Слухати Радіо

Зараз в ефірі

15:45

В Родині Радіо Марія

В ефірі

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:10

Новини

17:20

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

23:00

Слово на кожен день

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Відкриваючи таємниці християнства

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

Місія сім'ї в сучасному світі?

Поділитись з друзями
Створено: 2024-03-27
Передача: Катехиза
Отець Олександр Кушта розпочинає цикл катехиз "Теологія тіла в навчанні святого Папи Йоана Павла ІІ". Програма присвячена єдності та нерозривності шлюбу.
«Теологія тіла» – це загальна назва промов святого Папи Йоана Павла ІІ, присвячених темі переживання краси християнства у всій його повноті чоловіками і жінками у сучасному світі.

Інститут сімʼї був встановлений від самого початку існування людини. Будучи створеною на образ і подобу Божу людина у своїй повноті  відкривається у таємниці поєднання жіночої та чоловічої половини.

Учасники синоду єпископів у 1980 році роздумували над питанням: як можна допомогти сучасній сім'ї у нових викликах сьогодення, відчуваючи особливу відповідальність щодо тієї ролі, яку Христос відводить шлюбу та християнській сім'ї? Плодом цієї зустрічі стала Декларація прав родини, яку можна було представити зацікавленим організаціям і владі. Цей документ не є богословською лекцією з догматики, або нормами моралі шлюбу та сім'ї, або кодексом поведінки призначеним для зацікавлених осіб або інститутів.

В Декларації прав родини стверджується, що людські права розглядаються як права особистості, які в основі мають соціальне значення і мають своє вираження у родині.
Сім'я ґрунтується на шлюбі - глибокому, взаємодоповнюваному зв'язку чоловіка і жінки, основою якого є нерозривність подружнього союзу, укладеного добровільно і публічно, а також відкритого на життя.
Шлюб є природним інститутом, саме йому належить місія передачі життя.
Сім'я - природний союз, первинний, по відношенню до держави або до будь-якої іншої спільноти, володіє своїми власними невід'ємними правами. Будучи чимось більшим аніж звичайною правовою, громадською чи економічною одиницею являє собою громаду любові та солідарності, єдину, з погляду вчення і передавання цінностей: культурних, етичних, соціальних, духовних і релігійних. Також це місце зустрічі різних поколінь, які допомагають одне одному в осягненні життєвої мудрості та в узгодженні прав окремої особистості з вимогами суспільного життя.

Сім'я і суспільство з'єднані одне з одним живим, органічним зв'язком, вони взаємодоповнюють один одного у функціях захисту і розвитку блага всіх людей і кожної окремої людини.

Досвід різних культур доводить необхідність визнання і захисту інституту сім'ї суспільством. Держава, суспільство і міжнародні організації покликані робити все можливе для забезпечення політичної, економічної, громадської і духовної підтримки і зміцнення сім'ї, щоб вона могла виконувати свої специфічні завдання.


Отець Олександр Кушта

Відгуки

Які пісноспіви звучать в час Великого Посту?

Які пісноспіви звучать в час Великого Посту?

Отець Руслан Грех говорив про Богослужбові наспіви Великого посту Страсного тижня.
Як діяти жінці, яка дізналася, що вагітна дитиною з невиліковною хворобою?, - відповідає с. Юстина Голубець

Як діяти жінці, яка дізналася, що вагітна дитиною з невиліковною хворобою?, - відповідає с. Юстина Голубець

В ефірі Радіо Марія с. Юстина Голубець, засновниця та голова організації "Перинатальний хоспіс – Слід Життя", Служебниця Непорочної Діви Марії,  член-кореспондент Папської академії “Pro Vita”, біоетик, медичний психолог в Обласному медико-генетичному центрі при ДУ «Інститут спадкової патології НАМН України», біолог‒генетик, викладач Школи біоетики УКУ. Тема катехези: "Служіння життю як виклик завданню і покликанню".
"Ісус Христос - тут і зараз серед нас!" - отець Валентин Матушевський

"Ісус Христос - тут і зараз серед нас!" - отець Валентин Матушевський

Отець Валентин Матушевський коментує Євангеліє від Луки 24, 35-48
Де зустрітися з Воскреслим Христом?

Де зустрітися з Воскреслим Христом?

Отець Микола Орач з Ордену Братів Менших Конвентуальних (Францисканців) провів катехизу про зустріч з Воскреслим Ісусом Христом в контексті війни в Україні.
"Діва Марія - дар Божий у нашому житті", - отець Станіслав Свурка

"Діва Марія - дар Божий у нашому житті", - отець Станіслав Свурка

Про Діву Марію, як дар Божий у нашому житті розповідає настоятель парафії Пресвятої Діви Марії з гори Кармель, смт. Томашпіль, модератор руху Назаретських родин, отець Станіслав Свурка.