Єпископ-помічник Львівської Архідієцезії відзначив четверту річницю з дня своєї консекрації.
Про мову
Україна, як держава має право на такий закон ( Конституційний суд України визнав конституційним закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної», - Авт.). Шкода, що це відбувається лише на тридцятий рік Незалежності. Думаю, що це є певний етап дозрівання держави до її ідентичності. Ми як Церква дивимося на це позитивно!
Про відбудування мостів
З висоти чотирьох років служіння єпископом-помічником Львівської архідієцезії можу сказати, що я мав досить оптимістичний погляд на будування мостів і шукання діалогу. Але, дуже швидко зрозумів, що не все так просто! Все вимагає конкретних дій та відповідальності.
Про функціонування Церкви в період 30 років Незалежності України
Цей ювілей є певний момент верифікації (істинність, підтвердження, - Авт.)! Що Церкві є потрібне, а що маємо змінити у своєму способі життя.
Хотів би поділитися своїм суб'єктивним баченням. Дивлюсь на нашу Церкву крізь призму життя Ісуса Христа. Для мене це показує, що Спаситель почав діяти після тридцятого року життя. До того моменту Він формувався. Так само хочу побачити історію Церкви за 30 років. Ми готувалися і формувалися, зробили свої помилки, можливо, були погані інвестиції, якісь речі переакцентували чи занедбали. Можливо, певні речі треба змінити. І тепер приходить час, так як Ісус, почати діяти! Але не так, як часом, можливо, не у всіх випадках, але бувало, що якось воно там буде! Як траплялося інколи у нас на Львівщині. Мовляв, якось там Бог покерує. Тільки дійсно, розпізнавати волю Господа!
Важливим і великим є акцент на тому, щоб проголошувати Добру новину, насамперед, і через медіа. Мова звісно, про Радіо Марія та Католицький Медіа-Центр. Молоде покоління сьогодні отримає інформації за допомогою медіа, вона на плакати вже не дивиться!
Говоримо про урочистість Благовіщення та його сакральне значення для кожного християнина.
Триває час Великого посту, коли кожен християнин має більше часу присвячувати духовним практикам. Та чим вони відрізняються, сказати може далеко не кожен. Отець Міхал Бранкевич виправляє цю прогалину.
У своєму блозі відомий християнський медійник та громадський діяч Руслан Кухарчук звернув увагу суспільства, що в нових банкнотах все менше згадок про Бога. Чому таке трапляється і чи це засвідчує секуляризацію суспільства, говоримо з отцем Міхалом Бранкевичем.
У катехизі отець Міхал Бранкевич говорить про смерть Ісуса Христа, про значення його страждань для кожного з нас.
Отець Петро Франків розповідає про Великий піст, про головні помилки та як їх оминути.