Якщо поглянути на історію людства, то її, без перебільшення, можна назвати історією воєн і невеличких прогалин миру. Хоча, чи знайшовся б в історії хоч рік, коли ми могли констатувати, що світ прожив без воєн, навіть локальних? Христос, прийшовши в світ, дав нам особливу настанову миру, яка полягає в особистому гармонійному стосунку до Бога, до самих себе, до інших та до всього творіння. Мир є одним з ключових понять Христової Благовісті: «Мир вам!», «Мир залишаю вам, мій мир даю вам». Та коли ми говоримо про мир, чи маємо розуміння Божої благодаті, основаній на любові, чи просто цим словом окреслюємо відсутність війни. Не знаю, як кому, але я боюсь такого миру в якому немає місця любові, в якому є раби і ті, хто силою свого війська встановлює порядок життя з переліком дозволів і заборон. Я боюсь миру в якому існують тирани, боюсь миру в якому попирається правда Божа. І це не поодинокі думки. Ще Тома Аквінський, Августин, Стефан ІІІ висловлювали концепцію «справедливої війни». Але суспільство ХХІ століття, оговтавшись від останніх двох Світових воєн, ставить дипломатію і можливість домовитись, навіть понад справедливість. То ж справедливість чи мир? Правда чи «аби не стріляли». Ось в чому питання…
Відгуки
З нагоди 100-річня від дня народження святого Йоана Павла ІІ та його любові до свята Різдва Христового у програмі "Християнство сьогодні" пізнавали життя та традиції Ватикану в часи понтифікату святого Папи-слов'янина.
Також у вечірньому ефірі ви почуєте колядки у виконанні святого Йоана Павла ІІ та спогади архієпископа Мечислава Мокшицького, який продовж останніх дев'яти років життя святого був його другим секретарем.
З нагоди новорічної зустрічі міжнародної християнської екуменічної спільноти Тезе (TAIZE), яка цього року проходить в онлайн-форматі через карантинні обмеження, спілкувалися з особами, які бодай один раз відвідували такі зустрічі. Гостями програми були отець Якуб Гонцяж, отець Вальдемар Павелець та Юлія Дідула, яка неодноразово організовувала європейські зустрічі Тезе.
Отець Петро Балог, директор Інституту святого Томи Аквінського, промоутер орденської Комісії "Справедливість і мир" в Україні та Польщі, познайомив слухачів з особливостями Домініканського місяця миру та чому весь світ молиться про мир в Україні.
З нагоди акції "Вікентійський пряник", що триває до останнього пряника, спілкувалися з сестрою Мартою Мешко, із Марійних сестер чудотворного медальйону, та Дмитром Опалєвим, керівником філіалу благодійного Фонду "Деполь Україна" у місті Київ.
Піддиякон Чину святого Василія Великого розповідає про особливості монашого життя, служіння Богу та людям.
Вам необхідно авторизуватись, щоб мати змогу залишити відгук.