Слухати Радіо

Зараз в ефірі

06:00

Дитяча катехиза

В ефірі

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Пісня Перемоги

13:00

Свята Літургія з церкви Різдва Богородиці (Львів)

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В Родині Радіо Марія

16:00

Катехиза з о. Віталієм Козаком

Казкотерапія

Поділитись з друзями
Створено: 2012-09-20
Передача:
Автор:
Казкотерапія: що це? Які казки можна читати дітям? Чи варто вибирати і «фільтрувати» казки, які можна читати? Що робити з чортовщиною у казках? В якому віці, які казки можна читати? Що означає поділ на авторські та народні казки? Куди віднести міфологію? Що краще: українські народні казки чи казки народів світу? Чому діти, яким читали народні казки, є більш життєрадісними і легше сприймають світ, ідуть на контакт, краще соціалізуються? Про це дізнаєтесь в передачі «Важко бути дитиною» з пані Юлією Бойко.


Казка – їх ми читаємо своїм дітям з самого малечка. Сьогодні психологи пропонують новий напрямок терапії – казкотерапію? Що передбачає ця методика? Казка формує найперші і базові уявлення дитини про добро і зло. Дає дітям міцний фундамент моральності, адже в казці завжди перемагає добро, а зло ніколи не замальовується привабливо. Все це ми відносимо до народних казок, які є медом народної багатовікової мудрості. В даному контексті не варто сприймати слово «мед» виключно як епітет. Тут мається на увазі довгий процес, коли з сотні квітів ми отримуємо краплину бджолярської праці, так із тисячі спостережень та переказів маємо одну казку, багату  народною мудрістю. Авторська казка «уводить» дитину у світосприйняття автора, дитина в такому випадку іде не за принципами і цінностями, в першу чергу, а за особою автора. Важливо зазначити також, що народні казки більш прозоро вибудовані. В них можемо побачити чітку  структуру, де є герой, антигерой, завжди боротьба і перемога над злом. Народні казки в певному сенсі цього слова є схематичними. Ця схематичність дає дитині дуже міцні підвалини розуміння світу, а також народні казки більше провокують дитину до власних фантазій і розвитку мислення, - власне через свою схематичність. Авторські казки не просто вказують дитині шлях, по якому треба іти, але і пропонують авторську форму уявлення. В народних казках дитина сама малює світ барвами, а світ авторської казки вже є розмальований.
Які казки треба давати дітям? Чому книжки з казками мають бути без картинок? Що робити з казками, в яких зло зображено занадто жахливо і лякає дитину? Чому діти, яким читали народні казки, є більш життєрадісними і легше сприймають світ, ідуть на контакт, краще соціалізуються? Про це дізнаєтесь в передачі «Важко бути дитиною» з пані Юлією Бойко.

 

 

Відгуки

"Це те, що надихає!" - отець Олександр Зелінський про роботу в християнських ЗМІ

"Це те, що надихає!" - отець Олександр Зелінський про роботу в християнських ЗМІ

Християнські ЗМІ у медіапросторі.
Вибори-2020. Що отримала церква?

Вибори-2020. Що отримала церква?

В Україні відбулися вибори. Наскільки може збільшитись чи нівелюватись вплив християн на політичне майбутнє нашої країни - наріжна дискусія в програмі.
Як впливає фільм на людину та як обрати правильну стрічку, щоб вона принесла задоволення?

Як впливає фільм на людину та як обрати правильну стрічку, щоб вона принесла задоволення?

Вашій увазі авторська програма Олексія Погорєлова "Musa sapientum або просто банан", де ведучий разом зі спікерами розкриває тематику кіно. Гості ефіру: отець Павло Вишковський, який займається зйомками фільму "Вірити", та Антон Герасименко, християнський блогер, автор численних статтей, в тому числі про аналітику кіна.
Освіта в умовах карантину

Освіта в умовах карантину

Наші гості: кандидат філософських наук, директор загальноосвітньої школи Олеся Горгота та помічник Народного депутата, керівник секції Київської Малої Академії Наук, аспірант Карен Нікіфоров.
Наш вибір - Європа, але не в тому вигляді, у якому вона існує зараз!

Наш вибір - Європа, але не в тому вигляді, у якому вона існує зараз!

Говоримо в програмі Musa sapientum або просто Банан з філософом, автором книги “Міжмор’я. Майже втрачений шанс” Ігорем Загребельним та фінансистом, засновником Християнської служби порятунку Андрієм Оленчиком.