Слухати Радіо

Зараз в ефірі

08:10

Житія святих

В ефірі

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Пісня Перемоги

13:00

Свята Літургія з церкви Різдва Богородиці (Львів)

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В Родині Радіо Марія

16:00

Катехиза з о. Віталієм Козаком

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:10

Новини

17:20

Голос народу, голос Божий

Нація, церква і революція (ч.1)

Поділитись з друзями
Двохсерійний цикл програм "Християнство сьогодні" присвячено річниці Революції гідності. У гості до студії Радіо Марія завітали відомі релігієзнавці - пані Людмила Филипович та пані Ольга Недавня. Науковці пригадували події буремної осені та зими 2014 року, розповівши про роль церков на суспільно-політичні події в країні того часу.
Що означав і що значив Майдан для українських церков, для мирян та їх провідників, які церкви і як саме відреагували на Майдан, як вони підтримували людей, своїх вірних, що говорили і що робили в ситуації протесту народу проти злочинної влади, в час викликів і небезпек громадянського протистояння.

Майдан - це заколот чи подія вищого духовного гуманістичного порядку, яка знаходиться над економічними інтересами, над соціальними проблемами, навіть над політикою? Що є причиною, що лежить в основі Майдану? Що рухало людьми, які прийшли на Майдан? Що рухало церквами, які підтримали народ? Чому деякі церкви цього не зробили? Чому на Майдан та його ідеї по-різному відреагували українці в різних регіонах країна? Майдан об’єднав чим роз’єднав народ духовно?

Виклики Майдану для Церкви. Майдан – це новий ступінь церковного самоусвідомлення, самовизначення себе в українському суспільстві. Церква має бути з народом. Церква має бути з народом, чи з Христом? Ким має бути церква – церквою-гласом народу чи церквою-пастирем народу? Чи має цекрва тільки висловлювати (транслювати) бажання людей, чи йти на півкроку попереду свого народу – вчити його, виховувати.

Відгуки

Покров Пресвятої Богородиці

Покров Пресвятої Богородиці

Про урочистість празника Покров Пресвятої Богородиці говоримо з митрополитом Тернопільським та Кременецьким Нестором Писиком, ПЦУ
Воздвиження чесного хреста Господнього

Воздвиження чесного хреста Господнього

"Воздвиження Чесного хреста Господнього - одни з 12-ти празників Літургійного року" - митрополит Тернопільський та Кременецький Нестор Писик, ПЦУ
Марія усвідомлювала відповідальність, яку поклав на Неї Господь, - митрополит Нестор Писик

Марія усвідомлювала відповідальність, яку поклав на Неї Господь, - митрополит Нестор Писик

Не могло відбутися спасіння поза людииною, Марія відіграє важливу роль у житті людства про це говорить митрополит Тернопільський та Кременецький Нестор Писик, ПЦУ
Католицька школа і вчителі

Католицька школа і вчителі

Отець Теодор Дутчак, ЧСВВ УГКЦ  вчитель предметів духовно-морального спрямування та вихователь Бучацького ліцею ім. Св. Йосафата про місію  католицької школи та вчителів.
Преображення - запорука Воскресіння

Преображення - запорука Воскресіння

"Відповідь на питання про те, як шукати живий зв'язок з Богом, дає нам подія Преображення Господнього", — митрополит Тернопільський і Кременецький Нестор (Писик), Православна Церква України.