Слухати Радіо

Зараз в ефірі

19:00

Молитовна лінія

В ефірі

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

20:20

Коротко про головне

21:00

В родині "Радіо Марія"

22:00

Катехиза

22:30

Св.Літургія з Прокатедри св. Олександра (Київ)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Католицька енциклопедія

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Наближаючись до православ'я

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Св.Літургія з костелу св. Станіслава єпископа та мученика (Городок)

07:40

Дитяча катехиза

"Життя у страху є свідченням того, що людині бракує близьких стосунків з Богом", - єпископ Микола Лучок

Поділитись з друзями
Створено: 2021-03-23
Передача: Реколекції
В другий день реколекцій єпископ-помічник Мукачівської дієцезії Микола Лучок продовжив говорити про фундаменти духовного життя.
"Впродовж 28 років кожен день я читаю Святе Письмо. За цей час я змінив шість примірників Біблії, які завжди після читання стають кольоровими, списаними маркерами. Кожний колір має своє значення. Читаючи слова Ісуса, у певний момент розпочинаю чути Христа. Тобто читання слова Божого пов'язане з тим, щоб у певний момент почати чути Ісуса, що Він говорить до мене, конкретно у цій ситуації мого життя, - пояснює єпископ Микола.

- Хто є моїм авторитетом? Кого я слухаю? Коли Ісус стає моїм авторитетом, то я Його слухаю. Якщо я називаю себе християнином і живу як християнин, то у моєму житті це виражається у тому, що хто є моїм авторитетом. Якщо моїм авторитетом є Ісус, а це перевіряється на вчинках та ділах. Неможливо слухати Ісуса і не діяти! Слухаючи, роблячи вчинки - буде досвід.

Наприклад, Ісус говорить моліться за ваших ворогів. Починаю молитися за певну людину, попри те, що мені важко, але ще її благословляю. Згодом переживаю, як мене відпускає ненависть, після чого відчуваю опору у своєму житті. Молячись, я впускаю до свого серця Бога, шукаю Його справедливості і це стає моєю опорою. Натомість, коли людина, чуючи ці ж слова, не приймає їх до серця, а злиться, нарікає, осуджує та не робить дій - "провалюється" не маючи опори у житті.

Якщо ми не досвідчуємо Ісуса у своєму житті, не говоримо про це, тоді потрібно змінювати своє життя. Свідоцтвом того, що людині бракує близьких стосунків з Богом - є життя у страху. Наприклад, Петро, коли втратив стосунок з Христом. А чому втратив, бо злякався. А коли злякався дозволив, щоб страх керував ним, впустив темряву, противника. Тоді Ісус "труханув" ним і сказав "Не бійся!".

Відгуки

Про що варто пам'ятати подружжю перед зачаттям дитини?

Про що варто пам'ятати подружжю перед зачаттям дитини?

Продовжуючи вечірні програми з лікаркою акушер-гінекологом вищої категорії, кандидаткою медичних наук, асистенкою кафедри акушерства, гінекології та медицини плоду - Захурдаєвою Ларисою Дем'янівною спілкувалися про прегравідальну підготовку (підготовка до вагітності) та чинники, які залежать від батьків для досягнення здорової вагітності.
"Марія вчилася жити у супроводі Бога",- сестра Каміла Кармалюк

"Марія вчилася жити у супроводі Бога",- сестра Каміла Кармалюк

Сестра Каміла Кармалюк, із Згромадження малих сестер Непорочного серця Марії, продовжила цикл програм "В школі Непорочного Серця Марії" темою "Життя Марії у Божому провидінні".
Чим є "небо" та як його досвідчити на землі?

Чим є "небо" та як його досвідчити на землі?

Священник з Ордену Братів Менших Капуцинів, отець Матвій Стибурський, у черговій програмі, обговорював тему смерті, воскресіння та повернення Христа. У цій катехизі почуєте відповіді на запитання: чому важливо очікувати повернення Спасителя та як люди можуть відчути "небо" на землі.
Вперше відкрито Центр душпастирства молоді у Кам'янець-Подільській дієцезії

Вперше відкрито Центр душпастирства молоді у Кам'янець-Подільській дієцезії

Спілкувалися з отцем Миколою Бистрицьким, який відповідає за душпастирство молоді у Кам'янець-Подільській дієцезії. Священник розповів про організацію різноформатних зустрічей для молоді у цьому році, а також поділився спогадами вже проведених ініціатив з молодими особами, які, до речі, не завжди є християнами римо-католицької церкви.
Як у часи переслідувань вірні святкували Великдень?

Як у часи переслідувань вірні святкували Великдень?

Настоятель Делегатури Місіонерів Облатів Марії Непорочної в Україні отець Павло Вишковський пояснював, що означає Великодня Октава та чому співаємо секвенцію у перший тиждень після Великодня. Також катехит поділився спогадами з дитинства про святкування Воскресіння Господнього і розповів про те, як християни пам'ятали та святкували Великдень у засланнях та в'язницях.