A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: controllers/site.php

Line Number: 133

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: controllers/site.php

Line Number: 134

Ми не маємо іншого царя, окрім кесаря
Слухати Радіо

Зараз в ефірі

10:00

Розарій

В ефірі

У ваших намірах

11:20

Катехиза з о.Матвієм Стибурським

12:00

Ангел Господній

12:20

Концерт привітань та гарного настрою

13:00

Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)

14:00

Відкрите питання

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В родині "Радіо Марія"

16:00

Катехиза з о.Андрієм Педаєм

16:40

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:15

Новини

17:25

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св. Літургія із санктуарія Пресв'ятого Серця Ісуса (Кам'янець - Подільський)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

Ми не маємо іншого царя, окрім кесаря

Поділитись з друзями
Створено: 2012-08-21
Передача:
Автор:
Отець Януш Марія Анжиєвський продовжує говорити на тему, порушену язичником Пилатом: «А що є істина?». Дійсно, а що є істина? Невже це запитання зі шкільних творів на задану тему, має кочувати в зміст катехизи на християнській радіостанції? Чи визнаємо ми Ісуса Христа сьогодні царем, навіть тоді, коли Він нагадує нам скоріше нещасного і безсилого жебрака? Чи може Бог бути слабким?


«Ми не маємо іншого царя, окрім кесаря», - кричали побожні юдеї. Чому вони таке вигукували, адже кожен знає, що для єврея царем є Бог, і немає іншого царя, окрім Нього? Пам’ятаємо, що  на певному етапі своєї історії єврейський народ просив у Бога царя. Вони його отримали: спочатку царем був Саул, потім Давид, Соломон. Пророк Самуїл свідчив проти народу, який просив собі царя-людину, говорячи, що царем може бути лише Бог.

Чому євреї не зрозуміли цього уроку, чому побожні фарисеї, які досконало знали Боже Слово, дозволили собі таку єресь? Не знаємо.

Можливо постать Ісуса Христа, яка видавалася занадто слабкою для царської ролі, настільки не пасувала єврейському суспільству, що вони воліли мати царем кесаря? Так чи інакше, але історичним результатом такого побажання стало те, що в 20 столітті євреї були нищені державою, яка носила в своїй назві та символіці слід Римської імперії. Мова йде про ІІІ Райх Адольфа Гітлера.

Насправді подібне припущення звучить аж надто волюнтаристською гіпотезою, якби не слова Всевишнього про те, що Він карає дітей за гріхи батьків. А Ісус додав, що сліпі проводирі можуть завести своїх послідовників в яму і Яр, навіть Бабин.

Ідеться зараз не про вину єврейського народу. Не хочемо ятрити ран. Абсолютно ні. Мова йде лише про вагу слова. Сьогодні говорячи різні слова, маємо пам’ятати, що вони мають велику потугу: Божим Словом був створений Всесвіт, а книга Приповідок говорить, що «лихе слово ламає кості».

Кого вибирає народ, юдеї? Окрім кесаря? Вони вибирають Варавву. Ми звично сприймаємо Варавву як розбійника, головоріза фактично, і тоді вибір людей є настільки жахливою і безпідставною помилкою. Але ситуація дещо складніша.

Варавва був, єврейський патріот, син єврейського народу, який боровся проти панування Римської імперії, ним керували високі, благородні прагнення. Народний ватажок і незрозумілий вчитель з Назарету. Кого обрати? Думаю і сьогодні вибір був би зроблений на користь Варавви.

Так, Ісус, як проповідник збирав натовпи, творив чудеса, оздоровлював, але зараз Він слабкий, і де всі Його чудесні принади? Пам’ять людська – коротка. Люди вже не пам’ятають як для них Він розмножував хліби і вино на весіллі в Кані Галілейській, як воскресив дочку Яіра та Лазаря, як вгамував бурю… Зараз Він слабкий, побитий, скривджений, знекровлений. Як можна зробити вибір на його користь?

Іронією долі народ здійснював вибір між двома Ісусами, бо Варавву також звали Ісусом. А ймення Варавва означає «син отця». Дивний вибір між двома Ісусами, між двома синами своїх отців. Як легко насправді не пізнати Царя.

Можливо сьогодні, якщо ти молишся Потужному Богу, Вседержителю і не бачиш слабкості свого Бога, Його людськості, ти поклоняєшся іншому Царю. І вже давно вибрав Варавву.

Пропоную пізнавати нашого Господа глибше в катехизах отця Януша Марії Анжиєвського кожного другого понеділка о 16-ій.

Відгуки

Освіта в умовах карантину

Освіта в умовах карантину

Наші гості: кандидат філософських наук, директор загальноосвітньої школи Олеся Горгота та помічник Народного депутата, керівник секції Київської Малої Академії Наук, аспірант Карен Нікіфоров.
Наш вибір - Європа, але не в тому вигляді, у якому вона існує зараз!

Наш вибір - Європа, але не в тому вигляді, у якому вона існує зараз!

Говоримо в програмі Musa sapientum або просто Банан з філософом, автором книги “Міжмор’я. Майже втрачений шанс” Ігорем Загребельним та фінансистом, засновником Християнської служби порятунку Андрієм Оленчиком.
Як педофілія стане нормою?

Як педофілія стане нормою?

Гості: кандидат філософських наук Петро Гусак та Сергій Шараєвський - режисер, пастор, громадський активіст.
"Стиліст допомагає лише із зовнішнім виглядом жінки, решта залежить від неї самої. Жінка має полюбити себе!" - Руслана Погляд

"Стиліст допомагає лише із зовнішнім виглядом жінки, решта залежить від неї самої. Жінка має полюбити себе!" - Руслана Погляд

Про співвідношення християнства, краси і моди говорили в передачі “Musa sapientum або просто банан” зі стилісткою Русланою Погляд та священиком отцем Петром Балогом.
"Я не думала, що буду бачити репости своїх відео у людей, які більш ніж упевненна, недотичні до Церкви", - Катерина Баско

"Я не думала, що буду бачити репости своїх відео у людей, які більш ніж упевненна, недотичні до Церкви", - Катерина Баско

Україна називається християнською країною, абсолютна більшість українців, як показують світські опитування, довіряють Церквам, однак медіа простір заповнений нехристиянськими ідеями, цінностями. Чому так? Чи можемо стверджувати, що християни знаходяться в інформаційних катакомбах? Чому так відбувається і як християнам вийти з цього стану?

Про це у передачі “Musa sapientum або просто банан” говорили з Русланом Кухарчуком, журналістом та лідером просімейного руху "Всі разом" та Катериною Баско, журналісткою, блогеркою.