A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: controllers/site.php

Line Number: 133

Наставництво: шлях лідера
Слухати Радіо

Зараз в ефірі

06:20

Голос народу, голос Божий

В ефірі

Св.Літургія з костелу св. Станіслава єпископа та мученика (Городок)

07:40

Гіркі жалі

08:00

Дитяча катехиза

08:15

Ранок з сестрою Люциною

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Концерт привітань та гарного настрою

13:00

Свята Літургія з церкви Різдва Богородиці (Львів)

14:00

Відкрите питання

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:40

Дитяча катехиза

16:00

Катехиза

16:40

Дитяча молитва

17:00

Новини

17:10

Голос народу, голос Божий

Наставництво: шлях лідера

Поділитись з друзями
Створено: 2012-10-24
Автор:
Важко розвивати свої здібності і потенціали, але ще важче побачити і плекати таланти інших. Ті люди, які займаються подібним розвитком, називаються наставниками, вони не шукають свого, але намагаються допомогти людині вийти на рівень, коли вона буде в змозі прийти до найвищого Наставника і вчитися у Нього. Ісус говорив, щоби ми не називали нікого на землі учителями, бо є лише один Учитель – Отець на Небі. Цим Він хотів застерегти нас від девальвації цього поняття. Ми не можемо будь-кого називати наставником. Я дещо вириваю з контексту Його слова, але наставників не може бути багато. І сьогоднішнє суспільство показує, що наставників катастрофічно бракує, мало людей доростає до цього рівня.   
  Люди старшого покоління нерідко жаліються на молодих. «Молодь не рахуються з нами», - говорять досвідчені, такі слова можуть пролунати з вуст розгублених батьків будь-якого віку. Чому так сталося? Чому немає поваги? 
Можна називати причини до безкінечності, але я хочу зосередитися  на одній: можливо старше покоління не дозріло до рівня мудрого наставника, і хоче мати повагу авансом лише за те, що вони старші. Біблія нас навчає поважати старших, при цьому не додає – лише мудрих. Я також не хочу дорікати, радше констатую стан справ і запрошую поглянути на проблему з іншої сторони. Все це стосується наставництва. Це великий дар, який дозволяє лідеру насправді досягати великих результатів і виконувати свої цілі на глобальному масштабі. Наприклад, французький імператор Наполеон зумів розвинути в собі дар помічати і розвивати людей.  «Узурпатор», «корсиканець» - так називали Наполеона в цивілізованій Європі, він зруйнував віковічні устої, збудив багато воєн на континенті, але мав надзвичайну любов своєї армії. І саме завдяки цій любові «всім Європам назло» досяг вершин могутності. Зараз ми не говоримо про Наполеона, як про беззастережний приклад для наслідування. Лише споглядаючи на його історії життя, хочемо проілюструвати силу наставництва. Наполеон, проходячи між рядами своїх відданих вояків, міг зупинитися перед простим солдатом і розпитувати про його життя, сім’ю, дітей, турботи. Потім на наступних військових оглядах  він підходив до цього солдата, вже називаючи його по імені. Він пам’ятав історію простого вояка. А в армії таких було тисячі тисяч. В кожному простому служивому міг побачити людину зі своїми прагненнями, достоїнством, амбіціями. Недаремно Наполеон любив повторювати, що у похідному мішку кожного солдата лежить маршальський жезл. Треба лише його звідти видобути. Як не любити такого полководця? І Його любили, за нього проливали кров і здобували потужні перемоги. Військові стратеги скажуть, що перемоги Бонапарта - це свідчення його військового генія, але ми знаємо, що він був прекрасним наставником. І багато його маршалів походили з простого люду, вони відзначилися в численних битвах і отримали свій жезл.  Якщо політичні, суспільні та християнські ватажки навчаться не утилітарно використовувати людей в своїх цілях, як матеріал, але розвивати їх – такі лідери  зможуть досягати своїх цілей в більшому масштабі, в глобальному якісно новому вимірі. Врешті решт, що робив Ісус? Він просто виховав дванадцятьох, а вони вже привели весь світ до Церкви.

Відгуки

Про страхи і "страшилки" української освіти. Чим гендерна ідеологія загрожує школі?

Про страхи і "страшилки" української освіти. Чим гендерна ідеологія загрожує школі?

В новій передачі "Musa sapientum або просто банан", створеній у співпраці ХСП та Родини, говорили про освіту. Інфопривід нам дало скандальне інтерв'ю пані Ганни Новосад, в якому вона озвучила намір розбудовувати гендерно нейтральну освіту та наголосила на ролі антидискримінаційних комітетів, як інструментів протидії освітнім курсам на зразок "Основи сім'ї" (прохристиянським, просімейним курсам).
Гості-освітяни Олеся Горгота, Марія Меньшова та Адріан Буковинський висловили сумнів щодо політичної самостійності пані міністерки та поділилися своїм баченням небезпек, які стоять перед шкільною освітою України.
Родина та Християнська Служба Порятунку
ЗОЛОТА Колекція Радіо Марія! - Отець Януш-Марія АНДЖЕЄВСЬКИЙ розповідає про екзорцизм...

ЗОЛОТА Колекція Радіо Марія! - Отець Януш-Марія АНДЖЕЄВСЬКИЙ розповідає про екзорцизм...

Отець Януш-Марія налешить до ордену отців-проповідників (домініканців), був викладачам в інститути релігійних наук святого Фоми Аквінського, духовним отцем у Вищій духовній семінарії у Ворзелі в Україні служив з 1994 до 2013 року, нині служить в Польщі. На Радіо Марія був дуже активним катехитом: Розмови з екзорцистом (27 програм), Діалоги про Великий Піст (10 програм), Недільні читання (близько 40 ефірів), катехези (більше 60 ефірів!)
Марійна катехиза

Марійна катехиза

Про те як Діва Марія допомагає нам у житті і як ми можемо допомогти їй у допомозі нам
Читання 14 травня

Читання 14 травня

Господь не залишає і тут нас сам на сам з нашими стражданнями, які нас спіткають на шляху до Неба, Він посилає Духа Святого, який дасть нам силу. Яку ж таку силу (du/namiv) дасть нам на цьому шляху Дух Святий? Сила (du/namiv)- сила, міць, фортеця, могутність, здатність, можливість, диво, чудотворіння. То невже маюче такі засоби, ми не можемо змиритись й інколи навчитись просто потерпіти?
Читання 13 травня

Читання 13 травня

Афіняни – це парадокс у очах Павла. Напевно, Павло, пройшовшись по Афінах, побачив, що там люди винятково побожні (deisidaimone/sterov-ретельно виконуючі релігійні приписи) та що всі люди тільки тим і займалися, що любили слухати про щось нове або дискутувати, напевно, вже думав, що вони вже спіймались в сіті Христа, залишилося тільки витягнути їх на сушу, не вистачає тільки почати їм проповідувати Слово Боже і Афіни стануть християнською столицею. Однак так не сталось. Павло пережив поразку, якої давно не знав.