Голова Житомирської обласної спілки поляків України Вікторія Лясковська розповіла про історію, діяльність та плани організації.
Гостя розповідла за яких умов можна отримати Карту Поляка, про вклад, який зробили поляки у римо-католицьку церкву в Україні і про те, що ми можемо робити, аби повернути храми та інші будівлі у власність церкви.
"Поляки відрізняються патріотичністю. Для них важливо зберігати культурну спадщину народу, щоб передати її майбутньому поколінню.
Для України важливо, що поляки і костьол завжди були разом. Існує така приказка: "Костьол вистояв завдяки полякам, а поляки - завдяки костьолу", -- розповідає Вікторія Лясковська.
- Саме поляки були першими, які переховували священників у час переслідування та репресій, потайки перевозили через кордон богопосвячених осіб. Саме католиків-поляків, насамперед, вивозили до Сибіру, Казахстану та Соловки. Попри усі випробування вони були міцні у вірі в Бога та вірні Католицькій Церкві.
- Якщо людина має польське походження, яке може підтвердити документами (свідоцтво про народження батьків, дідуся чи бабусі), де вписано національність - поляк, тоді отримують Карту Поляка або Сталий Побут.
- Спілка поляків завжди виступала за повернення наших храмів. Наприклад, санктуарій у Бердичеві, храм святої Варвари у Бердичеві, храм святого Йоана з Дуклі у Житомирі, храм у Коростишеві та інші були повернуті за допомогою поляків в Україні.
- Я виросла у католицькій польській родині, у якій були присутні усі традиції. Для мене було звично, кожної неділі спільно з рідними відвідувати Літургію у костьолі.
Ми поляки, які мають громадянство України. Маємо боротися за наші храми. В Україні нічого не було просто повернуто у власність церкви. Молитва, написання листів, звернення до впливових осіб, праця медіа - допоможе повернути наше майно".
Відгуки
Не могло відбутися спасіння поза людииною, Марія відіграє важливу роль у житті людства про це говорить митрополит Тернопільський та Кременецький Нестор Писик, ПЦУ
Отець Теодор Дутчак, ЧСВВ УГКЦ вчитель предметів духовно-морального спрямування та вихователь Бучацького ліцею ім. Св. Йосафата про місію католицької школи та вчителів.
"Відповідь на питання про те, як шукати живий зв'язок з Богом, дає нам подія Преображення Господнього", — митрополит Тернопільський і Кременецький Нестор (Писик), Православна Церква України.
Митрополит Тернопільський та Кременецький Нестор Писик, Православної церкви України у циклі програм "Літургійний рік" пояснює значення успенського посту.
Отець Теодор Дутчак, ЧСВВ УГКЦ вчитель предметів духовно-морального спрямування та вихователь Бучацького ліцею ім. Св. Йосафата у циклі програм: "Християнська педагогіка" говорить про духовне відновлення педагога.
Вам необхідно авторизуватись, щоб мати змогу залишити відгук.