6 січня Святий Престол об'явив ім'я нового ординарія Харьківсько-Запорізької дієцезії. В час великого інтерв'ю майбутній ієрарх розповів, як служив 5 років капеланом, неодноразово переживав обстріли дивом залишаючись живим. Повідав, коли востаннє плакав, сміявся, яку їжу любить найбільше, який девіз його майбутнього гербу і яку посаду з до сьогоднішнього дня обіймаючих (єпископський суддя, економ, директор дієцезіального відділення Карітас-спес Кам'янець-Подільскої дієцезії) вважає найважчою.
Нунцій Клаудіо Гуджеротті не дав часу для роздуму, отцю Павлу Гончаруку, потрібно було за лічені хвилини відповісти на запитання: "Ти згоден очолити Харьківсько-Запорізьку дієцезію, чи ні?"
"Від слів Нунція у мене стерпли ноги і руки! - Пригадує єпископ-номінант". - "Цілий каламбур в голові, шок! Особливо важко було, що рішення потрібно було приймати вже зараз! Все почало змішуватися: розум, відчуття, дух, серце почало калатати! З'явилася сильна напруга. Я сказав своє "так" за дві-три хвилини. Не знаю, як в інших випадках, чи дають час на роздуми? В моєму випадку відчув меседж від Бога, що Церква потребує. Думаю, два-три тижні нічого б не змінили! Коли відповів згодою, відчув велику радість!"
Відгуки
19 серпня ординарій Київсько-Житомирської дієцезії, єпископ Віталій Кривицький відзначив свій 50-річний ювілей!
В ексклюзивному інтерв'ю для Радіо Марія (доступна відеоверсія і на нашому YouTube-каналі) Його Первосвященство розповів про найнебезпечніші дні війни для своєї дієцезії: бомбардування семінарії у Ворзелі, вольове рішення залишатись у Столиці та служіння у лавах ЗСУ семінариста РКЦ.
Крім того, єпископ Віталій Кривицький поділився історією втрати своїх батьків, доцільність приїзду Папи Франциска та ставлення до спорту та алкоголю.
Священник: місія, служіння та завдання посередництва між Богом та людьми!
Отець Василь Вирозуб – настоятель одеського Свято-Троїцького храму
Православної церкви України.
Священник провів у полоні окупантів більше двох місяців. За цей час він неодноразово піддавався важким тортурам: 4 доби мусив ночувати без одягу, цілу добу провів на колінах, незчисленну кількість разів отримував тілесні ушкодження від прикладу та постійно викликався на допит.
Капелан Василь Вирозуб був одним з тих, хто 25 лютого вирушив на
рятувальному судні “Сапфір”
до острова Зміїний забрати тіла наших прикордонників, тих легендарних хлопців, які першими відправили російське судно у певному напрямку.
Певна кількість часу
вважалось, що всі прикордонники зі Зміїного загинули.
Євхаристійне диво у Ланчано відоме з VIII століття. Яким чином це сталося і чому тривалий час не документовалося - катехиза отця Тараса Єгеря.
Як в Україні змінилися релігійні настрої на шостому місяці війни і які звірства чинять російські військові в українських храмах?
Говорили з релігієзнавцем, Головою Громадської організації "Майстерня академічного релігієзнавства" Кареном Нікіфоровим.
Вам необхідно авторизуватись, щоб мати змогу залишити відгук.