Слухати Радіо

Зараз в ефірі

03:00

Меса

В ефірі

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Коротко про головне

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Житія святих

06:50

Ранкова молитва

07:00

Меса

08:00

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:30

Годинки

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Царице Неба

12:20

Розарій

13:00

Свята Літургія з церкви Різдва Богородиці (Львів)

"Життя у страху є свідченням того, що людині бракує близьких стосунків з Богом", - єпископ Микола Лучок

Поділитись з друзями
Створено: 2021-03-23
Передача: Реколекції
В другий день реколекцій єпископ-помічник Мукачівської дієцезії Микола Лучок продовжив говорити про фундаменти духовного життя.
"Впродовж 28 років кожен день я читаю Святе Письмо. За цей час я змінив шість примірників Біблії, які завжди після читання стають кольоровими, списаними маркерами. Кожний колір має своє значення. Читаючи слова Ісуса, у певний момент розпочинаю чути Христа. Тобто читання слова Божого пов'язане з тим, щоб у певний момент почати чути Ісуса, що Він говорить до мене, конкретно у цій ситуації мого життя, - пояснює єпископ Микола.

- Хто є моїм авторитетом? Кого я слухаю? Коли Ісус стає моїм авторитетом, то я Його слухаю. Якщо я називаю себе християнином і живу як християнин, то у моєму житті це виражається у тому, що хто є моїм авторитетом. Якщо моїм авторитетом є Ісус, а це перевіряється на вчинках та ділах. Неможливо слухати Ісуса і не діяти! Слухаючи, роблячи вчинки - буде досвід.

Наприклад, Ісус говорить моліться за ваших ворогів. Починаю молитися за певну людину, попри те, що мені важко, але ще її благословляю. Згодом переживаю, як мене відпускає ненависть, після чого відчуваю опору у своєму житті. Молячись, я впускаю до свого серця Бога, шукаю Його справедливості і це стає моєю опорою. Натомість, коли людина, чуючи ці ж слова, не приймає їх до серця, а злиться, нарікає, осуджує та не робить дій - "провалюється" не маючи опори у житті.

Якщо ми не досвідчуємо Ісуса у своєму житті, не говоримо про це, тоді потрібно змінювати своє життя. Свідоцтвом того, що людині бракує близьких стосунків з Богом - є життя у страху. Наприклад, Петро, коли втратив стосунок з Христом. А чому втратив, бо злякався. А коли злякався дозволив, щоб страх керував ним, впустив темряву, противника. Тоді Ісус "труханув" ним і сказав "Не бійся!".

Відгуки

"Маємо навчитися жити тут і зараз, не чекаючи закінчення війни!" - єпископ Микола Лучок

"Маємо навчитися жити тут і зараз, не чекаючи закінчення війни!" - єпископ Микола Лучок

Спілкувалися з Апостольським Адміністратором Мукачівської дієцезії єпископом Миколою Лучком ОР про духовну боротьбу у війні, що відбувається у серці кожного, про події російсько-української війни. Владика розповів як навчитися слухати Господа, пам'ятати, що Він завжди є поруч і наголосив на повноцінному житті все сьогодні.Що зміниться: збільшився розмір мінімальної заробітньої плати і прожиткового мінімуму

Що зміниться: збільшився розмір мінімальної заробітньої плати і прожиткового мінімуму

У вечірній програмі спілкувалися із Галиною Казначей, експертом з питань трудового законодавства, провідним автором та консультантом тижневика "Дебет-кредит". Гостя розповіла про зміни розміру мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму на 2022 рік, повідомляючи на що впливають ці зміни у бухгалтерській площині.
У часі програми говорили про електронні трудові книжки, страховий стаж та як перевірити свій страховий стаж на Електронному порталі Пенсійного фонду України.
Друге пришестя - як бути готовим? Притча Браяна Кавано

Друге пришестя - як бути готовим? Притча Браяна Кавано

Розпочинаючи другий розділ книги "Від серця до серця" Браяна Кавано, читали із сестрою Дам'яною Галущак притчу про важливість іспиту совісті та нашої готовності до Другого пришестя Ісуса Христа. Які запитання ми маємо ставити собі кожного дня, щоб наслідувати Христа?
"Диявол завжди буде перешкоджати нашій молитві", - отець Григорій Рассоленко

"Диявол завжди буде перешкоджати нашій молитві", - отець Григорій Рассоленко

Розпочинаючи цикл програм про молитву, отець Григорій Рассоленко говорив чим є молитва, чому важлива присутність Святого Духа у спілкуванні з Богом та яка молитва приємна Творцю.
Священник розповів притчу про трьох старців та поділився зразком молитви, якою катехит звертається до Господа: "Я є Твоїм створінням, а Ти є моїм Богом".
"Я не одразу зрозуміла, що мій чоловік алкоголік", - Ірина, член спільноти Ал-Анон

"Я не одразу зрозуміла, що мій чоловік алкоголік", - Ірина, член спільноти Ал-Анон

Гості ефіру Ірина і Оксана розповіли як членство у спільноті Ал-Анон змінило їхнє життя та близьких рідних.
Сімейні групи Ал-Анон – це товариство родичів і друзів алкоголіків, наркоманів, які діляться один з одним своїм досвідом, силою і надією, щоб розв’язати загальні проблеми.
Ми віримо, що алкоголізм, наркоманія – це сімейні хвороби, і що зміна ставлення до них може сприяти одужанню.