A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: controllers/site.php

Line Number: 133

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: controllers/site.php

Line Number: 134

Ісус в Гетсиманії: молитва - це входження в смерть
Слухати Радіо

Зараз в ефірі

04:20

Святий дня

В ефірі

Біблійні читання

05:00

Рецепти Життя

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Св.Літургія з костелу св. Станіслава єпископа та мученика (Городок)

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Концерт привітань та гарного настрою

13:00

Наближаючись до православ'я

14:00

Духовні читання

14:20

Християнство сьогодні

15:00

Коронка до Божого Милосердя

Ісус в Гетсиманії: молитва - це входження в смерть

Поділитись з друзями
Створено: 2012-09-13
Передача:
Автор:
 «І співаючи пішли на Оливну гору», - так говорить Євангеліє про молитву в Гетсиманському саду. Можливо, що вони співали деякі псалми халель, в яких є подяка Богові за визволення Ізраїля з Єгипту. У цих псалмах також співається про наріжний камінь. «Камінь, яким знехтували будівничі, став головним на розі». Отже, псалми ми розуміємо в самому Ісусі Христі. У новонародженій Церкві, Ісус дуже швидко став сприйматися, як справжній Давид. Страждання Ісуса розпочинаються з Його молитви та арешту у Гетсиманії.  Страсті Ісуса Христа – це не є лише Його фізичне страждання. Це також Його молитва. Це його внутрішнє боріння, яке ми можемо бачити у Його молитві. Що Ісус робить у Гетсиманії? 


Що Ісус робить у Гетсиманії?  – починає віддавати самого Себе у руки Отця. Учні Ісуса (Петро, Яків та Йоан) не спроможні молитися: нам подобається любов коли вона співпадає з нашими уявленнями та планами. У такі моменти ми насолоджуємося любов’ю. Натомість коли потрібно увійти у правдиву любов, яку ми не здатні умістити в собі, то ми намагаємося втекти. Сон учнів – це їхня втеча від Хреста. Що ще означає сон учнів Христа? Він вказує на повну самотність Ісуса у Його агонії. Учні повністю не розуміють Ісуса починаючи від знаку хліба та вина, від знаку обмиття ніг. В цей момент вони поступово звільняються від своєї ідеї (уявлення) про Бога, який завжди залишається над цим світом, не входячи до кінця в нього.  Натомість, Бог любить та ризикує по справжньому без того щоб заховатися на своєму Олімпі. Бог показує себе таким, що служить і що вмирає заради мене. Ісус просить своїх учнів молитися цю годину разом з Ним. Св. Ігнатій Лойола завжди каже, що молитва має проходити саме годину, не менше. Навіть якщо є дуже важко молитися. Чому Ісус Христос є самотнім у своїй молитві? Інакше не могло бути. Ніхто не мав увійти у Його страсті. Всі інші мали бути спасенними та відкупленими. Ніхто крім Ісуса не є спасителем та відкупителем. Говорячи про страждання та страсті Ісуса Христа ми використовуємо слово «Агонія». Що воно означає? Агонія – це не лише останні моменти перед смерті, як це ми звикли розуміти. На початку це є грецький термін, що означав боротьбу під час спортивних змагань. Це є боротьба. У Гетсиманії бачимо духовну боротьбу Месії. Часто в нашій молитві нас спіткає боротьба і знеохочення. Сподіваємося, що ця катехиза допоможе перебувати у своїй молитві з Господом не тільки на горі Тавор, але і на Оливній горі, в Гетсиманії

 

 

 

 

Відгуки

Ангел Безпеки

Ангел Безпеки

У денній катехизі з отцем Юстином Міщенко говорили про Ангела Безпеки, його головне призначення та місце, де його можна зустріти.- Першою функцією ангела є допомогти нам побачити волю Божу.Скільки людей сьогодні переживають почуття відкинутості, не відчувають, що їх люблять. Ми живемо постійно в страсі, що ми нікому не потрібні, що ми - нелюбимі. Це є великою проблемою нашого людства. 
Отець Микола Мишовський: "Кожен з нас - фарисей"

Отець Микола Мишовський: "Кожен з нас - фарисей"

У ранковій катехизі з отцем Миколою Мишовським говорили про сучасне фарисейтво та його головні ознаки.За словами отця, у кожному з нас є фарисей, але не кожен здатен це визнати.
ЗОЛОТА Колекція Радіо Марія! - Отець Януш-Марія АНДЖЕЄВСЬКИЙ розповідає про екзорцизм...

ЗОЛОТА Колекція Радіо Марія! - Отець Януш-Марія АНДЖЕЄВСЬКИЙ розповідає про екзорцизм...

Отець Януш-Марія налешить до ордену отців-проповідників (домініканців), був викладачам в інститути релігійних наук святого Фоми Аквінського, духовним отцем у Вищій духовній семінарії у Ворзелі в Україні служив з 1994 до 2013 року, нині служить в Польщі. На Радіо Марія був дуже активним катехитом: Розмови з екзорцистом (27 програм), Діалоги про Великий Піст (10 програм), Недільні читання (близько 40 ефірів), катехези (більше 60 ефірів!)
Отець Віктор ЛУТКОВСЬКИЙ: "Найдосконалішим благословенням - є Євхаристія!"

Отець Віктор ЛУТКОВСЬКИЙ: "Найдосконалішим благословенням - є Євхаристія!"

В ефірі денної катехези говорили про благословення
Катехеза о. Олексія Самсонова: Як воскреснути з мертвих. Історія Лазаря

Катехеза о. Олексія Самсонова: Як воскреснути з мертвих. Історія Лазаря

Ісус приходить в цей світ, в життя кожної людини, щоби вивести тебе з твоєї гробниці, в яку тебе запровадив твій страх, твій гріх, твоя недовіра....