Слухати Радіо

Зараз в ефірі

01:10

Розмова з Патріархом

В ефірі

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

07:00

Меса

07:40

Годинки

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Пісня Перемоги

Не бійтеся служити! Якщо не маєте сил то шукайте допомогу в тих, хто вже служить - вони вас навчать, - отець Міхал Бранкевич

Поділитись з друзями
Як реалізувати свою місію та служити Богу з радістю? Які перепони та хиби очікують нас на шляху служіння Богу? Про мудрість в служінні християнина розповідає отець Міхал Бранкевич.
"Хто з вас, мавши слугу, орача або пастуха, скаже до нього, коли він прийде з поля: „Іди мерщій та сідай до столу”? А чи не скаже йому радше: „Зготуй мені щось на вечерю та підпережись мені служити, поки я буду їсти й пити, а потім ти будеш їсти й пити”? Чи буде дякувати слузі тому за те, що виконав наказане? Отак і ви, як зробите все, що звелено вам, кажіть: „Ми слуги непотрібні, виконали те, що повинні були зробити", - Луки 17:7-10

Служіння Ісуса Христа виходить від Його любові, якою Він наповнений до нас. Його служіння закінчилося на хресті. У цих словах Ісус розкриває наші бажання- це коли ми очікуємо, щоб нам служили, а не ми. Таким чином Він демаскує наші людські хибні бажання та вказує, що для нас важливо служити одні одним. Тобто, щоб Його місія не закінчувалася тільки на словах, а була підтверджена діями. Якщо ти хочеш служити Богу то маєш йти сміливо Його дорогою життя, - розповідає отець Міхал Бранкевич.

Як же ми можемо служити Богу? Ми, наприклад, можемо влаштувати літургію чи допомогти іншим і часто очікуємо, що Бог нам дасть здоров'я, гроші, матеріальні блага, успішне майбутнє життя тощо. Але часто не звертаємо увагу, що саме Бог хоче нам дати. Інколи ми не сприймаємо Бога, як Господаря та не хочемо служити Йому. В такому випадку людина розвиває в думках марні очікування, ілюзії та самообман.

Свята Тереза Авільська запитала у Бога: "Чи можеш ти Боже мене менше любити, щоб я менше страждала". Наше служіння має відбуватися із вдячності Богу. Річ у тім, що коли людина служить бо так каже закон то нічого не вийде.

Наше служіння має відбуватися через призму місії, яку реалізовуємо в радості та щирості. І саме до такого служіння нас закликає Господь. Чи ти готовий служити так, як закликає до цього Ісус Христос. Бог - господар, а ми слуги - не навпаки. Річ у тім, що Христос своїм прикладом вказав нам, як потрібно служити омивши ноги учням своїм.

Ісус Христос служить нам Своєю любов'ю рятуючи нас від духовного нещастя. Він невпинно готовий іти поруч зі мною розділяючи мої труднощі та складнощі. Диявол, у свою чергу, намагається відвести нас від Творця та пропагує егоїзм, як основу життя людини.  

Тож, піддаймося процесу любові, а Господь най допоможе нам в служінні. Тільки співпрацюючи з Богом ми можемо знайти відпочинок та силу для звершення своєї місії. Не бійтеся служити!

Не змушуйте служити себе коли не маєте сил. Запитайте себе чи маєте достатньо сил та духа, щоб служити. В такий момент грає роль пошук Ісуса Христа не в собі, а в Церкві, спільноті, з іншими людьми. Інколи нам важливо відчути себе самотніми. А коли не маєте сил то шукайте допомоги в тих особах, які вже служать, а вони вже вас навчать

Отець Міхал Бранкевич

Слухати програми про служіння та місію

Потужна молитва о. Доліндо Руотоло допомагає змінити життя
Життя відкладене на потім. Звичка, яка розчарує людину
Місія "Карітас Спес Україна" - гуманітарна відповідь Церкви на війну
Як служити Богу своїм майном?
Чому аморальне стає нормальним?
Покликання - це не роль і не робота. Це щось більше
Відгуки

Наша сила в слабкості. "Потрібно бути як дитина та ні про що не турбуватися", - Свята Тереза з Лізьє

Наша сила в слабкості. "Потрібно бути як дитина та ні про що не турбуватися", - Свята Тереза з Лізьє

"Неміч людини проявляється у спокусах та повсякчасно потребує Бога. Наслідки первородного гріха чинять людину слабкою. Цінність в немочах можемо пізнати, коли визнаємо їх перед Богом у батьківській любові. Про силу, що об'являється в безсиллі розповідає отець Григорій Рогацький, згромадження Воплоченого Слова, УГКЦ. Івано-Франківськ.
Чому старший син не зрадів поверненню брата?

Чому старший син не зрадів поверненню брата?

Продовжуємо розмову про книгу Генрі Ноуена "Притча про блудного сина". У третій програмі циклу Ірена Примак зосередила свою увагу на постаті старшого сина, який із почуття обов'язку залишився вдома з батьком, але відчуває невдоволення і потребує навернення.

Що допомогло молодшому сину повернутись додому? За книгою Генрі Ноуена "Повернення блудного сина"

Що допомогло молодшому сину повернутись додому? За книгою Генрі Ноуена "Повернення блудного сина"

Друга програма Ірени Примак з циклу присвяченого аналізу книги Генрі Ноуена "Повернення блудного сина".

На фото: фрагмент картини Рембрандта ван Рейна "Повернення блудного сина"
НУДЬГА В ХРАМІ. "Інколи, священникам бракує підготовки", - брат Микола Орач

НУДЬГА В ХРАМІ. "Інколи, священникам бракує підготовки", - брат Микола Орач

Про причини нудьги під час проповіді, а також рекомендації, як її подолати розповідає брат-францисканець Микола Орач. Парафія Преображення Господнього м. Бориспіль.
"Інгрес - це подія, коли єпископ вінчається з Церквою", - о.Євген Фізер про введення на кафедру єпископа Миколи Лучка

"Інгрес - це подія, коли єпископ вінчається з Церквою", - о.Євген Фізер про введення на кафедру єпископа Миколи Лучка

2 грудня, у Мукачеві, відбудеться непересічна подія для римо-католиків Закарпаття. Мова йде про введення на єпископську кафедру єпископа Миколи Лучка. В цій програмі, отець Євген Фізер, вікарій собору св.Мартина пояснює значення літургійних та адміністративних особливостей, які стосуються цієї події. Зі слів отця Євгена, усі бажаючі запрошені на свято, яке розпочнеться о 12:00. Цю урочистість Радіо Марія транслюватиме в прямому ефірі.