Слухати Радіо

Зараз в ефірі

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

В ефірі

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Духовні читання

23:00

Слово на кожен день

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Розмова з екзорцистом

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

02:50

Біблійні читання

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Житія святих

06:50

Ранкова молитва

Ми не знаємо чи переживе храм Святого Миколая в Києві зиму, - отець Павло Вишковський

Поділитись з друзями
Настоятель парафії Святого Миколая в Києві, отець Павло Вишковський. "Храм безперервно руйнується та потребує серйозної реконструкції. Якщо держава встановила, що передасть костел у власність Церкви то має виконати свої зобов'язання".
Із 1 червня 2022 року костел мав бути повернений католицькій громаді. За 9 днів до того ми почали молитися новенну до Святого Архангела Михаїла. Також нашій парафії було передано статую Архангела Михаїла, покровителя Києва, її освятив особисто Папа Франциск. 

"Зі сторони парафії були виконані всі умови і на сьогодні немає ніяких перешкод, щоб храм повернули у власність Церкви. Після пожежі було підписано меморандум між Міністерством культури та Римо-Католицькою парафією де були висвітлені зобов'язання двох сторін. Ми виконали все, що від нас вимагалося. Коли розпочалася війна то зі сторони держави не було ніяких кроків на зустріч, тиша. Але костел поступово руйнується і потребує належної реконструкції", - розповідає настоятель парафії Святого Миколая отець Павло Вишковський


В міністерстві нас повідомили, що не встигають з передачею документів. Ми відповіли, що беремо повну відповідальність за костел та будемо молитися щодня, що й робили. Із самого початку війни до нас приходило багато людей, яких ми забезпечували продуктами. Ми також відправляли гуманітарні вантажі, близько 300 тон. Але якщо держава встановила, що передасть то має виконати свої зобов'язання.

З офіційної точки зору Костел Святого Миколая - це репетиційна зала працівників будинку Органної камерної музики Мінкультури. 

Ми нагадуємо що костел будувався в тяжкі часи Римо-Католицькою парафією з врахуванням умов, які поставила Православна Церква. 15 травня 1897 року все ж таки отримали дозвіл на будівництво і протягом наступних 10 років будували храм де 40 років поспіль там тривала служба. Потім радянська влада вбила двох священників та робила з храмом що їй заманеться.

Сьогодні, коли триває війна, Церква є одним з найбільших моральних авторитетів держави та прихистком для усіх, хто шукає Бога. Нам варто позбутися наслідків комуністичного свавілля, адже ні держава, ні комуністичний режим не побудували жодного Католицького храму. До будівництва доклали зусилля тільки представники Римо-Католицької Церкви. Ми дефакто та деюре єдині правонаступники костелу Святого Миколая. Нажаль переслідування та занедбаність продовжується й досі.


За радянської влади усі культові споруди були забрані у власність держави. Храми перетворювали в будинки культури, зерносховища, склади, тощо. Здавалося, що Незалежна Україна позбудеться радянського менталітету та большевицько-комуністичного минулого, але нажаль наша батьківщина досі живе в совіцькій системі координат. Ми єдина Європейська країна, окрім Білорусі та росії де не відбулася люстрація та повернення відібраного майна у власність Церкви. Ми вже 31 рік блукаємо серед рудиментів комуністичної епохи. 


Відгуки

У чому сенс страждань? - розповідає сестра Каміла Кариалюк

У чому сенс страждань? - розповідає сестра Каміла Кариалюк

Сестра Каміла Кармалюк говорить про страждання. Як навчитися приймати терпіння?
Хто такі надзвичайні роздавачі св.Причастя, і чи є вони в Україні?

Хто такі надзвичайні роздавачі св.Причастя, і чи є вони в Україні?

Продовжуючи тему традиції уділення святого Причастя у Католицькій Церкві, отець Вальдемар Павелець пояснює значення служіння надзвичайних роздавачів Святих Тайн. Священник перераховує умови за яких світська особа може отримати благословення від єпископа на таке важливе служіння. Під час програми дізнаєтеся в якій з українських дієцезій РКЦ присутня така практика.
Виграти в тилу війну за душу. "Допомога в персоні отця Піо, який є живою іконою Ісуса розп'ятого", - брат Сергій Воронюк

Виграти в тилу війну за душу. "Допомога в персоні отця Піо, який є живою іконою Ісуса розп'ятого", - брат Сергій Воронюк

"Що я можу зробити сьогодні такого, щоб полегшити страждання людей?". Про актуальність особи отця Піо для Українців сьогодні розповідає брат-капуцин Сергій Воронюк. Програма до 55-ї річниці смерті Святого 23 вересня 2023 року. 
Методика Монтессорі. Виховання цілісної особистості, яка впевнена в собі та знає, як отримувати знання

Методика Монтессорі. Виховання цілісної особистості, яка впевнена в собі та знає, як отримувати знання

"Тут педагог знаходиться на рівні з дітьми. Він нічого не розповідає, він не передає знання". Про методику Монтессорі у навчальному процесі розповідає заступник директора з навально-виховної роботи, вчитель біології та екології салезіянського ліцею "ВСЕСВІТ" Антоніна Станішевська. м. Житомир.
Почути. Підтримати. Допомогти. "Наше завдання - забезпечити допомогу військовослужбовцям в районі виконання бойових завдань", - підполковник Домбровський Олег Віталійович

Почути. Підтримати. Допомогти. "Наше завдання - забезпечити допомогу військовослужбовцям в районі виконання бойових завдань", - підполковник Домбровський Олег Віталійович

Як працює Центр морально-психологічної підтримки Сил ТрО розповідає офіцер Управління морально-психологічного забезпечення Командування Сил територіальної оборони Збройних Сил України, підполковник Домбровський Олег Віталійович.