Слухати Радіо

Зараз в ефірі

17:15

Новини

В ефірі

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з храму Христа Царя (Хмельницький)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

20:20

Magistra vitae

21:00

Архіпастир відповідає

22:00

Катехиза

23:00

Слово на кожен день

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Розмова з Патріархом

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

"Ми поляки, які мають громадянство України", - Вікторія Лясковська

Поділитись з друзями
Створено: 2021-11-21
Голова Житомирської обласної спілки поляків України Вікторія Лясковська розповіла про історію, діяльність та плани організації.
Гостя розповідла за яких умов можна отримати Карту Поляка, про вклад, який зробили поляки у римо-католицьку церкву в Україні і про те, що ми можемо робити, аби повернути храми та інші будівлі у власність церкви.
"Поляки відрізняються патріотичністю. Для них важливо зберігати культурну спадщину народу, щоб передати її майбутньому поколінню.

Для України важливо, що поляки і костьол завжди були разом. Існує така приказка: "Костьол вистояв завдяки полякам, а поляки - завдяки костьолу", -- розповідає Вікторія Лясковська.

-  Саме поляки були першими, які переховували священників у час переслідування та репресій, потайки перевозили через кордон богопосвячених осіб. Саме католиків-поляків, насамперед, вивозили до Сибіру, Казахстану та Соловки. Попри усі випробування вони були міцні у вірі в Бога та вірні Католицькій Церкві.

- Якщо людина має польське походження, яке може підтвердити документами (свідоцтво про народження батьків, дідуся чи бабусі), де вписано національність - поляк, тоді отримують Карту Поляка або Сталий Побут.

- Спілка поляків завжди виступала за повернення наших храмів. Наприклад, санктуарій у Бердичеві, храм святої Варвари у Бердичеві, храм святого Йоана з Дуклі у Житомирі, храм у Коростишеві та інші були повернуті за допомогою поляків в Україні.
- Я виросла у католицькій польській родині, у якій були присутні усі традиції. Для мене було звично, кожної неділі спільно з рідними відвідувати Літургію у костьолі.
Ми поляки, які мають громадянство України. Маємо боротися за наші храми. В Україні нічого не було просто повернуто у власність церкви. Молитва, написання листів, звернення до впливових осіб, праця медіа - допоможе повернути наше майно".Відгуки

Єпископ Микола Лучок: "Фальшивий образ Бога завжди пов'язаний з Ворогом!"

Єпископ Микола Лучок: "Фальшивий образ Бога завжди пов'язаний з Ворогом!"

У період Адвенту, радісного очікування на прихід Господа, у катехизі єпископ-помічник Мукачівської дієцезії Микола Лучок говорив на тему "Очікування".
Наголошуючи на Правдивому образі Бога у житті кожного християнина, отець-єпископ запропонував зупинитися над запитанням: Який образ Бога у моєму серці?
"Прошу Бога, щоб Він Cам був диригентом нашого гурту", - сестра Дам'яна Галущак

"Прошу Бога, щоб Він Cам був диригентом нашого гурту", - сестра Дам'яна Галущак

Поспілкувалися з художнім керівником музичних гуртів "Промінь" та "Ключики" - сестрою Дам'яною Галущак та учасниками гурту "Промінь".
У жовтні 2021 року ці гурти відсвяткували річницю створення та радують шанувальників новими піснями і відео-кліпами. Гурт "Промінь" виконує авторські пісні на християнську тематику. Авторами текстів та музики є духовні і свідські особи: сестра Домініка Борщик, Віталій Войтик, Ірина Батюк та інші. 
Притча про спілкування у подружжі

Притча про спілкування у подружжі

У ранковий час продовжили читати притчі Браяна Кавано з сестрою Дам'яною Галущак.
Притча під назвою "Лице в лице, від серця до серця" підводить нас до роздумів про цінність спілкування у подружжі між чоловіком та жінкою.

Що спільного у єврейському святі Ханука та християнському святі Різдва?

Що спільного у єврейському святі Ханука та християнському святі Різдва?

З 28 листопада 2021 року єврейський народ розпочинає святкувати Хануку. З нагоди цього свята на Радіо Марія Влад Тельман, гід по Ізраїлю, розповів про історію та традиції єврейського свята Ханука.
Гість говорив про спеціальний свічник з дев'ятьма свічками - ханукію, яка символізує світло та свободу. Пояснив чому в цей час дітям дозволяють грати в азартні ігри з грошима і також розказав про традиційні єврейські солодощі, які виготовляються в час Хануки.
Що означають імена пророків? Розповідає отець Віталій Храбатин

Що означають імена пророків? Розповідає отець Віталій Храбатин

Перебуваючи в Іспанії, де греко-католики вже тиждень тривають у різдвяному пості, отець Віталій Храбатин говорив на тему "Пророки як звістуни та проголошувачі нового навернення".
Катехит розповів: хто такі пророки, якого Бога вони несли царям та людям, а також пояснював значення імен дванадцяти малих пророків.