Слухати Радіо

Зараз в ефірі

19:00

Молитовна лінія

В ефірі

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

23:00

Слово на кожен день

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Відкриваючи таємниці християнства

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

04:40

Біблійні читання

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

Клаудіо Ґуджеротті — новий Апостольський Нунцій в Україні

Поділитись з друзями
Створено: 2015-11-13
У п’ятницю, 13 листопада 2015 р., у Ватикані повідомлено про те, що Папа Франциск призначив Викокопреосвященнішого архиєпископа Клаудіо Ґуджеротті Апостольським Нунцієм в Україні. До цього часу він очолював представництво Святого Престолу в Білорусі.

Джерело: CREDO

Новопризначений Апостольський Нунцій в Україні народився 7 жовтня 1955 року в місті Вероні (Італія). У травні 1982 року отримав пресвітерське рукоположення, а через три роки розпочав служіння в Конгрегації для Східних Церков, де від грудня 1997 року обіймав посаду Заступника Секретаря Конгрегації.

7 грудня 2001 року святий Папа Йоан Павло ІІ призначив монсеньйора Ґуджеротті Апостольським Нунцієм в Грузії та Вірменії, а 13 грудня того ж року – ще й в Азербайджані. У січні наступного року він отримав єпископське рукоположення з рук Папи Йоана Павла ІІ. У липні 2011 року був переведений до Білорусі.

Архиєпископ Клаудіо Ґуджеротті є знавцем східних мов, літератури та літургії. Під час служіння в рідній дієцезії викладав патрологію, літургіку та східне богослов’я у Богословському Інституті та Інституті Екуменічних студій у Вероні. Переїхавши до Рима, викладав патрологію та вірменську мову й літературу в Папському Східному Інституті. Володіє латиною, грецькою, вірменською класичною та сучасною, англійською, французькою, російською, білоруською та курдською мовами.

Дипломатичні стосунки Святого Престолу з Україною були встановлені 8 лютого 1992 року. Першим Апостольським Нунцієм в Україні став Його Високопреосвященство архиєпископ Антоніо Франко, який був призначений 28 березня 1992 року, а 19 серпня того ж року він вручив Вірчі Грамоти. Його наступником від 30 травня 1999 року призначено архиєпископа Миколу Етеровича, який вручив Вірчі Грамоти 31 серпня того ж року. А від 22 квітня 2004 року Апостольським Нунцієм в Україні був Архиєпископ Іван Юркович, який прослужив в Україні майже сім років, до 19 лютого 2011 року, а 21 травня цього ж року Святіший Отець Бенедикт ХVІ призначив його наступником архиєпископа Томаса Едварда Ґалліксона, який вручив Вірчі Грамоти 16 листопада 2011 року. 5 вересня 2015 р., у Ватикані повідомлено про те, що Папа Франциск призначив його Апостольським Нунцієм у Швейцарії та Князівстві Ліхтенштейну.

Після встановлення дипломатичних стосунків контакти України з Ватиканом здійснювалися через Посольство України в Італії. Лише 9 вересня 1998 року Послом України при Апостольській Столиці за сумісництвом була призначена Посол України в Швейцарській Конфедерації Ніна Климівна Ковальська, яка виконувала цю місію до 19 червня 2003 року, а від 5 березня 2004 року до 14 червня 2006 р. Надзвичайним і Повноважним Послом України у Ватикані був Григорій Фокович Хоружий. 11 грудня 2006 р. Президент України призначив Надзвичайним і Повноважним Послом України у Ватикані Тетяну Іванівну Іжевську, яка 30 березня 2007 р. вручила Вірчі Грамоти на руки Святішого Отця Венедикта XVI.

За матеріалами: Радіо Ватикану



Джерело: CREDO

Відгуки

"ЗМІ влаштували на мене справжнє полювання", - апологія отця Юстина Бойка

"ЗМІ влаштували на мене справжнє полювання", - апологія отця Юстина Бойка

Ієромонах УГКЦ отець Юстин Бойко знаний апологет християнських цінностей на Галичині. Останнім часом деякі ЗМІ хочуть видати захист одвічних Божих законів за...підтримку путінських наративів, цитуємо:
"Священника зі Львова викрили на поширенні фейків російської пропаганди. Відомий львівський священик, ієромонах УГКЦ Юрій Бойко заявив, що Міністерство освіти України підписало меморандум з ЛГБТ-фондом. Хоча цю інформацію у МОН спростували, священнослужитель далі наполягає на своєму. Zaxid.net пише, що цей фейк має російське походження".
Радіо Марія не могло залишитись осторонь такої обструкції і запропонувало отцю Юстину прокоментувати подібну ситуацію.
Отець Максим Бервінов про злочини окупантів в Херсоні

Отець Максим Бервінов про злочини окупантів в Херсоні

Капелан 124-ї окремої бригади територіальної оборони ЗСУ, отець Максим Бервінок у великому інтерв'ю для Радіо Марія розповідає про часи окупації Херсона.
18 золотих правил Магдалини Морано

18 золотих правил Магдалини Морано

У 1868 році, займаючись в школі і одночасно працюючи, Магдалина зуміла отримати диплом викладача. Вона стала вчителем і пообіцяла Богові, заради блага молоді, зробити педагогічну діяльність своєю місією.
"Важко було залишитись у Києві, коли дізнався, що фігурую у розстрільних списках", - єпископ Віталій Кривицький

"Важко було залишитись у Києві, коли дізнався, що фігурую у розстрільних списках", - єпископ Віталій Кривицький

19 серпня ординарій Київсько-Житомирської дієцезії, єпископ Віталій Кривицький відзначив свій 50-річний ювілей!
В ексклюзивному інтерв'ю для Радіо Марія (доступна відеоверсія і на нашому YouTube-каналі) Його Первосвященство розповів про найнебезпечніші дні війни для своєї  дієцезії: бомбардування семінарії у Ворзелі, вольове рішення залишатись у Столиці та служіння у лавах ЗСУ семінариста РКЦ.
Крім того, єпископ Віталій Кривицький поділився історією втрати своїх батьків, доцільність приїзду Папи Франциска та ставлення до спорту та алкоголю.
Подяка за пожертви для Радіо Марія в січні 2022 р.

Подяка за пожертви для Радіо Марія в січні 2022 р.

Вітаємо всіх слухачів Радіо Марія та щиро дякуємо за підтримку радіо в новому 2021 році, адже завдяки Вашим молитвам, промоції та пожертвам ми працюємо та розвиваємося