Розарій
Свята Літургія з церкви Різдва Богородиці (Львів)
Пісня Перемоги
Коронка до Божого Милосердя
Молитовна лінія
Дитяча катехиза
Катехиза
Дитяча молитва
Дитяча катехиза
Розарій
Літургія годин (Бревіарій)
Молитовна лінія
Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)
Пісня Перемоги
Житія святих
Акафіст
Святий дня
Літургія годин (Бревіарій)
Розарій
Катехиза
Ця програма Magistra vitae з істориком Юрієм Комаровим присвячена продовженню теми суспільних рухів в Україні першої половини ХІХ століття, зокрема, національно-визвольному повстанню поляків 1830-1831 рр. проти режиму Російської імперії, коли українські землі опинилися у вирі революційних подій.
Виступ польського повстання був зумовлений активним наступом самодержавства на автономні права Королівства польського, даровані Олександром І у Конституції (1815) та порушені царатом через встановлення репресивно-поліцейських порядків, цензури та боротьби з опозицією. Повстання розпочалося у Варшаві з нападу на палац намісника в Польщі - великого князя Костянтина Павловича. Захоплення міського арсеналу (на світлині вміщена репродукція відповідної картини Марцина Залеського) та озброєння місцевих жителів зробило цей рух масовим, однак намагання польського уряду поширити полум’я повстання на Волинь масової підтримки місцевого українського населення не мали. Розгром повстання генералом Паскевичем спричинив “вихід” з Польщі до країн Західної Європи більше 10 тис. революціонерів.
Мабуть цікавим для слухачів був історичний контекст розповіді: Віденський конгрес, революції 1830 р. у Франції, Нідерландах та утворення королівства Бельгії.
Власне, суспільні рухи в Україні формувалися завдяки поширенню європейських новітніх ідей та традицій та як супротив ліберальної еліти режиму.
В Україні відновлюються різні сфери національного, мовного, культурного, духовного буття народу. Виявленням цих процесів є діяльність трьох видатних українських письменників - по суті основи сучасної української мови, що творять прекрасною, вишуканою рідною мовою - Іван Котляревський, Григорій Квітка-Основ’яненко, Тарас Шевченко.
Національна самоідентифікація виявляється через появу двох самобутніх творів, що відіграли визначну роль в процесі формування історичної та національної самосвідомості українців у першій половині ХІХ століття - “Історії русів” анонімного автора та “Історію Малої Росії” Д. Бантиш-Каменського. У 1818 р. з’явилася і перша праця з українського мовознавства - “Грамматика малорусского наречия” О. Павловського.
Увазі наших радіослухачів пропонується продовження викладу ситуації, що склалася в міжвоєнний період в Західній Україні. Зосередилися на політиці польської влади та реакції українців на події 20-30 рр. ХХ століття. Наша співрозмовниця, як і минулими програмами, п. Ірина Телегуз, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії та етнології України УДУ ім. М. Драгоманова
Радіо Марія продовжує цикл програм «Покликані до служіння», яку ми започаткували разом з Вищою Духовною семінарією Київсько-Житомирської дієцезії РКЦ. Гостями студії цього разу були духовний отець Григорій Рассоленко, диякон Дмитро Єфимов та клірик Максим Бовкун
Увазі наших радіослухачів пропонується наступна дуже важлива тема наших викладів подій та уроків української історії в циклі програм Maristra vitae. Стосується вона західноукраїнських земель в період між двома світовими війнами 20-30 рр. ХХ століття. Розмовляємо з п. Іриною Телегуз, кандидатом історичних наук, доцентом кафедри історії та етнології України УДУ ім. М. Драгоманова
Сьогодні у програмі «В Родині Радіо Марія» мали змістовну зустріч з о. Русланом Михалківим, ректором Вищої Духовної семінарії Київсько-Житомирської дієцезії РКЦ, в якій започаткували майбутній цикл програм про навернення і служіння. Власне, в заголовок винесена назва майбутніх передач – «Покликані до служіння».
Цього разу в нашій історичній програмі Maristra vitae з п. Іриною Телегуз, кандидатом історичних наук, доцентом кафедри історії та етнології України УДУ ім. М. Драгоманова, зосередилися на одній з трагічніших тем нашого минулого – утвердження тоталітарного режиму в совєтській Україні