Слухати Радіо

Зараз в ефірі

04:20

Святий дня

В ефірі

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:00

Святий дня

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Царице Неба

12:20

Пісня Перемоги

13:00

Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:40

Дитяча катехиза

Найменша із явлених у світі чудотворних ікон Матері Божої знаходиться в Білорусі. Вона зображена на камені

Поділитись з друзями
Створено: 2016-09-23
Передача: Головред
У програмі "Головред" спілкувались із редактором журналу "Місіонар" отцем Христофором Ганинцем. Також є присутній в розмові Володимир Гіщинський, викладач історії Борщівського коледжу. В передачі говоримо про найдавніші монастирі. Цей ефір присвячений Жировицькому Свято-Успенському Василіанському монастирю XV ст. та одноіменній іконі Божої Матері

Своїм виникненням монастир зобов’язаний Жировицькій чудотворній іконі Пресвятої Богородиці, яка відповідно народному переказу об’явилася на груші-дичці у 1470 р. пастушкам с. Жировиці. Всенародної слави, як чудотворної ікони, образ Пресвятої Богородиці набув на початку ХVII ст.

На місці об’явлення образу Пресвятої Богородиці власник с. Жировиці, магнат надвірний підскарбій (казначей) Великого Князівства Литовського Александр Солтан,  велів спочатку поставити невеличку каплицю, куди було поміщено ікону. А  через декілька місяців його ж коштом споруджено на місці об’явлення ікони велику дерев’яну Свято-Успенську церкву. Окрім цього, він спровадив в Жировиці монахів, щоб берегли це святе місце, побудувавши для них біля церкви Свято-Успенський чоловічий монастир. 

Свою славну історію Жировицька чудотворна ікона Пресвятої Богородиці веде із 1470 р. Всенародної слави чудотворної ікони образ Пресвятої Богородиці в Жировиці набув на початку ХVII ст. Ікона Божої Матері в Жировиці входить в число 100 самих значимих чудотворних ікон світу. 

Головним джерелом найдавніших відомостей про чудотворну ікону, побудови на місці її обявлення церкви  і заснування монастиря, є написана  в 1622 р. ченцем жировицької василіянської обителі  ієромонахом о. Феодосієм Боровиком книга «Гистория, або повесть людей розных, веры годных о образе чудовном Пренасвятейшой Девы Марии жировицком в повете Слонимском...».

 

Відгуки

Як діяти жінці, яка дізналася, що вагітна дитиною з невиліковною хворобою?, - відповідає с. Юстина Голубець

Як діяти жінці, яка дізналася, що вагітна дитиною з невиліковною хворобою?, - відповідає с. Юстина Голубець

В ефірі Радіо Марія с. Юстина Голубець, засновниця та голова організації "Перинатальний хоспіс – Слід Життя", Служебниця Непорочної Діви Марії,  член-кореспондент Папської академії “Pro Vita”, біоетик, медичний психолог в Обласному медико-генетичному центрі при ДУ «Інститут спадкової патології НАМН України», біолог‒генетик, викладач Школи біоетики УКУ. Тема катехези: "Служіння життю як виклик завданню і покликанню".
Отець Вальдемар Павелець про своє служіння на Радіо Марія Україна

Отець Вальдемар Павелець про своє служіння на Радіо Марія Україна

Багаторічний автор програм на Радіо Марія Україна, отець Вальдемар Павелець розповідає про те, чим для нього є служіння в студії Радіо Марія. Священник згадує час в який він відчув найбільшу потребу бути в студії Радіо Марія, це був перші місяці широкомасштабної війни росії проти України. Отець зізнається що було страшно, але бажання служити людям через хвилі радіоефіру перемогли страх.
"Святий Афанасій Великий рекомендував цим псалмом молитися щовечора", - о.Петро Лопатинський

"Святий Афанасій Великий рекомендував цим псалмом молитися щовечора", - о.Петро Лопатинський


Ієрей ПЦУ, отець Петро Лопатинський, пояснює значення 50-го псалма. У цій програмі священник закликає вірян вивчити цей псалом на пам'ять. Під час молитви не варто читати його як "мантру", натомість потрібно вдумуватися в сенс кожного слова.
Випікання пасок, традиція "христування", та історія великодньої писанки, - розповідає Юлія Васюк

Випікання пасок, традиція "христування", та історія великодньої писанки, - розповідає Юлія Васюк

В ефірі програми "Захристія" вінницька мисткиня та етнологиня Юлія Васюк розповідає про Великодні традиції які були поширені на теренах Поділля. В передачі ви дізнаєтеся чим господині займалися в "Чистий четвер", яку роль у підготовці до Великодня займали чоловіки, та як проходив обряд "христування".
Аборт - це індустрія смерті

Аборт - це індустрія смерті

Катехезу на Радіо Марія провадить заступник голови Української Асоціації Християнської Психології, член проводу мирянського руху "Домашня Церква", який об'єднує християнські родини Мирон Шкробут. Тема програми: "Аборт як психологічна травма".