Слухати Радіо

Зараз в ефірі

17:10

Новини

В ефірі

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Трансляція св. Меси із Катедри Успіння Богородиці м. Харків

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Духовні читання

23:00

Слово на кожен день

23:45

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Католицька енциклопедія

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

"Любіть ближнього свого, як самого себе. Світ врятує християнське поняття любові", - отець Віталій Храбатин

Поділитись з друзями
Про любов, що творить розповідає референт зовнішніх відносин Пасторального Міграційного відділу Патріаршої курії УГКЦ, отець Віталій Храбатин.
Християнська любов може врятувати світ. У шкільному віці мабуть кожен із нас малював сердечка, що симфолізують закоханість двох людей, які зустріли один одного. Також видимими символами закоханості сьогодні є замки на мостах - їх пара влаштовує на мостових переходах, як знак спільності. 

У Євангелії ми також бачимо образи любові про які нам говорить Христос. Він звертає увагу на своє серце, яке відкрите для усіх. Також Бог, у 31 розділі пророка Єремії, каже, що Його серце сумує коли народ відходить від Нього.

Усі ми є дітьми любові батьків. Тому в першу чергу 14 лютого потрібно подякувати нашим батькам за їхню турботу та наше народження.

Щодо сім'ї то апостол Павло споглядаючи Христа нагадує чоловікам та жінкам: "Чоловіки любіть своїх жінок, як Христос свою Церкву. Так само й жінки...".

Давайте подивимося на поняття любові через призму любові Христа до Церкви. Він наголошує у двох головних заповідях: "Любіть Господа Бога свого усім своїм єством та ближнього свого, як самого себе". 

Якою ж любовю Христос любить Церкву? Христос полюбив свою Церкву, як пише апостол, аж до смерті. Цю любов ми можемо виразити старослов'янським словом "страсті", що означає постійну любов. Тобто він любить настільки, що намагається не втратити нікого та готовий навіть померти за цю особу.

Саме через споглядання цієї любові апостол Павло нагадує подружнім парам, щоб і вони так само ставилися один до одного. Він підносив любов подружню до таїнства.

Коли говоримо про любов то маємо на увазі не тільки почуття до іншої людини. Тут мається на увазі бажання спільної побудови життя.

Звертаючись до подружжя Папа говорив: "Ніколи не лягайте спати в стані образи. Примиріться та здійсніть спільну молитву".

Референт зовнішніх відносин Пасторального Міграційного відділу Патріаршої курії УГКЦ, отець Віталій Храбатин.

Слухати інші програми

Відгуки

Ми живемо в останні часи - катехеза о. Олексія Самсонова

Ми живемо в останні часи - катехеза о. Олексія Самсонова

Останні часи перед пришестям Ісуса Христа будуть важкими для людства та Церкви. Християн будуть переслідувати, а в людях не буде більше любові та милосердя. Світ будуть охоплювати війни та катастрофи, а над людством запанує антихрист. Отець Олексій Самсонов відповідає на питання про те, що має на увазі Церква, коли говорить про останні часи. 
Пренатальні втрати і медичне оточення

Пренатальні втрати і медичне оточення

"Пренатальні і перенатальні втрати - торкають маму і тата чи торкають кожного?" - цикл катехез від засновниці ГО "Слід Життя" с.Юстини Голубець. У другій катехезі говоримо про пренатальні втрати і медичне оточення
У Львові відбудеться 17 Екуменічний соціальний тиждень

У Львові відбудеться 17 Екуменічний соціальний тиждень

7-10 жовтня у Львові відбудеться 17-ий Екуменічний соціальний тиждень: "Стійкість спільнот: шлях до зцілення та відновлення країни". Про подію розповідає директор Інституту екуменічних студій УКУ, отець Роман Фігас.
Мученики - це свідки надії

Мученики - це свідки надії

"І пам'ятайте, що Я сказав вам: "Слуга не важливійший за свого господаря". Хто переслідує Мене, той переслідує і вас. Хто ж слухатиметься Мого вчення, той слухатиметься й вашого слова." (Йоана 15:20). Отець Полікарп Марцелюк розпочинає новий цикл катехез на Радіо Марія про життя та свідчення християнських мучеників.
Побачити обличчя Ісуса в обличчях біженців і мігрантів

Побачити обличчя Ісуса в обличчях біженців і мігрантів

29 вересня 2024 року Церква відзначатиме Всесвітній день біженця і мігранта. Щороку Папа Франциск з цієї нагоди пише коротке Послання, звертаючи увагу на потреби сучасних переселенців. Під час катехизи отець Віталій Храбатин коментує цьогорічне Послання Святішого Отця і ділиться особистим досвідом душпастирського служіння в Іспанії.