Слухати Радіо

22:00

Катехиза

В ефірі

Слово на кожен день

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Школа лідерства

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

04:40

Біблійні читання

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

Найменша із явлених у світі чудотворних ікон Матері Божої знаходиться в Білорусі. Вона зображена на камені

Створено: 2016-09-23 00:00:00
Програма: Головред
У програмі "Головред" спілкувались із редактором журналу "Місіонар" отцем Христофором Ганинцем. Також є присутній в розмові Володимир Гіщинський, викладач історії Борщівського коледжу. В передачі говоримо про найдавніші монастирі. Цей ефір присвячений Жировицькому Свято-Успенському Василіанському монастирю XV ст. та одноіменній іконі Божої Матері

Своїм виникненням монастир зобов’язаний Жировицькій чудотворній іконі Пресвятої Богородиці, яка відповідно народному переказу об’явилася на груші-дичці у 1470 р. пастушкам с. Жировиці. Всенародної слави, як чудотворної ікони, образ Пресвятої Богородиці набув на початку ХVII ст.

На місці об’явлення образу Пресвятої Богородиці власник с. Жировиці, магнат надвірний підскарбій (казначей) Великого Князівства Литовського Александр Солтан,  велів спочатку поставити невеличку каплицю, куди було поміщено ікону. А  через декілька місяців його ж коштом споруджено на місці об’явлення ікони велику дерев’яну Свято-Успенську церкву. Окрім цього, він спровадив в Жировиці монахів, щоб берегли це святе місце, побудувавши для них біля церкви Свято-Успенський чоловічий монастир. 

Свою славну історію Жировицька чудотворна ікона Пресвятої Богородиці веде із 1470 р. Всенародної слави чудотворної ікони образ Пресвятої Богородиці в Жировиці набув на початку ХVII ст. Ікона Божої Матері в Жировиці входить в число 100 самих значимих чудотворних ікон світу. 

Головним джерелом найдавніших відомостей про чудотворну ікону, побудови на місці її обявлення церкви  і заснування монастиря, є написана  в 1622 р. ченцем жировицької василіянської обителі  ієромонахом о. Феодосієм Боровиком книга «Гистория, або повесть людей розных, веры годных о образе чудовном Пренасвятейшой Девы Марии жировицком в повете Слонимском...».

 

"Нічого немає більшого, ніж бути дитиною Бога", - о.Леонід Міхалець

"Нічого немає більшого, ніж бути дитиною Бога", - о.Леонід Міхалець

В ефірі брат-капуцин Леонід Міхалець, священник римсько-католицької парафії у місті Красилів. Темою катехитичної науки є протиставлення християнського персоналізму сучасному індивідуалізму. Головна думка отця Леоніда полягає в тому, що кожна людина покликана стати дитиною Божою і увійти в життя Бога – а це можливо лише через любов. Християнський персоналізм, на його думку, не знецінює особистість, але навпаки – розкриває її гідність у спільноті та у взаєминах любові з Богом та ближніми.

2025-07-10 00:00:00
"Сатана має доступ до нас через слабкості і гріхи. Ми самі дозволяємо йому панувати над нами", - о.Андрій Немченко

"Сатана має доступ до нас через слабкості і гріхи. Ми самі дозволяємо йому панувати над нами", - о.Андрій Немченко

У програмі «У Ваших намірах» брат-францисканець Андрій Немченко розмірковує над темою страху: звідки він виникає, у чому полягає його небезпека і як він впливає на духовне життя. Священник чітко розрізняє страх перед Богом і страх перед небезпекою. За його словами, будь-який страх можна подолати – у цьому допомагають віра, молитва та довіра до Бога. Про практичні кроки у боротьбі зі страхами й фобіями брат Андрій розповідає у програмі.

2025-07-10 00:00:00
"Жінки, вертайтеся до жіночності", - о.Віталій Козак

"Жінки, вертайтеся до жіночності", - о.Віталій Козак

У програмі отця Віталія Козака розглядається тема чутливості, інтуїції та внутрішньої цілісності жінки. Саме ця остання якість, як наголошує священник, і є проявом так званого «жіночого генія». Автор звертає увагу на приклади святих жінок, які зуміли повноцінно розкрити та втілити ці риси у своєму житті. На його думку, в сучасному світі особливо важливо, щоб жінка не втратила своєї жіночності та духовної глибини.

2025-07-09 00:00:00
"Церква в перші віки існування вже очікувала на антихриста", - о.Петро Лопатинський

"Церква в перші віки існування вже очікувала на антихриста", - о.Петро Лопатинський

Священник ПЦУ, ієрей Петро Лопатинський, у програмі «Наближаючись до Православ'я» розглядає тему «Православне політичне богослов'я». Цього разу йдеться про новий етап в історії ранньої Церкви - період, коли християнство вийшло за межі вузької релігійної спільноти й поступово стало найпоширенішою релігією Римської імперії. Отець Петро розповідає про страхи й сумніви перших християн, про те, з якими навіюваннями вони стикалися, а також як християнська спільнота інтегрувалась у політичну структуру імперії та почала взаємодіяти з нею.

2025-07-09 00:00:00
Наслідки війни, травми і їхнє зцілення через Дари Святого Духа - катехеза отця Юрія Зелінського

Наслідки війни, травми і їхнє зцілення через Дари Святого Духа - катехеза отця Юрія Зелінського

Душпастир парафії святого Йосипа міста Дніпро, брат-капуцин Юрій Зелінський, розповідає про наслідки війни та шляхи їх зцілення. У програмі він ділиться досвідом і конкретними прикладами боротьби з кризами, які виникають через збройну агресію Росії.
2025-07-08 00:00:00