Катехеза о. Олексія Самсонова про значення та сенс Крові Ісуса Христа. Вмираючи на хресті Ісус віддає свою кров заради нашого спасіння. Церква з давніх часів оточує особливою пошаною Кров Ісуса, адже ця кров свідчить про неймовірну любов Божу до кожної людини та свідчить про гідність людини, яка була відкуплена життям Сина Божого.
Киріє елейсон! Христе елейсон! Киріє елейсон!або Господи, помилуй! Христе, помилуй! Господи, помилуй! Христе, почуй нас! Христе, вислухай нас! Отче Небесний, Боже, помилуй нас! Сину, Відкупителю світу, Боже, помилуй нас! Духу Святий, Боже, помилуй нас!Свята Трійце, Єдиний Боже, помилуй нас!Крове Христа, Єдинородного Сина Предвічного Отця, спаси нас! Крове Христа, Втіленого Слова Божого, спаси нас! Крове Христа, Нового і Вічного Завіту, спаси нас! Крове Христа, що під час страждання в Гетсиманії спливала на землю, спаси нас! Крове Христа, що під час бичування струменіла, спаси нас! Крове Христа, що сочилася з-під тернового вінця, спаси нас! Крове Христа, пролита на Хресті, спаси нас! Крове Христа, Ціно нашого спасіння, спаси нас! Крове Христа, без якої немає прощення, спаси нас! Крове Христа, що в Євхаристії поїш і очищаєш душі, спаси нас! Крове Христа, Струменю милосердя, спаси нас! Крове Христа, що злих духів перемагаєш, спаси нас! Крове Христа, Мужносте ісповідників, спаси нас! Крове Христа, Сило мучеників, спаси нас! Крове Христа, що народжуєш дів, спаси нас! Крове Христа, Опоро в небезпеках, спаси нас! Крове Христа, трудящих Прохолодо, спаси нас! Крове Христа, плачучих Утіхо, спаси нас! Крове Христа, покутуючих Надіє, спаси нас! Крове Христа, вмираючих Відрадо, спаси нас! Крове Христа, сердець Мире і Насолодо, спаси нас! Крове Христа, життя вічного Запоруко, спаси нас! Крове Христа, Визволення душ із безодні чистилища, спаси нас! Крове Христа, усякої слави й пошани найдостойніша, спаси нас! Агнче Божий, що береш гріхи світу, Господи, прости нас! Агнче Божий, що береш гріхи світу, Господи, вислухай нас! Агнче Божий, що береш гріхи світу, Господи, помилуй нас! С.: Господи, Ти відкупив нас своєю кров’ю. В.: І вчинив нас Царством Бога нашого. Молімося: Всемогутній, вічний Боже! Ти встановив свого Єдинородного Сина Спасителем світу і дозволив ублагати себе Його кров’ю. Просимо, дай нам достойно величати ціну нашого спасіння і завдяки ній мати захист від усякого зла на землі, щоб ми раділи вічним щастям у небі. Через Христа, Господа нашого. Амінь.
Того часу Ісус увійшов до човна, за Ним пішли Його учні. І ось здійнялася велика буря на морі, аж хвилі заливали човен, а Він спав. Підійшовши, Його учні розбудили Його, кажучи: «Господи, рятуй — гинемо!» А Він каже їм: «Чого ви такі лякливі, маловіри?» Тоді Він встав і наказав вітрам та морю — і настала велика тиша. А люди дивувалися й говорили: «Хто Він такий, що й вітри, і море Йому підкоряються?»
Того часу Ісус, побачивши навколо себе багато народу, наказав учням відплисти на другий бік. Підійшов один книжник і сказав Йому: «Учителю, я йтиму за Тобою, куди б Ти не йшов». Ісус же йому каже: «Лисиці мають нори, небесні птахи — гнізда, а Син Людський не має, де голови прихилити». А інший з Його учнів сказав Йому: «Господи, дозволь мені спершу піти й поховати свого батька». Та Ісус каже йому: «Йди за Мною і залиши мертвим ховати своїх мерців».
Катастрофи, війни, голод і фальшиві пророки — усе це Святе Писання подає як знаки, що супроводжуватимуть кінець світу.
У своїй катехезі отець Олексій Самсонов пояснює значення цих знаків і наголошує: у всіх цих подіях слід бачити не лише загрозу, а насамперед заклик до особистого навернення.
Того часу Ісус розповів фарисеям і книжникам ось таку притчу, кажучи: «Який чоловік із вас, маючи сто овець і загубивши одну з них, не лишає дев’яносто дев’ять у пустелі та не йде за тією, що загубилася, доки не знайде її? І, знайшовши, бере на свої плечі, радіючи, і, прийшовши до хати, він скликає друзів і сусідів, кажучи їм: “Радійте зі мною, бо я знайшов мою вівцю, яка загубилася”. Кажу вам, що за одного грішника, який кається, радість на небі буде більша, ніж за дев’яноста дев’ятьма праведниками, які не потребують покаяння».
"Ми говоримо про Божу чесноту, яку може подарувати лише Бог", - о.Костянтин Морозов, настоятель парафії Матері Божої Ангельської у м.Вінниця, виголошує катехизу про Надію, яка є благодаттю Божою.