Слухати Радіо

Зараз в ефірі

02:00

Катехиза

В ефірі

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:00

Святий дня

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Царице Неба

12:20

Пісня Перемоги

Ми не маємо іншого царя, окрім кесаря

Поділитись з друзями
Створено: 2012-08-21
Передача:
Автор:
Отець Януш Марія Анжиєвський продовжує говорити на тему, порушену язичником Пилатом: «А що є істина?». Дійсно, а що є істина? Невже це запитання зі шкільних творів на задану тему, має кочувати в зміст катехизи на християнській радіостанції? Чи визнаємо ми Ісуса Христа сьогодні царем, навіть тоді, коли Він нагадує нам скоріше нещасного і безсилого жебрака? Чи може Бог бути слабким?


«Ми не маємо іншого царя, окрім кесаря», - кричали побожні юдеї. Чому вони таке вигукували, адже кожен знає, що для єврея царем є Бог, і немає іншого царя, окрім Нього? Пам’ятаємо, що  на певному етапі своєї історії єврейський народ просив у Бога царя. Вони його отримали: спочатку царем був Саул, потім Давид, Соломон. Пророк Самуїл свідчив проти народу, який просив собі царя-людину, говорячи, що царем може бути лише Бог.

Чому євреї не зрозуміли цього уроку, чому побожні фарисеї, які досконало знали Боже Слово, дозволили собі таку єресь? Не знаємо.

Можливо постать Ісуса Христа, яка видавалася занадто слабкою для царської ролі, настільки не пасувала єврейському суспільству, що вони воліли мати царем кесаря? Так чи інакше, але історичним результатом такого побажання стало те, що в 20 столітті євреї були нищені державою, яка носила в своїй назві та символіці слід Римської імперії. Мова йде про ІІІ Райх Адольфа Гітлера.

Насправді подібне припущення звучить аж надто волюнтаристською гіпотезою, якби не слова Всевишнього про те, що Він карає дітей за гріхи батьків. А Ісус додав, що сліпі проводирі можуть завести своїх послідовників в яму і Яр, навіть Бабин.

Ідеться зараз не про вину єврейського народу. Не хочемо ятрити ран. Абсолютно ні. Мова йде лише про вагу слова. Сьогодні говорячи різні слова, маємо пам’ятати, що вони мають велику потугу: Божим Словом був створений Всесвіт, а книга Приповідок говорить, що «лихе слово ламає кості».

Кого вибирає народ, юдеї? Окрім кесаря? Вони вибирають Варавву. Ми звично сприймаємо Варавву як розбійника, головоріза фактично, і тоді вибір людей є настільки жахливою і безпідставною помилкою. Але ситуація дещо складніша.

Варавва був, єврейський патріот, син єврейського народу, який боровся проти панування Римської імперії, ним керували високі, благородні прагнення. Народний ватажок і незрозумілий вчитель з Назарету. Кого обрати? Думаю і сьогодні вибір був би зроблений на користь Варавви.

Так, Ісус, як проповідник збирав натовпи, творив чудеса, оздоровлював, але зараз Він слабкий, і де всі Його чудесні принади? Пам’ять людська – коротка. Люди вже не пам’ятають як для них Він розмножував хліби і вино на весіллі в Кані Галілейській, як воскресив дочку Яіра та Лазаря, як вгамував бурю… Зараз Він слабкий, побитий, скривджений, знекровлений. Як можна зробити вибір на його користь?

Іронією долі народ здійснював вибір між двома Ісусами, бо Варавву також звали Ісусом. А ймення Варавва означає «син отця». Дивний вибір між двома Ісусами, між двома синами своїх отців. Як легко насправді не пізнати Царя.

Можливо сьогодні, якщо ти молишся Потужному Богу, Вседержителю і не бачиш слабкості свого Бога, Його людськості, ти поклоняєшся іншому Царю. І вже давно вибрав Варавву.

Пропоную пізнавати нашого Господа глибше в катехизах отця Януша Марії Анжиєвського кожного другого понеділка о 16-ій.

Відгуки

"Це те, що надихає!" - отець Олександр Зелінський про роботу в християнських ЗМІ

"Це те, що надихає!" - отець Олександр Зелінський про роботу в християнських ЗМІ

Християнські ЗМІ у медіапросторі.
Вибори-2020. Що отримала церква?

Вибори-2020. Що отримала церква?

В Україні відбулися вибори. Наскільки може збільшитись чи нівелюватись вплив християн на політичне майбутнє нашої країни - наріжна дискусія в програмі.
Як впливає фільм на людину та як обрати правильну стрічку, щоб вона принесла задоволення?

Як впливає фільм на людину та як обрати правильну стрічку, щоб вона принесла задоволення?

Вашій увазі авторська програма Олексія Погорєлова "Musa sapientum або просто банан", де ведучий разом зі спікерами розкриває тематику кіно. Гості ефіру: отець Павло Вишковський, який займається зйомками фільму "Вірити", та Антон Герасименко, християнський блогер, автор численних статтей, в тому числі про аналітику кіна.
Освіта в умовах карантину

Освіта в умовах карантину

Наші гості: кандидат філософських наук, директор загальноосвітньої школи Олеся Горгота та помічник Народного депутата, керівник секції Київської Малої Академії Наук, аспірант Карен Нікіфоров.
Наш вибір - Європа, але не в тому вигляді, у якому вона існує зараз!

Наш вибір - Європа, але не в тому вигляді, у якому вона існує зараз!

Говоримо в програмі Musa sapientum або просто Банан з філософом, автором книги “Міжмор’я. Майже втрачений шанс” Ігорем Загребельним та фінансистом, засновником Християнської служби порятунку Андрієм Оленчиком.