Слухати Радіо

Зараз в ефірі

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

В ефірі

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Недільні читання

01:40

Духовні читання

02:00

Непісні розмови

02:50

Біблійні читання

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:30

Житія святих

06:50

Ранкова молитва

07:00

Розарій

07:40

Годинки

08:00

Ранкова молитва

08:10

Святий дня

08:20

Біблійні читання

"Жоден закон не зможе закрити рота людям і не дати їм висловити свої релігійні переконання!" - Віктор Єленський про законопроект 3316 та УПЦ МП

Поділитись з друзями
Відомий український релігієзнавець, науковець, народний депутат VIII скликання, поділився зі слухачами Радіо Марія щодо ситуації довкола антихристиянських законів, які хочуть імплементувати в чинне законодавство, та розвиток церков за час війни і карантину в Україні.
Коментуючи вірогідність імплементації законопроекту 3316 наш гість висловив серйозний сумнів щодо можливості його виконання.

"У людей, які вказують на гріх - дуже сильні позиції у відповідності до міжнародного права! - наголошує Віктор Єленський. - В тому числі, міжнародного права свободи совісті і переконання".

Поцікавилися ми думкою експерта щодо карантинних обмежень, які зазнали Церкви. Пан Віктор визнав дії влади в цілому коректними, однак виокремив непослух деяких конфесій.

"УПЦ МП завжди йде на конфлікт з українською владою та з українським суспільством! І за це повинні відповідати навіть не окремі люди, а ціла організація!"

Торкнулися ми й теми закону (№4128), автором якого був Віктор Єленський, про зміну релігійними громадами підлеглості, що спричинив великий спротив суспільства і шквал непорозуміння. Завдяки закону в новоутворену ПЦУ змогли перейти понад 500 парафій з УПЦ МП. Цікавимось, чи саме так він бачив перспективу реалізації закону?

"Я не бачу розпорошення суспільства з питання цього закону! Він просто конкретизував положення закону про свободу совісті. У цьому законі йдеться про те, що будь-яка громада в Україні може бути підпорядкована будь-якому центру, як в Україні, так і за її межами. І вільно змінювати свою юрисдикційну та релігійну належність.
 
Коли у 2016 році цей законопроект був зареєстрований, одразу почалася шалена атака з боку УПЦ МП. Аж до того, що Патріарх РПЦ написав Генеральному секретареві ООН та лідерам Нормандської четвірки листа. Я мав дуже великі дискусії щодо цього законопроекту, і мені ніхто так і не надав вагомих контраргументів! 

Один раз я погодився на те, щоб зібралися представники парафій УПЦ МП, і ми в Києві, у приміщенні Книжкової палати України, протягом трьох годин дискутували. В кінцевому рахунку, цьому законопроекту була виписана процедура у такий спосіб, у який вона подана в рішенні Європейського суду з прав людини: Свято-Михайлівська парафія міста Києва проти України 2007 року.
Тому нема за що, говорячи простою мовою, вкусити цей законопроект", - наголосив Віктор Єленський.

Відгуки

Вчора - я був розіп'ятий з Христом, а сьогодні - я прославлений з Ним!

Вчора - я був розіп'ятий з Христом, а сьогодні - я прославлений з Ним!

Отець Сворад Дуда продовжує говорити про історію духовного життя. Сьогоднішня програма присвячена детальній біографії та духовним творам Григорія Богослова (Назіянського).
Авраам був ТАКОЮ ж людиною, як і ми

Авраам був ТАКОЮ ж людиною, як і ми

Піар-менеджер Видавництва Святого Павла, пані Юлія Берт презентує нову книгу отця Аркадіуша Пасьніка "Авраам".
Нам три мільйони років!

Нам три мільйони років!

Отець Кшиштоф Бузіковський говорить про створення світу.
Дивовижне життя першого святого капуцина

Дивовижне життя першого святого капуцина

Отець Віктор Дешук розповідає про першого святого з Ордену капуцинів - Фелікса з Канталіче.
У чому полягав задум Божий щодо жертви Авраама?

У чому полягав задум Божий щодо жертви Авраама?

Отець Кшиштоф Бузіковський говорить про сенс жертви Авраама в контексті Божого задуму.