В програмі "Захристія" дизайнер, програміст і за сумісництвом політичний блогер Роман Котлар. Роман входить в сотню блогерів України за версією телеканалу ICTV. Блогерство набирає таких масштабів, що незадовго цей спосіб заробітку стане офіційно називатися професією. В цій програмі ми заторкули теми, які пов’язані з християнською мораллю і політикою. Наприклад, бути політиком - це обов'язково бути корупціонером і зрештою грішником?
Багато політиків мають християнську базу у своїй голові, але політика сама по собі така: щоб ти не зробив, завжди знайдеться той, хто скаже, що ти робиш щось погане. Політика - це боротьба сил, які постійно одна одну очорнюють.
В мене, як блогера, є певні правила. Коли в календарі є якесь християнське свято, я намагаюся про це писати. Хоча я переважно пишу про політику, та все ж 5-10 відсотків дописів я стараюся присвятити церковній тематиці.
В мене складається враження, що чимало молодих невіруючих людей, які стараються бути модними, сучасними, думають, що релігія - це щось, що закріпилося за старими людьми, які через років тридцять п'ять підуть і релігія зникне. А я своїми дописами хочу довести, що ця молодь, котра так думає, відійде як покоління, а Церква залишиться.
У ці дні з різних куточків України вирушають паломницькі групи до святинь, де прославилася Діва Марія в чудотворних іконах. Якщо ви бачите в дорозі колону людей із хрестом на чолі, найімовірніше, це паломники, які прямують до Бердичева або Зарваниці. У цій програмі спілкуємося з учасниками паломництва Шепетівка-Бердичів. Про свій досвід прочанина ділиться єпископ Станіслав Широкорадюк, ординарій Одесько-Сімферопольської дієцезії.
Катехеза протоієрея Віталія Храбатина, референта Пасторально-міграційного відділу УГКЦ, присвячена сенсу Святого Року, проголошеного Католицькою Церквою. У червні відбулася велелюдна проща українців до Рима, в якій отець Віталій також узяв участь. Основою для роздумів стали три проповіді Папи Франциска: на урочистість Тіла і Крові Христових, під час зустрічі з українськими паломниками та у неділю, коли тривало паломництво священників.
В ефірі брат-капуцин Леонід Міхалець, священник римсько-католицької парафії у місті Красилів. Темою катехитичної науки є протиставлення християнського персоналізму сучасному індивідуалізму. Головна думка отця Леоніда полягає в тому, що кожна людина покликана стати дитиною Божою і увійти в життя Бога – а це можливо лише через любов. Християнський персоналізм, на його думку, не знецінює особистість, але навпаки – розкриває її гідність у спільноті та у взаєминах любові з Богом та ближніми.
У програмі «У Ваших намірах» брат-францисканець Андрій Немченко розмірковує над темою страху: звідки він виникає, у чому полягає його небезпека і як він впливає на духовне життя. Священник чітко розрізняє страх перед Богом і страх перед небезпекою. За його словами, будь-який страх можна подолати – у цьому допомагають віра, молитва та довіра до Бога. Про практичні кроки у боротьбі зі страхами й фобіями брат Андрій розповідає у програмі.
У програмі отця Віталія Козака розглядається тема чутливості, інтуїції та внутрішньої цілісності жінки. Саме ця остання якість, як наголошує священник, і є проявом так званого «жіночого генія». Автор звертає увагу на приклади святих жінок, які зуміли повноцінно розкрити та втілити ці риси у своєму житті. На його думку, в сучасному світі особливо важливо, щоб жінка не втратила своєї жіночності та духовної глибини.