A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: controllers/site.php

Line Number: 133

Лідер вирішує проблеми людей
Слухати Радіо

Зараз в ефірі

14:00

Духовні читання

В ефірі

Обережно, магія!

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:40

Дитяча катехиза

16:00

Дайджест від Credo

16:45

Дитяча молитва

17:00

Голос народу, голос Божий

17:30

Теотокос

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з Прокатедри св. Олександра (Київ)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Вечірня казка

20:30

Недільні читання

21:00

Архіпастир відповідає

22:00

Катехиза

22:40

Житія святих

23:00

Акафист

23:40

Святий дня

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

Лідер вирішує проблеми людей

Поділитись з друзями
Створено: 2012-10-07
Автор:
В «Школі лідерства» отець Олег Кондратюк порушує тему вирішення проблем. Всі ми таким чи інакшим способом потерпаємо від різних проблем. Що нам з ними робити? Як християнин має реагувати на проблеми? Чи можуть проблеми бути хрестом людини? Чи може визнання важких моментів та ситуацій хрестом більше свідчить про небажання вирішувати проблеми, ніж про смиренність? В християнському світі, спілкуючись з людьми я помічав три варіанти ставлення до проблеми і три типи поведінки, які супроводжують ці ставлення.

1ий варіант – це щасливе обличчя, усміхнені вуста. На питання «як справи» людина відповідає, що в неї все добре, все прекрасне. В спільноті таких людей, як правило, складно говорити про проблеми, адже вони вважають, що у християнина проблеми виникають внаслідок слакої віри, нещирої молитви. Проблема реально є, але людина боїться про неї сказати всім тим, які посміхаються, але також в середині себе потерпають від різних проблем. Такі люди воліють не бачити, не помічати свої проблеми, а скеровують активність на допомогу іншим. Скажу прямо такий варіант поведінки я зустрічав в спільнотах харизматичного спрямування, як Католицької Церкви, так і протестантських спільнот. Це не означає, що подібний варіант ставлення до проблеми і поведінки є виключний спосіб реагування людей в харизматичних спільнотах. 2ий варіант – сприймати проблему як хрест. Багато наших проблем є хрестом, бо приносять біль і страждання. Але іноді мені здається, що проблеми, від яких страждає люд, і називає ці страждання своїм хрестом, можна вирішити. Тобто називаючи проблему хрестом, погоджуючись з нею, ця група людей просто не хоче зрушити з місця. Вони говорять, що їхнім хрестом є постійні злидні, але чомусь не хочуть шукати роботу, працювати повноцінно. Вони говорять, що те чи інше захворювання є духовним хрестом, але до лікаря іти не хочуть.  3ій варіант – нити, нудити як важко живеться. Такий тип реакції на проблеми є не тільки в церкві, але і в світі. Я залишуся надто песимістичним і несправедливим, якщо не скажу, що є група людей, які налаштовані на вирішення проблеми конструктивно, і зростання цієї групи буде робити націю здоровішою, а державу міцнішою. Власне цій меті і такому зростанню присвячена цей випуск передачі «Школа лідерства» отця Олега Кондратюка. Давайте поговоримо  про конструктивних людей. Скажу наперед, що нам християнам легше всього бути в когорті людей, які вирішують свої проблеми. Чому? «Все можу в тому, хто мене зміцнює», - так говорить Павло і кожен християнин може повторити ці слова. Якщо християнин живе з глибоким усвідомленням, що Господь є Вседержителем, тобто Він все тримає в своїх руках, але одночасно є нашим Батьком, який любить кожного глибокою, чистою, жертовною любов’ю, то ми прийдемо до висновку, що Господь допускає проблему лише для нашого блага.  І головна проблема в усвідомленні цих простих прописних істин полягає в тому, що ми не живемо у близькості до Бога. Ми не маємо глибокого контакту, а тому ці знання є теоретичними і не відбиваються у реальному досвіді. А саме з досвіду ми черпаємо мисленнєві стереотипи і моделі  поведінки. Найпростішим завданням християн є поглибити контакт з Богом. Тоді я зрозумію, що Він – Отець і Вседержитель, а значить проблеми, які виникають в моєму житті є творчими пропозиціями від Бога стати сильнішим. «Як залізо гострить залізо», - говорить Біблія, «так і проблема гострить, загартовує людину», -  додає отець Олег Кондратюк на «Школі лідерства».

Відгуки

Наш вибір - Європа, але не в тому вигляді, у якому вона існує зараз!

Наш вибір - Європа, але не в тому вигляді, у якому вона існує зараз!

Говоримо в програмі Musa sapientum або просто Банан з філософом, автором книги “Міжмор’я. Майже втрачений шанс” Ігорем Загребельним та фінансистом, засновником Християнської служби порятунку Андрієм Оленчиком.
Як педофілія стане нормою?

Як педофілія стане нормою?

Гості: кандидат філософських наук Петро Гусак та Сергій Шараєвський - режисер, пастор, громадський активіст.
"Стиліст допомагає лише із зовнішнім виглядом жінки, решта залежить від неї самої. Жінка має полюбити себе!" - Руслана Погляд

"Стиліст допомагає лише із зовнішнім виглядом жінки, решта залежить від неї самої. Жінка має полюбити себе!" - Руслана Погляд

Про співвідношення християнства, краси і моди говорили в передачі “Musa sapientum або просто банан” зі стилісткою Русланою Погляд та священиком отцем Петром Балогом.
"Я не думала, що буду бачити репости своїх відео у людей, які більш ніж упевненна, недотичні до Церкви", - Катерина Баско

"Я не думала, що буду бачити репости своїх відео у людей, які більш ніж упевненна, недотичні до Церкви", - Катерина Баско

Україна називається християнською країною, абсолютна більшість українців, як показують світські опитування, довіряють Церквам, однак медіа простір заповнений нехристиянськими ідеями, цінностями. Чому так? Чи можемо стверджувати, що християни знаходяться в інформаційних катакомбах? Чому так відбувається і як християнам вийти з цього стану?

Про це у передачі “Musa sapientum або просто банан” говорили з Русланом Кухарчуком, журналістом та лідером просімейного руху "Всі разом" та Катериною Баско, журналісткою, блогеркою.
Чипізація: пророцтво, що збувається чи безпідставна істерія?

Чипізація: пророцтво, що збувається чи безпідставна істерія?

Резонансний блог отця Петра Балога (ректора Інституту релігійних наук святого Томи Аквінського) про вакцинацію викликав велику реакцію у християнському інтернеті. Пропонуємо вам послухати думку самого автора матеріалу та прочитати його статтю, з якої все і почалося.
До вашої уваги програма “Musa sapientum або просто банан”.