Слухати Радіо

Зараз в ефірі

23:00

Слово на кожен день

В ефірі

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Розмова з екзорцистом

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

02:50

Біблійні читання

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Житія святих

06:50

Ранкова молитва

07:00

Меса

08:00

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:30

Годинки

ХРЕСНА ДОРОГА з МЕДЖУГОР’Я отця Славко Барбарича...

Поділитись з друзями
Народився 11 березня 1946 року в родині Марка і Луки Барбаричів. В 1965 р. вступив в монастир о. Францисканців. 17 вересня 1971 р. склав останні обіти.
Вчився в Сараєво, в Граці (Австрія), в Фрайбурзі, отримав ступінь магістра, а пізніше став доктором в релігійній психології і педагогіці. Працював священиком, а потім капеланом для студентів. Комуністичний уряд переслідував його, проте діти та молодь дуже любили свого священика і завжди збиралися навколо нього...
В 1983 році був офіційно призначений до Меджугор'я. Від самого початку місії він пише духовні книги: "Моліться з Серцем", "Віддайте мені своє поранене серце", "В школі любові", "З Ісусом і Марією по дорозі на Голгофу і до Воскресіння". Книги о. Славка Барбарича перекладені на 20 мов, надруковані по всьому світу.
Отець подорожував по різних країнах і розповсюджував послання Матері Божої з Меджугор'я; знав багато мов, які ставали йому в пригоді.
Помер о. Славко Барбарич 24 листопада о 3.30 після полудня на Хресній Дорозі, яку проводив кожної п'ятниці для прихожан і па-ломників. Раптом він відчув біль у грудях і присів Не. камінь, знепритомнів, його поклали на землю, де о.Славко віддав Богу духа. Похорон відбувся 26 листопада 2000 р. в Меджугор'ї.
Великого місіонера і наставника втратили прихожани і паломники з усього світу. Пам'ять про нього залишиться в їхніх серцях назавжди.

ВСТУПНА МОЛИТВА

Ісусе і Маріє, зараз я піду разом з Вами Хресною Дорогою Сина і Матері. Йдучи  цією дорогою , я хочу висловити Вам мою любов і відданість. Визнаю, що під час Ваших страждань я так часто бував не лише далеко від Вас, але словами своїми і ділами, немов важкими ударами, наносив глибокі рани Вашим серцям і серцям моїх братів і сестер.
Повсякчас, коли я бував зарозумілий, гордовитий, нечесний, радів кепкуванням над ближнім, не готовий був пожертвувати собою ради ближнього, я наносив Вам рани. Тому що кожен з нас – Ваш брат, Ваша сестра, Ваш син, Ваше дитя. Ісусе, Маріє, я шкодую за всяке вчинене мною зло, і прошу Вас: дозвольте мені піти з Вами в дорогу і розділити з Вами Ваші  терпіння.
Прийміть мене. З'єднайте мене з Вашим болем, щоб і я своїми ранами і терпіннями міг сприяти не лише моєму особистому спасінню, але і спасінню людства.
За Вашим прикладом, Ісусе і Пресвята Маріє, я приймаю свою хресну  дорогу, хресну дорогу моєї сім'ї, країни, моєї Церкви, хресну  дорогу всього світу. Разом з Вами я хочу стати  часткою спокутування, стати причасником рятівного Задуму.

Помилуй нас, Господи,                                       
Помилуй нас.
О Маріє, Мати  Страждальна,
Моли Бога за нас.    


І.  ПЕРША СТАЦІЯ
ІСУСЕ, ТЕБЕ ЗАСУДЖУЮТЬ ДО СМЕРТІ

Ісус стоїть між солдатами і Пилатом. Нижче – натовп, що біснується. Вони хочуть розіп’яти Ісуса. Озлоблений народ, підбурюваний первосвящениками, викрикує, погрожуючи кулаками і палицями. Всі чекають вироку, і Пилат після декількох обережних спроб врятувати Чоловіка, умиває свої руки і віддає Його в руки катів.
У вимогу «Розіпни Його!» вилилися хвороблива гординя і пихатість книжників і фарисеїв. Посеред моря ненависті, що здіймає кулаки і палиці, стоїть Ісус, Його Тіло понівечене побоями, і виявляє Своє велике мило-сердя. Люблячий скорботний погляд Господа, спрямований на тих, що засудили Його, проникає в саму глибину  їх  запеклих сердець.
З Його розпухлого від ударів лиця сходить прощення на весь невдячний рід людський.
І лише Мати Своєю присутністю підтримує Його. Її мовчазне співчуття щире; два Їх серця болем  з’єднані в одне.

З Біблії: А я, немов плохе ягнятко, що на заріз ведуть його, і не знав, що вони лихі думки замислили супроти мене, кажучи: «Зрубаймо дерево у повній силі й вирвім його з землі живих, щоб  ім'я його не згадувалося вже більш!».
(Єр.11:19)

Поклоняємося Тобі, Христе, і благословляємо Тебе,
Бо Ти святим Хрестом Твоїм вікупив світ.

 Ісусе, Ти був засуджений, але Ти ніколи не засуджував. Тому правдиві слова Пилата: «Це,Чоловік». Яка страшна година для Тебе і Твоєї Пресвятої Матері: бути безневинним, а у відповідь отримати лише жорстоке відношення, яке боляче ранить Ваші серця, що з'єдналися воєдино в  цю скорботну мить.  Ти, який за життя звільняв невинних і захищав знедолених, Ти не лише відки-нений, але й причислений до розбійників. Господи, як це, мабуть, обтяжувало Твій біль.
Ісусе, прости нас за все, що ми зробили супроти Тебе. Всякий раз, коли ми вбивали безневинного, засуджували пра-ведного, коли бідний залишався без допомоги, ми продовжували творити все те ж зло – прости нас, Господи.
Господи Ісусе, я обіцяю зараз же опустити мої кулаки і від-кинути свою палицю, які так часто піднімаю на моїх ближніх. Ще я молюся за всіх, хто боїться захищати безневинних, бідних і хворих.

Послання: Дорогі діти! Бажаю цього вечора наголосити, щоб ви були витривалими у  випробуваннях. Зважте, як іще сьогодні терпить Спаситель за людські гріхи. Коли прийдуть страждання, принесіть їх в жертву Богові. Дякую, що відповіли на Мій заклик. (29 березня 1984)

Ми дякуємо Тобі, Маріє, і благословляємо,
Бо Твоїми стражданнями Ти допомагала рятувати світ.

 Маріє, я хочу бути тут, з Тобою. Ти самотня, а світ об'єднується в зусиллях знищити Твого Сина.
О Мати Пречиста, Ти поряд з Ісусом, абсолютно безпорадна, але Ти знала наскільки важливо бути біля Сина в цей страшний час. Я тут, Маріє. Я супроводжую Тебе, щоб не залишати Тебе одну серед людей, що повні ненависті, які відреклися, засуджують і бажають смерті.
Я з'єднуюся з Тобою любов'ю, співчуттям, готовністю бути біля тих, ради кого Твій Син і Ти страждаєте.

Помилуй нас, Господи!
Помилуй нас.

О Маріє, Мати Страждальна,
Моли Бога за нас.


II.  ДРУГА СТАЦІЯ
ІСУСЕ, ТИ БЕРЕШ ХРЕСТ НА СВОЇ  ЗРАНЕНІ ПЛЕЧІ

Христос намагається утримати на Своїх плечах великий важкий хрест. Йому допомагають люди, що обступили Його, але, їх підганяють кулаками, прокльонами і погрозами, вони вже готові почати цю сумну процесію. Один з них стає перед Ісусом на коліна, насміхаючись з Нього. Він же покірно мовчить, притуливши до хреста Свою терням увінчану голову. Ісус готовий зробити Свій перший крок по дорозі на Голгофу. Як і на попередній стації, Марія знаходиться поруч, праворуч від Свого Сина.

З Біблії: «І, несучи хрест Свій, Він вийшов на місце, зване Череп,а  по-єврейськи Голгота». (Ів.19:17)

Поклоняємося Тобі, Христе, і благословляємо Тебе,
Бо Ти святим Хрестом Твоїм вікупив світ.

Ісусе, як гірко, що ми заподіюємо Тобі такі болісні страждання. Біль виснажує Тебе, а на Твоїй спині важкий дерев'яний хрест. Поки його покладають, Ти, немов жертовний агнець, покірливо приймаєш прокльони, що сиплються на Тебе, ганьбу, кепкування і важкі удари.
О мій Ісусе, хочу сказати Тобі слово потіхи. Твоя Мати не покинула Тебе. Вона підтримує Тебе, йдучи за Тобою. Вона не може узяти хрест на Свої рамена, але Вона розділила з Тобою цей тягар, прийнявши його в Своє серце.
 Ісусе Страждаючий і Мати Страждучого, я схиляюся на цій стації, плачу і жалію серцем про все, чим образив Вас. Всією душею жалую за мої вчинки, якими обтяжував свій хрест і хрест моїх ближніх.
Ісусе, обіцяю змінити своє життя. Віднині я не бажаю  покладати свій хрест на плечі ближнього, але бажаю приймати чужий хрест.
Обіцяю заступатися за тих, хто несе хрест, і всіма силами прагнути не допустити нової Голготи. Прости, Господи, що не запобігав злу, коли міг це зробити. Обіцяю віднині бути біля терплячого і, покірливо приймаючи свою обмеженість, не усуватися від допомоги, але переносити страждання настільки ж покірливо, наскільки переносила їх Твоя Пречиста Мати.

Послання: Дорогі діти! У ці дні радісного прославляння Хреста , Я хочу, щоб і ваш хрест зробився для вас радістю. Особливо, дорогі діти, моліться про те, щоб ви могли прийняти всяку хворобу і терпіння з любов'ю, як прийняв їх Ісус. Тільки тоді  Я зможу стати посередницею посланих вам Ісусом ласк і зцілень. Дякую, що відповіли на Мій заклик. (11 вересня 1986)

Ми дякуємо Тобі, Маріє, і благословляємо,
Бо Твоїми стражданнями Ти допомагала рятувати світ.

 Маріє, я рішуче хочу залишитися з Тобою. Я хочу вчитися Твоєму співстражданню – навіть якщо я нічим не можу допомогти ближньому, я можу страждати разом з ним. Всім своїм серцем дякую Тобі, Мати Пресвята, за скорботну дорогу, яку Ти пройшла разом з Твоїм Сином. Амінь!

Помилуй нас, Господи.
Помилуй нас.

О Маріє, Мати Страждальна,
Моли Бога за нас.

 

 

III.    ТРЕТЯ СТАЦІЯ
ІСУСЕ, ПЕРШИЙ РАЗ ТИ ПАДАЄШ ПІД ТЯГАРЕМ ХРЕСТА

Який важкий цей хрест. Не зробивши і декількох кроків, Ісус падає. Він вже так багато переніс. Він ослаб від жорстоких побоїв. Дорога звивиста і важка. Спираючись на землю, Ісус намагається встати. Тим, що зрадили Ісуса, здається, ніби Він користується Своїм падінням для перепочинку, і вони штовхають Його, щоб Він продовжував йти. Неможливо відвести погляд від Марії, страждання якої очевидні. Ісус, що несе Свій хрест, стає своєрідним мостом, що з’єднує Отця і людину.

З Біблії: «Тому я розкошую в немочах, у погорді, у нестатках, переслідуваннях, та скорботах  Христа ради, бо коли я немічний, тоді я сильний».(2Кор.12:10)
Поклоняємося Тобі, Христе, і благословляємоТебе
Бо Твоїми святим Хрестом Твоїм відкупив світ.

Ісусе, бачивши як Ти падаєш, я боявся, що Ти розіб'єшся. Але Ти стримався немов міст, який зв’язує людину і Отця; міст,  що долає всі перешкоди на шляху примирення розділених і зціляє усілякі рани. Ти – Первосвященик, який веде нас по новій  прокладеній Тобою дорозі, що веде нас до Твого Отця. Дякую Тобі, бо прийнявши хрест, Ти відкрив цю дорогу для мене.
Ісусе-Первосвященику, я молюся за всіх покликаних, тих, що послідували за Тобою. Хай вони уподібняться Тобі, щоб, зрікаючись себе, стали жертвою спасіння людського роду.
 Господи, Ісусе Христе, я молюся за мого парохіального священика і за всіх капеланів. Особливо ж за священикіутомлених і обтяжених, невірних Тобі, недбайливих і таких, що залишили своє служіння.
Я підношу до Тебе мої молитви за єпископів, за Папу, за всіх тих, кому перешкоджають  проповідувати Благовість і за всіх переслідуваних за ім'я Твоє. Хай пізнають вони у випробуваннях любов і радість єднання з Тобою.
Пішли Твоїм священикам дар сповідальника, щоб ті, що впали, могли знову піднятися. Хай всі священики уподібняться Тобі. Амінь.
Ісусе і Маріє, Вам віддаю і моє життя. Все, чим я володію, всього себе я  з’єдную з Вами. Бажаючи мати серце, наповнене любов'ю, я молюся про любов - ту любов, з якою Ви прийняли Ваш біль. Даруйте моєму серцю любов, щоб воно було вірним, закоріненим в любові і смиренним.
Послання: Дорогі Діти! Сьогодні Я закликаю васдо любові, повній відданості Богові Діточки, любов приймає все, що тяжке і гірке, заради Ісуса, Який є Любов.  Тому, дорогі діти, просіть Бога, щоб Він прийшов зі своєю поміччю, але не так як ви  бажаєте, а згідно з  Його 5 любов’ю. Віддайте себе Богові, щоб Він міг зцілити вас, потішити і пробачити все, що заважає вам на вашому шляху до любові. Бог може змінити ваше життя, і ви почнете зростати в любові. Дітки, прославляйте Господа, вихваляйте Його  піснею любові, щоб день за днем Божа Любов змогла зростати у вас у всій своїй повноті. Дякую, що відповіли наМій заклик (25 червня 1988 )                                                                    
Ми дякуємо Тобі, Маріє, і благословляємо,
Бо Твоїми стражданнями Ти допомагала рятувати світ.

Маріє, хіба можу я своїм серцем, що ніколи не любило так, як любить Твоє, відчути всю глибину Твоїх болісних страждань? Ти захотіла притягнути весь рід людський до Свого материнського серця – не охопити безмірність Твоєї любові. Ти безпорадно споглядала страждання Твого Сина – не осягнути болю Твоєї душі.

Помилуй нас, Господи.
Помилуй нас.

О Маріє, Мати Страждальна,
Моли Бога за нас.


IV.     ЧЕТВЕРТА  СТАЦІЯ
ІСУСЕ, ТИ ЗУСТРІЧАЄШСЯ ЗІ СВОЄЮ СТРАЖДАЛЬНОЮ МАТІР’Ю

На цій стації, присвяченій всім матерям і паломникам, знову відкри-вається хрест. Зустріччю стає близькість Ісуса і Марії. Тягар хреста майже зник, здавшись перед останніми обіймами. На ніжний дотик Матері до обличчя Її Страждаючого Сина  Він відповідає Їй всією Синівською любов'ю. У глибокій скорботі і ніжності починаєш розуміти, як може схилятися в шануванні жінка. А в цей час байдужі люди, штовхаючи Ісуса, намагаються перешкодити їх зустрічі.
 Я хочу побажати кожному палом-никові і кожному християнинові пере-жити в їх випробуваннях подібну зустріч з Марією, близькість Якої потішає і укріплює.

З Біблії: «Ось, пощастить Слузі моєму, він піднесеться і вознесеться, стане вельми великим. Як багато хто жахався, дивлячись на Нього, - вигляд його не мав нічого людського в собі!»
(Іс. 52:13-14)
"Він, мов той пагін, виріс перед нами, мов той корінь із землі ухої. Не було в ньому ні видуґ. Ні краси, - ми бачили його, - ні вигляду принадноого не було в ньому”.
 (Іс. 53:2)

Поклоняємося Тобі, Христе, і благословляємо Тебе,
Бо Ти святим Хрестом Твоїм вікупив світ.


         Ісусе, в болю Своєму Ти був потішений поглядом Твоєї Матері, який зустрівся з Твоїм поглядом. Зараз Її самотнє  слідування за Тобою, Її близькість  перетворились в зустріч. Вона не намагалася зняти хрест з Твоїх плечей, але присутністю Своєю підтримувала Тебе.
         О Пречиста Мати, Ти не  уникала Своїх страждань, але без страху і докору прийняла страждання Свого Сина; за  вірність Твою була послана Тобі ця зустріч.
Пресвята Мати, дякую за ніжність Твоєї руки, що потішила і укріпила Його.  Ісусе, дякую за ласку Твоєї відповіді; Ти знаєш, наскільки глибоке страждання Матері.
Ісусе і Маріє, дякую за Вашу єдність на  дорозі страждань.Ісусе, разом з Марією я молюся  за всіх матерів і батьків, які страждають за своїх дітей. Я молюся за розлучених несправедливістю людського осуду. Я молюся за тих, що не бажають спілкуватися, тому що більше немає любові в їх серцях і немає довіри.

Послання: Дорогі Діти! Сьогодні Я закликаю вас цілком віддатися Богові. Все, що ви робите, все, чим володієте, віддайте  Богові, щоб Він міг у вашому житті царювати. І тоді Бог через Мене зможе повести вас в глибини духовного життя. Діточки, не бійтеся, тому що Я з вами навіть тоді, коли ви думаєте, що виходу немає, і всім править сатана. Я несу вам мир. Я, ваша Мати і Цариця Миру, даю вам благословення радості, і хай Бог стане всім у вашому житті. Дякую, що відповіли на Мій заклик. (25 липня 1988)

Ми дякуємо Тобі, Маріє, і благословляємо,
Бо Твоїми стражданнями Ти допомагала рятувати світ.

 Пресвята Мати, Своєю ніжною рукою потурбуйся про тих, хто шукає Тебе, але також і про тих, хто не шукає - адже так гірко не мати матері! Приклич кожну матір до вірності її покликанню. Охорони всіх нас Своїм Покровом. Відроди нас і Твою Церкву, що споглядає на Тебе, як на вранішню зірку, що веде нас до вічного спасіння.

Помилуй нас, Господи.
Помилуй нас.

О Маріє, Мати Страждальна,
Моли Бога за нас.


V.     П'ЯТА СТАЦІЯ
ІСУСЕ, СИМОН КИРИНЕЄЦЬ ДОПОМАГАЄ ТОБІ НЕСТИ ХРЕСТ

На цій стації Ісус в самому центрі подій. Сили покинули Його. Здається, ще трохи і Він впаде на землю під тягарем власного тіла, немов позбавленого м'язів. Якась жаліслива людина підтримує Його голову, що утомлено похилилася. Киринеєць готовий продовжувати путь, співчуваючи Назарянину. Це співчуття тих, в кому ще не зубожіла віра в Ісуса. Інша частка роду людського невидима, але і вона символічно присутня в Його рамені, що опустилося, знівеченому хрестом, і в тій, що висить на шиї Господа, потворній табличці з глумливим написом.Позаду самотньо стоїть Марія, відокремлена від всіх Своєю скорботою.

З Біблії:” І, прикликавши народ разом із учнями Своїми, сказав їм: коли  хто хоче йти за Мною, хай зречеться  себе самого,  візьме хрест свій і йде слідом  за Мною.”
(Мк.8:34)
"А  коли насміялися над Ним, зняли з Нього багряницю, і одягнули Його в одяг Його, і повели Його на розп'яття. Виходячи, вони зустріли одного чоловіка з Киринеї, на ім'я Симон, і  примусили нести хрест Його.» (Мт.27:31-32)

Поклоняємося Тобі, Христе, і благословляємо Тебе,
Бо Ти святим Хрестом Твоїм вікупив світ..

Ісусе, зустріч з Твоєю Пресвятою Матір’ю укріпила Твій дух і потішила Тебе. Симонові Киринеянину дано нести Твій хрест, але для чого – навіть якщо сили покинули нас, поруч завжди є хтось, хто подібно до нього допоможе нам йти. Дякую Тобі, Ісусе, що і я можу бути значущим, як Симон Киринеєць, і своїми духовними, душевними і тілесними силами стати заставою того, що кожному дається під силу. Дай же мені, Господи, всім, що у мене є, і всім, що я є, послужити страждучим.
           Ісусе, прийми мене! Дозволь мені простягнути руку допомоги тим, чиї руки вже нездатні до праці. Хай мої очі будуть світлом для очей невидючих. Хай мої ноги прийдуть на допомогу тим, хто не може ходити. Хай мій голос буде голосом для німих.
      Ось я, раб Твій.Прости мене, Господи; через свою гординю я так часто бував сліпий, не помічаючи, що можу бути корисним. Через лінощі мої багато людей було залишено мною без допомоги  або впали в спокусу. Прости мені, Отче, мою недбалість до Твоїх дарів.

Послання: "Дорогі діти! Бог хоче зробити вас святими, тому хоче, щоб ви цілком віддалися Йому через мене, аби Служба Божа стала для вас життям. Зрозумійте, що Церква - це Божий палац, місце, де Я збираю вас і хочу показати вам шлях до Бога. Приходьте і моліться. Не дивіться на інших, не обмовляйте їх, але хай саме ваше життя стане свідоцтвом святості. Храми гідні пошанування, вони освячені, бо Бог, що побажав стати людиною, перебуває в них день і ніч. Отже, дітки, вірте і моліться, щоб Отець примножив вашу віру, і потім вже просіть те, чого пот-ребуєте. Я з вами. Я радію вашому наверненню і оберігаю вас Своїм Материнським Покровом. Дякую що відповіли на Мій заклик.

Ми дякуємо Тобі, Маріє, і благословляємо,
Бо Твоїми стражданнями Ти допомагала рятувати світ.

 Пресвята Маріє, коли я не можу знаходитися поряд з тим, хто страждає, хай хоч би моє існування стане для нього знаком моєї любові і впевненості, що він мною не покинутий. Прошу Тебе, допоможи. .Богородице, молюся особливо за тих, хто безпорадно споглядає, як колись споглядала і Ти,  біль і муки смертельно хво-рих близьких їм людей. Хай примножиться в них любов, укріплюючи їх в служінні ближньому.

Помилуй нас, Господи.
Помилуй нас.

О Маріє, Мати Страждальна,
Моли Бога за нас.

 

     
VI.     ШОСТА СТАЦІЯ
ІСУСЕ, ВЕРОНІКА ОБТИРАЄ ТВОЄ СВЯТЕ ОБЛИЧЧЯ ХУСТИНОЮ

Вероніка, залишивши групу жінок, наближається до Ісуса. Він повертається до неї, і вона обтирає Його обличчя хусткою. Зліва, між жінками, що плачуть, Марія - Своєю Материнською любов'ю Вона з’єднана зараз з Веронікою. Наскіль-ки несхоже з їх переживаннями презир-ство тих, хто глухий до всякого почуття, хто користується кулаками і палицями, щоб тільки перешкодити Вероніці і обра-зити її ніжний, зворушливий і мужній порив. Серед цього кричущого натовпу, що глумиться, знайшовся хтось, хто прит-римує хрест, можливо, намагаючись полегшити біль Ісуса в цю коротку мить відпочинку.
З Біблії: Хто це йде з Едому, у багряних шатах з Боцри?  Такий величний у Своїй одежі, що виступає повний сили? Це я, той, що повідає справедливість, великий у спасінні». Чому шати Твої багряні, одежа твоя мов у того, хто топтав грона у винотоці? «Я топтав сам один у винотоці, і з народу нікого не було зі Мною; і топтав Я їх в гніві Моєму, і зневажав їх в люті Моїй, кров їх бризкала на ризи Мої, і Я заплямив все одіяння Своє. Бо день помсти - в серці Моєму, і рік  Моїх викуплених настав». (Іс. 63:1-4)

Поклоняємося Тобі, Христе, і благословляємо Тебе,

Бо Ти святим Хрестом Твоїм вікупив світ.

Ісусе, з вдячністю і любов'ю Ти схилив перед Веронікою Свою обличчя, дозволивши їй з вдячністю і любов’ю обтерти його.                     

О Мати Скорботна, яка втіха для Тебе бачити і знати, що є ще люди,
готові допомогти Твоєму Синові і виявити Йому любов – зробити те, що перешкодили зробити Тобі.
 Пресвята Маріє, я знаю, Ти була невимовно вдячна Вероніці за її мужність, і Твій біль з'єднався з її болем. Господи, Ісусе Христе, я молюся за хворих і страждучих, щоб вони з вдячністю приймали всяку допомогу, любов і турботу про них. Даруй терпіння і хворим, і тим, хто доглядає їх. Хай всі, хто знаходиться поряд з хворими, побачать і відчують в них Тебе, Господи. З особливою старанністю я молюся за тих, хто втратив сили, доглядаючи своїх ближніх. Хай з кожною склянкою води, яку подають вони хворому, оновлюється їх любов до Тебе.
Я молюся за всіх співробітників лікарень, сестер, лікарів, щоб вони з любов'ю служили Тобі в Твоїх немічних братах і сестрах. Хай всі вони творять не свою, але Твою волю, Господи. Через Твою Пресвяту Матір просвічуй серця, що люблять хворих і страждучих, щоб їх любов'ю зм'якшувався біль цих нещасних.
Ісусе, прошу за всіх сповідальників, які служать Твоєю силою і благодаттю примиренню людини з Отцем. Даруй ласку кожному пам'ятати, що вся сила в Твоїх руках. Хай кожний священик відчує радість Вероніки, і кожний, хто сповідається, прийме з радістю благодать очищення і примирення.

Послання: Дорогі діти! Я хочу день за днем вдягати вас у святість, доброту, слухняність і любов Бога, щоб день за днем ви ставали гарнішими і достойними свого Господа. Дорогі діти, слухайте Мої послання і живіть за ними. Я хочу провадити вас.  Дякую, що відповіли на Мій заклик. (24 жовтня 1985)

Ми дякуємо Тобі, Маріє, і благословляємо,
Бо Твоїми стражданнями Ти допомагала рятувати світ

О Мати Страждальна, і Ти тішилася, усвідомивши, що знайшлися ті, які готові допомогти Синові Твоєму і появити Йому свою любов. Хоча Ти була позбавлена такої можливості, але з яким завзяттям Ти приєдналася б до Вероніки в її благородному пориві.
     Вихваляю Тебе, о Маріє, за Твою любов, якою Ти допомагаєш тим, хто в служінні страждучим і сьогодні шукає послужити Твоєму Синові в любові. Амінь.   

Помилуй нас, Господи.
Помилуй нас.

О Маріє, Мати Страждальна,
Моли Бога за нас.

VII .   СЬОМ А  СТАЦІЯІСУСЕ, ТИ ВДРУГЕ ПАДАЄШ ПІД ТЯГАРЕМ ХРЕСТА

Тим часом лють натовпу все зростає. Ісус знову на колінах. Його поранені руки в поросі. Він немов намагається обійняти лежачі на дорозі камені. І знову  йде за Ним вслід натовп, скупчившись над Ним, кричить, свариться. Інші підтримують хрест, інші нахилилися, щоб схопити Його за волосся, хтось розмахує кулаками і палицями, а хтось мовчки спостерігає. Чиїсь руки несамовито силяться підняти Його і покласти на Нього цей непідйомний хрест. І знову ми бачимо справа скорботне обличчя Марії.

З Біблії: А Сіон сказав: «Господь мене покинув, забув мене Владика мій!» Невже ж забуде молодиця своє немовля? Не матиме жалю до сина свого лона? Та хоча б  вона й забула, Я тебе не забуду.
Царі будуть тобі за вихователів; їхні цариці годуватимуть тебе. Ниць до землі перед тобою будуть припадати, лизатимуть ніг твоїх порох. І збагнеш, що я Господь, а хто надіється на Мене, не посоромляться. (Іс.49:14,15,23)

Поклоняємося Тобі, Христе, і благословляємо Тебе,
Бо Ти святим Хрестом Твоїм вікупив світ.

Ісусе, сили покинули Тебе, і Ти знову впав. Під тягарем хреста Ти припав до землі. Зараз земля ближче до Тебе, і Ти обіймаєш каміння – вони м'якші, ніж серця людей, що мучать, б'ють, хапають Тебе за волосся і несамовито штовхають Тебе під хрест. Наскільки болісний Твій біль для Пречистої Матері.
    Ісусе, насмілююся подякувати Тобі за Твої страждання, які Ти перетерпів за нас. Вони стають все нестерпнішими. Ненависть людська все ще не погамована. Господи, хочу віддати Тобі ще більшу    дяку  за те, що Ти піднявся    і виявив   Свою     готовність                                 
любити нас до самого кінця.
 Господи, я молюся за всіх, хто согрішив знову і зневірився; за всіх, хто хотів змінитися, але був сокрушений ненавистю, поражений гординею, відданий на наругу. Я молюся за тих, хто вирішив відмовитися від рабства наркотиків і від рабства усіляких пристрастей, але знову впав і не йде шляхом звільнення, але лежить біля своїх хрестів, поражений своїми гріхами і відкинений людьми.
Ісусе, вчини так, щоб ніхто з Твоїх братів чи сестер, що знову впали, не залишився розчавлений і зломлений гріхом. Ти розумієш їх, навіть якщо ніхто не розуміє, Ти приймаєш їх, навіть якщо вони всіма відкинені. Ти ніколи не поводитимешся з ними так, як поводилися люди з Тобою, коли Ти впав.
Ти знаєш, як допомогти їм, не наносячи нових ран і не терзаючи старих, і Ти знайдеш для них час.
Дякую Тобі, Ісусе, за Твою Пречисту Матір, за заступництвом Якої все Тобою здійснюється.

Послання: Дорогі діти! Закликаю вас любити ближніх і любити тих, хто чинить вам зло. Тільки любов допоможе вам зрозуміти дійсний намір сердець. Моліться, дорогі діти, і любіть! Любов'ю ви здатні здійснити навіть те, що здається вам неможливим.  Дякую, що відповіли на Мій заклик. (7 листопада 1985)

Ми дякуємо Тобі, Маріє, і благословляємо,
Бо Твоїми стражданнями Ти допомагала рятувати світ.

 Пресвята Діво Маріє, дякую Тобі, що, зазнаючи страждання, Ти вчилася послуху Твого Сина. Ти захотіла стати Матір’ю і посередницею всього людського роду. Дякую Тобі, бо ніхто не чув про те, щоб хто-небудь з тих, що удаються до Твоєї допомоги, був Тобою залишений. Амінь.

Помилуй нас, Господи.
Помилуй нас.

О Маріє, Мати Страждальна,
Моли Бога за нас.

 


VIII.   ВОСЬМА  СТАЦІЯ
ІСУСЕ, ТИ УТІШАЄШ ЄРУСАЛИМСЬКИХ ЖІНОК, ЩО ПЛАЧУТЬ

Сходячи на Голготу, Господь зустрів жінок Єрусалиму, які, б’ючи себе в груди, плакали і ридали за Ним. Ісус же, звернувшись до них, сказав: «Не плачте наді  Мною, але плачте за себе і за  дітей ваших».
Взаємна участь з’єднує їх. Сострадання Господа Ісуса Христа покриває все людство, чиї гріхи і є істинна причина людських бід і жертви Ісуса. Ненависть натовпу обрушується на Нього злісними ударами кулаків.
Але навіть зараз Ісус знаходить сили утішати. Перелякане дитя намагається сховатися біля своєї матері.

З Біблії: "І буде того дня, Я винищу всі народи, які нападають  на Єрусалим. А на дім  Давида і на мешканців Єрусалиму виллю дух благодаті і розчулення, і вони глядітимуть на Нього, Якого пронизали, і голоситимуть по Ньому, як ридають по синові одинакові, і будуть гірко плакати по ньому, як плачуть по первородному.”
(Зах.12:9-10)

Поклоняємося Тобі, Христе, і благословляємо Тебе,
Бо Ти святим Хрестом Твоїм вікупив світ.

Ісусе, Ти – Вчитель, все Твоє життя є проповідь і навчання. Ти – Пророк, і кожним Твоїм діянням, всім, що відбувається, Ти проголошуєш Слово Боже.
Господи Ісусе, дякую за кожне Твоє слово, що сповіщає про спасіння  і любов, милосердя і прощення.
О Ісусе, я благаю Тебе, даруй мені благодать чути  Твоє
слово у всякій події мого життя. Допоможи мені слухати кожне Твоє слово і веди мене словом Твоїм, як Ти вів Пречисту Матір. Прости, Господи, за кожне даремно прийняте мною слово. Очисти мене і визволи від гріха непослуху слову Твоєму.
Прошу, Господи, хай всі проповідники слова Божого, і в світі, і в Церкві Твоїй,  будуть слухачами Твого слова і виконавцями, щоб силою Святого Духа нести його всім людям. Прошу за всіх вчителів, професорів, всіх вихователів, але особливо за батьків.
     Господи Ісусе, вчини серця їх подібними до Твого Святого Серця, щоб праця їх приносила добрі плоди. Очищай серця батьків і викладачів, допомагаючи їм ставати покірливими, щоб в простоті і лагідності виконувати святу місію освіти і виховання.
Благаємо Тебе, Ісусе, зціли нас від духовної глухоти, щоб кожне Твоє слово проникало в самі глибини наших душ.

Послання: " Дорогі діти! Ні, ви не умієте любити і не умієте з любов'ю слухати слово, яке Я вам даю. Зрозумійте, кохані мої, що Я ваша Мати, і Я прийшла на землю, щоб навчити вас слухатися і молитися не з примусу, не тому, що ви несете хрест, але по любові. Хрестом Бог прославляється у всякій людині. Дякую, що відповіли на Мій заклик.” (29 листопада 1984)

Ми дякуємо Тобі, Маріє, і благословляємоТебе,
Бо Твоїми стражданнями Ти допомагала рятувати світ .

Пречиста Діво Маріє, на цій стації Твоє обличчя  приховане, але Ти біля Ісуса. Ти з любов'ю слухаєш кожне слово, сказане Ним до жінок, бо Ти завжди залишалася вірною слухачкою і виконавцем слова Божого. Прийми, Богородице, в Твій біль і в Твою скорботу печаль тих, що не бажають слухати слово Твого Сина, Пророка і Вчителя всіх народів, і від того страждають. Амінь.

Помилуй нас, Господи.
Помилуй нас.

О Маріє, Мати Страждальна,
Моли Бога за нас.

 

 

IX.    ДЕВ'ЯТА СТАЦІЯ
ІСУСЕ, ТИ ПАДАЄШ ПІД ТЯГАРЕМ ХРЕСТА УТРЕТЄ

Під тягарем Хреста Ісус  падає утретє. Хтось з натовпу намагається утримати хрест, і на коротку мить для Господа настає полегшення. Натовп обступив Ісуса, лежачого серед ніг, що тіснять Його.
Руки Ісуса немов обмацують доро-жній пил, а обличчя  майже торкається землі.  Здається, ніби Він хоче поцілувати цей клаптик землі, що став свідком останніх кроків Його земного життя.
Ісуса, що ослабів, намагаються поставити на ноги, але виснажений і сокрушений тягарем страждань, Він лежить ниць, розпростертий на землі. Горе, ніби ризами, одягнуло Його Пречисту Матір, чий біль розділяють жінки. Воістину, здійснюється пророкування старця Симеона: «І Тобі Самій меч прошиє душу». Хто раніше бачив Спасителя таким – Людиною болю, зневаженою, втоптаною в болото, відкиненою людьми? Він страждає, не зронивши жодного слова, немов покірний Агнець, ведений на заклання.

З Біблії: "Нехай вас ніколи таке не спіткає, о всі ви, що дорогою проходите повз! О гляньте, подивіться, чи є біль, як мій біль, що мені заподіяно, що ним побив  мене Господь у день палаючого гніву Свого! З висоти зіслав Він вогонь в кості мої, і той пожирає. Він сітку розстелив мені під ноги і завернув мене назад. Він завдав мені смутку, – я повсякденно недужий. Почули, що я стогну, немає, хто б  мене розважив. Усі вороги мої почули про моє нещастя та й зраділи, бо ти вчинив це. Коли б Ти вже послав той день,  що його заповідав . і вони стали такими, як я! Нехай прийде вся їхня злоба перед тебе; обходься з ними так, як обійшовсь ти зі мною за всі мої переступи, бо тяжкі стогони мої, і серце моє знемагає.”   (Плач 1:12-13,21-22)
Поклоняємося Тобі, Христе, і благословляємо Тебе,
Бо Ти святим Хрестом Твоїм вікупив світ.

Ісусе, схилившись перед цією стацією, я не в силах навіть зітхнути. Я тужу разом з Тобою і Твоєю Пресвятою Матір’ю, Яка стала і моєю Матір’ю. Як би мені хотілося побачити людей, готових допомогти Тобі, здатних прийняти Тебе, але нема їх серед натовпу. Залишений всіма в Твоєму болю, Ти лежиш на землі. Марія біля Тебе, і хоча Вона поруч, Вам не призначено зустрітися ще раз. Замість Неї Ти обійняв лежачі під Тобою камені. О Ісусе, Чоловік скорботи, жертовний агнець, безневинний, — Ти узяв на Себе провини світу, очистивши від гріха осквернену беззаконнями землю; дякуємо Тобі за Твою жертву любові.
Ісусе, я молюся за всіх, хто пригноблений життєвими тяготами, хто сокрушений і розбитий горем. Я молюся за всіх тих, що не мають до кого прихилитися, не зустріли ні обличчя людського, ні рук допомоги, лише каміння, пил і вилите на них потоками болото. Мої думки зараз – поряд із знехтуваними в своїх сім'ях і з не прийнятими в лікарні, з тими, кого психічна недуга позбавила людського образу.
Я молюся за всіх, хто довірився ворожкам, і за всіх, хто став жертвами чаклунства, за всіх, що вдалися до окультизму і магії. Господи, захисти їх від впливу злих сил і виведи на шлях, який веде  з темряви до світла.
Ісусе, силою Твого падіння визволи всіх, що стали в'язнями сатани, чиї душі і тіла він прагне погубити. Агнче Божий, що приніс Себе в жертву за нас, визволи нас від всякого зла.

Послання: "Дорогі діти! Сьогодні я хочу сказати, що Бог бажає послати вам випробування, які можна здолати тільки молитвою. Бог випробовує вас повсякденними обов'язками. Молитеся, щоб з миром витримати кожне випробування. Зі всіх випробувань, допущених Богом, виходьте відкритими для Нього і приступайте до Бога з любов'ю. Дякую, що відповіли на Мій заклик.”  (22.08.1985)

Ми дякуємо Тобі, Маріє, і благословляємо,
Бо Твоїми стражданнями Ти допомагала рятувати світ.
Маріє,  дякую за Твою згоду бути Матір’ю Месії, Cпасителя; Матір’ю Того, Хто, ступивши на настільки великий шлях, зазнав настільки великі страждання.
О Маріє, Мати Страждальна, будь біля тих, хто піклується про тих, що заблукали, не залиш їх без Твоєї допомоги!

Помилуй нас, Господи.
Помилуй нас.

О Маріє, Мати Страждальна,
Моли Бога за нас.

 

 

X.    ДЕСЯТА  СТАЦІЯ
ІСУСЕ, З ТЕБЕ ЗРИВАЮТЬ ОДЯГ

Ісус доходить до місця страти, і солдати здирають з Нього одяг; проте всупереч жорстоким стражданням і повному виснаженню, Він стоїть перед ними у всій Своїй царській величі.
Ще трохи, і цвяхи проб’ють тіло  Ісуса..Обличчя Господа спотворено болем: знемагає Його плоть, поранена Його душа, Його – Сотворителя і Спаси-теля людства. Але з небаченою раніше силою на обличчі Господа відобразилися Його божественні чесноти.
Здається, що в цю мить затихла навіть людська злоба. Якщо і нама-гається хтось спонукати Його на гнів, Ісус не перестає  поглядати на людину з любов'ю і співчуттям.
Він чекає нашого покаяння, і Він готовий врятувати нас. Поблизу Матері — подруга, що бажає утішити Її.

З Біблії: Йдіть, діти, йдіть, а я полишена, залишуся самотою!   Я скинула з себе одежу миру, накинула свою молитовну волосяницю; волатиму до Вічного по всі дні мої. Бадьортеся, діти, волайте до Бога, і Він визволить вас від насильства, від рук ворожих». (Вар. 4:19-21)

Поклоняємося Тобі, Христе, і благословляємо Тебе,
Бо Ти святим Хрестом Твоїм вікупив світ.
Все сотворено Тобою,  Ісусе! Бо Ти – Слово Отця, але в цю годину Ти вимушений зносити такі приниження!
Людина всіма силами намагався сокрушити Тебе, але напе-рекір всьому Ти стоїш в царственній величі, явлючии собою – Чоловіка, істинного Чоловіка, і ми повторюємо слова Пилата: «Се,Чоловік!»
Ісусе, дивлячись на Тебе зараз, я думаю лише про одне – приверни нас знову в людську подобу, тому що ми зробилися  нелюдами. Нелюдяність в сім'ях, нелюдяність в суспільстві і у всьому світі позбавляє велику кількість людей матеріальних благ, прирікаючи на жалюгідне існування, голодну смерть. Але наскільки більше є позбавлених духовних благ; замкнутих на скороминущому, суєтному, їм загрожує небезпека останнього знелюднення. Наскіль-ки багато хто пошкодив душі свої, свою плоть і свій дух, відда-лилися від добра, забуваючи не лише християнські чесноти, але і загальнолюдські.
Господи Ісусе Христе, я молюся за всіх, хто став жертвою насилля і страждає духовними і тілесними недугами.
Ціною Твоєї жертви, Ісусе, відверни молоде і нове покоління від усіляких спокус, що заражають і тіло, і душу молодих.                   

Твоїми ранами, що позбавили Тебе сил, але не гідності, допоможи людині слідувати шляхом благочестя.
Послання: "Дорогі діти! І сьогодні Я закликаю вас ще більше відкритися Богові, щоб Він міг діяти через вас. Наскільки ви відкриєтеся, стільки і буде у вас плодів. Я хочу знову закликати вас до молитви. Дякую, що відповіли на Мій заклик.” (6 березня 1986)
Ми дякуємо Тобі, Маріє, і благословляємо,
Бо Твоїми стражданнями Ти допомагала рятувати світ.

Пресвята Маріє, молися за всіх, кого  в цю годину долають їх згубні пристрасті, і врятуй їх від погибелі.    

Помилуй нас, Господи.
Помилуй нас.

О Маріє, Мати Страждальна,
Моли Бога за нас.

 

XI.    ОДИНАДЦЯТА  СТАЦІЯ
ІСУС, ТЕБЕ РОЗПИНАЮТЬ НА ХРЕСТІ

Довкруги - тиша, що розривається пронизливими звуками ударів молотка. Навіть сторожа принишкла і, допомага-ючи катам, зберігають мовчання. Три кати прибивають Ісуса до хреста. Ісус нерухомий. Його пересохлі від спраги вуста не видають ні звуку.
Невже не достатньо ще явлено Господом, щоб пізнати: засуджений без-невинний? Але ні, серця присутніх перед---чувають довгождану перемогу над «Вчителем Назаретським»; вони і не відають і не в змозі навіть уявити, що Він молиться за них і готує Дух Свій до останньої жертви. Марія занурена в гли-боку скорботу, яка огорнула Її немов мантія.
З Біблії: «Його мордовано, та він упокорявся і не відкривав Своїх уст; немов ягня, що на заріз ведуть його, немов німа вівця перед обстригачами, не відкривав Він вуст. Насильно, скорим судом його вхопили. Хто з його сучасників думав, що Його вирвано з землі живих і що за гріхи народу свого його побито аж до смерти?.
(Іс.53:7-8)

Поклоняємося Тобі, Христе, і благословляємо Тебе,
Бо Ти святим Хрестом Твоїм вікупив світ.

Перед Твоїм розп'яттям навіть вороги Твої,  Ісусе, хоч на мить, але перебувають в мовчанні. Удари молотка, біль, що Ти зазнав, жахають серця. Ось і Мати Твоя одягнена в ризи Твого болю. Хто може бути потішений, і хто може розрадити?       (Тиша)
Ісусе, хочу ще раз висловити Тобі мою вдячність за все що
Ти забажав прийняти на Себе хрест і понести ради нас.Хай Твій  біл
глибоко відгукнеться в серці моєму і торкнеться всього, що в нім ще опирається уперто, погано, бездушно. Болем Твоїм створи в мені нове серце. Ударами, що зазнали руки Твої, відкрий руки, що стиснулися в кулаки. Зупини тих, що вибрали хибну дорогу, і пробитими Твоїми стопами виведи їх на путь істини. Хай Твій біль, о Ісусе, прониже всю бездушність в сім'ях, в Церкві, у всьому світі.

Послання: Дорогі діти! Я хочу подякувати за всі ваші жертви і закликати вас до найбільшої жертви - жертви любові. Без любові ви не можете прийняти ні Мене, ні Мого Сина. Без любові ви не можете розповідати про свій досвід іншим. Тому Я закликаю вас, дорогі діти, зачніть в собі жити любов'ю. Дякую, що відповіли на Мій заклик”. (27 березня 1986)

Ми дякуємо Тобі, Маріє, і благословляємо,
Бо Твоїми стражданнями Ти допомагала рятувати світ

Маріє, заслугами Твоїх незліченних страждань, хай світ відвернеться від зла, що безжалісно ранить людей, щоб не залишилося більше самотніх і знедолених. Хай народиться новий світ.  Маріє, заслугами Твого болю і болю Твого Сина хай народяться нові душі і нові серця, які готові постраждати задля любові, що рятує світ. Лише любов, вигодувана Твоєю любов'ю, може стати цілющим бальзамом для наших ран — наносячи їх один одному, ми так багато страждаємо. Маріє, Мати і Образ Церкви, главою якої є Твій Син, – хай стане вона спільнотою тих, що люблять, щоб злагіднити і рятувати мир. Особливо доручаю Тобі страждання, посіяні ненавистю, жаданням влади і заздрістю, самолюбством і невірністю. Самою любов'ю утверди серця, страждаючі за любов, щоб неустанно і невпинно зі всією великодушністю вони свідчили про спасительну і спокутну силу любові.

Помилуй нас, Господи.
Помилуй нас.

О Маріє, Мати Страждальна,
Моли Бога за нас.

 


XII.    ДВАНАДЦЯТА  СТАЦІЯ
ІСУСЕ, В СТРАШНОМУ БОЛЮ ТИ ВМИРАЄШ НА ХРЕСТІ

Горизонт розірваний трьома хрес-тами, на одному з яких, центральному, піднесений Христос. Доручивши Матір синові, а сина Матері, звернувшись до Отця, Який на Небесах, Він виголосив: «Отче, прости їм, бо не відають, що творять». Вже цих святих слів досить, щоб в людські серця вселилася надія. Глибоко зітхнувши, Ісус вмирає. Небо потемніло, земля затряслася, людей обій-няв страх, невимовний жах. Більшість  з натовпу, охоплені власними терзаннями, втекли. Пресвята Мати, припавши на коліна, обіймає хрест і в найбільшій любові цілує пробиті стопи Свого Господа. Вірний Йоан, не зводячи погляду з улюбленого Вчителя, намагається утішити Її. Віддалік плачуть Марія Магдалина і Марія Клеопова.
З Біблії: Боже мій, Боже мій, чому мене покинув?  Стоїш далеко від спасіння мого, від слів крику мого. Я став немов вода розлита; всі кістки моїповиходили з суставів. Неначе  віск зробилось моє серце, розтануло в мене внутрі. Мов черепок висохла моя сила, язик мій прилип до горлянки,кладеш мене в порох смерти. Бо пси оточили мене; лиходіїв зграя мене оточила. Пробили руки мої і ноги мої. Можна було б полічити всі кістки мої. А вони дивлятьсяна мене і з радістю позирають.  (Пс.22:1,15-18)

Поклоняємося Тобі, Христе, і благословляємо Тебе,
Бо Ти святим Хрестом Твоїм вікупив світ.

Протягом трьох годин Ісус вмирає на хресті. Марія, невимовний біль, яким Ти страждаєш разом з Ним в ці страшні три години. Кожне Його зітхання з хреста, порух на Його обличчі, кожне слово і особливо останній Його крик, немов зброєю прони-зують серце Твоє, вже занурене в біль. О Ісусе, Спасителю, і в смер-тних муках Ти не забуваєш  про Свою Матір, Ти не забуваєш і про Своїх учнів, доручаючи їх один одному. Ти не забув тих, що бичували Тебе і що розіп’яли, благаючи Отця про їх прощення.
Ти помер не в гіркоті і ненависті, але вдягнув Свої скорботні пристрасті в прощення і любов.
Господи, дякую Тобі за Твій хресний шлях; ним Ти відкрив роду людському новий шлях – шлях миру і любові. Прошу Тебе, в єднанні з Твоєю Пресвятою Матір’ю, Царицею миру і нашою Матір’ю, даруйте світу Ваш мир. Твоїми страстями і за Її заступництвом відновіть зранені серця людей. Хай річка примирення, джерелом якої є Ви, виллється у кожне серце. Хай вода і кров, які витекли з Твого проколеного серця, омиють від всіх духовних недуг і моє серце і серце кожної людини. Хай кров'ю Твоєю переображується всякий біль і твориться новий сенс для зростання в любові, щоб світ був врятованим.

Послання: Дорогі діти! Я хочу сказати вам, що осереддям цих днів буде хрест. Особливо моліться перед хрестом, бо від нього виходять великі милості. У ці дні зробіть в своїх сім'ях особливе посвячення хресту. Обіцяйте, що ні не кривдитимете, ні не ображатимете Ісуса і Його Хрест.  Дякую, що відповіли на Мій заклик. (12 вересня 1985)

Ми дякуємо Тобі, Маріє, і благословляємо,
Бо Твоїми стражданнями Ти допомагала рятувати світ .

Ісусе, знаю, що через Йоана Ти і мені дав Марію за  Матір,  і я радісно приймаю Її як мою Маму. Маріє, Ти добровільно прийняла мене  за свою дитину, як Тобою був прийнятий Йоан, дякую Тобі. Дозволь моєму серцю з благоговінням зрадіти цій спасительній оновлюючій єдності з Тобою. Схиляюся перед Тобою, о Пречиста Мати, з подякою за багатьох людей, що пережили це єднання і відкинули свої отруєні гріхом списи, стріли, свої батоги іпалиці, щоб Тобою увійти до нового життя.

Помилуй нас, Господи.
Помилуй нас.

О Маріє, Мати Страждальна,
Моли Бога за нас.

 


XIII.    ТРИНАДЦЯТА  СТАЦІЯ
ІСУСЕ, ТЕБЕ ЗНІМАЮТЬ З ХРЕСТА І ПЕРЕДАЮТЬ В РУКИ ТВОЄЇ МАТЕРІ

Нестерпний біль для Марії – бачити, як знімають з хреста Її Сина, і Вона втрачає свідомість. А весь народ, що прийшов на се видовище і став свідком смерті Ісуса, в страху розійшовся. Залишилися лише декілька вірних Вчителеві, щоб здійснити скорботний ритуал поховання мертвого тіла Ісуса. Гірким розчаруванням стала для маловірів смерть «Равві». Біля хреста залишилися тільки Мати та деякі близькі. Ось і апостоли майже всі розсіялися. Але для жорстокосердих, чиє спокійне існування було порушене, а серця потривожені ученням сього Чоловіка, кошмар закінчився. Ісуса обережно опускають з хреста; Його змучене тіло вже не піддаватиметься новим тортурам. Учні підтримують Скорботну Матір, що ослабла.

З Біблії:  "Через те, що це була п'ятниця, то юдеї, щоб не залишити тіл на хресті в суботу, - бо та субота була день великий, - просили Пилата, щоб перебити у них гомілки і зняти їх. І так прийшли воїни, і перебили  першому гомілки, і другому, який був з ним розіп’ятий. Та коли підступили до Ісуса й побачили, що він уже мертвий, то гомілок не перебили йому; лиш один з воїнів проколов йому списом бік, і негайно витекла кров і вода.”
(Йо.19:31-34)

Поклоняємося Тобі, Христе, і благословляємо Тебе,
Бо Ти святим Хрестом Твоїм вікупив світ.

Мій Господи, Твоє земне життя завершилося, але продовжуються хресні муки Твоєї вірної Матері.Страждання вже позбавили Її сил, коли Вона прийняла Тебе на Свої коліна, Тебе, Кого Вона народила у Вифлєємі, і Кому з любов'ю служила всі ці роки.

Послання:” Дорозі діти! Я вже говорила вам, що особливим чином вибрала вас такими, які ви є. Я Мати, і Я всіх вас люблю. І в ті хвилини, коли вам буває важко, не бійтеся! Я люблю вас, навіть тоді, коли ви віддаляєтеся від Мене і Мого Сина. Прошу вас: не допускайте, щоб Моє Серце плакало кривавими сльозами із-за тих душ, які загубилися в гріху. Тому, дорогі діти, моліться, моліться, моліться.  Дякую, що відповіли на Мій заклик.”     (24 травня 1984)

Ми дякуємо Тобі, Маріє, і благословляємо,
Бо Твоїми стражданнями Ти допомагала рятувати світ .

Маріє, Мати Страждальна, вільна від ненависті і холодного бажання помсти, Ти несеш біль Своїх страждань з серцем, повним теплоти і любові. Ти прийняла захололе тіло Свого розіпнутого Сина з тим же теплом, з яким прийняла Його в той давній день у Вифлєємі. Як колись в Храмі Ти принесла Його, Свого первістка, в жертву Отцеві, так ради нашого порятунку Ти і тепер принесла Його в жертву Отцеві. Невтішний біль Твоєї материнської душі, пронизаної зброєю; ось і відбулися пророчі слова старця Симеона.

Помилуй нас, Господи.
Помилуй нас.

О Маріє, Мати Страждальна,
Моли Бога за нас.

 


XIV.    ЧОТИРНАДЦЯТА  СТАЦІЯ
ІСУСЕ, ТВОЇ ДРУЗІ  ОБВИВАЮТЬ  ТВОЄ ТІЛО ПЕЛЕНАМИ  І ПОКЛАДАЮТЬ  ДО ГРОБУ

Холод і тягар поховання... Марія немов сподівається Своїм останнім поцілунком освітити обличчя Ісуса перед тим, як Він увійде до темноти. йоан не зводить очей від завершального дійства цієї найбільшої в світі жертви. У погляді Марії читається вся любов і вся ніжність, на яку здатна лише Мати. Все занурено в невимовну скорботу. Біля входу в печеру стоять учні, що плачуть.


З Біблії: Йому призначили гріб з лиходіями, але Він похоронений в багатого, тому що не вчинив гріха, і не було брехні на вустах Його. Але Господу завгодно було поразити Його, і Він піддав Його муці; коли ж душа Його принесе жертву умилостивлення, Він побачить потомство довговічне, і воля Господня благоуспішно виконуватиметься рукою Його. На подвиг душі Своєї Він дивитиметься з задоволенням; через пізнання Його Він, Праведник, Раб Мій, виправдає багатьох, і гріхи їх на Собі понесе. Тому Я дам Йому частку між великими, і з сильними ділитиме здобич, за те, що віддав душу Свою на смерть, і до лиходіїв зарахований був, тоді як Він поніс на Собі гріхи багатьох і за злочинців зробився заступником.

Поклоняємося Тобі, Христе, і благословляємо Тебе,
Бо Ти святим Хрестом Твоїм вікупив світ.

Ісусе, після перенесеної Тобою жорстокості Твої друзі, нарешті по-людськи здійснюють останню дію – поховання. Всі, що мають в серцях ненависть, всі, що  переслідували Тебе, зникли. Біля Тебе Марія, Твоя Мати, декілька учнів і улюблений Твій учень, Йоан, та
ще декілька друзів. Звідки узялися сили в Пречистої Матері, щоб в найбільшій повазі нести Тебе?
Ісусе, з любов'ю і пошануванням покладений Ти до гробу. Залишилися біль і порожнеча, ненависть же віддалилася. Любов сильніша, вона терпить все.
Ісусе, мій Господи, я молюся за вмираючих сьогодні в нелюдських умовах. За покинутих, знедолених і самотніх. Прошу за тих, хто вмирає в дорожніх катастрофах і за тих, хто передчасно вмирає на роботі. І особливо за вбивць і їх жертви. Тільки Ти можеш освітити їх обличчя, щоб остаточна перемога була за любов'ю. Я молюся за матерів, батьків і лікарів, що вбивають безневинних дітей. Я молюся за ті безневинні жертви, які вже піддалися жорстокій розправі. Прийми їх в Царство Твоє, Господи. Хай Твоєю любов'ю вони, що не мали поховання, не залишили і пам'яті по собі, будуть внесені до книги життя.

Послання: Дорогі діти! Сьогодні Я закликаю вас всіх на молитву. Без молитви, дорогі діти, ви не зможете відчути ні Бога, ні Мене, ні милостей, які вам даються. Тому Я закликаю вас: завжди зачинайте і завершуйте ваш день молитвою. Дорогі діти, Я хочу день за днем вести вас до зростання в молитві, але ви не зможете зростати, тому що не бажаєте. Закликаю вас, дорогі діти, хай молитва буде для вас на першому місці.  Дякую, що відповіли на Мій заклик. (3 липня 1986)

Ми дякуємо Тобі, Маріє, і благословляємо,
Бо Твоїми стражданнями Ти допомагала рятувати світ.

Маріє, Мати Ісуса, Ти пішла за Своїм Сином по шляху, що привів Тебе до гробу. Вірю, що випромінюване Тобою світло розсіює морок самої гробниці. Будь біля тих, чия душа цього дня відходить до Бога. Хай освітить Твоя любов останні миті їх земного життя і розсіє біль їх страждань. Хай для що тих, що по-зрадницьки вбивають інших або тих, що у відчаї позбавляють себе життя, Твоя
 любов буде закликом до прощення в покаянні і примирення з Отцем Небесним.

Помилуй нас, Господи.
Помилуй нас.

О Маріє, Мати Страждальна,
Моли Бога за нас.

 

 

XV.   П'ЯТНАДЦЯТА  СТАЦІЯ
ІСУСЕ, ТИ ВОСКРЕС З МЕРТВИХ НА СЛАВУ ТВОЮ

На третій день – Воскресіння! Від сліпучого світла воскреслого Христа важкий камінь, що закривав вхід до гробу, майже розсипався. Ісус,  вознесений над землею, виявляє всю Свою божественну, царську велич. Ніщо не говорить зараз про пережиті Ним болісні страждання. Це Він, Месія, Син Бога Живого, що повернувся, як і було Їм обіцяно, в славі. Розгублена сторожа відкинута Його явленням наче вибухом. Всього три свідки незбагненної події, а здається — все людство. У сплячому зліва – вся байдужість байдужих до таємниці смерті і воскресіння Христа. Справа – людина, що в страху закрила очі. Він боїться бачити. Він – це обивателі, які відмовляються від чудесного безсмертя Ісуса. Посередині – людина, яка хоча і не відразу, але все таки розплющила свої очі до світла.
Віднині Пречиста возносить хвалу Своєму  Божественному Синові в славу Отця.

З Біблії: У той же перший день тижня увечері, коли двері будинку, де збиралися учні Його, були замкнуті з побоювання від юдеїв, прийшов Ісус, і став посеред, і говорить їм: мир вам! Сказавши це, Він показав їм руки і ноги і ребра Свої. Учні зраділи, побачивши Господа. (Йо. 20:19-20)
Поклоняємося Тобі, Христе, і благословляємо Тебе,
Бо Ти святим Хрестом Твоїм вікупив світ.

Ісусе, чим було б Твоє життя, коли б не Воскресіння Твоє! Що залишилося б від слів Твоїх і від діянь, коли б не обіцяне Тобою, славне Твоє Воскресіння?
Розсіялося б все як дим на вітрі, зникло б, як туман, але Ти воскрес, Ісусе, мій Господь. Воскресінням Твоїм  страждання пере-ображені. Смерть подолана. Надія зцілена. Любов знайшла свою причину. Ненависть і ворожнеча викриті. Наблизилося нове Царство – Твоє, Ісусе. Царство Воскресіння і вдячності, радості і миру.
Воскреслий Ісусе, хай Твоє світло, що засяяло, осяє кожну людину і розсіє всю темноту наших сердець, наших сімей, Церкви і всього світу, щоб в єднанні з Тобою оспівали всюди нову пісню, пісню радості і спасіння. Дозволь нам вигукнути: «Алилуя» Воскресінню Твоєму і Владарюванню. Гроби відкрились, і мертві духом знайшли нове життя. Хай ті, що послідували за Тобою, всі увійдуть в Царство Твого Воскресіння.

Послання:” Дорогі діти! Я хочу вас закликати до зростання в любові. Без води квітка не може зростати. Так і ви, дорогі діти, не можете зростати без Божого благословення. Необхідно день за днем шукати Його благословення, щоб зростати і разом з Богом виконувати свою роботу. Дякую, що відповіли на Мій заклик”. (10 квітня 1986)

Ми дякуємо Тобі, Маріє, і благословляємо,
Бо Твоїми стражданнями Ти допомагала рятувати світ .

Маріє, як велика Твоя радість, вона неспівмірна зі всіма Твоїми стражданнями. Ти знаєш, як ми потребували Воскресіння. Мати ВоскреслогоГоспода, випроси, щоб кожна людина стала причасником вічної радості Воскресіння.

Помилуй нас, Господи.
Помилуй нас.

О Маріє, Мати Страждальна,
Моли Бога за нас.

 


ЗАВЕРШАЛЬНА МОЛИТВА

Дякую Тобі, Ісусе! Дякую Тобі, Маріє! Я міг йти дорогами Вашої скорботи, якою Ви, в єдності любові, врятували світ.

Дякую Вам за радість в єднанні з Вами пережити Воскресіння, Яким можливо все перетворити на благо.

Дякую Вам, бо в оновленій вірі, в оновленій радості і оновленій любові я піду по шляху, на якому зможу полегшити страждання і гіркоту кожної людини, що зустрілася мені. Не допустіть мене впасти в гріх безпам'ятності, але вчиніть свідком Воскресіння.

Хай вся Церква у вірності свідчить світу про Воскресіння. Допоможіть всім стати людьми доброї волі.

Амінь. Алилуя!

Відгуки

"Людина потребує очищення від спотвореного образу Божого", - отець Михайло Станчишин

"Людина потребує очищення від спотвореного образу Божого", - отець Михайло Станчишин

Які найбільші та найнебезпечніші хиби зустрічаємо в розумінні Бога? 
"Молитва - це діалог з Богом", - отець Віталій Храбатин

"Молитва - це діалог з Богом", - отець Віталій Храбатин

Отець Віталій Храбатин говорив про молитву в контексті чеснот Віри, Надії та Любові.
Чи існували насправді Адам і Єва?

Чи існували насправді Адам і Єва?

Отець Олександр Кушта говорив про суб'єктивне визначення людини.
Як навчитися любити усім серцем?

Як навчитися любити усім серцем?

Отець Збігнєв Савчук розповідає про Урочистість Найсвятішого Серця Ісуса Христа.
"Моліться Розарій щоденно!" - Послання Богородиці

"Моліться Розарій щоденно!" - Послання Богородиці

Отець Григорій Рассоленко продовжив цикл програм, присвячених об'явленням Богородиці в різних куточках світу. Цього разу він розповів про послання Діви Марії в місті Куапа, що в Нікарагуа.