Слухати Радіо

Зараз в ефірі

01:40

Духовні читання

В ефірі

Непісні розмови

02:50

Біблійні читання

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:30

Житія святих

06:50

Ранкова молитва

07:00

Розарій

07:40

Годинки

08:00

Ранкова молитва

08:10

Святий дня

08:20

Біблійні читання

08:30

Недільні читання

09:00

Молитовна лінія

10:00

Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)

11:20

Катехиза

"Історія генерала Григоренка, та його шлях від руйнатора храмів до навернення в Христову віру"

Поділитись з друзями
Створено: 2017-01-26
Передача: Головред
В черговому випуску програми Головред гостимо редактора часопису "Місіонар" та "Домашня Церква" о. Христофора Ганинця ЧСВВ, та Петра Шкраб'юка - поета, прозаїка, есеїста, літературознавця, історика. Пан Петро розповідає історію навернення генерала Петра Григоренка, особу, яка в молоді роки висаджувала в повітря церкви, а потім покаялась і навернулась до Бога. Яку треба було мати мужність, щоб у старому віці відкрито виступити проти облудлого режиму?

На собі Григоренко відчув, що таке комуністична система доносів. Якось на світанку він несподівано прокинувся і встиг зупинити в дверях свою першу дружину Марію: вона бігла в НКВД на Луб’янку, щоб донести на чоловіка, який, мовляв, отримав зашифрованого листа... А той лист надійшов від старшого брата Івана...
Це було, так би мовити, громадянське прозрівання. І було прозрівання – чи, іншими словами, дозрівання, – релігійне. Воно посилилось у часі війни. Григоренко командував дивізією. Навесні 1945 року цю його дивізію перекидали через Високі Татри на новий напрям. У горах ще білів сніг. На перевалі Григоренко вийшов з машини – і, пише він, “дослівно остовпів, замилуваний незвичайною, небесною, як кажуть, красою. Це було рано-вранці. Сонце ще було десь там за горами, але його промені пробились сюди й освітили якимось чарівним світлом високі стрункі сосни, гірські скелі, сніг, нашу дорогу, що звивалася схилами, військові вози, які неначе застигли на дорозі, і над усім цим – велетенське, блакитне, золотаве небо”.
“Я стояв, дивився, – продовжує Григоренко, – і думка моя – яскрава й чітка – пронизала мій мозок: та хіба можна повірити в те, що така краса з’явилася внаслідок випадкового збігу обставин; повірити в те, що творець усього сущого – випадок! З’явившись, ця думка вже не покидала мене. Спостерігаючи бурхливе чи спокійне, лагідне море, споглядаючи зоряне небо чи безмежні простори полів, я думав: і це також випадковість? І те, що я народився, ходжу, думаю, страждаю – так само випадковість? То для чого я тоді існую?”.

Відгуки

"Ця вистава має на меті привернути увагу світової громадськості до трагедії викрадення українських дітей країною-терористкою", - Анна Турло

"Ця вистава має на меті привернути увагу світової громадськості до трагедії викрадення українських дітей країною-терористкою", - Анна Турло

Київський академічний театр “Золоті Ворота” відкрив новий сезон виставою  про дітей з Півдня України, яких з початку повномасштабного вторгнення масово депортувала країна-терористка росія. Про це розповідає у програмі "Захристія" Режисерка Анна Турло.
Чи варто старатися подобатися Богу, чи Він нас і так любить?

Чи варто старатися подобатися Богу, чи Він нас і так любить?

Брат-францисканець, отець Микола Орач в програмі "У Ваших намірах" дає відповідь на питання: Чи варто докладати зусиль аби подобатися Богу? Чи можливо догодити Богу, і одночасно людині? Як Церква дивиться на тих хто користується послугами косметолога? Що таке духовна краса? Священник радить насамперед налаштувати свої стосунки з Богом, як з найближчим другом.
Як не розпорошуватися під час молитви?

Як не розпорошуватися під час молитви?

Отець Віталій Козак продовжує цикл катехез присвячених молитовному досвіду святої Терези Авільської. В попередній програмі йшлося про труднощі, які супроводжували святу Терезу під час молитви. Дослідники називають чотири перешкоди, які впливали на молитву святої. Сьогодні ви дізнаєтеся про першу з них: невміння роздумувати і приборкувати фантазії.
Чи завжди Богу приємні наші жертви?

Чи завжди Богу приємні наші жертви?

Ієрей ПЦУ, отець Петро Лопатинський продовжує коментувати 50-й псалом. В цій програмі священник коментує вірш: "Визволи мене від вини кривавої, Боже, Боже спасіння мого, і язик мій радісно славитиме Правду Твою. Господи, відкрий уста мої, і язик мій сповістить хвалу Твою. Бо коли б Ти жертви забажав, приніс би я: всепалення ти не бажаєш.". Значну увагу під час програми приділено темі жертви Богу та відшкодуванню за вчинений гріх.
ШКОЛА ДУШПАСТИРІВ МОЛОДІ не тільки для священників

ШКОЛА ДУШПАСТИРІВ МОЛОДІ не тільки для священників

Брат-францисканець Юстин Копитко очільник Школи душпастирів молоді в програмі У Ваших намірах запрошує на навчання та розповідає про формацію тих, хто хоче служити молодій Церкві. ШДМ - це спеціально розроблена програма за допомогою якої учасник отримає необхідні знання для більш кращого служіння.Офіційний сайт Комісії душпастирства молоді при єпископаті РКЦ: https://juvanima.org.ua/