Оксана Собко, координатор гурту "Київська Коляда", розповідає про ініціативу колядування на площах міста Києва. Під час програми почуєте уривки колядок з різних регіонів, дізнєтеся, як відрізнити колядку від щедрівки та як відслідкувати походження різдвяної пісні.
Спільнота "Київська Коляда" створена, як місце зустрічі всіх киян: дітей і дорослих, які хочуть навчитися колядувати і щедрувати, водити Козу і Маланку, перейняти красиві і різноманітні колядки і щедрівки записані від носіїв етнічної культури нашого народу.
Підготовка у Школі коляди планується з 1 листопада - до кінця грудня: 2 місяці. 1 репетиція раз на тиждень - всього 8 репетицій, як 8 променів Зірки. Це не комерційний проєкт, невелика оплата може бути лише за винайм приміщення для репетицій. Після цього колядників чекає своєрідна "практика": спільна велика Коляда на Різдво 7 січня і щедрування на Щедрий Вечір 13 січня в центрі Києва, там, куди можна запросити друзів і знайомих, заспівати разом відомі колядки і щедрівки, і показати старовинні маловідомі. А далі можна нести свято у свої оселі, до своїх сусідів, на свої вулиці. На Різдво-2018 така Спільна Коляда трьох гуртів: Колядницького гурту "Зоряниця", співочих гуртів "Слово Жінки" та "Вулиця Володимира" та їх друзів віншувала і співала киянам на Софійській площі та в київському метро на станції Золоті Ворота, творила веселе свято з Козою, Маланкою і Василем, і була тепло сприйнята, знайшла не лише відгук в серцях Господарів, але й бажання багатьох слухачів навчитися таким колядкам і щедрівкам. Тому і створюється такий гурт, як "Київська Коляда", відкритий для всіх бажаючих і люблячих українську народну пісенну і традиційну різдвяну культуру.
Відгуки
Незабаром відбудеться IV Всеукраїнська зустріч осіб які задіяні у душпастирство родин. Дана програма є анонсом цієї події. Автор катехези, отець Вальдемар Павелець наголошує, що до цієї зустрічі запрошені усі родини, які готові поділитися своїм досвідом. Катехит заохочує родини допомагати пресвітерам у своїх парафіяльних спільнотах у вихованні молодих сімей.
Чергова програма з циклу катехез, в яких отець Віталій Козак, настоятель Національного Санктуарію Матері Божої з гори Кармель, що в Бердичеві розповідає про життя святої Терези від Дитяти Ісус. Цей ефір описує як відбувалося приготування святої Терези до таїнства Миропомазання.
Отець Віталій Козак на Радіо Марія продовжив слухачів знайомити з життям святої Терези від Дитяти Ісус. Якщо попередня катехеза була присвячена події Першого Причастя святої, то під час цієї науки почуєте про прагнення страждати, і це прагнення народжується у майбутньої святої відразу після прийняття Святих Тайн. Так співпало що цей ефір проходить в 98-му річницю канонізації святої Терези від Дитяти Ісус.
Ієрей Православної Церкви України, отець Петро Лопатинський продовжує цикл програм "Молитва як стояння перед Богом" де коментує "Молитву Господню". В цій, третій серії, автор коментує заклики: Нехай святиться Ім'я Твоє, нехай прийде Царство Твоє". В програмі почуєте тлумачення імен Божих, їх освячення, а також дізнаєтеся чим насправді є Царство Боже у християнському розумінні.
В цій катехезі отець Міхал Бранкевич коментує Пастирську конституцію Другого Ватиканського собору - Gaudium et Spes (Радість і надія). Повна назва — Пастирська конституція про Церкву в сучасному світі «Gaudium et Spes». Затверджена папою Павлом VI 7 грудня 1965 року. Під час програми автор пояснює пункт документу, в якому йдеться про культуру і труднощі обов'язків відносно людини.
Liudmyla Chayka
Чудово. Дякую за величезне задоволення. Тільки українською не "до сих пір", а "досі"Вам необхідно авторизуватись, щоб мати змогу залишити відгук.