У великому різдвяному інтерв'ю ми доторкнулися питань, як духовного, так і суспільного характеру. Плідно поговорили про резонансну промову президента України, вірогідність приїзду Папи в Україну та інцидент з прочанкою.
Відповідаючи на запитання про надмірну заполітизованість нашої країни, яка може відтінити свято Різдва Його Блаженство наголосив.
"Віруючій людині ніхто і ніщо не може затінити Різдво!" - Підкреслює Глава УГКЦ. - "Навпаки, світло Різдва дає світло розуміння, дає можливість віднайти сенс в усіх тих подіях і обставинах у яких ми живемо! Загрози і небезпеки існують завжди! Не існує країни, яка б не відчувала своїх певних слабкостей, трудностей і небезпек, але світло Різдва, окрім небезпек дає змогу побачити і можливості!" - Підсумував Глава УГКЦ.
Доторкнулися ми і "вічної теми" питання календаря.
"Бачите, наша Церква живе в різних країнах Світу! Ми є такою глобальною дійсністю", - наголошує Блаженніший. - "Коли ідеться про Україну, то тут я поки що, не бачу, якоїсь такої близької перспективи (для змін календаря)".
Великого розголосу в суспільстві дістала і новорічна промова президента в якій ідеться про певну ідентифікацію. Ми поставили питання Його Блаженству: Хто ми є, на шостому році війни?
"Я намагався протягом 2019 року відгукувався на будь-які пропозиції спілкування з представниками нової влади". - Зауважує очільник УГКЦ. - "Було кілька цікавих форматів, один з них з групою експертів, які працюють над гуманітарною політикою. Серед експертів були і міністр культури, і його пані заступниця, інші люди. Мені було дуже цікаво, я був дуже вдячний, що мав таку нагоду поспілкуватися! Серед різних питань прозвучало і таке: Блаженніший, чи ви можете пояснити нам, що таке українська національна ідея? Я відштовхуючись від персоналістичної ідеї святого Йоана Павла ІІ дав відповідь у трьох таких пунктах.
Перше. На мою думку, усвідомлення, хто ми є випливає з постулату, що ми існуємо! Ми є народом, що має мову, культуру, традиції. Ми існуємо, як суб'єкт, в тому числі, як суб'єкт міжнародного права! І ті, хто заперечують це - розходяться з дійсністю! Друге. Якщо ми існуємо, ми маємо певні права! Ми маємо право обирати свій шлях розвитку! Ми маємо право мати свою незалежну державу! Ми маємо право і обов'язок захищати свою державу навіть цінною свого власного життя. Ми маємо право бути почутими міжнародним товариством і бути його складовою інтегральною частиною. І третє, інші повинні наше право поважати! Поважати нашу гідність. Поважати наш вибір!"
Говоримо про урочистість Благовіщення та його сакральне значення для кожного християнина.
Триває час Великого посту, коли кожен християнин має більше часу присвячувати духовним практикам. Та чим вони відрізняються, сказати може далеко не кожен. Отець Міхал Бранкевич виправляє цю прогалину.
У своєму блозі відомий християнський медійник та громадський діяч Руслан Кухарчук звернув увагу суспільства, що в нових банкнотах все менше згадок про Бога. Чому таке трапляється і чи це засвідчує секуляризацію суспільства, говоримо з отцем Міхалом Бранкевичем.
У катехизі отець Міхал Бранкевич говорить про смерть Ісуса Христа, про значення його страждань для кожного з нас.
Отець Петро Франків розповідає про Великий піст, про головні помилки та як їх оминути.