Слухати Радіо

Зараз в ефірі

08:15

Слово на кожен день

В ефірі

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Царице Неба

12:20

Пісня Перемоги

13:00

Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:40

Дитяча катехиза

16:00

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:10

Новини

17:20

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Трансляція св.Меси із Базиліки Воздвиження Всечесного Хреста (Чернівці)

19:00

Молитовна лінія

Ісус в Гетсиманії: молитва - це входження в смерть

Поділитись з друзями
Створено: 2012-09-13
Передача:
Автор:
 «І співаючи пішли на Оливну гору», - так говорить Євангеліє про молитву в Гетсиманському саду. Можливо, що вони співали деякі псалми халель, в яких є подяка Богові за визволення Ізраїля з Єгипту. У цих псалмах також співається про наріжний камінь. «Камінь, яким знехтували будівничі, став головним на розі». Отже, псалми ми розуміємо в самому Ісусі Христі. У новонародженій Церкві, Ісус дуже швидко став сприйматися, як справжній Давид. Страждання Ісуса розпочинаються з Його молитви та арешту у Гетсиманії.  Страсті Ісуса Христа – це не є лише Його фізичне страждання. Це також Його молитва. Це його внутрішнє боріння, яке ми можемо бачити у Його молитві. Що Ісус робить у Гетсиманії? 


Що Ісус робить у Гетсиманії?  – починає віддавати самого Себе у руки Отця. Учні Ісуса (Петро, Яків та Йоан) не спроможні молитися: нам подобається любов коли вона співпадає з нашими уявленнями та планами. У такі моменти ми насолоджуємося любов’ю. Натомість коли потрібно увійти у правдиву любов, яку ми не здатні умістити в собі, то ми намагаємося втекти. Сон учнів – це їхня втеча від Хреста. Що ще означає сон учнів Христа? Він вказує на повну самотність Ісуса у Його агонії. Учні повністю не розуміють Ісуса починаючи від знаку хліба та вина, від знаку обмиття ніг. В цей момент вони поступово звільняються від своєї ідеї (уявлення) про Бога, який завжди залишається над цим світом, не входячи до кінця в нього.  Натомість, Бог любить та ризикує по справжньому без того щоб заховатися на своєму Олімпі. Бог показує себе таким, що служить і що вмирає заради мене. Ісус просить своїх учнів молитися цю годину разом з Ним. Св. Ігнатій Лойола завжди каже, що молитва має проходити саме годину, не менше. Навіть якщо є дуже важко молитися. Чому Ісус Христос є самотнім у своїй молитві? Інакше не могло бути. Ніхто не мав увійти у Його страсті. Всі інші мали бути спасенними та відкупленими. Ніхто крім Ісуса не є спасителем та відкупителем. Говорячи про страждання та страсті Ісуса Христа ми використовуємо слово «Агонія». Що воно означає? Агонія – це не лише останні моменти перед смерті, як це ми звикли розуміти. На початку це є грецький термін, що означав боротьбу під час спортивних змагань. Це є боротьба. У Гетсиманії бачимо духовну боротьбу Месії. Часто в нашій молитві нас спіткає боротьба і знеохочення. Сподіваємося, що ця катехиза допоможе перебувати у своїй молитві з Господом не тільки на горі Тавор, але і на Оливній горі, в Гетсиманії

 

 

 

 

Відгуки

"Це те, що надихає!" - отець Олександр Зелінський про роботу в християнських ЗМІ

"Це те, що надихає!" - отець Олександр Зелінський про роботу в християнських ЗМІ

Християнські ЗМІ у медіапросторі.
Вибори-2020. Що отримала церква?

Вибори-2020. Що отримала церква?

В Україні відбулися вибори. Наскільки може збільшитись чи нівелюватись вплив християн на політичне майбутнє нашої країни - наріжна дискусія в програмі.
Як впливає фільм на людину та як обрати правильну стрічку, щоб вона принесла задоволення?

Як впливає фільм на людину та як обрати правильну стрічку, щоб вона принесла задоволення?

Вашій увазі авторська програма Олексія Погорєлова "Musa sapientum або просто банан", де ведучий разом зі спікерами розкриває тематику кіно. Гості ефіру: отець Павло Вишковський, який займається зйомками фільму "Вірити", та Антон Герасименко, християнський блогер, автор численних статтей, в тому числі про аналітику кіна.
Освіта в умовах карантину

Освіта в умовах карантину

Наші гості: кандидат філософських наук, директор загальноосвітньої школи Олеся Горгота та помічник Народного депутата, керівник секції Київської Малої Академії Наук, аспірант Карен Нікіфоров.
Наш вибір - Європа, але не в тому вигляді, у якому вона існує зараз!

Наш вибір - Європа, але не в тому вигляді, у якому вона існує зараз!

Говоримо в програмі Musa sapientum або просто Банан з філософом, автором книги “Міжмор’я. Майже втрачений шанс” Ігорем Загребельним та фінансистом, засновником Християнської служби порятунку Андрієм Оленчиком.