Слухати Радіо

Зараз в ефірі

18:00

Св. Літургія з храму св. Флоріана (Шаргород)

В ефірі

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Духовні читання

23:00

Слово на кожен день

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Розмова з екзорцистом

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

02:50

Біблійні читання

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

Хресна дорога Спасителя

Поділитись з друзями
Молитва упорядкована отцем Ігорем Царем. Написана на основі книг: "Кривава незабудка" та "Ісус промовляє до нас". У хресній дорозі розміщені вислови, які допомагають нам зрозуміти, чому ми молимося до Богородиці і величаємо Її.
Світ думає, що відкуплення довершилося Mоїм останнім подихом. Hі. Мати довершила його. Три дні вона поборювала сатану, який хотів довести Її до того, щоб вона відкинула Моє Слово і не повірила в Моє воскресіння. Марія була єдиною, хто вірив до кінця. Вона є великою святою також і через цю віру. 
Її мука подібна до Моєї муки в Гетсиманії. Світ не зрозуміє цього, та ті, «хто є в світі, але не від світу», - зрозуміють цю жертву і їхня любов до Матері болю зростатиме через це.

Стояння 1. Ісуса засуджують на смерть
Поклоняємось Тобі, Христе, і величаємо Тебе, бо Ти через хрест свій відкупив світ.
В Ісусі був Бог, і єдиний та триєдиний Бог мав розраду в тому, щоб любити Марію, ту, яка відшкодувала Йому біль, якого Йому завдало все людство.  Господи Царю слави! Tи зневажений очорненнями і фальшивими скаргами. Твій народ відкинув Тебе як найтяжчого ворога і засудив на страшну смерть, а Ти ж йому стільки добра зробив! Всі муки Ти міг легко від себе відкинути, однак терпиш і не нарікаєш, не борониш Себе, добровільно ідеш на такі страждання. Ти бачив, що мої гріхи заведуть мене до пекли на вічні муки, а тому змилосердився наді мною i хотів усе перетерпіти, щоб надолужити за мої гріхи. Твоє добре серце, Твоя любов до мене, веде Тебе Хресною дорогою на смерть. О мій Спасителю, коли б моє серце з надміру любови розірвалося, то ще було б далеким від достойної подяки за Твоє милосердя. Знаю, що наймилішою подякою для Тебе буде побачити, що Твої муки звільняють мене від гріха. Подай мені силу ніколи більше Тебе не ображати. Амінь.
За нас Ти страждав, за нас був розп'ятий, Ісусе Наш Спасе, помилуй нас.

Стояння 2. Ісус бере хрест на Свої плечі Поклоняємось Тобі, Христе, і величаємо Тебе, бо Ти через хрест свій відкупив світ.
Споглядайте життя нашої Матері, її радості, і Мої болі, бо відтоді, як Я став Словом, Ісусом, Я разом з нею і радів, і плакав.  Господи, Ти наперед знав, що Тебе чекає хрест, і казав, що дуже прагнеш його. Перед Твоїми очима ма видніє слава, до якої увійдеш через страждання. Ти бачиш мільйони людей, що через Твою смерть на хресті врятуються від вічної погибелі, освятяться і навіки стануть щасливі. Хрест став Тобі таким любим та дорогим, що радо береш його на Себе і двигаєш на Голготу. Мені теж не бракує хрестів і страждань. Ти бажаєш, щоб я тих хрестів не відкидав, але брав на себе і ніс за Тобою. Я вірю непохитно Твоєму Слову, що коли терпеливо знесу всі хрести мого життя з любови до Тебе, то здобуду прощення гріхів, Твою ласку і зберу великі заслуги для неба, а у вічності осягну невимовну славу. Дай мені силу і мужність по-християнськи знести всі терпіння сьогоднішнього дня. Амінь.
За нас Ти страждав, за нас був розп'ятий, Ісусе Наш Спасе, помилуй нас.

Стояння 3. Ісус падає перший раз під тягарем хреста
Поклоняємось Тобі, Христе, і величаємо Тебе, бо Ти через хрест свій відкупив світ.
Чого Христос не досягає Своїм Словом, Що не Марії вдається своїм мовчанням. Що не вдається Моїй силі, може її чистота!Вірую Господи, що Ти правдивий Син Божий, вищий понад Ангелів у небі та всі сотворіння на землі. Тягар хреста придавив Тебе до землі. Люди Тебе поштуркують, б'ють, а кати зневажають. Клякаю перед Тобою, віддаю Тобі честь і славу та кличу, як колись Апостол: «Господь мій і Бог мій!». Icyce, Tи добровільно дав Себе так упокорити, щоб надолужити Отцю Небесному за зневагу, яку ми Йому завдаємо своїми гріхами. Твоє синівське Серце дуже Тебе боліло через гордість людей, які зневажають Твого Отця. Цей біль завдали Тобі і мої гріхи. Ти покутуєш за них, щоб відвернути від мене заслужену кару. Господи і Спасителю мій! Дай моєму серцю Твого духа глибокої пошани до має стату Небесного Отця, щоб я зненавидів свої гріхи і ніколи їх більше не повторював. Амінь.
За нас Ти страждав, за нас був розп'ятий, Ісусе Наш Спасе, помилуй нас.

Стояння 4. Ісус зустрічає Свою Матір
Поклоняємось Тобі, Христе, і величаємо Тебе, бо Ти через хрест свій відкупив світ.
Я страждав від того, що бачив, як страждає Моя Мати, що був змушений вести й до жертви, наче терпляче ягня. Нечуваних страждань зазнав Ти, Ісусе, ідучи на Хресну смерть. Ти побачив Свою засмучену Матір. Хоч як Тебе боліло синівське Серце, однак Tи зазнав і солодкої втіхи, бо Твоя Мати залишилась вірною Тобі. Незважаючи на людей, вона засвідчує Твою невинність. Віддає поклін Твоєму Божеству саме тоді, коли зневірені і перестрашені Апостоли покинули Тебе. На жаль, мушу признати, що і в моєму житті чинив незгідно з Твоєю волею, наче б Ти ніколи не був моїм Богом. Такими негідними ділами я завдав Твоєму Серцю великого болю. Щиро перепрошую Тебе за таку зневагу. Дай мені мужнє серце, щоб я визнавав Тебе словом і ділом серед різних обставин життя і не відступав від Тебе, хоч би мав наразитися на погорду і переслідування. Знаю, що я немічний, але надіюся на Твою ласку і з її допомогою сповню цей обов'язок вірности. В тій надії рішуче постановляю не робити нічого противного Твоїй волі. Тільки Тобі одному хочу подобатися і Тобі служити. Дай мені до цього силу і рішучість. Амінь.
За нас Ти страждав, за нас був розп'ятий, Ісусе Наш Спасе, помилуй нас.

Стояння 5. Симеон допомагає Ісусові нести хрестПоклоняємось Тобі, Христе, і величаємо Тебе, бо Ти через хрест свій відкупив світ.
Любити Марію означає любити Ісуса. Я даю вам нести хрест, тим часом як Мати вас підтримує або стоїть біля підніжжя хреста, щоб пригорнути вас до свого серця, яке не знає нічого, крім любови. Також і в годину смерти лоно Марії солодше за колиску. Спасителю мій! Ти двигая тяжкий хрест серед невимовних мук, щоб звільнити мене від гріха і зробити щасливим. Було б справедливо, щоб і я помагав Тобі нести хрест. Знаю, шо цe роблю, коли стараюся облегшити страждання моїх ближніх. Ти навіть зобов'язав мене любити ближнього так, як Ти полюбив мене, і з любови до мене дви гав тяжкий хрест. Щодня маю нагоду це робити однак часто уникаю, бо мені це невигідно. Боюся, щоб моя байдужість не відвернула Твого милосердного Серця від мене. Благаю Тебе, Спасителю, дай мені ласку правдивої, щирої і готової на жертву любови заради ближніх. Icyce, скріпи мою волю i постанову, щоб з любови до Тебе за них молитися, потішати в смутку, допомагати і обороняти їх. Буду старатися мое серце уподібнити до Твого Пресвятого Серця. Амінь.
За нас Ти страждав, за нас був розп'ятий, Ісусе Наш Спасе, помилуй нас.

Стояння 6. Вероніка витирає обличчя Ісуса. Поклоняємось Тобі, Христе, і величаємо Тебе, бо Ти через хрест свій відкупив світ.
До чого Я можу привести вас Своїм авто ритетом, до того Марія приводить вас ласкою своєї любови, і вона може це ще краще від Мене. Її дотик як печать, від якого тікає сатана. Спасителю! Ти явним чудом залишив відбитку Твоєї терням вінчаної голови Вероніці, а через неї святій Церкві. Ще більше чудо зробив Ти, коли встановив безкровну жертву Служби Божої на пам'ять Твоєї кривавої жертви на хресті. Вселенська Церква вчить, щоб її діти робили часто знак святого хреста на згадку Твоїх страждань і смерти, щоб ми ніколи про них не забували. У Твоїх стражданнях бачу дві речі: велич Твоєї любови і безодню наших гріхів. Щоб їх спокутувати, Ти віддав Себе на страшні муки. Господи, дай мені в Твоїх ранах і муках пізнати, яка страшна злоба криється в однім тяжкім гріху, щоб я ніколи не відважився його сповнити. Якщо забуду про це під час спокуси, тоді стань перед очима моєї душі в кривавому вигляді, щоб я відігнав від себе зло. Icyce, я хочу далі йти з Тобою по Хресній дорозі, щоб Твоє гірке терпіння прийняти до свого серця заради спасіння моєї душі. Амінь. За нас Ти страждав, за нас був розп'ятий, Ісусе Наш Спасе, помилуй нас.

Стояння 7. Ісус падає другий раз під тягарем хреста
Поклоняємось Тобі, Христе, і величаємо Тебе, бо Ти через хрест свій відкупив світ.
Сатана не зносить дівственного світла Марії - Троянди Божої.
Мій Спасителю! 3 великим подивом дивлюсь на Твою рішучість. Хочеш відбути Хресну дорогу аж до кінця, знаючи, яке страждання чекає Тебе на кожнім кроці. Ти був готовий сповнити все, чого домагався від Тебе Небесний Отець задля спасіння світу. Найтяжчі муки не могли спинити Тебе виконати цей обов'язок. Яке сильне і непохитне Твоє серце! Я часто відступав з дороги заповідей, боячись страждань і неприємностей. Моя неміч постійно підштовхує мене переступити Твою волю і образити Тебе, а мою душу кинути на вічні муки. Тому мені треба мати сильне i вірне своїм обов'язкам серце. Тільки Ти, Господи, можеш уділити мені цю ласку мужности. Ти Сам сказав: «Царство небесне здобувається силою, і ті, що вживають силу, силоміць беруть його». Icyce, дай мені силу і відвагу перебороти всі труднощі життя і сповнити Твою святу волю. Тоді скажу разом з Апостолом: «Я можу все в Тому, хто укріплює мене» (Флп 4:13). Амінь.
За нас Ти страждав, за нас був розп'ятий, Ісусе Наш Спасе, помилуй нас.

Стояння 8. Ісус зустрічає плачучих жінок Поклоняємось Тобі, Христе, і величаємо Тебе, бо Ти через хрест свій відкупив світ.
Mapiя - нова Єва. Вона вчить вас нової релігії, в якій любов спонукає простити навіть того, хто вбиває і Сина. Вона була Співвідкупителькою, а тому і жертвою.
Невдячне місто відкинуло Тебе, Господи, і веде на страшну смерть, а Ти Серцем болієш над Єрусалимом, якому загрожує велика небезпека. Любов спонукус Тебе остерегти народ перед карою, яка чекає на нього, якщо не виправиться. Ці слова стосуються і мене. Твоїми страшними муками показуєш, що мене чекає, коли я рішуче не покину своїх гріхів, Ти хочеш вирвати мене з пекельних мук і заохочуєш, щоб сльозами щирого жалю і покути загасити вогонь вічний. Знаю, що невмолимий суд відбудеться над кожним моїм гріхом. Ісусе, дай мені справжнього духа покути, щоб цілим серцем я зненавидів гріх і через надолуження перепросив Твою справедливість. Амінь.
За нас Ти страждав, за нас був розп'ятий, Ісусе Наш Спасе, помилуй нас.

Стояння 9. Ісус падає у третій раз під тягарем хрестаПоклоняємось Тобі, Христе, і величаємо Тебе, бо Ти через хрест свій відкупив світ.
Бог хоче її на Моїй Голготі, щоб змішати воду дівственних сліз Марії з вином Божественної крови і відслужити першу Літургію жертви. Це буде Моя вічно поновлювана смерть за людський рід.
Мій Господи! Вже третій раз бачу Тебе, що лежиш на землі серед терпінь, зневаг і смутку. Ти понизив себе, щоб мене вивищити. З болота гріха хочеш піднести Мене до висоти невинности і святости; з невільника сатани і смерти до свободи дитини Божої; з долини сліз і кари пекла - до Царства вічного щастя. Я віддаю Тобі всю любов мого серця, щоб взяти на себе ярмо послуху Твоїм святим Заповідям. Хочу покірно зносити всі страждання і служити Тобі вірно, незважаючи на погоду людей. Дорогий Спасителю, дай мені ласку, щоб я на цій події Хресної дороги скріпився гарячою любов'ю до Тебе. Гідне найвищої любови, Серце Ісуса, зроби, щоб я любив Тебе все більше і більше. Амінь.
За нас Ти страждав, за нас був розп'ятий, Ісусе Наш Спасе, помилуй нас.

Стояння 10. З Ісуса здирають одяг Поклоняємось Тобі, Христе, і величаємо Тебе, бо Ти через хрест свій відкупив світ.
Марія також скуштувала гіркоти бути покинутою Отцем. Та цей пожертвуваний для відкуплення біль дав Мені силу подолати смертельний страх в Оливному саду і витримати всі страждання. Сину Божий! Гірке страждання завдало невимовного болю Твоєму найневиннішому Серцю, бо з Тебе здeрли одіж і Ти мусів нагим стояти перед людьми серед білого дня. Ти це терпів, щоб спокутувати за наші гріхи і показати, що страшна кара і ганьба чекає всіх, хто не буде бридитися гріха нечистоти. О мій Боже! Благаю Тебе з глибини свого серця, наповни мене відразою до гріха нечистоти і Твоєю ласкою згаси цей вогонь. У часі спокус пригадай мені Твоє безмежне терпіння, якого Ти зазнав, стоячи нагим на Голготі. Icyce, скріпи мою волю, щоб з любови до Тебе я негайно відкидав кожну нечисту думку. Новим життям у чистоті я хочу принести Твоєму Серцю утіху і надолужити за свої безсоромні гріхи. Амінь.
За нас Ти страждав, за нас був розп'ятий, Ісусе Наш Спасе, помилуй нас.

Стояння 11. Ісуса прибивають до хреста Поклоняємось Тобі, Христе, і величаємо Тебе, бо Ти через хрест свій відкупив світ.
Я хотів би, щоб ви думали про Марію, мали перед очима її 33-річний смертельний страх. Вона витерпіла його заради вас. Хто більше чинив волю Божу, яка поклала на неї муку бачити катування і Сина?
Miй Боже! Ти даєш Себе прибити до хреста і вмираєш. Добровільно терпиш страшну музику задля мого спасіння. Я мушу себе розіп'яти для світу. Хрест, на якому маю висіти усе своє життя, - це Твоя наука. Цвяхи, які мають мене три мати на хресті, - це моя сильна і незламна воля вірно сповняти Твої Заповіді. Коли розіпну на хресті моє тіло з його пристрастями, тоді уникну пекельних мук і стану учасником вічного життя та радости блаженних. Християнське життя для моєї зіпсутої природи є важке, але знаю, що з Твоєю допомогою моє ярмо буде любе, а тягар мій легкий. Розп'ятий Ісусе, приходжу до Тебе і прошу Твоєї допомоги. Оживи моє серце радістю Твоїх святих Законів, щоб я постійно їх дотримувався, для Тебе жив і задля Тебе вмер. Хочу бути Твоїм у житті і смерті, а Ти, Ісусе, стань моїм на цілу вічність. Амінь.
За нас Ти страждав, за нас був розп'ятий, Ісусе Наш Спасе, помилуй нас.

Стояння 12. Ісус помирає на хресті Поклоняємось Тобі, Христе, і величаємо Тебе, бо Ти через хрест свій відкупив світ.
Не було такої агонії, яка би тривала довше і завершилася б більшим болем, аніж у моєї Мами.
Мій Боже! Після Твоєї смерти багато людей наверталося, б'ючи себе в груди. Ти віддав Своє життя, щоб врятувати мене від погибелі. Тебе били за мої гріхи і ранили за мої проступки. Задля мене Ти став цілопальною жертвою в очах Твого Отця, щоб відвернути Його гнів від мене. Ось чому я став Твоїм довжником на все життя і маю пам'ятати про страшні бичі, котрі рвали Твоє тіло і терновий вінець, що зранив Твою голову; цвяхи, що пробили Твої кості і жовч, якою Тебе напоїли; хрест на котрім Ти пролив Свою святу кров аж до останньої краплі і спис, яким пробили Твоє божественне Серце. Твої рани, Твоя смерть і всі сліди Твоїх страждань є моєю надією, потіхою і силою. Прийми, Найдорожчий Спасителю, мою подяку, яку Тобі складаю з глибини мого серця за Твою безмежну любов. Тебе славлю, Тобі приношу хвалу і вели чаю Твоє ім'я на віки вічні. Амінь.
За нас Ти страждав, за нас був розп'ятий, Ісусе Наш Спасе, помилуй нас.

Стояння 13. Тіло Ісуса знімають з хреста Поклоняємось Тобі, Христе, і величаємо Тебе, бо Ти через хрест свій відкупив світ.
Я не забував болі Моєї Матері і змушений був принести їй такі великі муки, що бачив ї плач. І тому Я їй ні в чому не відмовляю. Вона дала мені все, і Я їй даю все. Вона вистраждала yci болі. Я даю їй усі радості. Пресвята Діво і Мати Божа, Маріє, мученице любови! Ти причинилася до мого спасіння, бо пережила великі страждання і принесла Небесному Отцеві в жертву за мої гріхи свої страждання і муки Твого Сина. Дякую Тобі за таку велику любов, з якою Ти принесла в жертву плід лона Твого — правдивого чоловіка і правдивого Бога, щоб мене спасти від пекла. Молися за мене, щоб я ніколи своїми гріхами не розпинав мого Спасителя. Поможи мені осягнути вічне життя заслугами Його безмірних мук і смерти на хресті. Молися за мене, страждальна Мати, щоб я став достойним Христових обітниць. Амінь.
За нас Ти страждав, за нас був розп'ятий, Ісусе Наш Спасе, помилуй нас.

Стояння 14. Тіло Ісуса вкладають до гробу Поклоняємось Тобі, Христе, і величаємо Тебе, бо Ти через хрест свій відкупив світ.
Залишайтеся біля стіп Марії, біля підніжжя хреста - і ви прикрасите свій одяг рубінами Моєї крови та перлами її сліз.
Дорогий Ісусе! 3 любови до нас, грішних людей, Ти пережив страшні муки і став послушним аж до смерти на хресті. Справа спасіння людства довершена. За це Ти вивищений понад небо і землю. Твоя слава, Ісусе, буде тривати вічно. «І нема ні в кому іншому спасіння, бо й немає імени під небом, що було дане людям, яким би нам спастися» (Ді 4:12). Ти показуєш мені, Господи, яка щедра нагорода чекає кожного, хто жертвує свою працю i терпіння задля Тебе. Твій приклад, до якого я приглядався під час хресної дороги, навчив мене відважно йти дорогою Твоїх Заповідей. В надії на Твою обітницю, що я також стану учасником Твого вічного щастя, радости і слави, хочу знову взяти на себе солодке ярмо Твого Євангелія з любов'ю нести його тягар. Ісусе, поблагослови, щоб я всі мої добрі наміри виконав, і потішив Твоє Серце достойними плодами християнського життя. Амінь.
За нас Ти страждав, за нас був розп'ятий, Ісусе Наш Спасе, помилуй нас.

Помолімося у наміренні Святішого Отця, щоб отримати повний відпуст:Отче наш...Радуйся Маріє...Слава Отцю...

Відгуки

Хресна Дорога: 366 стояння

Хресна Дорога: 366 стояння

Молитва-роздуми працівників Національного офісу «Карітас-Спес Україна»
Читає: Тетяна Калініченко 
Музика:  Роман Григорів та Ілля Разумейко (використані фрагменти з опери-реквієму «Йов»)
Звукорежисер: Роман Люзан
"Коли беру Розарій у руку - беру за руку Марію", - Андрій Берекець

"Коли беру Розарій у руку - беру за руку Марію", - Андрій Берекець

 З нагоди публікації книги "Кехарітомене" на українській мові авторства отця Домініка Хмелевського SDB,  спілкувалися з перекладачем Андрієм Берекець. Гість розповів про історію знайомства з отцем Домініком та його книгами. Також у програмі почуєте як потоваришувати з Марією та до чого Вона нас запрошує.

Сучасні чуда святого Антонія: Розповідає отець Віктор Лутковський

Сучасні чуда святого Антонія: Розповідає отець Віктор Лутковський

Настоятель храму святого Станіслава, єпископа та мученика у місті Городок Хмельницької області отець Віктор Лутковський розповів про культ до святого Антонія Падевського та чуда, які за Його заступництвом люди до сьогоднішнього дня отримують.

Отець-мар'янин поділився власним досвідом щоденної молитви до святого Антонія та пояснив, як затоваришувати  зі святим Антонієм.

"Маємо навчитися жити тут і зараз, не чекаючи закінчення війни!" - єпископ Микола Лучок

"Маємо навчитися жити тут і зараз, не чекаючи закінчення війни!" - єпископ Микола Лучок

Спілкувалися з Апостольським Адміністратором Мукачівської дієцезії єпископом Миколою Лучком ОР про духовну боротьбу у війні, що відбувається у серці кожного, про події російсько-української війни. Владика розповів як навчитися слухати Господа, пам'ятати, що Він завжди є поруч і наголосив на повноцінному житті все сьогодні.Що зміниться: збільшився розмір мінімальної заробітньої плати і прожиткового мінімуму

Що зміниться: збільшився розмір мінімальної заробітньої плати і прожиткового мінімуму

У вечірній програмі спілкувалися із Галиною Казначей, експертом з питань трудового законодавства, провідним автором та консультантом тижневика "Дебет-кредит". Гостя розповіла про зміни розміру мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму на 2022 рік, повідомляючи на що впливають ці зміни у бухгалтерській площині.
У часі програми говорили про електронні трудові книжки, страховий стаж та як перевірити свій страховий стаж на Електронному порталі Пенсійного фонду України.