A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: controllers/site.php

Line Number: 133

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: controllers/site.php

Line Number: 134

Memento Mori
Слухати Радіо

Зараз в ефірі

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

В ефірі

Св.Літургія з Прокатедри св. Олександра (Київ)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Вечірня казка

20:20

Слово на кожен день

21:00

Архіпастир відповідає

22:00

Катехиза

23:00

У ваших намірах

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Розмова з Патріархом

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Резонанс

06:00

Дитяча катехиза

Memento Mori

Поділитись з друзями
Створено: 2012-08-28
Передача:
Автор:
У праведника запитали: «Що ти будеш робити, коли Господь прийде на Страшний суд»? Відповідь вразила всіх: «Те саме, що і звичайно». А що я буду робити, коли дізнаюсь, що Господь прийде, наприклад, завтра? Що мені треба робити повсякчасно, щоби не боятися приходу Господа? Про це та інше в катехизі отця Вальдемара Павєлєца. Питання життя і смерті цікавить багатьох. В минулий понеділок, коли отець Вальдемар розкривав тему Фатімських об’явлень і загадав про видіння пекла, навала телефонних дзвінків фіксувала щирий інтерес до цієї теми.


Отець Олексій Самсонов, директор «Радіо Марія» розказував на службі про випадок, який стався з ним на дорозі до Одеси. Аварія: був збитий мотоцикліст. Він вилетів з мотоциклу і отримав травму черепу, яка в принципі є смертельною. Цей хлопець не збирався вмирати, він не знав, коли наступить його смерть. А ми не знаємо його подальшу долю, але точно  усвідомлюємо, що тема життя і смерті - актуальна для всіх. Немає жодного, кого смерть омине. Всі учасники ДТП просто стали на коліна і молилися. Не знаємо були вони віруючим чи ні, але чомусь в момент смерті не буває невіруючих.

Коли помирав мій дідусь, мені було десять років. В той час я гостював у нього: в шахтарському селищі Луганської області. В дорозі у дідуся стався інфаркт, всі дорослі побігли до нього, на край села, а ми, діти, самими залишилися в хаті. Ми поставали на коліна і почали молитися. Хто нас учив молитися в шахтарській сім’ї на Донбасі, в середині 90-років? Батьки, молоді інженери, ще так недавно – комсомольці, абсолютно нічого не знали про існування духовного світу. Звідки з дитячих сердець, в середовищі, позбавленому будь-якої християнської традиції, виринула молитва?

Перед обличчям смерті кожна людина визнає першочерговість питання душі і Бога. Можемо заховати, придушити в собі це велике прагнення і крізь усе життя пронести запеклий чи байдужий атеїзм, але що буде на порозі небуття?

Люди, які поверталися з потойбіччя клінічної смерті, часто описують стан, коли за один момент перед ними проноситься все життя. Не буду сперечатися чи захищати це твердження. Але, коли помирав від раку шлунку Стів Джобс - в той раз його ще витягнули - він зробив висновок, що існують справи набагато важливіші, ніж бізнес. Потім, в його промові до студентів Стенфордського університету він поділився досвідом смерті і усвідомленням, що насправді важливим.

Можна прийти до цих усвідомлень вже на смертному одрі і так само, як  розбійник на хресті промовити: «Господи, пом’яни мене у Царстві Твоїм». Про результат прохання гарантувати не стану, але можна покаятися і сподіватися на Божу любов, милосердя. Хоча в такому випадку змушені будемо констатувати, що життя пройшло марно, що ми пройшли повз наше покликання, не зазнали щастя, до якого були покликані у світ.

Відгуки

Про страхи і "страшилки" української освіти. Чим гендерна ідеологія загрожує школі?

Про страхи і "страшилки" української освіти. Чим гендерна ідеологія загрожує школі?

В новій передачі "Musa sapientum або просто банан", створеній у співпраці ХСП та Родини, говорили про освіту. Інфопривід нам дало скандальне інтерв'ю пані Ганни Новосад, в якому вона озвучила намір розбудовувати гендерно нейтральну освіту та наголосила на ролі антидискримінаційних комітетів, як інструментів протидії освітнім курсам на зразок "Основи сім'ї" (прохристиянським, просімейним курсам).
Гості-освітяни Олеся Горгота, Марія Меньшова та Адріан Буковинський висловили сумнів щодо політичної самостійності пані міністерки та поділилися своїм баченням небезпек, які стоять перед шкільною освітою України.
Родина та Християнська Служба Порятунку
Ангел Безпеки

Ангел Безпеки

У денній катехизі з отцем Юстином Міщенко говорили про Ангела Безпеки, його головне призначення та місце, де його можна зустріти.- Першою функцією ангела є допомогти нам побачити волю Божу.Скільки людей сьогодні переживають почуття відкинутості, не відчувають, що їх люблять. Ми живемо постійно в страсі, що ми нікому не потрібні, що ми - нелюбимі. Це є великою проблемою нашого людства. 
Отець Микола Мишовський: "Кожен з нас - фарисей"

Отець Микола Мишовський: "Кожен з нас - фарисей"

У ранковій катехизі з отцем Миколою Мишовським говорили про сучасне фарисейтво та його головні ознаки.За словами отця, у кожному з нас є фарисей, але не кожен здатен це визнати.
ЗОЛОТА Колекція Радіо Марія! - Отець Януш-Марія АНДЖЕЄВСЬКИЙ розповідає про екзорцизм...

ЗОЛОТА Колекція Радіо Марія! - Отець Януш-Марія АНДЖЕЄВСЬКИЙ розповідає про екзорцизм...

Отець Януш-Марія налешить до ордену отців-проповідників (домініканців), був викладачам в інститути релігійних наук святого Фоми Аквінського, духовним отцем у Вищій духовній семінарії у Ворзелі в Україні служив з 1994 до 2013 року, нині служить в Польщі. На Радіо Марія був дуже активним катехитом: Розмови з екзорцистом (27 програм), Діалоги про Великий Піст (10 програм), Недільні читання (близько 40 ефірів), катехези (більше 60 ефірів!)
Отець Віктор ЛУТКОВСЬКИЙ: "Найдосконалішим благословенням - є Євхаристія!"

Отець Віктор ЛУТКОВСЬКИЙ: "Найдосконалішим благословенням - є Євхаристія!"

В ефірі денної катехези говорили про благословення