Слухати Радіо

Зараз в ефірі

08:10

Житія святих

В ефірі

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Царице Неба

12:20

Пісня Перемоги

13:00

Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В Родині Радіо Марія

16:00

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:10

Новини

17:20

Голос народу, голос Божий

"Ми поляки, які мають громадянство України", - Вікторія Лясковська

Поділитись з друзями
Створено: 2021-11-21
Голова Житомирської обласної спілки поляків України Вікторія Лясковська розповіла про історію, діяльність та плани організації.
Гостя розповідла за яких умов можна отримати Карту Поляка, про вклад, який зробили поляки у римо-католицьку церкву в Україні і про те, що ми можемо робити, аби повернути храми та інші будівлі у власність церкви.
"Поляки відрізняються патріотичністю. Для них важливо зберігати культурну спадщину народу, щоб передати її майбутньому поколінню.

Для України важливо, що поляки і костьол завжди були разом. Існує така приказка: "Костьол вистояв завдяки полякам, а поляки - завдяки костьолу", -- розповідає Вікторія Лясковська.

-  Саме поляки були першими, які переховували священників у час переслідування та репресій, потайки перевозили через кордон богопосвячених осіб. Саме католиків-поляків, насамперед, вивозили до Сибіру, Казахстану та Соловки. Попри усі випробування вони були міцні у вірі в Бога та вірні Католицькій Церкві.

- Якщо людина має польське походження, яке може підтвердити документами (свідоцтво про народження батьків, дідуся чи бабусі), де вписано національність - поляк, тоді отримують Карту Поляка або Сталий Побут.

- Спілка поляків завжди виступала за повернення наших храмів. Наприклад, санктуарій у Бердичеві, храм святої Варвари у Бердичеві, храм святого Йоана з Дуклі у Житомирі, храм у Коростишеві та інші були повернуті за допомогою поляків в Україні.
- Я виросла у католицькій польській родині, у якій були присутні усі традиції. Для мене було звично, кожної неділі спільно з рідними відвідувати Літургію у костьолі.
Ми поляки, які мають громадянство України. Маємо боротися за наші храми. В Україні нічого не було просто повернуто у власність церкви. Молитва, написання листів, звернення до впливових осіб, праця медіа - допоможе повернути наше майно".



Відгуки

"Ми є вільні тільки в Ісусі Христі", - отець Василь Іванів

"Ми є вільні тільки в Ісусі Христі", - отець Василь Іванів

Продовження циклу програм "Храм Святого Духа". Отець Василь Іванів дає відповідь на питання: "Чому християни є  народом священників, пророків та царів".
Самобичування, власяниця, аскеза: як насправді постили у середньовіччі?

Самобичування, власяниця, аскеза: як насправді постили у середньовіччі?

Гість програми Стефанія Демчук, кандидат історичних наук, асистент кафедри історії мистецтв, історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка та авторка книги "Доба постів і карнавалів", розповідає про традиції пережиття і практики Великого посту в середньовічній культурі.
Церква - Божий народ

Церква - Божий народ

Розпочинаємо новий цикл програм з отцем Василем Іванівим, ЧНІ УГКЦ "Храм Святого Духа. В програмі мова іде: "Церква - Божий народ".
Море побачило те й кинулось тікати, Йордан назад повернувся.

Море побачило те й кинулось тікати, Йордан назад повернувся.

Митрополит Тернопільський та Кременецький Нестор Писик, ПЦУ про урочистість празника Богоявлення Господа нашого Ісуса Христа.
"Різдво - це велика радість для всіх народів", - Андрій Дворницький

"Різдво - це велика радість для всіх народів", - Андрій Дворницький

Вчитель церкви Ісуса Христа у Тернополі Андрій Дворницький про важливість Різдва Господнього.