Недільні читання
Духовні читання
Непісні розмови
Біблійні читання
Меса
Розарій
Коронка до Божого Милосердя
Святий дня
Молитва
Дитяча катехиза
Житія святих
Ранкова молитва
Розарій
Годинки
Ранкова молитва
Святий дня
Біблійні читання
Недільні читання
Молитовна лінія
Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)
Домінік народився в селі Ріва ді Кьєрі в П’ємонті 1842 р. Батьки виховали дітей в глибокій пошані до релігії. Домінік, вже п’ятирічним хлопцем прислуговував на Святій Месі, що вимагало від нього великого самозречення, бо Євхаристію в той час звершали лише рано вранці. Кажуть, що навіть без годинника, він багато разів приходив задовго перед Службою і молився навколішки перед зачиненими дверима церкви. А після Меси навчався у школі яку провадив настоятель. Після завершення навчання в ній, Домінік перейшов до наступної школи, куди мав ходити пішки 8 кілометрів шляху. Говорив, що дорогою його супроводжують Ісус, Марія та Ангел Хоронитель.
8 квітня 1849 року, на Великдень, прийняв Перше Святе Причастя. З боку отця настоятеля це був акт великої відваги, бо в ті часи панувало переконання, що до Таїнств слід допускати у значно пізнішому віці. Про духовну зрілість Домініка свідчать постановлення, які він написав у своєму молитовничку:
1) буду часто сповідатися і приймати Причастя, стільки скільки мені дозволить мій духівник,
2) святкуватиму святі дні,
3) моїми друзями будуть Ісус та Марія,
4) швидше вмру ніж згрішу.
У віці 12 років, Домінік зустрів св. Йоана Боско, котрий прийняв його у свою ораторію в Турині. Між ними зав’язався особливий духовний зв’язок.
Домінік своєю поставою давав приклад іншим хлопцям. Він чинив різні ініціативи, щоб допомагати тим, котрі вчилися гірше і чинили менше поступу на духовному шляху. У дуже юному віці отримав дар споглядання, екстазів та інші надприродні дари.
Пізньої осені 1856 р. Домінік сильно захворів, і лікарі виявили в нього швидко прогресуючу хворобу легень. Хлопець помер 9 березня 1857 року, у віці 15 років, прийнявши останні Таїнства.
Попри свій юний вік, посеред звичайних буденних обов’язків, перебуваючи з ровесниками, Домінік Савіо, досягнув святості, зрозуміння якої, він висловив у листі до друга: «Тут на землі святість полягає в тому, щоб постійно бути радісним і вірно виконувати наші обов’язки». Беатифікований 1950 року, канонізований 1954 р. Домінік Савіо це наймолодший сповідник віри, якого канонізувала Церква. Є покровителем міністрантів та молоді. В іконографія святий зображується з лілеєю або хрестом у руці. Іноді стоїть перед фігуркою Матері Божої.
Тереза Гажійова зі спільноти «Світло Марії» у Меджуґор’є взяла участь у програмі Радіо Марія, присвяченій 44-й річниці об’явлень Діви Марії, яку нещодавно відзначали в Меджуґор’є.
На цій події були численні українські паломники, а очолив прощу єпископ Ян Собіло.
Тереза наголосила, що ці 44 роки — це час благодаті і надії. Вона прокоментувала останні три послання Богородиці, які були скеровані світу в один день, і заохотила українців не втрачати завзяття у молитві й вірі, що Бог вислухає наші прохання і завершить війну, як це вже було свого часу на Балканах, зокрема в Меджуґор’є, де об’явлення тривають і досі.
Чергова катехеза від монаха-кармеліта Віталія Козака.
Нагадаємо, отець Віталій вже пів року виголошує цикл катехез на тему «Антропологія святої Едити Штайн».
У цьому випуску слухачі дізнаються, що свята Тереза Бенедикта від Хреста (Едита Штайн) говорить про покликання до материнства та до духовного життя.
Катехит пояснює, чому ми часто помилково ототожнюємо материнство лише з дітонародженням, забуваючи про його глибший духовний вимір.
До вашої уваги — катехеза монаха-єзуїта, отця Михайла Станчишина.
Отець Михайло вже понад два роки провадить цикл програм під назвою «На шляху до дружби з Ісусом». У черговому випуску він зосереджує увагу слухача на феномені духовного супроводу.
Автор пояснює, хто найперше потребує духовного проводу, і наголошує: саме через супровід можна навести, збудувати й поглибити живу дружбу з Ісусом Христом.