A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: controllers/site.php

Line Number: 127

Лідер вирішує проблеми людей
Слухати Радіо

Зараз в ефірі

15:40

Дитяча катехиза

В ефірі

Катехиза

16:40

Дитяча молитва

17:00

Новини

17:10

Голос народу, голос Божий

17:30

В родині "Радіо Марія"

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св. Літургія з храму св. Флоріана (Шаргород)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Вечірня казка

20:20

Слово на кожен день

21:00

В родині "Радіо Марія"

22:00

Катехиза

22:40

Святий дня

23:00

У ваших намірах

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Католицька енциклопедія

01:40

Духовні читання

Лідер вирішує проблеми людей

Поділитись з друзями
Створено: 2012-10-07
Автор:
В «Школі лідерства» отець Олег Кондратюк порушує тему вирішення проблем. Всі ми таким чи інакшим способом потерпаємо від різних проблем. Що нам з ними робити? Як християнин має реагувати на проблеми? Чи можуть проблеми бути хрестом людини? Чи може визнання важких моментів та ситуацій хрестом більше свідчить про небажання вирішувати проблеми, ніж про смиренність? В християнському світі, спілкуючись з людьми я помічав три варіанти ставлення до проблеми і три типи поведінки, які супроводжують ці ставлення.

1ий варіант – це щасливе обличчя, усміхнені вуста. На питання «як справи» людина відповідає, що в неї все добре, все прекрасне. В спільноті таких людей, як правило, складно говорити про проблеми, адже вони вважають, що у християнина проблеми виникають внаслідок слакої віри, нещирої молитви. Проблема реально є, але людина боїться про неї сказати всім тим, які посміхаються, але також в середині себе потерпають від різних проблем. Такі люди воліють не бачити, не помічати свої проблеми, а скеровують активність на допомогу іншим. Скажу прямо такий варіант поведінки я зустрічав в спільнотах харизматичного спрямування, як Католицької Церкви, так і протестантських спільнот. Це не означає, що подібний варіант ставлення до проблеми і поведінки є виключний спосіб реагування людей в харизматичних спільнотах. 2ий варіант – сприймати проблему як хрест. Багато наших проблем є хрестом, бо приносять біль і страждання. Але іноді мені здається, що проблеми, від яких страждає люд, і називає ці страждання своїм хрестом, можна вирішити. Тобто називаючи проблему хрестом, погоджуючись з нею, ця група людей просто не хоче зрушити з місця. Вони говорять, що їхнім хрестом є постійні злидні, але чомусь не хочуть шукати роботу, працювати повноцінно. Вони говорять, що те чи інше захворювання є духовним хрестом, але до лікаря іти не хочуть.  3ій варіант – нити, нудити як важко живеться. Такий тип реакції на проблеми є не тільки в церкві, але і в світі. Я залишуся надто песимістичним і несправедливим, якщо не скажу, що є група людей, які налаштовані на вирішення проблеми конструктивно, і зростання цієї групи буде робити націю здоровішою, а державу міцнішою. Власне цій меті і такому зростанню присвячена цей випуск передачі «Школа лідерства» отця Олега Кондратюка. Давайте поговоримо  про конструктивних людей. Скажу наперед, що нам християнам легше всього бути в когорті людей, які вирішують свої проблеми. Чому? «Все можу в тому, хто мене зміцнює», - так говорить Павло і кожен християнин може повторити ці слова. Якщо християнин живе з глибоким усвідомленням, що Господь є Вседержителем, тобто Він все тримає в своїх руках, але одночасно є нашим Батьком, який любить кожного глибокою, чистою, жертовною любов’ю, то ми прийдемо до висновку, що Господь допускає проблему лише для нашого блага.  І головна проблема в усвідомленні цих простих прописних істин полягає в тому, що ми не живемо у близькості до Бога. Ми не маємо глибокого контакту, а тому ці знання є теоретичними і не відбиваються у реальному досвіді. А саме з досвіду ми черпаємо мисленнєві стереотипи і моделі  поведінки. Найпростішим завданням християн є поглибити контакт з Богом. Тоді я зрозумію, що Він – Отець і Вседержитель, а значить проблеми, які виникають в моєму житті є творчими пропозиціями від Бога стати сильнішим. «Як залізо гострить залізо», - говорить Біблія, «так і проблема гострить, загартовує людину», -  додає отець Олег Кондратюк на «Школі лідерства».

Відгуки

ЗОЛОТА Колекція Радіо Марія! - Отець Януш-Марія АНДЖЕЄВСЬКИЙ розповідає про екзорцизм...

Отець Януш-Марія налешить до ордену отців-проповідників (домініканців), був викладачам в інститути релігійних наук святого Фоми Аквінського, духовним отцем у Вищій духовній семінарії у Ворзелі в Україні служив з 1994 до 2013 року, нині служить в Польщі. На Радіо Марія був дуже активним катехитом: Розмови з екзорцистом (27 програм), Діалоги про Великий Піст (10 програм), Недільні читання (близько 40 ефірів), катехези (більше 60 ефірів!)

Марійна катехиза

Про те як Діва Марія допомагає нам у житті і як ми можемо допомогти їй у допомозі нам

Читання 14 травня

Господь не залишає і тут нас сам на сам з нашими стражданнями, які нас спіткають на шляху до Неба, Він посилає Духа Святого, який дасть нам силу. Яку ж таку силу (du/namiv) дасть нам на цьому шляху Дух Святий? Сила (du/namiv)- сила, міць, фортеця, могутність, здатність, можливість, диво, чудотворіння. То невже маюче такі засоби, ми не можемо змиритись й інколи навчитись просто потерпіти?

Читання 13 травня

Афіняни – це парадокс у очах Павла. Напевно, Павло, пройшовшись по Афінах, побачив, що там люди винятково побожні (deisidaimone/sterov-ретельно виконуючі релігійні приписи) та що всі люди тільки тим і займалися, що любили слухати про щось нове або дискутувати, напевно, вже думав, що вони вже спіймались в сіті Христа, залишилося тільки витягнути їх на сушу, не вистачає тільки почати їм проповідувати Слово Боже і Афіни стануть християнською столицею. Однак так не сталось. Павло пережив поразку, якої давно не знав.

"Радіо Марія" в Арменії

До дня Маріафону "Радіо Марія" презентує ряд передач про життя "Радіо Марія" в інших країнах. На зв'язку Арменія.