Страсті Христові
Трансляція з Патріаршого Собору Воскресіння Христового УГКЦ
Хресна Дорога
Денний ефір
Коронка до Божого Милосердя
Дитяча катехиза
Катехиза
Дитяча молитва
Дитяча катехиза
Новини
Голос народу, голос Божий
Літургія годин (Бревіарій)
Розарій
Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)
Вечірній ефір
Хресна Дорога
Духовні читання
Слово на кожен день
Літургія годин (Бревіарій)
Розарій
Своїм виникненням монастир зобов’язаний Жировицькій чудотворній іконі Пресвятої Богородиці, яка відповідно народному переказу об’явилася на груші-дичці у 1470 р. пастушкам с. Жировиці. Всенародної слави, як чудотворної ікони, образ Пресвятої Богородиці набув на початку ХVII ст.
На місці об’явлення образу Пресвятої Богородиці власник с. Жировиці, магнат надвірний підскарбій (казначей) Великого Князівства Литовського Александр Солтан, велів спочатку поставити невеличку каплицю, куди було поміщено ікону. А через декілька місяців його ж коштом споруджено на місці об’явлення ікони велику дерев’яну Свято-Успенську церкву. Окрім цього, він спровадив в Жировиці монахів, щоб берегли це святе місце, побудувавши для них біля церкви Свято-Успенський чоловічий монастир.
Свою славну історію Жировицька чудотворна ікона Пресвятої Богородиці веде із 1470 р. Всенародної слави чудотворної ікони образ Пресвятої Богородиці в Жировиці набув на початку ХVII ст. Ікона Божої Матері в Жировиці входить в число 100 самих значимих чудотворних ікон світу.
Головним джерелом найдавніших відомостей про чудотворну ікону, побудови на місці її обявлення церкви і заснування монастиря, є написана в 1622 р. ченцем жировицької василіянської обителі ієромонахом о. Феодосієм Боровиком книга «Гистория, або повесть людей розных, веры годных о образе чудовном Пренасвятейшой Девы Марии жировицком в повете Слонимском...».