Передача із архіву «Радіо Марія». Отець Олег Кондратюк продовжує вчити нас в «Школі лідерства». Відкриваємо своє покликання і цілі у сім’ї. Людина може жити реактивно, реагуючи на ті події, які спіткають її протягом життя. Цей спосіб буття може бути порівняний до умовного рефлексу собаки Павлова: поки немає подразника немає рефлекторної відповіді. Але лідери – активні люди, які самостійно створюють життєві умови, вибудовують своє життя у відповідності до цілі, яку вони собі поставили. Для проактивного способу мислення, по-перше, треба позбутися, фактору жертви; по-друге, необхідна націленість в різних сферах життя, щоби надрозвиток в професійній сфері, наприклад, не призводив до розвалу в сім’ї. Людина є багатовимірною істотою (вже навіть не чіпаємо образ Бога, за яким всі ми створені). Отож, ця багатовимірність означає, що ми можемо мати кілька різних цілей, які будуть стосуватися різних сфер життя.
І зараз ми приходимо до сімейної сфери. За визначенням отця Олега Кондратюка це третя за важливістю життєва сфера. Важливішими за неї є лише духовна сфера та відносини з собою.
Отож, кожен із нас вихований в сім’ї, приходить в сім’ю і також покликаний до сім’ї. В тому числі і монах – чернечий орден, спільнота є також сім’єю людини, яка обирає покликання до священицького чи монашого життя. Отож, ми народжуємося в сім’ї і покликані до сім’ї. А що є пріоритетним в сімейній сфері. Яка є мета сім’ї? Яка мета кожного з подружжя?
Отець Олег поділився своїм досвідом: коли він запитував у людей, парафіян про головне покликання у сім’ї, жінки говорили, що найважливіше це дитина, діти. «Діти – квіти життя». Ми живемо з таким усвідомленням вже кілька поколінь. «Для кого ти живеш?» – запитують. «Для дітей», - це найрозповсюдженіша відповідь. Але наскільки це є правильним. Бог покликав людину, чоловіка, щоби той залишив своїх батьків та приліпився до жінки. Залишити батьків і приліпитися до жінки. Так вчить нас Слово. Боронь Боже, не залишити чоловіка і приліпитися до дітей, а навпаки, але своєю позицію більшість жінок, з якими говорив отець Олег, промовисто засвідчують цей парадокс, що сім’я живе заради дитини.
Сучасний раввин, в минулому наш співвітчизник, одесит Ашер Кушнір говорить, що при такому розпорядку, коли сім’я живе заради дитини – можемо поставити питання, а наступне покоління заради кого буде жити? Заради своїх дітей? Добре, але останні люди до Потопу, які дітей не мали заради кого жили? А останні люди в часі другого пришестя Христа, які також не встигнуть народити дітей, заради яких можна буде жити далі – вони навіщо топтали цю землю?
Навіть якщо так не ускладнювати, варто замислитися а для кого живуть сім’ї, які не можуть завагітніти і мати дитину? А що робити сім’ям, коли діти подорослішали і пішли з дому. Якщо в такій сім’ї головним сенсом була дитина, тоді сім’я через 18-25, максимум 30 років після народження дитини має втратити головний сенс свого існування.
Парадокс…
Насправді зараз ми займаємося абстрактним теоретизуванням. Але якщо приглянутися до практики, можемо побачити абсолютно нещасні подружжя, які думали, що «все заради дитини». Вони не можуть віднайти подальший зміст свого існування. І усвідомлення, що життя продовжується далі так швидко не приходить. Як правило, в таких сім’ях намагаються штучно продовжити цю змістовність втручанням в справи вже дорослих людей, своїх дітей. Тому так часто можна досвідчувати надопіку мами-пенсіонерки над своїм дорослим сином чи донькою: «Що ти сьогодні їв? Коли ти повернешся додому? Я ж хвилююся…». Це один шлях, є також інший – доживати свої дні в депресії або послухати «Школу лідерства» отця Олега Кондратюка, де напевно почуєте цікаве, а може навіть і важливе, корисне, що змінить ваше життя на краще.
Відгуки
Християнські ЗМІ у медіапросторі.
В Україні відбулися вибори. Наскільки може збільшитись чи нівелюватись вплив християн на політичне майбутнє нашої країни - наріжна дискусія в програмі.
Вашій увазі авторська програма Олексія Погорєлова "Musa sapientum або просто банан", де ведучий разом зі спікерами розкриває тематику кіно. Гості ефіру: отець Павло Вишковський, який займається зйомками фільму "Вірити", та Антон Герасименко, християнський блогер, автор численних статтей, в тому числі про аналітику кіна.
Наші гості: кандидат філософських наук, директор загальноосвітньої школи Олеся Горгота та помічник Народного депутата, керівник секції Київської Малої Академії Наук, аспірант Карен Нікіфоров.
Говоримо в програмі Musa sapientum або просто Банан з філософом, автором книги “Міжмор’я. Майже втрачений шанс” Ігорем Загребельним та фінансистом, засновником Християнської служби порятунку Андрієм Оленчиком.
Вам необхідно авторизуватись, щоб мати змогу залишити відгук.