Слухати Радіо

Зараз в ефірі

02:50

Біблійні читання

В ефірі

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Житія святих

06:50

Ранкова молитва

07:00

Меса

08:00

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:30

Годинки

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Розарій

Найважливішим моментом вігілійного вечора є ділення оплатком про це говорить отець Лаврентій Жезіцький

Поділитись з друзями

Найважливішим моментом вігілійного вечора є ділення оплатком. Цей простий звичай має в собі глибокий сенс. До столу сідають разом і примирені і ті, які шукають примирення. При ламанні оплатком не повинні забувати, що він освячений. Ділячись ним, складаємо собі навзаєм побажання. Ці побажання повинні бути щирі і промовлені з любов’ю. Важливим є зоровий контакт: дивлячись собі у вічі, просимо пробачення і дякуємо за все добро, яке один одному вчинили. Одержувач побажань знає, що скеровані слова линуть від серця. Діти складають побажання батькам за все, що для них зробили. Батьки можуть зробити знак хреста рукою на чолі дитини і поблагословити їх. Це дуже просто! Зворушення і сльози підтверджують, що то сам Святий Дух діє через нас. Потім можемо заспівати колядки, напр.: “Нова радість стала…”
А тепер приступаємо до столу, щоб спробувати смачну вечерю (в цей час можна тихенько в микнути колядки на магнітофоні). На завершення вечері можна спільно поспівати. Після радісної святої вечері та гарного родинного співу, сім’я, подібно до пастухів, спільно йде до храму на святкову Службу Божу, яка називається “Пастерка”. Назва походить від латинського слова “pastor” – “пастух” і пов’язана з уривком з Євангелії про запрошення пастухів до гроти Вифлеємської.
У Святвечір стіл повинен бути накритий білою скатертиною, під нею розстелене сіно, на згадку про народження Ісуса Христа в яслах на сіні. В центрі столу свічка, біля неї Святе Письмо відкрите на описі народження Божого Сина (Лука 2).
Оплаток кладемо на тарілку. Вечерю розпочинаємо, коли на небі засяє перша зірка. У кімнаті темно, сутінки розсівають лише гірлянди на ялинці.

Відгуки

Як з'явилася ікона Божої Матері Почаївської?

Як з'явилася ікона Божої Матері Почаївської?

Вшанування Почаївської ікони Божої Матері почалося з XVI століття і має своє особливе значення - у програмі говоримо з митрополитом Тернопільським та Кременецьким Нестором Писиком, ПЦУ
Безпечне середовище для дітей в ліцеї "Всесвіт" та навчання в умовах війни

Безпечне середовище для дітей в ліцеї "Всесвіт" та навчання в умовах війни

Про навчання дітей під час війни та створення безпечного середовища у навчальному закладі розповідає Анна Омельчук - вчителька англійської мови та аніматор ораторію в салезіянському ліцеї "Всесвіт", м. Житомир.

Як спілкуватися з духовними особами?

Як спілкуватися з духовними особами?

Часто від світських людей можна почути, що вони не знають, з чого розпочати розмову з духовною особою, і взагалі, як з нею вести діалог. Сестра Наталя Вакулішина в програмі "У Ваших намірах" розвінчує стереотипи, пов'язані з представниками духовного світу, і радить просто бути собою.
Як християнин має віддати своє життя, зрікаючись себе?

Як християнин має віддати своє життя, зрікаючись себе?

Для християнина недостатньо бути добрим, милосердним, смиренним, покірним, терплячим... ВІн має любити своїх братів, сестер. Саме Ісус навчив нас любити. Така любов спонукає нас помирати за інших, - розмову веде редактор Тернопільської регіональної студії Наталя Галущак
Ми не відчуваємо спеки, лише радість!

Ми не відчуваємо спеки, лише радість!

Група паломників на чолі з отцем Збігнєвом Савчуком ділиться переживанням від прощі до Бердичівської Божої Матері.