Слухати Радіо

01:40

Духовні читання

В ефірі

Непісні розмови

02:50

Біблійні читання

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:30

Житія святих

06:50

Ранкова молитва

07:00

Розарій

07:40

Годинки

08:00

Ранкова молитва

08:10

Святий дня

08:20

Біблійні читання

08:30

Недільні читання

09:00

Молитовна лінія

10:00

Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)

11:20

Катехиза

"Мене тричі намагалися вбити" - засновник маронітської спільноти в Україні

Еліас САССІН провів в Україні 12 років. Займався бізнесом у Донецьку, активно співпрацює з РИМО-КАТОЛИЦЬКИМИ єпископами в Україні. Долучився до організації приїзду Держсекретаря Ватикану в нашу державу минулого року. З 9 до 12 травня цього року зорганізував приїзд в Ліван митрополита Мечислава МОКШИЦЬКОГО. Ціль - поява маронітських священиків в Україні. В нашій розмові, пан  Еліас детально розповів історію свого життя, особливо зупинився на ментальних проблемах українців та віру, яка зцілює і творить чуда...
Я пам'ятаю дуже багато страшних моментів з війни, яка в активній фазі тривала в моїй країні з 1973 до 1990 року. Крики: "Лягай!", "біжи", "ховайся там" - чую до цих пір в голові.
Я тоді був дитиною. Був присутній елемент цікавості. О, обстріли! Значить ми не підемо в школу! Я народився в селі Хардін. Там є церква святого Хардіні - вчителя святого Шарбеля. Ось в тому храмі ми і ховалися. Він має невеликий об'єм - 20 квадратних метрів. До брами ми накидали мішків з піском, так переживали обстріли.
Коли я приїхав в Україну, одразу відчув - це інша країна. Я побачив різні речі, які є відсутніми в нашому суспільстві. Було дуже важко це приймати. Особливо важко зрозуміти відношення людей один до одного. Ці відношення надто сухі. Люди бояться один одного. В нашому суспільстві прийнято вітатися з людьми, особливо, коли людина тебе старша. В Україні я переживав шок! Я приїхав з іншої країни, мені треба багато запитувати, але коли я це робив, мені люди просто не відповідали, вони просто проходили далі. Навіть якщо не розумієш, принаймні реагуй, що мене бачиш!
Я відчував, що в Україні буде війна, ще у 2005 році. Я це сказав в Донецьку своїй дружині та її батькам. Чому я це відчув? Коли живеш в своєму домі, то бачиш, як валиться стіна. В Донецьку не було любові, навіть більше того: люди НІЧОГО не знають про країну в якій живуть! Вони не святкували, і не знали національних традицій, взагалі не розмовляли українською!
Щодо поїздки митрополита Мечислава МОКШИЦЬКОГО. Я дуже щасливий, що його візит на мою батьківщину відбувся! Ви пам'ятаєте, як семінаристи монастиря святого Хардіна вітали владику перед храмом? Вони йому співали! Це дуже великий знак пошани! Всі зустрічі відбулися в дуже теплій атмосфері. Мене дуже порадувала очна зустріч Патріарха Бутроса Башара аль-Раї з його преосвященством Мечиславом Мокшицьким. Я думаю, цей візит не був останнім. Не в залежності, коли в Україні з'явиться перший маронітський священик.
Мені здалося, що митрополиту найбільше сподобалася келія, де помер святий ШАРБЕЛЬ. Він з особливим трепетом стояв навколішки, і молився там. Відчувалося що йшов якийсь діалог...
"Все те, що порушила Єва, відновила Діва Марія", - отець Станіслав Нуцковський

"Все те, що порушила Єва, відновила Діва Марія", - отець Станіслав Нуцковський

Говоримо про урочистість Благовіщення та його сакральне значення для кожного християнина.
2025-03-28 00:00:00
Чим містика відрізняється від аскетики?

Чим містика відрізняється від аскетики?

Триває час Великого посту, коли кожен християнин має більше часу присвячувати духовним практикам. Та чим вони відрізняються, сказати може далеко не кожен. Отець Міхал Бранкевич виправляє цю прогалину.
2025-03-24 00:00:00
Чому на гривнях зникає Бог?

Чому на гривнях зникає Бог?

У своєму блозі відомий християнський медійник та громадський діяч Руслан Кухарчук звернув увагу суспільства, що в нових банкнотах все менше згадок про Бога. Чому таке трапляється і чи це засвідчує секуляризацію суспільства, говоримо з отцем Міхалом Бранкевичем.
2025-03-24 00:00:00
"Господь запросив нас до примирення ціною життя свого Сина", - отець Міхал Бранкевич

"Господь запросив нас до примирення ціною життя свого Сина", - отець Міхал Бранкевич

У катехизі отець Міхал Бранкевич говорить про смерть Ісуса Христа, про значення його страждань для кожного з нас.
2025-03-24 00:00:00
Чому піст може не принести плодів?

Чому піст може не принести плодів?

Отець Петро Франків розповідає про Великий піст, про головні помилки та як їх оминути.
2025-03-24 00:00:00