцем. А де твій Гілеад? Чи маєш сили туди повернутися чи постійно уникаєш його? Про це в біблійній  передачі "Запилена святість".
 
Як розпізнати свій талант?

Як розпізнати свій талант?

В передачі «У Ваших намірах» разом з директором Інституту релігійних наук ім. Святого Томи Аквінського отцем Войчегом Сурувкою ОР поглиблювали розуміння вартості талантів в процесі розвитку людини як особистості. «Бог действует в этом мире через людей. Я не против того, чтобы другие люди помогали мне найти мой талант. Обычно так и было раньше, в этом заключалось то, что мы называем воспитанием, которое человек получал. Сейчас это немножко поменялось...Нужны такие люди, которые способны распознать, какие у молодых людей талаты. И то, чем страдает наше общество – отсутствием таких людей» - о. Войчег Сурувка ОР.

Катехиза про духовних наставників

Катехиза про духовних наставників

В часі ранковоїї катехизи отець Міхал Бранкевич говорив про молитву в Церкві та значення духовного наставництва. Чому потрібен наставник? Як його обирати? Для чого потрібен духовний наставник? Чи треба духовника слухатися в усьому?
Про це в ранковій катехизі з отцем Міхалом Бранкевичем.

Що робити, коли все погано?

Що робити, коли все погано?

В передачі "У ваших намірах" з отцем Міхалом Бранкевичем говорили про стан, коли опускаються руки. Іде війна, не виплачують зарплати, пенсії, стипендії, все дорожчає, постійно досвічуємо стрес від новин, в країні, хдається, мало що змінюється... Отже, що робити, коли все погано?

3 квітня 1632 року помер Сигізмунд Ваза

3 квітня 1632 року помер Сигізмунд Ваза

 – король польський, великий князь литовський і руський, який ледь не півстоліття правив державою на ім'я Річ Посполита. Король з нього був так собі – занадто вже багато помилок зробив і в мілітарних справах, і в релігійних. Він вліз в московську авантюру з Самозванцем і багатолітню війну з Москвою – забувши при цьому про оборону кордонів від татар.

Неофіт. Випуск2. Релігія.

Неофіт. Випуск2. Релігія.

«История далеко не такая простая, и поэтому у нас, у людей религиозных, мы не должны быть в заложниках у наших лидеров, они нам учителя и поэтому мы отзываемся, но если мы видим волка в овечьей шкуре, как патриарха Кирилла, то тоже самое сердце нам должно сказать: «О, волк в овечьей шкуре, ничего страшного Бог есть, Церковь есть – но один волчара забрался! Ciao, bambino, sorry, я тебя больше не слушаю!». Про релігію і віру, про відмінності релігії від релігійності і про релігійну складову у війні Росії проти України, про все це в другому випуску програми «Неофіт» з отцем Яковом Кротовим.

Петро Кралюк: "Прогнозую розвал Росії в 2017-2018 роках"

Петро Кралюк: "Прогнозую розвал Росії в 2017-2018 роках"

Петро Кралюк, український філософ, письменник, публіцист. Доктор філософських наук, заслужений діяч науки і техніки України (2009), професор, проректор з навчально-виховної роботи Національного університету «Острозька академія» в передачі "Майстерня". Говорили про українські військові перемоги протягом історії, про почуття меншовартості, долю бездаржавності та... невідворотний розвал Російської імперії. 

Катехиза про аборти

Катехиза про аборти

В ранковій катехизі отця Ваьдемара Павельця говорили про наслідки вчинення абортів. Щороку у світі абортують 53 млн дітей. Що робити з цією проблемою, катастрофою? Чому, незважаючи на численні негативні наслідки, жінка погоджується на аборт?

Катехиза про книгу Макавеїв

Катехиза про книгу Макавеїв

Хто такі Макавеї? Про що ця малознана книга Старого завіту? Які паралелі до сучасних подій ми можемо спостергіати в цій стародавні книзі? Про це в ранковій катехизі отця Володимира Куснєжа.
 
Євангелія дня. Кілька порад для особистої молитви

Євангелія дня. Кілька порад для особистої молитви

Які вказівки щодо особистої молитви можемо побачити в цьому Євангелії? Чому Ісус молиться на самоті? Що при цьому роблять учні? Що означає, що саме під час молитви Ісус запитує учнів про те, ким Він є? Більше в подкасті.
 
Конференція сестри Лідії у Києві

Конференція сестри Лідії у Києві

20 вересня Радіо Марія транслювало конференцію сестри Лідії, яка відома своїм даром зцілення, із собору Святого Олександра у Києві.
На прохання наших радіослухачів виставляємо подкаст ділення сестри.


Катехиза: я - брехун

Катехиза: я - брехун

В часі ранкової катехизи отець Микола Мишовський запевнив, що кожна людина є почасти брехуном, включно зі священиками, включно з ним самим. Але це не привід для розчарування в людях і собі. Всяке зцілення, в тому числі і від брехні, починається з правди... про себе. Так, я - брехун.

Запилена святість. Дитинство Єфти

Запилена святість. Дитинство Єфти

Один із звитяжців віри, про якого згадується в Посланні до Євреїв, Єфта, суддя Ізраїля. Але його життя починалося жахливо - він був сином блудниці, його вигнали з дому батька, навіть батько за нього не заступився. Але Єфта здобув все і втратив все, свою дочку, яку приніс у всепалення. Про це в передачі "Запилена святість". 

Аскетика

Аскетика

Аскетика з грецької означає тренування. Отож, кожний атлет, спортсмен може себе називати аскетом. Ащо аскетика означає з огляду на християнську інтерпритацію? Чи стосується вона лишень монахів та священиків чи кожен християнин має вправлятися в аскетиці? Про це в передачі отця Олега Кондратюка "Школа лідерства - школа духовності".

Приємність це не любов

Приємність це не любов

Все створене Богом. Все в світі є добрим, окрім гріха. Але католицька аскетика розрізняє любов та приємність. Зазвичай, коли любимо, коли виконуємо щось з любові? відчуваємо приємність. Але ці поняття не є тотожними. Як розрізнити любов і приємність? Які небезпеки таїть в собі приємність? Як з мудрістю обмежувати себе? Про це в передачі "Школа лідерства - школа духовності" отця Олега Кондратюка.
 
Він, вона, гроші або коли жінка пиляє

Він, вона, гроші або коли жінка пиляє

В передачі "Психологічна аптечка" з Людмилою Гридковець говорили про гроші в сім'ї. Що робити, коли жінка пиляє? Що робити, якщо немає роботи? Які типові помилки роблять чоловіки, коли починають свою справу? 
Чи може чоловік і родина нормально себе почувати, коли чоловік мало заробляє? Що робити, якщо жінка більше заробляє? В чому полягають справжні причини безробіття? Чоловік прагне кращої роботи через низьку самооцінку?
1а частина
 
2а частина