Слухати Радіо

Зараз в ефірі

01:40

Духовні читання

В ефірі

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Царице Неба

12:20

Пісня Перемоги

13:00

Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)

"Історія генерала Григоренка, та його шлях від руйнатора храмів до навернення в Христову віру"

Поділитись з друзями
Створено: 2017-01-26
Передача: Головред
В черговому випуску програми Головред гостимо редактора часопису "Місіонар" та "Домашня Церква" о. Христофора Ганинця ЧСВВ, та Петра Шкраб'юка - поета, прозаїка, есеїста, літературознавця, історика. Пан Петро розповідає історію навернення генерала Петра Григоренка, особу, яка в молоді роки висаджувала в повітря церкви, а потім покаялась і навернулась до Бога. Яку треба було мати мужність, щоб у старому віці відкрито виступити проти облудлого режиму?

На собі Григоренко відчув, що таке комуністична система доносів. Якось на світанку він несподівано прокинувся і встиг зупинити в дверях свою першу дружину Марію: вона бігла в НКВД на Луб’янку, щоб донести на чоловіка, який, мовляв, отримав зашифрованого листа... А той лист надійшов від старшого брата Івана...
Це було, так би мовити, громадянське прозрівання. І було прозрівання – чи, іншими словами, дозрівання, – релігійне. Воно посилилось у часі війни. Григоренко командував дивізією. Навесні 1945 року цю його дивізію перекидали через Високі Татри на новий напрям. У горах ще білів сніг. На перевалі Григоренко вийшов з машини – і, пише він, “дослівно остовпів, замилуваний незвичайною, небесною, як кажуть, красою. Це було рано-вранці. Сонце ще було десь там за горами, але його промені пробились сюди й освітили якимось чарівним світлом високі стрункі сосни, гірські скелі, сніг, нашу дорогу, що звивалася схилами, військові вози, які неначе застигли на дорозі, і над усім цим – велетенське, блакитне, золотаве небо”.
“Я стояв, дивився, – продовжує Григоренко, – і думка моя – яскрава й чітка – пронизала мій мозок: та хіба можна повірити в те, що така краса з’явилася внаслідок випадкового збігу обставин; повірити в те, що творець усього сущого – випадок! З’явившись, ця думка вже не покидала мене. Спостерігаючи бурхливе чи спокійне, лагідне море, споглядаючи зоряне небо чи безмежні простори полів, я думав: і це також випадковість? І те, що я народився, ходжу, думаю, страждаю – так само випадковість? То для чого я тоді існую?”.

Відгуки

Як діяти жінці, яка дізналася, що вагітна дитиною з невиліковною хворобою?, - відповідає с. Юстина Голубець

Як діяти жінці, яка дізналася, що вагітна дитиною з невиліковною хворобою?, - відповідає с. Юстина Голубець

В ефірі Радіо Марія с. Юстина Голубець, засновниця та голова організації "Перинатальний хоспіс – Слід Життя", Служебниця Непорочної Діви Марії,  член-кореспондент Папської академії “Pro Vita”, біоетик, медичний психолог в Обласному медико-генетичному центрі при ДУ «Інститут спадкової патології НАМН України», біолог‒генетик, викладач Школи біоетики УКУ. Тема катехези: "Служіння життю як виклик завданню і покликанню".
Отець Вальдемар Павелець про своє служіння на Радіо Марія Україна

Отець Вальдемар Павелець про своє служіння на Радіо Марія Україна

Багаторічний автор програм на Радіо Марія Україна, отець Вальдемар Павелець розповідає про те, чим для нього є служіння в студії Радіо Марія. Священник згадує час в який він відчув найбільшу потребу бути в студії Радіо Марія, це були перші місяці широкомасштабної війни росії проти України. Отець зізнається що було страшно, але бажання служити людям через хвилі радіоефіру перемогли страх.
"Святий Афанасій Великий рекомендував цим псалмом молитися щовечора", - о.Петро Лопатинський

"Святий Афанасій Великий рекомендував цим псалмом молитися щовечора", - о.Петро Лопатинський


Ієрей ПЦУ, отець Петро Лопатинський, пояснює значення 50-го псалма. У цій програмі священник закликає вірян вивчити цей псалом на пам'ять. Під час молитви не варто читати його як "мантру", натомість потрібно вдумуватися в сенс кожного слова.
Випікання пасок, традиція "христування", та історія великодньої писанки, - розповідає Юлія Васюк

Випікання пасок, традиція "христування", та історія великодньої писанки, - розповідає Юлія Васюк

В ефірі програми "Захристія" вінницька мисткиня та етнологиня Юлія Васюк розповідає про Великодні традиції які були поширені на теренах Поділля. В передачі ви дізнаєтеся чим господині займалися в "Чистий четвер", яку роль у підготовці до Великодня займали чоловіки, та як проходив обряд "христування".
Аборт - це індустрія смерті

Аборт - це індустрія смерті

Катехезу на Радіо Марія провадить заступник голови Української Асоціації Християнської Психології, член проводу мирянського руху "Домашня Церква", який об'єднує християнські родини Мирон Шкробут. Тема програми: "Аборт як психологічна травма".