Слухати Радіо

08:15

Слово на кожен день

В ефірі

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Пісня Перемоги

13:00

Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В Родині Радіо Марія

16:00

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:10

Новини

17:20

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

"Мовчання - головний критерій для тих, хто хоче почути Бога", - отець Микола Бистрицький

"Дурний, коли мовчить, здається розумним". (Приповідки 17:28). Про важливість мовчання розповідає директор дієцезіального душпастирства молоді в Кам'янець-Подільскій дієцезії, отець Микола Бистрицький.
Мовчання - один із головних критеріїв для тих, хто хоче почути Бога. Сьогодні, людина, як ніколи потребує втихомирення.

Святий Людовік з Гренади сказав, що: "Мовчання - це матір невинності, ключ розважливості, друг чистоти, охоронець побожності та прикраса нового віку". Ще у 1927 році було встановлено, що шум є агентом поступової смерті. Шумове забруднення може бути причиною різних хвороб, серед яких: виразка шлунку, серцево-судинні хвороби.

Сучасна людина намагається втекти від себе в шум. Свідченням цього є велика кількість розважальних закладів та торгівельних центрів.

Мовчання порівнюється із поняттям тиші. Слово "тиша" означає відсутність звуку розмов та руху (метушні), душевне умиротворення та відсутність будь яких дій. Бачимо, що ці значення подібні та підкреслюють одне одного.

У Слові Божому також часто згадується мовчання. Навіть язичники мали богів, які відповідали за мовчання, зокрема - це богиня Таціта, яка була покровителькою німих та глухих.

Духовним прикладом мовчання був пророк Ілля. Коли він змагався із пророками Ваала у питанні чий Бог сильніший то наказав зробити два жертовника. Опоненти Іллі підняли шум та почали гучно взивати до свого бога, що не принесло ніякого результату. Потім Ілля помолився Богу в тиші і Він послав вогонь на жертовник.

Також ведений Господом Ілля пішов у пустелю де тільки в віянні тихого, лагідного вітру впізнає, що з ним Бог. Пройшовши життєвий шлях, Ілля найбільше розкриває Господа в тиші.

Йоан Хреститель перед початком свого діяння також перебував у тиші, в пустелі. Так само часто усамітнювався і наш Спаситель та багато отців пустельників.

Якщо мене цікавить зустріч з Богом то я не обійдуся без тиші. Спробуйте зупинитися, знайти тихе місце і побути там у молитві. Із власного досвіду зауважу, що вилучити подразники, що вимикають мої думки буде нелегко, але саме це допоможе нам стати вільними людьми.

Тишу не можна накласти на себе, як сорочку. Тишу можна досягнути тільки заглибившись у своє серце. Якщо нас пригнічують думки про проблеми то спробуйте заглибитися у них, запитайте, а про що вона. І досягнувши глибини свого серця зустрінете Ісуса Христа.

Наодинці ми можемо посприяти тиші своїми ділами. Я інколи навмисно їду в монастир де є умови, щоб побути в тиші. Але й на самоті ми можемо не знайти тишу через новини, нарікання, злість, роздуми про життя. Натомість, якщо я буду відкривати в думках Божу присутність то віднайду мир та спокій.

Бажаю, посеред галасу життя, намагатися не розчаровуватися складними обставинами, а спробувати віднайти Божі благодаті в тиші.

Директор дієцезіального душпастирства молоді в Кам'янець-Подільскій дієцезії, отець Микола Бистрицький.

Слухати інші програми

Як Надія "працює" в Ісусі Христі

Як Надія "працює" в Ісусі Христі

"Ми говоримо про Божу чесноту, яку може подарувати лише Бог", - о.Костянтин Морозов, настоятель парафії Матері Божої Ангельської у м.Вінниця, виголошує катехизу про Надію, яка є благодаттю Божою. 
2025-06-26 00:00:00
"Є рани які може зцілити лише Господь", - о.Олександр Халаїм

"Є рани які може зцілити лише Господь", - о.Олександр Халаїм

Катехеза з отцем Олександром Халаїмом покликана допомогти віднайти сенс життя у часи темряви.
У своїх роздумах священник звертається до контексту війни. За його словами, події війни крадуть у нас віру — зокрема через повторювані обіцянки, що «все скоро закінчиться», які не справджуються. Саме такі порожні очікування особливо травмують довіру до добра.
Як чинити, коли емоційні гойдалки розхитують внутрішній мир — слухайте в цій програмі.
2025-06-26 00:00:00
"Час від часу пригадуймо собі, що ми дуже добре створіння", - о.Віталій Козак

"Час від часу пригадуймо собі, що ми дуже добре створіння", - о.Віталій Козак

Монах-кармеліт Віталій Козак виголосив чергову катехезу в ефірі Радіо Марія.
Це вже третя програма, в якій катехит розкриває тему пізнання істини та ролі віри. У попередніх випусках ішлося про людський розум як інструмент пізнання, а також про співпрацю розуму і віри.
У цій серії священник зосереджується на темі Божого об’явлення у процесі пізнання істини.
2025-06-25 00:00:00
Горе мені, коли б я не проповідував Євангеліє

Горе мені, коли б я не проповідував Євангеліє

«Живіть не заради світу, а для Того, хто помер і воскрес заради тебе», — проголошує вслід за апостолом Павлом отець Роман Братковський, священник Донецького екзархату та лідер Харизматичної спільноти «Галілея».
У своїй катехезі він запрошує нас почути живе Слово апостола Павла, що кличе до радикального оновлення життя у Христі.
2025-06-25 00:00:00
"Господь хоче діяти через нас сьогодні. Піднімайтеся та рухайтеся з довірою до Бога", - о. Григорій Рогацький

"Господь хоче діяти через нас сьогодні. Піднімайтеся та рухайтеся з довірою до Бога", - о. Григорій Рогацький

"Не бійтеся помилятися, а бійтеся повторювати помилки", - Теодор Рузвельт. Про витривалість у доброму до кінця розповідає отець Григорій Рогацький (згромадження Воплоченого Слова, УГКЦ, м. Івано-Франківськ). 

2025-06-24 00:00:00