A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: controllers/site.php

Line Number: 127

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: controllers/site.php

Line Number: 128

Ми не маємо іншого царя, окрім кесаря
Слухати Радіо

Зараз в ефірі

01:10

Розмова з Патріархом

В ефірі

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Резонанс

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Св.Літургія з костелу св. Станіслава єпископа та мученика (Городок)

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Ранок з сестрою Люциною

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Концерт привітань та гарного настрою

Ми не маємо іншого царя, окрім кесаря

Поділитись з друзями
Створено: 2012-08-21
Передача:
Автор:
Отець Януш Марія Анжиєвський продовжує говорити на тему, порушену язичником Пилатом: «А що є істина?». Дійсно, а що є істина? Невже це запитання зі шкільних творів на задану тему, має кочувати в зміст катехизи на християнській радіостанції? Чи визнаємо ми Ісуса Христа сьогодні царем, навіть тоді, коли Він нагадує нам скоріше нещасного і безсилого жебрака? Чи може Бог бути слабким?


«Ми не маємо іншого царя, окрім кесаря», - кричали побожні юдеї. Чому вони таке вигукували, адже кожен знає, що для єврея царем є Бог, і немає іншого царя, окрім Нього? Пам’ятаємо, що  на певному етапі своєї історії єврейський народ просив у Бога царя. Вони його отримали: спочатку царем був Саул, потім Давид, Соломон. Пророк Самуїл свідчив проти народу, який просив собі царя-людину, говорячи, що царем може бути лише Бог.

Чому євреї не зрозуміли цього уроку, чому побожні фарисеї, які досконало знали Боже Слово, дозволили собі таку єресь? Не знаємо.

Можливо постать Ісуса Христа, яка видавалася занадто слабкою для царської ролі, настільки не пасувала єврейському суспільству, що вони воліли мати царем кесаря? Так чи інакше, але історичним результатом такого побажання стало те, що в 20 столітті євреї були нищені державою, яка носила в своїй назві та символіці слід Римської імперії. Мова йде про ІІІ Райх Адольфа Гітлера.

Насправді подібне припущення звучить аж надто волюнтаристською гіпотезою, якби не слова Всевишнього про те, що Він карає дітей за гріхи батьків. А Ісус додав, що сліпі проводирі можуть завести своїх послідовників в яму і Яр, навіть Бабин.

Ідеться зараз не про вину єврейського народу. Не хочемо ятрити ран. Абсолютно ні. Мова йде лише про вагу слова. Сьогодні говорячи різні слова, маємо пам’ятати, що вони мають велику потугу: Божим Словом був створений Всесвіт, а книга Приповідок говорить, що «лихе слово ламає кості».

Кого вибирає народ, юдеї? Окрім кесаря? Вони вибирають Варавву. Ми звично сприймаємо Варавву як розбійника, головоріза фактично, і тоді вибір людей є настільки жахливою і безпідставною помилкою. Але ситуація дещо складніша.

Варавва був, єврейський патріот, син єврейського народу, який боровся проти панування Римської імперії, ним керували високі, благородні прагнення. Народний ватажок і незрозумілий вчитель з Назарету. Кого обрати? Думаю і сьогодні вибір був би зроблений на користь Варавви.

Так, Ісус, як проповідник збирав натовпи, творив чудеса, оздоровлював, але зараз Він слабкий, і де всі Його чудесні принади? Пам’ять людська – коротка. Люди вже не пам’ятають як для них Він розмножував хліби і вино на весіллі в Кані Галілейській, як воскресив дочку Яіра та Лазаря, як вгамував бурю… Зараз Він слабкий, побитий, скривджений, знекровлений. Як можна зробити вибір на його користь?

Іронією долі народ здійснював вибір між двома Ісусами, бо Варавву також звали Ісусом. А ймення Варавва означає «син отця». Дивний вибір між двома Ісусами, між двома синами своїх отців. Як легко насправді не пізнати Царя.

Можливо сьогодні, якщо ти молишся Потужному Богу, Вседержителю і не бачиш слабкості свого Бога, Його людськості, ти поклоняєшся іншому Царю. І вже давно вибрав Варавву.

Пропоную пізнавати нашого Господа глибше в катехизах отця Януша Марії Анжиєвського кожного другого понеділка о 16-ій.

Відгуки

Ангел Безпеки

У денній катехизі з отцем Юстином Міщенко говорили про Ангела Безпеки, його головне призначення та місце, де його можна зустріти.- Першою функцією ангела є допомогти нам побачити волю Божу.Скільки людей сьогодні переживають почуття відкинутості, не відчувають, що їх люблять. Ми живемо постійно в страсі, що ми нікому не потрібні, що ми - нелюбимі. Це є великою проблемою нашого людства. 

Отець Микола Мишовський: "Кожен з нас - фарисей"

У ранковій катехизі з отцем Миколою Мишовським говорили про сучасне фарисейтво та його головні ознаки.За словами отця, у кожному з нас є фарисей, але не кожен здатен це визнати.

ЗОЛОТА Колекція Радіо Марія! - Отець Януш-Марія АНДЖЕЄВСЬКИЙ розповідає про екзорцизм...

Отець Януш-Марія налешить до ордену отців-проповідників (домініканців), був викладачам в інститути релігійних наук святого Фоми Аквінського, духовним отцем у Вищій духовній семінарії у Ворзелі в Україні служив з 1994 до 2013 року, нині служить в Польщі. На Радіо Марія був дуже активним катехитом: Розмови з екзорцистом (27 програм), Діалоги про Великий Піст (10 програм), Недільні читання (близько 40 ефірів), катехези (більше 60 ефірів!)

Отець Віктор ЛУТКОВСЬКИЙ: "Найдосконалішим благословенням - є Євхаристія!"

В ефірі денної катехези говорили про благословення

Катехеза о. Олексія Самсонова: Як воскреснути з мертвих. Історія Лазаря

Ісус приходить в цей світ, в життя кожної людини, щоби вивести тебе з твоєї гробниці, в яку тебе запровадив твій страх, твій гріх, твоя недовіра....