Слухати Радіо

Зараз в ефірі

12:20

Хресна Дорога

В ефірі

Свята Літургія з церкви Різдва Богородиці (Львів)

14:00

Концерт привітань та гарного настрою

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:40

Дитяча катехиза

16:00

Дайджест від Credo

16:45

Дитяча молитва

17:20

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Житія святих

23:00

Акафист

23:40

Святий дня

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

Ми не знаємо чи переживе храм Святого Миколая в Києві зиму, - отець Павло Вишковський

Поділитись з друзями
Настоятель парафії Святого Миколая в Києві, отець Павло Вишковський. "Храм безперервно руйнується та потребує серйозної реконструкції. Якщо держава встановила, що передасть костел у власність Церкви то має виконати свої зобов'язання".
Із 1 червня 2022 року костел мав бути повернений католицькій громаді. За 9 днів до того ми почали молитися новенну до Святого Архангела Михаїла. Також нашій парафії було передано статую Архангела Михаїла, покровителя Києва, її освятив особисто Папа Франциск. 

"Зі сторони парафії були виконані всі умови і на сьогодні немає ніяких перешкод, щоб храм повернули у власність Церкви. Після пожежі було підписано меморандум між Міністерством культури та Римо-Католицькою парафією де були висвітлені зобов'язання двох сторін. Ми виконали все, що від нас вимагалося. Коли розпочалася війна то зі сторони держави не було ніяких кроків на зустріч, тиша. Але костел поступово руйнується і потребує належної реконструкції", - розповідає настоятель парафії Святого Миколая отець Павло Вишковський


В міністерстві нас повідомили, що не встигають з передачею документів. Ми відповіли, що беремо повну відповідальність за костел та будемо молитися щодня, що й робили. Із самого початку війни до нас приходило багато людей, яких ми забезпечували продуктами. Ми також відправляли гуманітарні вантажі, близько 300 тон. Але якщо держава встановила, що передасть то має виконати свої зобов'язання.

З офіційної точки зору Костел Святого Миколая - це репетиційна зала працівників будинку Органної камерної музики Мінкультури. 

Ми нагадуємо що костел будувався в тяжкі часи Римо-Католицькою парафією з врахуванням умов, які поставила Православна Церква. 15 травня 1897 року все ж таки отримали дозвіл на будівництво і протягом наступних 10 років будували храм де 40 років поспіль там тривала служба. Потім радянська влада вбила двох священників та робила з храмом що їй заманеться.

Сьогодні, коли триває війна, Церква є одним з найбільших моральних авторитетів держави та прихистком для усіх, хто шукає Бога. Нам варто позбутися наслідків комуністичного свавілля, адже ні держава, ні комуністичний режим не побудували жодного Католицького храму. До будівництва доклали зусилля тільки представники Римо-Католицької Церкви. Ми дефакто та деюре єдині правонаступники костелу Святого Миколая. Нажаль переслідування та занедбаність продовжується й досі.


За радянської влади усі культові споруди були забрані у власність держави. Храми перетворювали в будинки культури, зерносховища, склади, тощо. Здавалося, що Незалежна Україна позбудеться радянського менталітету та большевицько-комуністичного минулого, але нажаль наша батьківщина досі живе в совіцькій системі координат. Ми єдина Європейська країна, окрім Білорусі та росії де не відбулася люстрація та повернення відібраного майна у власність Церкви. Ми вже 31 рік блукаємо серед рудиментів комуністичної епохи. 


Відгуки

"Єврейські свята - є коренем нашої віри та Літургії", - отець Гжегож Вавжиняк

"Єврейські свята - є коренем нашої віри та Літургії", - отець Гжегож Вавжиняк

Який теологічний зміст свята Рош га-Шана? Задумуємось разом з отцем Гжегожем Вавжиняком.
"Як нам знаходити спокій?", - наука від о.Василя Германюка

"Як нам знаходити спокій?", - наука від о.Василя Германюка

"Щоб допомогти собі і іншим, потрібно бути відкритим на Бога", -  на це наголошує отець Василь Германюк, автор даної програми. Ця катехеза є спробою через Духа Святого зрозуміти, як нам знаходити спокій? Катехит радить слухати Слово Боже, звертатися до святих, дивитися на їхній приклад, як вони шукали спокій, і в цьому віднаходити правильність дій. 
Полон, катування на дибі та смаження на жаровні, - історія мученика та святого Вікентія де Поля

Полон, катування на дибі та смаження на жаровні, - історія мученика та святого Вікентія де Поля

27 вересня свята Церува згадує великого святого Вікентія де Поля.
"Якщо дорослі не зорганізують час дітям, то вони самі його собі організують. І не завжди це буде в християнському дусі", - о.Вальдемар Павелець

"Якщо дорослі не зорганізують час дітям, то вони самі його собі організують. І не завжди це буде в християнському дусі", - о.Вальдемар Павелець

Для кожного з батьків стає дилемою питання як спланувати вільний час для своєї дитини. Ця програма допоможе вам вирішити це питання. Отець Вальдемар Павелець наголошує, що проведення вільного часу дітьми також є невід'ємною частиною виховання. Священник підкреслює, що якщо дорослі не зорганізують час дітям, то вони самі його собі організують. І не завжди це буде в християнському дусі. 
"Якщо кожен з нас, я перший, всі хто мене слухають, і цілий наш народ покаються, тоді Господь швидко змилосердиться над нами", - о.Віталій Козак

"Якщо кожен з нас, я перший, всі хто мене слухають, і цілий наш народ покаються, тоді Господь швидко змилосердиться над нами", - о.Віталій Козак

Хранитель Національного Санктуарію Матері Божої з гори Кармель, що в Бердичеві, отець Віталій Козак, продовжує цикл катехез на Радіо Марія присвячений пророкам. Ця програма знайомить слухачів з пророком Йоною. Катехит говорить, що є помилкова думка, начебто пророк Йона є тим самим сином вдови із Сарепти, якого воскресив пророк Ілля. Але якщо розібратися, наголошує священник, то Йона жив на років 150-200 після пророка Іллі.