«І співаючи пішли на Оливну гору», - так говорить Євангеліє про молитву в Гетсиманському саду. Можливо, що вони співали деякі псалми халель, в яких є подяка Богові за визволення Ізраїля з Єгипту. У цих псалмах також співається про наріжний камінь. «Камінь, яким знехтували будівничі, став головним на розі». Отже, псалми ми розуміємо в самому Ісусі Христі. У новонародженій Церкві, Ісус дуже швидко став сприйматися, як справжній Давид. Страждання Ісуса розпочинаються з Його молитви та арешту у Гетсиманії. Страсті Ісуса Христа – це не є лише Його фізичне страждання. Це також Його молитва. Це його внутрішнє боріння, яке ми можемо бачити у Його молитві. Що Ісус робить у Гетсиманії?
Що Ісус робить у Гетсиманії? – починає віддавати самого Себе у руки Отця. Учні Ісуса (Петро, Яків та Йоан) не спроможні молитися: нам подобається любов коли вона співпадає з нашими уявленнями та планами. У такі моменти ми насолоджуємося любов’ю. Натомість коли потрібно увійти у правдиву любов, яку ми не здатні умістити в собі, то ми намагаємося втекти. Сон учнів – це їхня втеча від Хреста. Що ще означає сон учнів Христа? Він вказує на повну самотність Ісуса у Його агонії. Учні повністю не розуміють Ісуса починаючи від знаку хліба та вина, від знаку обмиття ніг. В цей момент вони поступово звільняються від своєї ідеї (уявлення) про Бога, який завжди залишається над цим світом, не входячи до кінця в нього. Натомість, Бог любить та ризикує по справжньому без того щоб заховатися на своєму Олімпі. Бог показує себе таким, що служить і що вмирає заради мене. Ісус просить своїх учнів молитися цю годину разом з Ним. Св. Ігнатій Лойола завжди каже, що молитва має проходити саме годину, не менше. Навіть якщо є дуже важко молитися. Чому Ісус Христос є самотнім у своїй молитві? Інакше не могло бути. Ніхто не мав увійти у Його страсті. Всі інші мали бути спасенними та відкупленими. Ніхто крім Ісуса не є спасителем та відкупителем. Говорячи про страждання та страсті Ісуса Христа ми використовуємо слово «Агонія». Що воно означає? Агонія – це не лише останні моменти перед смерті, як це ми звикли розуміти. На початку це є грецький термін, що означав боротьбу під час спортивних змагань. Це є боротьба. У Гетсиманії бачимо духовну боротьбу Месії. Часто в нашій молитві нас спіткає боротьба і знеохочення. Сподіваємося, що ця катехиза допоможе перебувати у своїй молитві з Господом не тільки на горі Тавор, але і на Оливній горі, в Гетсиманії
Християнські ЗМІ у медіапросторі.
В Україні відбулися вибори. Наскільки може збільшитись чи нівелюватись вплив християн на політичне майбутнє нашої країни - наріжна дискусія в програмі.
Вашій увазі авторська програма Олексія Погорєлова "Musa sapientum або просто банан", де ведучий разом зі спікерами розкриває тематику кіно. Гості ефіру: отець Павло Вишковський, який займається зйомками фільму "Вірити", та Антон Герасименко, християнський блогер, автор численних статтей, в тому числі про аналітику кіна.
Наші гості: кандидат філософських наук, директор загальноосвітньої школи Олеся Горгота та помічник Народного депутата, керівник секції Київської Малої Академії Наук, аспірант Карен Нікіфоров.
Говоримо в програмі Musa sapientum або просто Банан з філософом, автором книги “Міжмор’я. Майже втрачений шанс” Ігорем Загребельним та фінансистом, засновником Християнської служби порятунку Андрієм Оленчиком.