Слухати Радіо

Зараз в ефірі

04:00

Коронка до Божого Милосердя

В ефірі

Святий дня

05:00

Коротко про головне

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Житія святих

06:50

Ранкова молитва

07:00

Меса

08:00

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:30

Годинки

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Концерт привітань та гарного настрою

13:00

Свята Літургія з церкви Різдва Богородиці (Львів)

14:00

Духовні читання

14:20

Обережно, магія!

"Життя у страху є свідченням того, що людині бракує близьких стосунків з Богом", - єпископ Микола Лучок

Поділитись з друзями
Створено: 2021-03-23
Передача: Реколекції
В другий день реколекцій єпископ-помічник Мукачівської дієцезії Микола Лучок продовжив говорити про фундаменти духовного життя.
"Впродовж 28 років кожен день я читаю Святе Письмо. За цей час я змінив шість примірників Біблії, які завжди після читання стають кольоровими, списаними маркерами. Кожний колір має своє значення. Читаючи слова Ісуса, у певний момент розпочинаю чути Христа. Тобто читання слова Божого пов'язане з тим, щоб у певний момент почати чути Ісуса, що Він говорить до мене, конкретно у цій ситуації мого життя, - пояснює єпископ Микола.

- Хто є моїм авторитетом? Кого я слухаю? Коли Ісус стає моїм авторитетом, то я Його слухаю. Якщо я називаю себе християнином і живу як християнин, то у моєму житті це виражається у тому, що хто є моїм авторитетом. Якщо моїм авторитетом є Ісус, а це перевіряється на вчинках та ділах. Неможливо слухати Ісуса і не діяти! Слухаючи, роблячи вчинки - буде досвід.

Наприклад, Ісус говорить моліться за ваших ворогів. Починаю молитися за певну людину, попри те, що мені важко, але ще її благословляю. Згодом переживаю, як мене відпускає ненависть, після чого відчуваю опору у своєму житті. Молячись, я впускаю до свого серця Бога, шукаю Його справедливості і це стає моєю опорою. Натомість, коли людина, чуючи ці ж слова, не приймає їх до серця, а злиться, нарікає, осуджує та не робить дій - "провалюється" не маючи опори у житті.

Якщо ми не досвідчуємо Ісуса у своєму житті, не говоримо про це, тоді потрібно змінювати своє життя. Свідоцтвом того, що людині бракує близьких стосунків з Богом - є життя у страху. Наприклад, Петро, коли втратив стосунок з Христом. А чому втратив, бо злякався. А коли злякався дозволив, щоб страх керував ним, впустив темряву, противника. Тоді Ісус "труханув" ним і сказав "Не бійся!".

Відгуки

"Прошу Бога, щоб Він Cам був диригентом нашого гурту", - сестра Дам'яна Галущак

"Прошу Бога, щоб Він Cам був диригентом нашого гурту", - сестра Дам'яна Галущак

Поспілкувалися з художнім керівником музичних гуртів "Промінь" та "Ключики" - сестрою Дам'яною Галущак та учасниками гурту "Промінь".
У жовтні 2021 року ці гурти відсвяткували річницю створення та радують шанувальників новими піснями і відео-кліпами. Гурт "Промінь" виконує авторські пісні на християнську тематику. Авторами текстів та музики є духовні і свідські особи: сестра Домініка Борщик, Віталій Войтик, Ірина Батюк та інші. 
Притча про спілкування у подружжі

Притча про спілкування у подружжі

У ранковий час продовжили читати притчі Браяна Кавано з сестрою Дам'яною Галущак.
Притча під назвою "Лице в лице, від серця до серця" підводить нас до роздумів про цінність спілкування у подружжі між чоловіком та жінкою.

Що спільного у єврейському святі Ханука та християнському святі Різдва?

Що спільного у єврейському святі Ханука та християнському святі Різдва?

З 28 листопада 2021 року єврейський народ розпочинає святкувати Хануку. З нагоди цього свята на Радіо Марія Влад Тельман, гід по Ізраїлю, розповів про історію та традиції єврейського свята Ханука.
Гість говорив про спеціальний свічник з дев'ятьма свічками - ханукію, яка символізує світло та свободу. Пояснив чому в цей час дітям дозволяють грати в азартні ігри з грошима і також розказав про традиційні єврейські солодощі, які виготовляються в час Хануки.
Що означають імена пророків? Розповідає отець Віталій Храбатин

Що означають імена пророків? Розповідає отець Віталій Храбатин

Перебуваючи в Іспанії, де греко-католики вже тиждень тривають у різдвяному пості, отець Віталій Храбатин говорив на тему "Пророки як звістуни та проголошувачі нового навернення".
Катехит розповів: хто такі пророки, якого Бога вони несли царям та людям, а також пояснював значення імен дванадцяти малих пророків.
"Ми поляки, які мають громадянство України", - Вікторія Лясковська

"Ми поляки, які мають громадянство України", - Вікторія Лясковська

Голова Житомирської обласної спілки поляків України Вікторія Лясковська розповіла про історію, діяльність та плани організації.
Гостя розповідла за яких умов можна отримати Карту Поляка, про вклад, який зробили поляки у римо-католицьку церкву в Україні і про те, що ми можемо робити, аби повернути храми та інші будівлі у власність церкви.