Слово на кожен день
Молитовна лінія
Розарій
У ваших намірах
Житія святих
Катехиза
Ангел Господній
Пісня Перемоги
Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)
Денний ефір
Коронка до Божого Милосердя
Молитовна лінія
Дитяча катехиза
В Родині Радіо Марія
Катехиза
Дитяча молитва
Дитяча катехиза
Новини
Голос народу, голос Божий
Літургія годин (Бревіарій)
Ця програма циклу Magistra vitae з істориком, викладачем Юрієм Комаровим була присвячена революційним подіям лютого 1917 р., що призвели до падіння самодержавства. Чому і як царат впав? Які невідкладні завдання постали? Як ці події вплинули на українську революцію 1917-1920 рр.?
На фото: мітинг на Софійській площі Києва 19 березня 1917 р., авторське право: Автор: Невідомий - old:http://www.geocities.com/ua_ukraine/ukrayinarus090.htmlcurrent:https://web.archive.org/web/20180111172315/http://www.dsnews.ua/nasha_revolyutsiya_1917/grushevskiy-bez-kalosh-i-stolipin-iz-zashmorgom-yak-na-ukrayinsku-29032017220000, Суспільне надбання (Public Domain), https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1687074
Вирішили провести окрему програму про переддень української революції 1917-1920 рр., щоб проаналізувати різні передумови – економічні, військові, політичні, особистісні…
Враховуючи сьогоднішній стан військової збройної агресії, що переживаємо, часто виникає мимовільна екстраполяція тих подій на сьогодення і навпаки.
Певна увага була приділена особистостям останнього царя, цариці та камарильї, що їх оточувала напередодні революції в особі Распутіна. (На зображенні: карикатура художника Н. Іванова на Распутіна, царський дім; посилання: https://www.yaplakal.com/forum2/topic2271128.html)
Отже, 23 лютого 1917 р. — початок демократичної революції в Росії.
25-26 лютого 1917 р. — початок загального страйку; висунення політичних вимог «Геть царат!», «Геть самодержавство!».
27 лютого 1917 р. — створення в Петрограді Радою старійшин IV Державної думи Тимчасового комітету Державної думи, до складу якого увійшли представники більшості фракцій Державної думи на чолі з октябристом М. Родзянком; переконання членами комітету і імператора в необхідності добровільного зречення престолу.
2 березня 1917 р. — підписання Миколою II Маніфесту про зречення престолу за себе і свого сина на користь брата, великого князя Михайла Олександровича; 3 березня 1917 р. — зречення престолу князем Михайлом; таким чином, відбулося повалення самодержавства в Росії.
В програмі також розповіли слухачам про те, як в Києві та в Україні дізнались про події в Петрограді, на яких ідейних засадах знаходився тоді український національний рух (хто такі автономісти та самостійники? Як виникли умови для створення надзвичайно важливого органу української революції – Центральної Ради?
В програмі з Отцем Русланом Михалківим, ректором Вищої Духовної семінарії Київсько-Житомирської дієцезії зосередилися на обговоренні проблеми покликань до священства, важливості підготовки кліриків в контексті цього етапу життя, боротьби, війни, обстрілів міст, які переживаємо щоденно на 4-й рік повномасштабної агресії
Увазі наших радіослухачів пропонується третя і завершальна програма присвячена становищу західноукраїнських земель у міжвоєнний період в нашому історичному циклі Magistra vitae з п. Іриною Телегуз, кандидатом історичних наук, доцентом кафедри історії та етнології України УДУ ім. М. Драгоманова
У цій програмі з Отцем Русланом Михалківим, ректором Вищої Духовної семінарії Київсько-Житомирської дієцезії РКЦ та Ганною Путовою, істориком, архівістом, науковим співробітником музею історії м. Києва розповідали слухачам про результати конклаву та обрання нового Понтифіка
У цій програмі «В Родині Радіо Марія» зосередилися на реалізації рішення кандидата на богопосвячене життя, зокрема, про етапи священства, що вже 2 тисячі років існують у католицькій церкві. Наші співрозмовники – о. Руслан Михалків, ректор Вищої Духовної семінарії Київсько-Житомирської дієцезії РКЦ та Ганна Путова, історик, архівіст, науковий співробітник музею історії м. Києва.