Слухати Радіо

Зараз в ефірі

23:45

Літургія годин (Бревіарій)

В ефірі

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Католицька енциклопедія

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Хресна Дорога

07:40

Гіркі жалі

08:00

Святий дня

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

"Мене тричі намагалися вбити" - засновник маронітської спільноти в Україні

Поділитись з друзями
Створено: 2017-05-17
Передача: Резонанс
Еліас САССІН провів в Україні 12 років. Займався бізнесом у Донецьку, активно співпрацює з РИМО-КАТОЛИЦЬКИМИ єпископами в Україні. Долучився до організації приїзду Держсекретаря Ватикану в нашу державу минулого року. З 9 до 12 травня цього року зорганізував приїзд в Ліван митрополита Мечислава МОКШИЦЬКОГО. Ціль - поява маронітських священиків в Україні. В нашій розмові, пан  Еліас детально розповів історію свого життя, особливо зупинився на ментальних проблемах українців та віру, яка зцілює і творить чуда...
Я пам'ятаю дуже багато страшних моментів з війни, яка в активній фазі тривала в моїй країні з 1973 до 1990 року. Крики: "Лягай!", "біжи", "ховайся там" - чую до цих пір в голові.
Я тоді був дитиною. Був присутній елемент цікавості. О, обстріли! Значить ми не підемо в школу! Я народився в селі Хардін. Там є церква святого Хардіні - вчителя святого Шарбеля. Ось в тому храмі ми і ховалися. Він має невеликий об'єм - 20 квадратних метрів. До брами ми накидали мішків з піском, так переживали обстріли.
Коли я приїхав в Україну, одразу відчув - це інша країна. Я побачив різні речі, які є відсутніми в нашому суспільстві. Було дуже важко це приймати. Особливо важко зрозуміти відношення людей один до одного. Ці відношення надто сухі. Люди бояться один одного. В нашому суспільстві прийнято вітатися з людьми, особливо, коли людина тебе старша. В Україні я переживав шок! Я приїхав з іншої країни, мені треба багато запитувати, але коли я це робив, мені люди просто не відповідали, вони просто проходили далі. Навіть якщо не розумієш, принаймні реагуй, що мене бачиш!
Я відчував, що в Україні буде війна, ще у 2005 році. Я це сказав в Донецьку своїй дружині та її батькам. Чому я це відчув? Коли живеш в своєму домі, то бачиш, як валиться стіна. В Донецьку не було любові, навіть більше того: люди НІЧОГО не знають про країну в якій живуть! Вони не святкували, і не знали національних традицій, взагалі не розмовляли українською!
Щодо поїздки митрополита Мечислава МОКШИЦЬКОГО. Я дуже щасливий, що його візит на мою батьківщину відбувся! Ви пам'ятаєте, як семінаристи монастиря святого Хардіна вітали владику перед храмом? Вони йому співали! Це дуже великий знак пошани! Всі зустрічі відбулися в дуже теплій атмосфері. Мене дуже порадувала очна зустріч Патріарха Бутроса Башара аль-Раї з його преосвященством Мечиславом Мокшицьким. Я думаю, цей візит не був останнім. Не в залежності, коли в Україні з'явиться перший маронітський священик.
Мені здалося, що митрополиту найбільше сподобалася келія, де помер святий ШАРБЕЛЬ. Він з особливим трепетом стояв навколішки, і молився там. Відчувалося що йшов якийсь діалог...

Відгуки

Що особливо варто знати про Пасхальний Тридіум? - розповідає отець Рафал Мишковський

Що особливо варто знати про Пасхальний Тридіум? - розповідає отець Рафал Мишковський

Отець Рафал Мишковський детально поясняє знаки, символи та жести пасхального тридіуму. 
Чому насправді Юда зрадив Ісуса Христа?

Чому насправді Юда зрадив Ісуса Христа?

Євангеліє страсного вівторка проводить паралель між Юдою та Петром. Розбираємось, чому Юда не покаявся і у чому полягала його головна проблема?
Хто і чому  дискредитував містику? - пояснює отець Сворад Дуда

Хто і чому дискредитував містику? - пояснює отець Сворад Дуда

Отець Сворад Дуда говорить про повернення до ортодоксії. Багато християн вважають, що єдиний і безпечний спосіб духовного життя - це звичайний шлях чеснот і таїнств.
Чому Євангеліє не цитує святого Йосифа? - відповідає отець Міхал Бранкевич

Чому Євангеліє не цитує святого Йосифа? - відповідає отець Міхал Бранкевич

19 березня Католицька Церква святкувала урочистість святого Йосифа Обручника.
Чому неможливо було спасти світ без жертви Ісуса Христа? - відповідає отець Міхал Бранкевич

Чому неможливо було спасти світ без жертви Ісуса Христа? - відповідає отець Міхал Бранкевич

"Ісус Христос приходить як Той, хто має виконати свою місію. Він приймає на себе страждання Хресної Дороги та Голготи. Для нас важливо свідомо приймати ці страждання так, як це показує Ісус Христос у Гетсимані через діалог зі своїм Отцем. Це була драма прийняття на себе цієї місії - спасіння людства через жертву на хресті", - підкреслив отець Міхал Бранкевич.