Слухати Радіо

Зараз в ефірі

06:20

Голос народу, голос Божий

В ефірі

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:00

Святий дня

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Хресна Дорога

13:00

Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:40

Дитяча катехиза

16:00

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

"Історія генерала Григоренка, та його шлях від руйнатора храмів до навернення в Христову віру"

Поділитись з друзями
Створено: 2017-01-26
Передача: Головред
В черговому випуску програми Головред гостимо редактора часопису "Місіонар" та "Домашня Церква" о. Христофора Ганинця ЧСВВ, та Петра Шкраб'юка - поета, прозаїка, есеїста, літературознавця, історика. Пан Петро розповідає історію навернення генерала Петра Григоренка, особу, яка в молоді роки висаджувала в повітря церкви, а потім покаялась і навернулась до Бога. Яку треба було мати мужність, щоб у старому віці відкрито виступити проти облудлого режиму?

На собі Григоренко відчув, що таке комуністична система доносів. Якось на світанку він несподівано прокинувся і встиг зупинити в дверях свою першу дружину Марію: вона бігла в НКВД на Луб’янку, щоб донести на чоловіка, який, мовляв, отримав зашифрованого листа... А той лист надійшов від старшого брата Івана...
Це було, так би мовити, громадянське прозрівання. І було прозрівання – чи, іншими словами, дозрівання, – релігійне. Воно посилилось у часі війни. Григоренко командував дивізією. Навесні 1945 року цю його дивізію перекидали через Високі Татри на новий напрям. У горах ще білів сніг. На перевалі Григоренко вийшов з машини – і, пише він, “дослівно остовпів, замилуваний незвичайною, небесною, як кажуть, красою. Це було рано-вранці. Сонце ще було десь там за горами, але його промені пробились сюди й освітили якимось чарівним світлом високі стрункі сосни, гірські скелі, сніг, нашу дорогу, що звивалася схилами, військові вози, які неначе застигли на дорозі, і над усім цим – велетенське, блакитне, золотаве небо”.
“Я стояв, дивився, – продовжує Григоренко, – і думка моя – яскрава й чітка – пронизала мій мозок: та хіба можна повірити в те, що така краса з’явилася внаслідок випадкового збігу обставин; повірити в те, що творець усього сущого – випадок! З’явившись, ця думка вже не покидала мене. Спостерігаючи бурхливе чи спокійне, лагідне море, споглядаючи зоряне небо чи безмежні простори полів, я думав: і це також випадковість? І те, що я народився, ходжу, думаю, страждаю – так само випадковість? То для чого я тоді існую?”.

Відгуки

"Фольгові ікони я називаю мучениками, в той період коли вони набувають масовості, комуністична влада в людей забирала Бога", - релігієзнавиця Ірина Баковецька - Рачковська

"Фольгові ікони я називаю мучениками, в той період коли вони набувають масовості, комуністична влада в людей забирала Бога", - релігієзнавиця Ірина Баковецька - Рачковська

В ефірі Радіо Марія — Ірина Баковецька-Рачковська, дослідниця, популяризаторка культурної спадщини Полісся, релігієзнавиця та засновниця музею української ікони з фольги. У цій програмі йтиметься про феномен ікони на фользі. Ви дізнаєтеся, чому ця ікона набула такого масового поширення, звідки бере свій початок та чому її незаслужено недооцінюють.
Яким повинен бути духівник?", - о.Віталій Козак

Яким повинен бути духівник?", - о.Віталій Козак

Ця катехеза розповідає про дві останні труднощі пов'язані з молитвою, які переживала свята Тереза з Авіля. Мова йде про брак духовного керівника, та про несприятливу атмосферу у спільноті. За словами катехита самі ці чинники негативно впливали на якість молитви святої Терези. Під час катехези священник цитує святого Йоана від Хреста, який чітко висловлює свою думку, яким повинен бути духівник
Чому мені важко молитися?

Чому мені важко молитися?

 Отець Віталій Козак продовжує цикл катехез «Молитва – історія дружби» на прикладі святої Терези Авільської і сьогодні пропонує нам роздуми над другою причиною, чому молитва може бути важкою.
"Ікона - це дуже потужний спосіб євангелізації, а написати ікону не так складно", - о.Андрій Стебівка

"Ікона - це дуже потужний спосіб євангелізації, а написати ікону не так складно", - о.Андрій Стебівка

Катехезу, присвячену богослов’ю ікони в католицькій традиції, на Радіо Марія проводить отець Андрій Стебівка із Закарпаття. Священник володіє особливим даром — він пише ікони. У програмі отець Андрій розповідає про свої перші кроки на шляху іконописця. Він підкреслює, що для нього іконопис — це спосіб виразити любов, а також через ікону він євангелізує.
"Автор 50-го псалма пророкував про найбільшу Жертву в історії людства", - о.Петро Лопатинський

"Автор 50-го псалма пророкував про найбільшу Жертву в історії людства", - о.Петро Лопатинський

Вашій увазі завершальна програма "Наближаючись до Православ'я" з циклу присвяченого 50-му псалму. Автор програми отець Петро Лопатинський коментує останні два вірші: "Ущасли́в Своїм благоволі́нням Сіон, збудуй му́ри для Єрусали́му, —тоді Ти полюбиш Собі жертви правди, цілопа́лення та прино́шення, тоді покладуть на Твій ві́втар тельців"!