Слухати Радіо

Зараз в ефірі

15:40

Дитяча катехиза

В ефірі

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:00

Розарій

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Житія святих

23:00

Акафист

23:40

Святий дня

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Недільні читання

01:40

Духовні читання

02:00

Непісні розмови

02:50

Біблійні читання

"Коли я став священником, наша Церква ще була заборонена", - отець Микола Мелетій Батіг

Поділитись з друзями
Створено: 2021-09-03
Отець Микола Мелентій Батіг засновник та багаторічний настоятель Барського монастиря святого Івана Хрестителя Отців Василіан розповів про дитячі нелегкі роки депортації та голодомору, пошуки Божої волі щодо покликання і тридцятилітню працю у місті Бар Вінницької області.
Священник також є письменником і автором збірки із 6 книг "Місія в оповіданнях", "Горнило Божої любові" (збірка із трьох книг) та "Апостольство хворих".
"Я пам'ятаю, коли мені було шість років був голодомор 1946-47 років. У нас такої нестачі їжі не було як на Сході України, тому багато людей приходило і просило їсти з тих країв. Незважаючи на велику родину та голод, моя мама завжди знаходила картоплину або дві картоплини, щоб дати цим людям, - пригадує отець Мелентій.

- Мені запам'яталося, як одна жінка прийшла із хлопчиком до нашого будинку. Син вів її за руку. Вони стали перед порогом і молилися. Та жінка втратила зір від голоду, а коли моя мама запросила їх на тарілку супу, то я вперше побачив як син кормить незрячу маму".

"Батьки незважаючи, що відійшли до Бога, молилися про моє священницьке покликання. Це я зрозумів з часом, аналізуючи різні життєві ситуації. Наприклад, я працював інженером-електриком. Отці Василіани запропонували прийти у підпільний монастир, але я відмовився. Реагуючи на мою відповідь, отець Грелін Макарій просив не вмовляти мене, але казав: "Він буде з нами".

У рік святкування тисячоліття Хрещення Русі я вирішив щось зробити для Церкви та Бога від себе. Більше відвідував реколекції, семінарійні заняття. Тоді протоігумен мені сказав: "Або ти з нами, або більше не можеш бути тут. І від того часу я прийняв рішення увійти до монастиря та прийняв Божу волю".

Відгуки

Марія усвідомлювала відповідальність, яку поклав на Неї Господь, - митрополит Нестор Писик

Марія усвідомлювала відповідальність, яку поклав на Неї Господь, - митрополит Нестор Писик

Не могло відбутися спасіння поза людииною, Марія відіграє важливу роль у житті людства про це говорить митрополит Тернопільський та Кременецький Нестор Писик, ПЦУ
Католицька школа і вчителі

Католицька школа і вчителі

Отець Теодор Дутчак, ЧСВВ УГКЦ  вчитель предметів духовно-морального спрямування та вихователь Бучацького ліцею ім. Св. Йосафата про місію  католицької школи та вчителів.
Преображення - запорука Воскресіння

Преображення - запорука Воскресіння

"Відповідь на питання про те, як шукати живий зв'язок з Богом, дає нам подія Преображення Господнього", — митрополит Тернопільський і Кременецький Нестор (Писик), Православна Церква України.
Успенський піст є присвяченим Пресвятій Діві Марії

Успенський піст є присвяченим Пресвятій Діві Марії

Митрополит Тернопільський та Кременецький Нестор Писик, Православної церкви України у циклі програм "Літургійний рік" пояснює значення успенського посту. 
Духовні ресурси відновлення педагога

Духовні ресурси відновлення педагога

Отець Теодор Дутчак, ЧСВВ УГКЦ  вчитель предметів духовно-морального спрямування та вихователь Бучацького ліцею ім. Св. Йосафата у циклі програм: "Християнська педагогіка" говорить про духовне відновлення педагога.