Слухати Радіо

Зараз в ефірі

02:00

Катехиза

В ефірі

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Царице Неба

12:20

Пісня Перемоги

13:00

Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)

14:00

Денний ефір

"Коли я став священником, наша Церква ще була заборонена", - отець Микола Мелетій Батіг

Поділитись з друзями
Створено: 2021-09-03
Отець Микола Мелентій Батіг засновник та багаторічний настоятель Барського монастиря святого Івана Хрестителя Отців Василіан розповів про дитячі нелегкі роки депортації та голодомору, пошуки Божої волі щодо покликання і тридцятилітню працю у місті Бар Вінницької області.
Священник також є письменником і автором збірки із 6 книг "Місія в оповіданнях", "Горнило Божої любові" (збірка із трьох книг) та "Апостольство хворих".
"Я пам'ятаю, коли мені було шість років був голодомор 1946-47 років. У нас такої нестачі їжі не було як на Сході України, тому багато людей приходило і просило їсти з тих країв. Незважаючи на велику родину та голод, моя мама завжди знаходила картоплину або дві картоплини, щоб дати цим людям, - пригадує отець Мелентій.

- Мені запам'яталося, як одна жінка прийшла із хлопчиком до нашого будинку. Син вів її за руку. Вони стали перед порогом і молилися. Та жінка втратила зір від голоду, а коли моя мама запросила їх на тарілку супу, то я вперше побачив як син кормить незрячу маму".

"Батьки незважаючи, що відійшли до Бога, молилися про моє священницьке покликання. Це я зрозумів з часом, аналізуючи різні життєві ситуації. Наприклад, я працював інженером-електриком. Отці Василіани запропонували прийти у підпільний монастир, але я відмовився. Реагуючи на мою відповідь, отець Грелін Макарій просив не вмовляти мене, але казав: "Він буде з нами".

У рік святкування тисячоліття Хрещення Русі я вирішив щось зробити для Церкви та Бога від себе. Більше відвідував реколекції, семінарійні заняття. Тоді протоігумен мені сказав: "Або ти з нами, або більше не можеш бути тут. І від того часу я прийняв рішення увійти до монастиря та прийняв Божу волю".

Відгуки

"Ми є вільні тільки в Ісусі Христі", - отець Василь Іванів

"Ми є вільні тільки в Ісусі Христі", - отець Василь Іванів

Продовження циклу програм "Храм Святого Духа". Отець Василь Іванів дає відповідь на питання: "Чому християни є  народом священників, пророків та царів".
Самобичування, власяниця, аскеза: як насправді постили у середньовіччі?

Самобичування, власяниця, аскеза: як насправді постили у середньовіччі?

Гість програми Стефанія Демчук, кандидат історичних наук, асистент кафедри історії мистецтв, історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка та авторка книги "Доба постів і карнавалів", розповідає про традиції пережиття і практики Великого посту в середньовічній культурі.
Церква - Божий народ

Церква - Божий народ

Розпочинаємо новий цикл програм з отцем Василем Іванівим, ЧНІ УГКЦ "Храм Святого Духа. В програмі мова іде: "Церква - Божий народ".
Море побачило те й кинулось тікати, Йордан назад повернувся.

Море побачило те й кинулось тікати, Йордан назад повернувся.

Митрополит Тернопільський та Кременецький Нестор Писик, ПЦУ про урочистість празника Богоявлення Господа нашого Ісуса Христа.
"Різдво - це велика радість для всіх народів", - Андрій Дворницький

"Різдво - це велика радість для всіх народів", - Андрій Дворницький

Вчитель церкви Ісуса Христа у Тернополі Андрій Дворницький про важливість Різдва Господнього.