Оксана Собко, координатор гурту "Київська Коляда", розповідає про ініціативу колядування на площах міста Києва. Під час програми почуєте уривки колядок з різних регіонів, дізнєтеся, як відрізнити колядку від щедрівки та як відслідкувати походження різдвяної пісні.
Спільнота "Київська Коляда" створена, як місце зустрічі всіх киян: дітей і дорослих, які хочуть навчитися колядувати і щедрувати, водити Козу і Маланку, перейняти красиві і різноманітні колядки і щедрівки записані від носіїв етнічної культури нашого народу.
Підготовка у Школі коляди планується з 1 листопада - до кінця грудня: 2 місяці. 1 репетиція раз на тиждень - всього 8 репетицій, як 8 променів Зірки. Це не комерційний проєкт, невелика оплата може бути лише за винайм приміщення для репетицій. Після цього колядників чекає своєрідна "практика": спільна велика Коляда на Різдво 7 січня і щедрування на Щедрий Вечір 13 січня в центрі Києва, там, куди можна запросити друзів і знайомих, заспівати разом відомі колядки і щедрівки, і показати старовинні маловідомі. А далі можна нести свято у свої оселі, до своїх сусідів, на свої вулиці. На Різдво-2018 така Спільна Коляда трьох гуртів: Колядницького гурту "Зоряниця", співочих гуртів "Слово Жінки" та "Вулиця Володимира" та їх друзів віншувала і співала киянам на Софійській площі та в київському метро на станції Золоті Ворота, творила веселе свято з Козою, Маланкою і Василем, і була тепло сприйнята, знайшла не лише відгук в серцях Господарів, але й бажання багатьох слухачів навчитися таким колядкам і щедрівкам. Тому і створюється такий гурт, як "Київська Коляда", відкритий для всіх бажаючих і люблячих українську народну пісенну і традиційну різдвяну культуру.
Відгуки
Катехеза о. Вальдемара Павельця допоможе розібратися у питаннях церковного літургійного року і зокрема з так званим "звичайним періодом". Катехит розповідає про ієрархію свят, і пояснює чому деякі з них більше не є обовʼязковими.
Отець Вальдемар Павелець у програмі "У Ваших намірах" заохочує слухачів до молитви за священників. За словами отця, гарним подарунком для вашого душпастиря буде практика молитви "Маргаритка". Автор програми розповідає, як стати учасником цього молитовного руху та які плоди приносить ця молитва.
Отець Віталій Козак продовжує знайомити слухачів з молитовним досвідом святої Терези Великої. Пропонована Вам програма допоможе вникнути в красу і сенс молитви в тиші.
В ефірі Радіо Марія український історик, релігієзнавець, журналіст. Науковий співробітник Інституту історії Церкви Українського Католицького Університету, Володимир Мороз розповідає про історію чернецтва на теренах сучасної України. В програмі ви почуєте відповідь на питання, який монастир являється матір'ю монашества Руси, і хто з ченців є родоначальниками монашої традиції в Україні.
Отець Віталій Козак у черговій катехезі знайомить слухачів Радіо Марія з духовністю святої Терези Авільської. У попередніх програмах ми дізналися про чотири труднощі, які свята Тереза переживала під час молитви. У цій програмі священник починає розповідь про чотири етапи містичної молитви. На першому етапі свята Тереза наголошує на важливості зосередженння та споглядання під час молитви.
Liudmyla Chayka
Чудово. Дякую за величезне задоволення. Тільки українською не "до сих пір", а "досі"Вам необхідно авторизуватись, щоб мати змогу залишити відгук.