A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: controllers/site.php

Line Number: 133

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: controllers/site.php

Line Number: 134

Ісус в Гетсиманії: молитва - це входження в смерть
Слухати Радіо

Зараз в ефірі

09:00

Молитовна лінія

В ефірі

Св.Літургія з Прокатедри св. Олександра (Київ)

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Катехиза продовження

13:00

Літургія Східний обряд

14:20

Концерт привітань та гарного настрою

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:40

Дитяча катехиза

16:00

Катехиза

17:00

Літургія годин (Бревіарій)

17:30

Просто про непросте

18:00

Св.Літургія з костелу св. Станіслава єпископа та мученика (Городок)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

20:30

Недільні читання

21:00

Резонанс

22:00

Непісні розмови

22:40

Житія святих

Ісус в Гетсиманії: молитва - це входження в смерть

Поділитись з друзями
Створено: 2012-09-13
Передача:
Автор:
 «І співаючи пішли на Оливну гору», - так говорить Євангеліє про молитву в Гетсиманському саду. Можливо, що вони співали деякі псалми халель, в яких є подяка Богові за визволення Ізраїля з Єгипту. У цих псалмах також співається про наріжний камінь. «Камінь, яким знехтували будівничі, став головним на розі». Отже, псалми ми розуміємо в самому Ісусі Христі. У новонародженій Церкві, Ісус дуже швидко став сприйматися, як справжній Давид. Страждання Ісуса розпочинаються з Його молитви та арешту у Гетсиманії.  Страсті Ісуса Христа – це не є лише Його фізичне страждання. Це також Його молитва. Це його внутрішнє боріння, яке ми можемо бачити у Його молитві. Що Ісус робить у Гетсиманії? 


Що Ісус робить у Гетсиманії?  – починає віддавати самого Себе у руки Отця. Учні Ісуса (Петро, Яків та Йоан) не спроможні молитися: нам подобається любов коли вона співпадає з нашими уявленнями та планами. У такі моменти ми насолоджуємося любов’ю. Натомість коли потрібно увійти у правдиву любов, яку ми не здатні умістити в собі, то ми намагаємося втекти. Сон учнів – це їхня втеча від Хреста. Що ще означає сон учнів Христа? Він вказує на повну самотність Ісуса у Його агонії. Учні повністю не розуміють Ісуса починаючи від знаку хліба та вина, від знаку обмиття ніг. В цей момент вони поступово звільняються від своєї ідеї (уявлення) про Бога, який завжди залишається над цим світом, не входячи до кінця в нього.  Натомість, Бог любить та ризикує по справжньому без того щоб заховатися на своєму Олімпі. Бог показує себе таким, що служить і що вмирає заради мене. Ісус просить своїх учнів молитися цю годину разом з Ним. Св. Ігнатій Лойола завжди каже, що молитва має проходити саме годину, не менше. Навіть якщо є дуже важко молитися. Чому Ісус Христос є самотнім у своїй молитві? Інакше не могло бути. Ніхто не мав увійти у Його страсті. Всі інші мали бути спасенними та відкупленими. Ніхто крім Ісуса не є спасителем та відкупителем. Говорячи про страждання та страсті Ісуса Христа ми використовуємо слово «Агонія». Що воно означає? Агонія – це не лише останні моменти перед смерті, як це ми звикли розуміти. На початку це є грецький термін, що означав боротьбу під час спортивних змагань. Це є боротьба. У Гетсиманії бачимо духовну боротьбу Месії. Часто в нашій молитві нас спіткає боротьба і знеохочення. Сподіваємося, що ця катехиза допоможе перебувати у своїй молитві з Господом не тільки на горі Тавор, але і на Оливній горі, в Гетсиманії

 

 

 

 

Відгуки

Про страхи і "страшилки" української освіти. Чим гендерна ідеологія загрожує школі?

Про страхи і "страшилки" української освіти. Чим гендерна ідеологія загрожує школі?

В новій передачі "Musa sapientum або просто банан", створеній у співпраці ХСП та Родини, говорили про освіту. Інфопривід нам дало скандальне інтерв'ю пані Ганни Новосад, в якому вона озвучила намір розбудовувати гендерно нейтральну освіту та наголосила на ролі антидискримінаційних комітетів, як інструментів протидії освітнім курсам на зразок "Основи сім'ї" (прохристиянським, просімейним курсам).
Гості-освітяни Олеся Горгота, Марія Меньшова та Адріан Буковинський висловили сумнів щодо політичної самостійності пані міністерки та поділилися своїм баченням небезпек, які стоять перед шкільною освітою України.
Родина та Християнська Служба Порятунку
Ангел Безпеки

Ангел Безпеки

У денній катехизі з отцем Юстином Міщенко говорили про Ангела Безпеки, його головне призначення та місце, де його можна зустріти.- Першою функцією ангела є допомогти нам побачити волю Божу.Скільки людей сьогодні переживають почуття відкинутості, не відчувають, що їх люблять. Ми живемо постійно в страсі, що ми нікому не потрібні, що ми - нелюбимі. Це є великою проблемою нашого людства. 
Отець Микола Мишовський: "Кожен з нас - фарисей"

Отець Микола Мишовський: "Кожен з нас - фарисей"

У ранковій катехизі з отцем Миколою Мишовським говорили про сучасне фарисейтво та його головні ознаки.За словами отця, у кожному з нас є фарисей, але не кожен здатен це визнати.
ЗОЛОТА Колекція Радіо Марія! - Отець Януш-Марія АНДЖЕЄВСЬКИЙ розповідає про екзорцизм...

ЗОЛОТА Колекція Радіо Марія! - Отець Януш-Марія АНДЖЕЄВСЬКИЙ розповідає про екзорцизм...

Отець Януш-Марія налешить до ордену отців-проповідників (домініканців), був викладачам в інститути релігійних наук святого Фоми Аквінського, духовним отцем у Вищій духовній семінарії у Ворзелі в Україні служив з 1994 до 2013 року, нині служить в Польщі. На Радіо Марія був дуже активним катехитом: Розмови з екзорцистом (27 програм), Діалоги про Великий Піст (10 програм), Недільні читання (близько 40 ефірів), катехези (більше 60 ефірів!)
Отець Віктор ЛУТКОВСЬКИЙ: "Найдосконалішим благословенням - є Євхаристія!"

Отець Віктор ЛУТКОВСЬКИЙ: "Найдосконалішим благословенням - є Євхаристія!"

В ефірі денної катехези говорили про благословення