Слухати Радіо

21:00

Вечірній ефір

В ефірі

Катехиза

23:00

Слово на кожен день

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Школа лідерства

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

04:40

Біблійні читання

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

Ми не знаємо чи переживе храм Святого Миколая в Києві зиму, - отець Павло Вишковський

Настоятель парафії Святого Миколая в Києві, отець Павло Вишковський. "Храм безперервно руйнується та потребує серйозної реконструкції. Якщо держава встановила, що передасть костел у власність Церкви то має виконати свої зобов'язання".
Із 1 червня 2022 року костел мав бути повернений католицькій громаді. За 9 днів до того ми почали молитися новенну до Святого Архангела Михаїла. Також нашій парафії було передано статую Архангела Михаїла, покровителя Києва, її освятив особисто Папа Франциск. 

"Зі сторони парафії були виконані всі умови і на сьогодні немає ніяких перешкод, щоб храм повернули у власність Церкви. Після пожежі було підписано меморандум між Міністерством культури та Римо-Католицькою парафією де були висвітлені зобов'язання двох сторін. Ми виконали все, що від нас вимагалося. Коли розпочалася війна то зі сторони держави не було ніяких кроків на зустріч, тиша. Але костел поступово руйнується і потребує належної реконструкції", - розповідає настоятель парафії Святого Миколая отець Павло Вишковський


В міністерстві нас повідомили, що не встигають з передачею документів. Ми відповіли, що беремо повну відповідальність за костел та будемо молитися щодня, що й робили. Із самого початку війни до нас приходило багато людей, яких ми забезпечували продуктами. Ми також відправляли гуманітарні вантажі, близько 300 тон. Але якщо держава встановила, що передасть то має виконати свої зобов'язання.

З офіційної точки зору Костел Святого Миколая - це репетиційна зала працівників будинку Органної камерної музики Мінкультури. 

Ми нагадуємо що костел будувався в тяжкі часи Римо-Католицькою парафією з врахуванням умов, які поставила Православна Церква. 15 травня 1897 року все ж таки отримали дозвіл на будівництво і протягом наступних 10 років будували храм де 40 років поспіль там тривала служба. Потім радянська влада вбила двох священників та робила з храмом що їй заманеться.

Сьогодні, коли триває війна, Церква є одним з найбільших моральних авторитетів держави та прихистком для усіх, хто шукає Бога. Нам варто позбутися наслідків комуністичного свавілля, адже ні держава, ні комуністичний режим не побудували жодного Католицького храму. До будівництва доклали зусилля тільки представники Римо-Католицької Церкви. Ми дефакто та деюре єдині правонаступники костелу Святого Миколая. Нажаль переслідування та занедбаність продовжується й досі.


За радянської влади усі культові споруди були забрані у власність держави. Храми перетворювали в будинки культури, зерносховища, склади, тощо. Здавалося, що Незалежна Україна позбудеться радянського менталітету та большевицько-комуністичного минулого, але нажаль наша батьківщина досі живе в совіцькій системі координат. Ми єдина Європейська країна, окрім Білорусі та росії де не відбулася люстрація та повернення відібраного майна у власність Церкви. Ми вже 31 рік блукаємо серед рудиментів комуністичної епохи. 


"Найбільша трагедія сучасної людини — те, що вона втратила здатність стояти навколішки" - архієпископ Фултон Шін

"Найбільша трагедія сучасної людини — те, що вона втратила здатність стояти навколішки" - архієпископ Фултон Шін

Представниця видавництва «Святого Павла» Юлія Берт розповідає про новинку – книгу американського архієпископа Фултона Джона Шіна «Шлях до миру серця». За словами Юлії, ця книга допомагає віднайти джерело надії у складні й темні періоди життя. Автор ділиться духовною мудрістю, яка не втрачає актуальності, попри час. Також Юлія Берт зачитує деякі цитати з творчості Шіна – автора понад 60 книг, багато з яких уже перекладені українською мовою.

2025-07-11 00:00:00
Хто такі вбогі духом? На кого я покладаюсь у житті?

Хто такі вбогі духом? На кого я покладаюсь у житті?

У межах циклу катехиз на тему восьми блаженств о. Григорій Рассоленко заглиблюється у Слово першого блаженства – «вбогі духом» – і запрошує до роздумів. Важливо розуміти, що вбогий, за словами отця, не означає бідний матеріально.
2025-07-10 00:00:00
"Нічого немає більшого, ніж бути дитиною Бога", - о.Леонід Міхалець

"Нічого немає більшого, ніж бути дитиною Бога", - о.Леонід Міхалець

В ефірі брат-капуцин Леонід Міхалець, священник римсько-католицької парафії у місті Красилів. Темою катехитичної науки є протиставлення християнського персоналізму сучасному індивідуалізму. Головна думка отця Леоніда полягає в тому, що кожна людина покликана стати дитиною Божою і увійти в життя Бога – а це можливо лише через любов. Християнський персоналізм, на його думку, не знецінює особистість, але навпаки – розкриває її гідність у спільноті та у взаєминах любові з Богом та ближніми.

2025-07-10 00:00:00
"Жінки, вертайтеся до жіночності", - о.Віталій Козак

"Жінки, вертайтеся до жіночності", - о.Віталій Козак

У програмі отця Віталія Козака розглядається тема чутливості, інтуїції та внутрішньої цілісності жінки. Саме ця остання якість, як наголошує священник, і є проявом так званого «жіночого генія». Автор звертає увагу на приклади святих жінок, які зуміли повноцінно розкрити та втілити ці риси у своєму житті. На його думку, в сучасному світі особливо важливо, щоб жінка не втратила своєї жіночності та духовної глибини.

2025-07-09 00:00:00
Як говорити з дітьми про ангелів?

Як говорити з дітьми про ангелів?

З дітьми потрібно говорити про віру серйозно — так само, як і з дорослими. У катехезі сестра Юлія Заводовська зі Згромадження Сестер від Ангелів (м. Вінниця) ділиться порадами, як доступно й водночас глибоко вести розмову з дітьми про ангелів. 

2025-07-09 00:00:00