01:00 Чи діє благодать ОНЛАЙН? 02:55 Чого Бог нас навчає через терпіння? 09:28 Чому деякі чиновники стали погрожувати Церкві через коронавірус? 19:09 Чи скоро Апокаліпсис? 29:50 Які карантині наслідки для УГКЦ очевидні вже зараз? 37:57 Чи достатньо 50 років для того, щоб осягнути вагу відповідальності за паству УГКЦ? - Блаженніший про прийдешній ювілей. 42:10 Які найнеобхідніші якості для Глави УГКЦ? 48:48 Проект "Відкрита Церква". Чи відчуває себе Блаженніший на Ареопазі?
Багато людей обурюються з того факту, що змушені переживати Вігілію вдома, без можливості бути присутнім в храмі. Чи діє Божа благодать ОНЛАЙН, і чи долетить свячена вода до паски крізь монітор? Ось що турбує вірних багатьох конфесій.
"Однозначно, що благодать буде діяти!" - Заспокоює очільник УГКЦ. "Тому що, для Господа Бога немає відстаней. Простір і час перед Ним не власний, Він є понад цим! Благословення, яке уділяє Церква воно може бути надане просто в іншій формі в інший спосіб ніж ми звикли. Але воно матиме ті самі ефекти! Благословення залежить від наміру священнослужителя. З іншого боку, це залежить від молитви яка буде звершена. Тому переконую всіх, що благодать Святого Духа зійде на всі ваші пасхальні кошики, які ви будете посвячувати НАЖИВО, в контексті спільного Богослужіння до якого ви долучитеся перебуваючи у ваших домівках за допомогою ОНЛАЙН трансляції", - зауважив Блаженніший Святослав.
Останні шість років ми змушені святкувати Урочистості на фоні військових втрат. Сьогодні до них додаються можливі істотні жертви від пандемії та прийдешнього фінансового краху. В чому тут полягає педагогіка Бога?
"Можливо до кінця відповіді на ці питання ми знайдемо згодом",- наголошує Глава УГКЦ. "Але те що сьогодні нам підказує світло Божого слова і Божої віри, що навіть коли ми щось втрачаємо - ми щось здобуваємо!
Можливо сьогодні ми глибше переживаємо зміст Великодньої п'ятниці, коли апостоли пережили найбільшу втрату. Вони вважали, що втратили Вчителя! А разом з Ним втратили і надію. Пригадаймо собі історію подорожі двох учнів до Емаусу. Це були особи, що йшли геть від Єрусалиму, з відчуттям тотального краху. Вони не знали, куди їм йти і шо робити? Як повертатися назад до своїх домівок і що сказати. Вони були настільки зануреними темою втрати, що не побачили Того, кого вважали втраченим! Ісус Христос прямує з ними, але вони настільки зайняті собою, що не бачать Його. І лише у момент Євхаристії, коли Христос взяв хліб, поламав його і дав їм, аж тут відкрилися їм очі!
Очевидно, що і сьогодні ми налякані, наші уявлення способу переживання Великодніх свят - розлетілися! Ми вчимося відрізняти в нашому духовному житті основне від другорядного. Ми вчимося відрізняти релігійні звички від звичаїв, а звичаї від суті змісту нашої віри. Можливо сьогодні Ісус запрошує нас побачити Його. Воскреслого, живого, присутнього, Який крокує з нами. Він нас не залишив!
В час нової біди - пандемії ми повинні наново Його віднайти. Питати Його: Ісусе, де ти? Я думаю, що ми зможемо Його знайти дуже близько. Поруч. Навіть, в наших домівках! Бо Він не є більше присутнім воскреслим у храмі, ніж поруч у нас вдома. Інтенсивність переживання може бути різною! Бо ті всі богослужіння, обряди і спільнота помагають нам особисто глибше зосередитись на особі воскреслого Христа присутнього між нами", - наголосив Блаженніший Святослав.
Відгуки
Марина Крутько
Вам необхідно авторизуватись, щоб мати змогу залишити відгук.