Слухати Радіо

Зараз в ефірі

22:40

Житія святих

В ефірі

Акафист

23:40

Святий дня

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Недільні читання

01:40

Духовні читання

02:00

Непісні розмови

02:50

Біблійні читання

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:30

Житія святих

06:50

Ранкова молитва

07:00

Розарій

07:40

Годинки

Молитва звільняє від прив'язанності до земних турбот, - отець Ілля Мамчак

Поділитись з друзями
Створено: 2022-05-24
Передача: Катехиза
Ієромонах Студійського уставу монастиря Антонія Печерського УГКЦ, Ілля Мамчак.

"Зло в дрібницях намагається долучитися до нашого життя через: слух, зір, волю...Але тільки Господь прийшов звільнити нас від гріха. Виявляється, що нам потрібно шукати спасіння постійно, адже гріх забирає наші сили".
"Ми продовжуємо тему молитви. Зупинимося над деякими висловами Святих отців. Що таке молитва та що має бути ліком для людини?

Матеріальний світ доволі зрозумілий для людини і вона орієнтується в ньому добре. Але коли мова йде про мислений світ в якому людина може осмислювати та осягати Божественні речі. Святий Макарій Великий пише, що лукавий зодягнув людину пеленами темряви. Уе як царя коли одягають в шати - так диявол зодягнув людину в порфиру темряви. Мислення та розум став оскверненним. Все тіло постраждало від немочі гріха.

Людина відступивши від Бога підпала всією своєю природою під владу гріха. Ап Павло в Колосян 3:9 пише, що є стара людина, яка має стати новою людиною - досконалою. Стара людина гріховна, а нова має певну свободу від гріха. 
Досконалій людині відповідають усі частини тіла, але лукавий осквернив і душу і тіло так, що особа бачить та чує лукавого, ноги поспішають на злочини, а серце постійно думає про лукаве.

Коли ми подивимося на злочини війни, коли агресор з людьми чинить не по людськи то виявляється що коли гріх керує людиною то вона лукавство чинить так, наче гріх є частиною її життя. Коли чоловік став непокірним Божому закону то його уявлення про світ викривилося.

Досконалою людину може зробити тільки Господь. Він може звільнити від гріха.Св Макарій пише, що і в сонця та вітру є своя природа та тіло, але ніхто не зможе відділити від сонця вітру подібно якому гріх долучився до нашої душі. 

Від віяння вітру гріха нас може звільнити тільки Господь. Інколи людина відчуває дію гріха та хоче поєднатися з Господом, але залишається на рівні бажання. 
Зло в деталях намагається долучитися до нашого життя через: слух, зір, волю...Але тільки Господь прийшов звільнити нас від гріха. Виявляється, що нам потрібно шукати спасіння постійно, адже гріх забирає наші сили.

Молитва дає нам Божественне світло. А просвічує тільки єдиний Господь.

Щоб увійти в вузькі ворота молитви нам необхідно залишити усі клопоти. 

"Найкраще себе знає той, хто себе вважає за ніщо", - Іван Золотоустий.
Відгуки

Хто придумав Пресвяту Трійцю та як Її зрозуміти

Хто придумав Пресвяту Трійцю та як Її зрозуміти

Одна з найбільших таємниць Божого життя — це Пресвята Трійця. Церква вірить в єдиного Бога в трьох особах — Отця, Сина і Святого Духа. Отець Олексій Самсонов у своїй катехезі розповідає про таїнство Пресвятої Трійці та пояснює основи нашої віри.
Де знайти підтримку під час випробувань? - відповідає брат Микола Орач.

Де знайти підтримку під час випробувань? - відповідає брат Микола Орач.

"Все, що відбувається навколо можна порівняти із хвилями, які накривають людину. Опору, підтримку, настанову та втіху, ми можемо віднайти в Слові Божому, Службі Божій, сповіді, молитві та дотриманні інформаційної гігієни". Про мир та спокій під час випробувань розповідає брат-францисканець Микола Орач. Парафія Преображення Господнього м. Бориспіль.
"Говоріть із Богом про свої рани, адже через них Він хоче вилікувати вашу душу", — отець Станіслав Свурка

"Говоріть із Богом про свої рани, адже через них Він хоче вилікувати вашу душу", — отець Станіслав Свурка

Про убогість духом розповідає настоятель парафії Пресвятої Діви Марії з гори Кармель, смт. Томашпіль, модератор руху Назаретських родин, отець Станіслав Свурка.
Як радіти в Господі у час війни? - катехиза отця Тараса Фітьо

Як радіти в Господі у час війни? - катехиза отця Тараса Фітьо

Отець Тарас Фітьо продовжує цикл сімейних катехез, коментуючи лист святого Апостола Павла до Филип'ян у якому він закликає завжди радіти у Господі.
"Апостоли подолали страх завдяки надії, яку їм дала Марія", — о. Матеуш Годек

"Апостоли подолали страх завдяки надії, яку їм дала Марія", — о. Матеуш Годек

Отець Матеуш Годек, настоятель парафії Архангела Михаїла в Павлограді, провів катехезу на Радіо Марія. Тема програми: "Марія — Мати надії". Катехеза поділена на чотири частини. У першій частині слухачі дізнаються про християнське розуміння надії, у другій — про надію в житті Марії. У третій частині священник практично пояснює, як людина може розвивати в собі християнську надію, а четверта частина катехези присвячена книзі отця Матеуша "Запитання про Марію".