Слухати Радіо

Зараз в ефірі

22:40

Духовні читання

В ефірі

Слово на кожен день

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Розмова з екзорцистом

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

02:50

Біблійні читання

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Житія святих

06:50

Ранкова молитва

07:00

Меса

08:00

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

Хресна дорога України очима священика-поета

Поділитись з друзями
Створено: 2016-11-17
Передача: Головред
В черговій програмі "Головред" говоримо про християнську поезію. Гостями передачі є о. Христофор Ганинець, ЧСВВ – головний редактор журналу “Місіонар” і “Домашня Церква”, та о. Михайло Лехновський, ЧСВВ, чернець-василіянин, капелан АТО, поет народного рівня.
  

 

Отець Михайло (1984 р.н) пише вірші давно, ще з новіціяту в Крехові, який відбував разом з о. Христофором Ганинцем 15 років тому. Разом вони також вчилися в поетичній студії “Крехівські дзвони”, якою керував поет, письменик Петро Шкраб’юк і о. Василь Мендрунь, ЧСВВ, місіонер, поет, письменик, член спілки письмеників України.  Тобто обидвоє отців пишуть вірші на богословську тематику, і готують спільну збірку віршів. Одна вже збірка вийшла й сьогодні вона буде в центрі широкої теми поезії.
Якщо тоді, в мирний час, поезія їхня була радісна, молода, безжурна, сповнена надії і оптимізму, то теперішні події в Україні внесли корективи – поетичні слова отців переплітаються з біблійними подіями, а саме з Хресною дорогою нашого Спасителя...
У глибоких віршах о. Михайла постає картина української історії, яку повторює людина, зранена гріхом... Ось наприклад: Перше стояння, коли Пилат засуджує Ісуса, в кінці вірша отець робить висновок:
 
... Бо й нині брат вбиває брата,
Ще не замовк літостротон,
Ота безжалісна гаввата,
Лише вожді змінили трон...

Відгуки

Чому мені важко молитися?

Чому мені важко молитися?

 Отець Віталій Козак продовжує цикл катехез «Молитва – історія дружби» на прикладі святої Терези Авільської і сьогодні пропонує нам роздуми над другою причиною, чому молитва може бути важкою.
"Ця вистава має на меті привернути увагу світової громадськості до трагедії викрадення українських дітей країною-терористкою", - Анна Турло

"Ця вистава має на меті привернути увагу світової громадськості до трагедії викрадення українських дітей країною-терористкою", - Анна Турло

Київський академічний театр “Золоті Ворота” відкрив новий сезон виставою  про дітей з Півдня України, яких з початку повномасштабного вторгнення масово депортувала країна-терористка росія. Про це розповідає у програмі "Захристія" Режисерка Анна Турло.
Чи варто старатися подобатися Богу, чи Він нас і так любить?

Чи варто старатися подобатися Богу, чи Він нас і так любить?

Брат-францисканець, отець Микола Орач в програмі "У Ваших намірах" дає відповідь на питання: Чи варто докладати зусиль аби подобатися Богу? Чи можливо догодити Богу, і одночасно людині? Як Церква дивиться на тих хто користується послугами косметолога? Що таке духовна краса? Священник радить насамперед налаштувати свої стосунки з Богом, як з найближчим другом.
Як не розпорошуватися під час молитви?

Як не розпорошуватися під час молитви?

Отець Віталій Козак продовжує цикл катехез присвячених молитовному досвіду святої Терези Авільської. В попередній програмі йшлося про труднощі, які супроводжували святу Терезу під час молитви. Дослідники називають чотири перешкоди, які впливали на молитву святої. Сьогодні ви дізнаєтеся про першу з них: невміння роздумувати і приборкувати фантазії.
Чи завжди Богу приємні наші жертви?

Чи завжди Богу приємні наші жертви?

Ієрей ПЦУ, отець Петро Лопатинський продовжує коментувати 50-й псалом. В цій програмі священник коментує вірш: "Визволи мене від вини кривавої, Боже, Боже спасіння мого, і язик мій радісно славитиме Правду Твою. Господи, відкрий уста мої, і язик мій сповістить хвалу Твою. Бо коли б Ти жертви забажав, приніс би я: всепалення ти не бажаєш.". Значну увагу під час програми приділено темі жертви Богу та відшкодуванню за вчинений гріх.