Слухати Радіо

Зараз в ефірі

00:00

Розарій

В ефірі

Катехиза

01:10

Розмова з екзорцистом

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

02:50

Біблійні читання

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Коротко про головне

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Житія святих

06:50

Ранкова молитва

07:00

Меса

08:00

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:30

Годинки

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

Молитва звільняє від прив'язанності до земних турбот, - отець Ілля Мамчак

Поділитись з друзями
Створено: 2022-05-24
Передача: Катехиза
Ієромонах Студійського уставу монастиря Антонія Печерського УГКЦ, Ілля Мамчак.

"Зло в дрібницях намагається долучитися до нашого життя через: слух, зір, волю...Але тільки Господь прийшов звільнити нас від гріха. Виявляється, що нам потрібно шукати спасіння постійно, адже гріх забирає наші сили".
"Ми продовжуємо тему молитви. Зупинимося над деякими висловами Святих отців. Що таке молитва та що має бути ліком для людини?

Матеріальний світ доволі зрозумілий для людини і вона орієнтується в ньому добре. Але коли мова йде про мислений світ в якому людина може осмислювати та осягати Божественні речі. Святий Макарій Великий пише, що лукавий зодягнув людину пеленами темряви. Уе як царя коли одягають в шати - так диявол зодягнув людину в порфиру темряви. Мислення та розум став оскверненним. Все тіло постраждало від немочі гріха.

Людина відступивши від Бога підпала всією своєю природою під владу гріха. Ап Павло в Колосян 3:9 пише, що є стара людина, яка має стати новою людиною - досконалою. Стара людина гріховна, а нова має певну свободу від гріха. 
Досконалій людині відповідають усі частини тіла, але лукавий осквернив і душу і тіло так, що особа бачить та чує лукавого, ноги поспішають на злочини, а серце постійно думає про лукаве.

Коли ми подивимося на злочини війни, коли агресор з людьми чинить не по людськи то виявляється що коли гріх керує людиною то вона лукавство чинить так, наче гріх є частиною її життя. Коли чоловік став непокірним Божому закону то його уявлення про світ викривилося.

Досконалою людину може зробити тільки Господь. Він може звільнити від гріха.Св Макарій пише, що і в сонця та вітру є своя природа та тіло, але ніхто не зможе відділити від сонця вітру подібно якому гріх долучився до нашої душі. 

Від віяння вітру гріха нас може звільнити тільки Господь. Інколи людина відчуває дію гріха та хоче поєднатися з Господом, але залишається на рівні бажання. 
Зло в деталях намагається долучитися до нашого життя через: слух, зір, волю...Але тільки Господь прийшов звільнити нас від гріха. Виявляється, що нам потрібно шукати спасіння постійно, адже гріх забирає наші сили.

Молитва дає нам Божественне світло. А просвічує тільки єдиний Господь.

Щоб увійти в вузькі ворота молитви нам необхідно залишити усі клопоти. 

"Найкраще себе знає той, хто себе вважає за ніщо", - Іван Золотоустий.




Відгуки

Антихрист буде доволі приємною та харизматичною особою. Про останнє випробування Церкви розповідає отець Матвій Стибурський.

Антихрист буде доволі приємною та харизматичною особою. Про останнє випробування Церкви розповідає отець Матвій Стибурський.

Мета антихриста - відірвати людей від Христа та зосередити їхню увагу на цьому світі, переконати що немає життя вічного. Наше завдання - навчитися розпізнавати знаки часу та принести Христа якомога більшій кількості людей. Про останнє випробування Церкви розповідає брат-капуцин Матвій Стибурський.
Як розпізнати своє покликання та почати повноцінно жити?

Як розпізнати своє покликання та почати повноцінно жити?

Розпізнання покликання. Коментар до Апостольського післясинодального повчання "Christus vivit" Святішого Папи Франциска молоді та всьому Божому народу. 
Зупиніться та побудьте в тиші. Як із жертви стати творцем життя?

Зупиніться та побудьте в тиші. Як із жертви стати творцем життя?

Про навернення в умовах війни розповідає отець Вальдемар Павелець. 
Сновидіння, божества та ворожіння. В чому відмінність між пророцтвом від Бога та лжепророцтвом?

Сновидіння, божества та ворожіння. В чому відмінність між пророцтвом від Бога та лжепророцтвом?

Друга катехиза із циклу програм на тему "Пророцтва". В ефірі босий кармеліт із Бердичева отець Віталій Козак. "Про сновидіння, божества та ворожіння"
В Харкові я побачив багато Божих чудес. Таке враження, що Українцям для навернення потрібно ще більше лиха, -  отець Микола Бєлічев.

В Харкові я побачив багато Божих чудес. Таке враження, що Українцям для навернення потрібно ще більше лиха, - отець Микола Бєлічев.

Отець Микола Бєлічев, маріанин, головний редактор журналу "Слово між нами" Римо-Католицька парафія Святого Сімейства м. Харків.

"Кожен окремо має практикувати сповідь, піст, вчинки милосердя в інтенції покаяння за гріхи свого народу. Потім усі разом, як країна маємо розпочати з нуля свій християнський шлях".