Слухати Радіо

Зараз в ефірі

01:40

Духовні читання

В ефірі

Непісні розмови

02:50

Біблійні читання

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:30

Житія святих

06:50

Ранкова молитва

07:00

Розарій

07:40

Годинки

08:00

Ранкова молитва

08:10

Святий дня

08:20

Біблійні читання

08:30

Недільні читання

09:00

Молитовна лінія

10:00

Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)

11:20

Катехиза

Найважливішим моментом вігілійного вечора є ділення оплатком про це говорить отець Лаврентій Жезіцький

Поділитись з друзями

Найважливішим моментом вігілійного вечора є ділення оплатком. Цей простий звичай має в собі глибокий сенс. До столу сідають разом і примирені і ті, які шукають примирення. При ламанні оплатком не повинні забувати, що він освячений. Ділячись ним, складаємо собі навзаєм побажання. Ці побажання повинні бути щирі і промовлені з любов’ю. Важливим є зоровий контакт: дивлячись собі у вічі, просимо пробачення і дякуємо за все добро, яке один одному вчинили. Одержувач побажань знає, що скеровані слова линуть від серця. Діти складають побажання батькам за все, що для них зробили. Батьки можуть зробити знак хреста рукою на чолі дитини і поблагословити їх. Це дуже просто! Зворушення і сльози підтверджують, що то сам Святий Дух діє через нас. Потім можемо заспівати колядки, напр.: “Нова радість стала…”
А тепер приступаємо до столу, щоб спробувати смачну вечерю (в цей час можна тихенько в микнути колядки на магнітофоні). На завершення вечері можна спільно поспівати. Після радісної святої вечері та гарного родинного співу, сім’я, подібно до пастухів, спільно йде до храму на святкову Службу Божу, яка називається “Пастерка”. Назва походить від латинського слова “pastor” – “пастух” і пов’язана з уривком з Євангелії про запрошення пастухів до гроти Вифлеємської.
У Святвечір стіл повинен бути накритий білою скатертиною, під нею розстелене сіно, на згадку про народження Ісуса Христа в яслах на сіні. В центрі столу свічка, біля неї Святе Письмо відкрите на описі народження Божого Сина (Лука 2).
Оплаток кладемо на тарілку. Вечерю розпочинаємо, коли на небі засяє перша зірка. У кімнаті темно, сутінки розсівають лише гірлянди на ялинці.

Відгуки

Бог смартфона: в Римо-католицькій Церкві триває VIII Тиждень виховання

Бог смартфона: в Римо-католицькій Церкві триває VIII Тиждень виховання

З 1 до 7 вересня 2024 року в Римо-католицькій Церкві триває VIII Тиждень виховання. Тема цьогорічно заходу: "Бог смартфона".  Про виклики та завдання цієї ініціативи розповідає Анна Додар - працівниця секретаріату Комісії у справах душпастирства молоді, вчителька Салезіянський ліцей "Всесвіт", міста Житомира. 
Чи варто старатися подобатися Богу, чи Він нас і так любить?

Чи варто старатися подобатися Богу, чи Він нас і так любить?

Брат-францисканець, отець Микола Орач в програмі "У Ваших намірах" дає відповідь на питання: Чи варто докладати зусиль аби подобатися Богу? Чи можливо догодити Богу, і одночасно людині? Як Церква дивиться на тих хто користується послугами косметолога? Що таке духовна краса? Священник радить насамперед налаштувати свої стосунки з Богом, як з найближчим другом.
Хто стоїть на моєму шляху до Царства Небесного?

Хто стоїть на моєму шляху до Царства Небесного?

Гріх робить наше серце твердим та нечутливим на потреби інших. В ефірі Радіо Марія  отець Назарій Зузак розповідає про дію гріха в житті людини.
ШКОЛА ДУШПАСТИРІВ МОЛОДІ не тільки для священників

ШКОЛА ДУШПАСТИРІВ МОЛОДІ не тільки для священників

Брат-францисканець Юстин Копитко очільник Школи душпастирів молоді в програмі У Ваших намірах запрошує на навчання та розповідає про формацію тих, хто хоче служити молодій Церкві. ШДМ - це спеціально розроблена програма за допомогою якої учасник отримає необхідні знання для більш кращого служіння.Офіційний сайт Комісії душпастирства молоді при єпископаті РКЦ: https://juvanima.org.ua/
"Моя місія: формувати бачення України", - Митрополит Нестор Писик

"Моя місія: формувати бачення України", - Митрополит Нестор Писик

Митрополит Тернопільський та Кременецький Нестор Писик, ПЦУ про важливість місії Південно-західною Грецією.