В часі ефіру обговорили резонансний приїзд Президента Польщі до Харкова (13 грудня), скасування закону про перереєстрацію Церков і релігійних організацій, дозвіл Ватикану здійснювати офіційні паломництва до Меджугор'я та ініціативу Папи правильніше перекласти деякі слова з молитви "Отче наш..."
"Перш за все, що мені подобається, чого нас навчають поляки: любити живих і мертвих. Чи жива чи мертва людина - треба її шанувати, згадувати і молитися за неї. Перше, куди ми поїдемо з Президентом Польщі - Меморіал, де розстріляні польські солдати і репресовані українці сталінським режимом. Якби поляки не шукали своїх військових та офіцерів, Меморіал так би і залишився незнаним парком, і про наших вбитих людей - теж би не знали! А оскільки поляки робили розкопки та знайшли десятки тисяч замордованих людей - стала відома ця правда, хоч і гірка.
Потім буде зустріч Президентів. Сам Анджей Дуда попросив нас показати, що ми робимо для переселенців і бідних людей. І в мене, на щастя, є що показати. Той Соціальний Центр, який ми побудували, функціонує. В ньому, до речі, є медичний апарат УЗІ, який нам подарували поляки. Крім того, поляками проплачені кошти лікарям, щоб вони робили на тому апараті спеціальні обстеження. Це польський проект, наші лікарі говорять, що далеко не всі лікарні мають саме такий апарат. В Соціальному центрі існують різні дитячі гуртки, в тому числі танцювальні, мовні, театральні. Мені по секрету сказали, що Президент подарує дітям подарунок. Я вдаю, що не знаю, що саме подарують дітям, хоча в курсі, що це буде синтезатор "Ямаха"...
Потім він зустрінеться в храмі з полонійними спільнотами. На жаль, лише 50 чоловік допустили, бо довелося проходити багато перевірок. Після зустрічі ми поділимося з Анджеєм Дудою оплатками. Це була моя ініціатива.
Останні тижні я провів у постійних переговорах з консульством Польщі, вони були в мене, або я в них. Дуже багато роботи! Ми боялися, щоб нічого не зірвалося. Стільки провокацій було останнім часом. Це диявольські справи - зривати, сіяти ненависть. Ми ж прагнемо співпраці, бо відчуваємо допомогу з Польщі.
Сьогодні, хто б що не говорив, навіть ті націоналісти, які дуже сильно проти Польщі виступають, я би хотів подивитися, де їхні діти сьогодні. Всі в Польщі сидять! Там вони заробляють на кусок хліба, там вони вчаться. До речі, безкоштовно, за польські гроші! Це стосується навіть дітей затятих антиполяків. Тому сьогодні дооцінити, що поляки роблять для українців - важко! Ми повинні повірити, що Польща нам не ворог!" - ділиться зі слухачами Радіо Марія єпископ Харківсько-Запорізької дієцезії Станіслав Широкорадюк.
Говоримо про урочистість Благовіщення та його сакральне значення для кожного християнина.
Триває час Великого посту, коли кожен християнин має більше часу присвячувати духовним практикам. Та чим вони відрізняються, сказати може далеко не кожен. Отець Міхал Бранкевич виправляє цю прогалину.
У своєму блозі відомий християнський медійник та громадський діяч Руслан Кухарчук звернув увагу суспільства, що в нових банкнотах все менше згадок про Бога. Чому таке трапляється і чи це засвідчує секуляризацію суспільства, говоримо з отцем Міхалом Бранкевичем.
У катехизі отець Міхал Бранкевич говорить про смерть Ісуса Христа, про значення його страждань для кожного з нас.
Отець Петро Франків розповідає про Великий піст, про головні помилки та як їх оминути.