Ієромонах Студійського уставу монастиря Антонія Печерського УГКЦ, Ілля Мамчак.
"Зло в дрібницях намагається долучитися до нашого життя через: слух, зір, волю...Але тільки Господь прийшов звільнити нас від гріха. Виявляється, що нам потрібно шукати спасіння постійно, адже гріх забирає наші сили".
"Ми продовжуємо тему молитви. Зупинимося над деякими висловами Святих отців. Що таке молитва та що має бути ліком для людини?
Матеріальний світ доволі зрозумілий для людини і вона орієнтується в ньому добре. Але коли мова йде про мислений світ в якому людина може осмислювати та осягати Божественні речі. Святий Макарій Великий пише, що лукавий зодягнув людину пеленами темряви. Уе як царя коли одягають в шати - так диявол зодягнув людину в порфиру темряви. Мислення та розум став оскверненним. Все тіло постраждало від немочі гріха.
Людина відступивши від Бога підпала всією своєю природою під владу гріха. Ап Павло в Колосян 3:9 пише, що є стара людина, яка має стати новою людиною - досконалою. Стара людина гріховна, а нова має певну свободу від гріха.
Досконалій людині відповідають усі частини тіла, але лукавий осквернив і душу і тіло так, що особа бачить та чує лукавого, ноги поспішають на злочини, а серце постійно думає про лукаве.
Коли ми подивимося на злочини війни, коли агресор з людьми чинить не по людськи то виявляється що коли гріх керує людиною то вона лукавство чинить так, наче гріх є частиною її життя. Коли чоловік став непокірним Божому закону то його уявлення про світ викривилося.
Досконалою людину може зробити тільки Господь. Він може звільнити від гріха.Св Макарій пише, що і в сонця та вітру є своя природа та тіло, але ніхто не зможе відділити від сонця вітру подібно якому гріх долучився до нашої душі.
Від віяння вітру гріха нас може звільнити тільки Господь. Інколи людина відчуває дію гріха та хоче поєднатися з Господом, але залишається на рівні бажання.
Зло в деталях намагається долучитися до нашого життя через: слух, зір, волю...Але тільки Господь прийшов звільнити нас від гріха. Виявляється, що нам потрібно шукати спасіння постійно, адже гріх забирає наші сили.
Молитва дає нам Божественне світло. А просвічує тільки єдиний Господь.
Щоб увійти в вузькі ворота молитви нам необхідно залишити усі клопоти.
"Найкраще себе знає той, хто себе вважає за ніщо", - Іван Золотоустий.
Чергова катехеза від монаха-кармеліта Віталія Козака.
Нагадаємо, отець Віталій вже пів року виголошує цикл катехез на тему «Антропологія святої Едити Штайн».
У цьому випуску слухачі дізнаються, що свята Тереза Бенедикта від Хреста (Едита Штайн) говорить про покликання до материнства та до духовного життя.
Катехит пояснює, чому ми часто помилково ототожнюємо материнство лише з дітонародженням, забуваючи про його глибший духовний вимір.
До вашої уваги — катехеза монаха-єзуїта, отця Михайла Станчишина.
Отець Михайло вже понад два роки провадить цикл програм під назвою «На шляху до дружби з Ісусом». У черговому випуску він зосереджує увагу слухача на феномені духовного супроводу.
Автор пояснює, хто найперше потребує духовного проводу, і наголошує: саме через супровід можна навести, збудувати й поглибити живу дружбу з Ісусом Христом.
Хто такий Пророк? Якою є його місія? Як Йоан Хреститель вказав на найвищого Пророка та чому став "мостом" між Старим і Новим Завітом, розповідає о.Марек Рудзь, настоятель парафії Св.Йоана Хрестителя у м.Біла Церква, Київської області.
"Зміна буде тоді, коли ми зненавидимо гріх", - о.Олександр Могильний, священник РКЦ парафії Матері Божої Ангельської у м. Вінниця запрошує дивитися на ті новини, які нас оточують з перспективою Доброї Новини у часі історії спасіння.
"Ми говоримо про Божу чесноту, яку може подарувати лише Бог", - о.Костянтин Морозов, настоятель парафії Матері Божої Ангельської у м.Вінниця, виголошує катехизу про Надію, яка є благодаттю Божою.