Слухати Радіо

Зараз в ефірі

01:40

Духовні читання

В ефірі

Катехиза

02:50

Біблійні читання

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Житія святих

06:50

Ранкова молитва

07:00

Меса

08:00

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:30

Годинки

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

"Коли я став священником, наша Церква ще була заборонена", - отець Микола Мелетій Батіг

Поділитись з друзями
Створено: 2021-09-03
Отець Микола Мелентій Батіг засновник та багаторічний настоятель Барського монастиря святого Івана Хрестителя Отців Василіан розповів про дитячі нелегкі роки депортації та голодомору, пошуки Божої волі щодо покликання і тридцятилітню працю у місті Бар Вінницької області.
Священник також є письменником і автором збірки із 6 книг "Місія в оповіданнях", "Горнило Божої любові" (збірка із трьох книг) та "Апостольство хворих".
"Я пам'ятаю, коли мені було шість років був голодомор 1946-47 років. У нас такої нестачі їжі не було як на Сході України, тому багато людей приходило і просило їсти з тих країв. Незважаючи на велику родину та голод, моя мама завжди знаходила картоплину або дві картоплини, щоб дати цим людям, - пригадує отець Мелентій.

- Мені запам'яталося, як одна жінка прийшла із хлопчиком до нашого будинку. Син вів її за руку. Вони стали перед порогом і молилися. Та жінка втратила зір від голоду, а коли моя мама запросила їх на тарілку супу, то я вперше побачив як син кормить незрячу маму".

"Батьки незважаючи, що відійшли до Бога, молилися про моє священницьке покликання. Це я зрозумів з часом, аналізуючи різні життєві ситуації. Наприклад, я працював інженером-електриком. Отці Василіани запропонували прийти у підпільний монастир, але я відмовився. Реагуючи на мою відповідь, отець Грелін Макарій просив не вмовляти мене, але казав: "Він буде з нами".

У рік святкування тисячоліття Хрещення Русі я вирішив щось зробити для Церкви та Бога від себе. Більше відвідував реколекції, семінарійні заняття. Тоді протоігумен мені сказав: "Або ти з нами, або більше не можеш бути тут. І від того часу я прийняв рішення увійти до монастиря та прийняв Божу волю".

Відгуки

Духовні ресурси відновлення педагога

Духовні ресурси відновлення педагога

Отець Теодор Дутчак, ЧСВВ УГКЦ  вчитель предметів духовно-морального спрямування та вихователь Бучацького ліцею ім. Св. Йосафата у циклі програм: "Християнська педагогіка" говорить про духовне відновлення педагога.
"Я не є навернений, коли немаю любові до свого ближнього", отець Василь Іванів

"Я не є навернений, коли немаю любові до свого ближнього", отець Василь Іванів

Отець Василь Іванів, чину Найсвятішого Ізбавителя, УГКЦ у циклі програм: "Життя у Святому Дусі тут і тепер" - говорить про особисте навернення християнина.
"Вміти вислухати людину, яка переживає страждання", - отець Василь Іванів

"Вміти вислухати людину, яка переживає страждання", - отець Василь Іванів

Отець Василь Іванів, чину Найсвятішого Ізбавителя УГКЦ в циклі програм: "Радість у Святому Дусі" продовжує говорити про терпіння, які зазнає людина у сьогоденні і про їх подолання разом з Христом.
"Радість залежить від нашого вибору", - отець Василь Іванів

"Радість залежить від нашого вибору", - отець Василь Іванів

Як важливо жити у Святому Дусі так, щоб наше життя мінялося кожної хвилини, а життя може набути змісту тоді, коли ми навчимося жити у радості, - про важливість радості у Святому Дусі говоримо з отцем Василіє Іванівим, чину Найсвятішого Ізбавителя, УГКЦ
Шкільництво і виховання молоді

Шкільництво і виховання молоді

о. Теодор Дутчак (ЧСВВ УГКЦ) викладач  Бучацького ліцея ім. Св. Йосафата розпочинає новий цикл програм: "Християнська педагогіка та виховання".