Слухати Радіо

Зараз в ефірі

08:15

Слово на кожен день

В ефірі

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза з о. Олексієм Самсоновим

12:00

Ангел Господній

12:20

Розарій

13:00

Трансляція Літургії з Гарнізонного храму свв. апостолів Петра і Павла м.Львів

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В родині "Радіо Марія"

16:00

Катехиза з о. Віталієм Козаком

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:10

Новини

17:20

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

"Найгірша бідність - це безбожність!" - катехиза про життя та мудрість святої Клари

Поділитись з друзями
Створено: 2023-08-16
Ведучий: Волонтери
11 серпня РКЦ згадувала святу Клару з Ассізьку. Отець Петро Франків наводить найпам'ятніші цитати та біографічні факти з життя праведниці.

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: “Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ”. З цього приводу дівчинка після свого народження отримала ім’я Клара, що в перекладі означає “ясна.” У цій же катедрі вона була охрещена.

Можна без сумніву ствердити, що значну долю у християнське виховання Клари внесла її мати, жінка великої християнської духовності, якій ще перед хрестоносцями поталанило побувати у Святій Землі. Іншою людиною, яка зробила значний внесок у християнське виховання дівчини та посприяла прийняттю рішенню залишити цей світ і присвятити себе молитовному життю, був святий Франциск, який своїм прикладом абсолютної відмови від земних багатств та своїми проповідями сильно впливав на своїх співгромадян.
У ніч після Вербної Неділі, 18 березня 1212 року Клара у супроводі Пацифіки з Гуельфуччіо таємно втікає до Порц’юнкули, де її очікував Франциск і його брати. Там Франциск вдягнув її у францисканську рясу, і виконав постриг, посвячуючи її для покутного життя. Після цього Франциск запровадив її до монахинь бенедиктинок Сан Пауло у Бастії Умбра. Саме до цього монастиря батько Клари приходив силою повернути доньку додому.

За радою Франциска Клара сховалася до церковки Сан Даміано, яка стала Домом-матір’ю всіх її співсестер, які напочатку звалися “Убогими Дамами з Сан Даміано “, а після смерті Клари “кларисками”. Тут вона прожила сорок два роки, майже постійно хвора, ініціюючи чернече життя для багатьох своїх подруг і родичів, у тому числі своєї матері Ортоляни і сестер Агнесси і Беатріче.

У 1215 Франциск призначив Клару абаткою і уклав перший устав для Ордену, який розповсюдиться по всьому світі. Велика особистість Клари не минула уваги прелатів Церкви. Папський легат кардинал Уголіно сформулював перший устав для наступних монастирів, а згодом надав привілей убогості, завдяки якому Клара мала можливість позбавитись будь-якої форми власності. Сталість її характеру, солодкість її душі, спосіб керування спільнотою з величезною любов’ю і розвагою викликали пошану у Пап, які шукали нагод, щоб з нею зустрітись.

Після смерті Франциска до Клари стали надходити звістки про те, що деякі монастирі сестер почали приймати на власність землю і ренти. Це засмучувало і викликало неспокій у Клари, яка хоча і хвора, завжди бажала зберегти максимальну убогість свого монастиря, укладаючи Устав, схожий на Устав Братів Менших, який у 1252 затвердить кардинал Раінальдо (згодом Папа Олександр IV) і який підтвердить своїм благословенням Папа Інокентій IV безпосередньо перед своєю смертю. Кардинал Раінальдо сам особисто приніс папську буллу затвердження Уставу. На наступний день, 11 серпня 1253 року, Клара померла. Похорон правив сам Папа, який під час молитви не захотів брати тексти про померлих, лише урочисті тексти про дів.
Її тіло було поховано у храмі Сан Джорджіо (святого Юрія), і згодом перенесено до храму, який отримав її ім’я.
Постійним наміром Папи Інокентія IV було оголосити її святою швидко після її смерті. Проте це стало можливим лише восени 1255 року після влаштування всіх формальностей. Святою її оголосив Папа Олександр IV.


Текст: https://www.ofm.org.ua/svyata-klara-z-assizi.html

Відгуки

Методика Монтессорі. Виховання цілісної особистості, яка впевнена в собі та знає, як отримувати знання

Методика Монтессорі. Виховання цілісної особистості, яка впевнена в собі та знає, як отримувати знання

"Тут педагог знаходиться на рівні з дітьми. Він нічого не розповідає, він не передає знання". Про методику Монтессорі у навчально-виховному процесі розповідає заступник директора з навально-виховної роботи, вчитель біології та екології салезіянського ліцею "ВСЕСВІТ" Антоніна Станішевська. м. Житомир.
"Лише одну мову розуміють люди усюди - це мова любові", - святий Йозеф Фрайнадеметс, місіонер

"Лише одну мову розуміють люди усюди - це мова любові", - святий Йозеф Фрайнадеметс, місіонер

Ірена Примак розповідає історію життя і покликання, до місійної діяльності в Китаї, святого Йозефа Фрайнадеметса.
"Для того, щоб відшукати надію - маємо знайти правду!" - отець Станіслав Нуцковський

"Для того, щоб відшукати надію - маємо знайти правду!" - отець Станіслав Нуцковський

Хрест - має провадити до Надії. Отець станіслав Нуцковський говорив про надію, яка є одним з головних осердь з грона християнських чеснот.
Чому життєво необхідно навчитися прощати? - пояснює отець Валентин Матушевський

Чому життєво необхідно навчитися прощати? - пояснює отець Валентин Матушевський

Отець Валентин Матушевський коментує Єванегліє від Матея 18, 21-35. Основним акцентом програми був момент пов'язаний з умінням прощати. Без цього неможливо бути християнином.
"Хрест - це велика погуба для диявола", - о.Вальдемар Павелець

"Хрест - це велика погуба для диявола", - о.Вальдемар Павелець

В програмі "У Ваших намірах" говорили про значення хреста. Чому його бояться демони? Чи варто хрест носити відкрито на грудях? Чи правильно сприймати хрест як оберіг?