Слухати Радіо

Зараз в ефірі

05:00

Резонанс

В ефірі

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Св.Літургія з костелу св. Станіслава єпископа та мученика (Городок)

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза з о. Вальдемаром Павельцем

12:00

Ангел Господній

12:20

Хресна Дорога

13:00

Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В родині "Радіо Марія"

Ми увійдемо в новий простір з глибокими ранами, але відважними діяти. Ми свідки змін всього старого на нове, - брат капуцин Олександр Могильний

Поділитись з друзями
"Війна та мир" - денна катехиза з братом капуцином Олександром Могильним. 

"Військові розповідають, що їм легше на передовій аніж у тилу. Бо на фронті видно реальний стан речей, а в тилу постійна карусель сумнівних думок. Ми живемо в темну пору та потребуємо світла, яке розбиває сумніви, дає впевненість".
"Святкуючи Великодні свята в стані війни ми переживаємо різні почуття. Я окреслив би наш стан як, "війна та мир", - розповідає брат-капуцин Олександр Могильний.

Слово "війна" звичне для нашого вуха, адже тільки в ХХ столітті наш народ пережив дві жахливі війни. Але 24 лютого більшість із нас зрозуміли, що не готові до війни,  хоч нас і сповіщали про підготовку росіянами військової агресії.

Як мені жити в таких умовах? Кожен із нас сьогодні переживає біль від нанесеної рани, а постійна напруга дестабілізує. Справа в тому, що війна завжди є наслідком гріха. І проаналізувавши ми побачимо, що навчилися жити з гріхом, а наслідком такого способу життя якраз і є війна. Зло схоже на млин, який перемелює всіх не дивлячись на стать та вік. У такий спосіб князь цього світу  хоче переконати людство, що все на Землі належить йому.

Війна схожа на екзорцизм, адже тут диявол проявляється у всьому своєму жахітті. Проте, йому більше нічим нас налякати - він уже програв. Ще тоді, у Велику П'ятницю, тільки дві особи знали правду - Бог та диявол. Бог знав, що це Його перемога, а диявол знав, що це його поразка. 

Ми маємо прожити цю війну. Наша зброя - це обов'язки та щоденні молитви. 
Ще одна війна точиться всередині нас. Коли ми постійно стежимо за новинами та нарікаємо, живемо в осуді наповнюючи своє серце інформацією. 

З однієї сторони потрібно стежити, щоб війна не знищила мене емоційно, а з іншої не відмежовуватися від реальності. Завдання - наблизити перемогу та виграти. Для віруючих сьогодні час діяти. 

Будьте обережні з таким почуттям, як агресія - вона може вбивати все живе.

Людину лякає невидиме, невідоме. Погодьтеся, ми звикли жити вдень - розуміємо куди йдемо бо бачимо дорогу. Сьогодні ж ми живемо в темну пору. В такій ситуації загострюються почуття, уява, слух, нюх, зір. Нас починає лякати все, що відбувається навколо, ми уявляємо жахливого монстра в нічному колиханні віття дерев.

Жахлива реальність капітулює перед Літургією Світла, що наближає нас до моменту коли Ангел сказав жінкам: "Чому ви шукаєте живого серед мертвих"? І я запитаю вас: "Чому ми бачимо Україну серед мертвих, коли вона жива"!? Мати Батьківщину - це дар Бога і Він бажає, щоб тут було життя. Цінуйте цей дар, адже нам потрібно буде відбудовувати нашу державу. Ми увійдемо в новий простір з глибокими ранами, але відважними діяти. Ми свідки змін всього старого на нове. 

Відгуки

Як навчитись приймати вірні рішення?

Як навчитись приймати вірні рішення?

Як навчитися уникати помилок, а у разі прийняття не вірних рішень зробити правильні висновки?
Отець Ромуальд Загурський про конотопських відьом, екзорцизмовану сіль та війну

Отець Ромуальд Загурський про конотопських відьом, екзорцизмовану сіль та війну

Настоятель парафії Парафія Матері Божої Фатимської у Конотопі отець Ромуальд Загурський розповів, як вдалося захистити місто від російських окупантів.
Язичник, що став великим святим!

Язичник, що став великим святим!

Отець Олег Кіндій продовжує цикл патристичних програм. Сьогодні мова пішла про великого святого мислителя Кипріана Карфагенського.
"Мій Бог і усе моє!", - катехеза від о.Сергія Кіпи про святого Франциска

"Мій Бог і усе моє!", - катехеза від о.Сергія Кіпи про святого Франциска

В ефірі Радіо Марія брат-капуцин Сергій Кіпа, настоятель київської парафії Марії Матері Церкви. Програма присвячена святому Франциску з Асижу, день пам'яті якого Церква відзначає завтра. Гість програми розповідає хронологію життя Серафимського отця (так ще традиція називає святого Франциска). В програмі також дізнаєтеся чи можна святого Франциска вважати юродивим заради Христа, та яке значення мали його стигмати.
"Єврейські свята - є коренем нашої віри та Літургії", - отець Гжегож Вавжиняк

"Єврейські свята - є коренем нашої віри та Літургії", - отець Гжегож Вавжиняк

Який теологічний зміст свята Рош га-Шана? Задумуємось разом з отцем Гжегожем Вавжиняком.