A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: controllers/site.php

Line Number: 133

Лідерство в сфері сім’ї та служіння
Слухати Радіо

Зараз в ефірі

14:00

Духовні читання

В ефірі

МамаFM

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:40

Дитяча катехиза

16:00

Катехиза

16:40

Дитяча молитва

17:00

Новини

17:05

Голос народу, голос Божий

17:30

В родині "Радіо Марія"

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з Прокатедри св. Олександра (Київ)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

20:20

Слово на кожен день

21:00

Відкриваючи таємниці християнства

21:30

Духовні читання

22:00

Катехиза

23:20

Школа лідерства

23:40

Святий дня

Лідерство в сфері сім’ї та служіння

Поділитись з друзями
Створено: 2012-09-19
Автор:
Передача із архіву «Радіо Марія». Отець Олег Кондратюк продовжує вчити нас в «Школі лідерства». Відкриваємо своє покликання і цілі у сім’ї. Людина може жити реактивно, реагуючи на ті події, які спіткають її протягом життя. Цей спосіб буття може бути порівняний до умовного рефлексу собаки Павлова: поки немає подразника немає рефлекторної відповіді. Але лідери – активні люди, які самостійно створюють життєві умови, вибудовують своє життя у відповідності до цілі, яку вони собі поставили. Для проактивного способу мислення, по-перше, треба позбутися, фактору жертви; по-друге, необхідна націленість в різних сферах життя, щоби надрозвиток в професійній сфері, наприклад, не призводив до розвалу в сім’ї. Людина є багатовимірною істотою (вже навіть не чіпаємо образ Бога, за яким всі ми створені). Отож, ця багатовимірність означає, що ми можемо мати кілька різних цілей, які будуть стосуватися  різних сфер життя.
 

І зараз ми приходимо до сімейної сфери. За визначенням отця Олега Кондратюка це третя за важливістю життєва сфера. Важливішими за неї є лише духовна сфера та відносини з собою. Отож, кожен із нас вихований в сім’ї, приходить в сім’ю і також покликаний до сім’ї. В тому числі і монах – чернечий орден, спільнота є також сім’єю людини, яка обирає покликання до священицького чи монашого життя. Отож, ми  народжуємося в сім’ї і покликані до сім’ї. А що є пріоритетним в сімейній сфері. Яка є мета сім’ї? Яка мета кожного з подружжя? Отець Олег поділився своїм досвідом: коли він запитував у людей, парафіян про головне покликання у сім’ї, жінки говорили, що найважливіше це дитина, діти. «Діти – квіти життя». Ми живемо з таким усвідомленням вже кілька поколінь. «Для кого ти живеш?» – запитують. «Для дітей», - це найрозповсюдженіша відповідь. Але наскільки це є правильним. Бог покликав людину, чоловіка, щоби той залишив своїх батьків та приліпився до жінки. Залишити батьків і приліпитися до жінки. Так вчить нас Слово. Боронь Боже, не залишити чоловіка і приліпитися до дітей, а навпаки, але своєю позицію більшість жінок, з якими говорив отець Олег, промовисто засвідчують цей парадокс, що сім’я живе заради дитини. Сучасний раввин, в минулому наш співвітчизник, одесит Ашер Кушнір говорить, що при такому розпорядку, коли сім’я живе заради дитини – можемо поставити питання, а наступне покоління заради кого буде жити? Заради своїх дітей? Добре, але останні люди до Потопу, які дітей не мали заради кого жили? А останні люди в часі другого пришестя Христа, які також не встигнуть народити дітей, заради яких можна буде жити далі – вони навіщо топтали цю землю?  Навіть якщо так не ускладнювати, варто замислитися а для кого живуть сім’ї, які не можуть завагітніти і мати дитину? А що робити сім’ям, коли діти подорослішали і пішли з дому. Якщо в такій сім’ї головним сенсом була дитина, тоді сім’я через 18-25, максимум 30 років після народження дитини має втратити головний сенс свого існування. Парадокс… Насправді зараз ми займаємося абстрактним теоретизуванням. Але якщо приглянутися до практики, можемо побачити абсолютно нещасні подружжя, які думали, що «все заради дитини». Вони не можуть віднайти подальший зміст свого існування. І усвідомлення, що життя продовжується далі так швидко не приходить. Як правило, в таких сім’ях намагаються штучно продовжити цю змістовність втручанням в справи вже дорослих людей, своїх дітей. Тому так часто можна досвідчувати надопіку мами-пенсіонерки над своїм дорослим сином чи донькою: «Що ти сьогодні їв? Коли ти повернешся додому? Я ж хвилююся…». Це один шлях, є також інший – доживати свої дні в депресії або послухати «Школу лідерства» отця Олега Кондратюка, де напевно почуєте цікаве, а може навіть і важливе, корисне, що змінить ваше життя на краще.  

Відгуки

Єпископ Віталій Кривицький: "Цей гріх близький до проституції!'

Єпископ Віталій Кривицький: "Цей гріх близький до проституції!'

Гості програми: єпископ Київсько-Житомирської дієцезії Віталій Кривицький та голова Всеукраїнського Благодійного Фонду «За гідність людини» пані Ґеня Самборська давали оцінку сурогатному скандалу, що стався в Україні.
Церква і гроші: Чи ефективно Церква використовує ресурси?

Церква і гроші: Чи ефективно Церква використовує ресурси?

В даному випуску “Спецпроєкту на карантині” з єпископом Віталієм Кривицьким та головою Християнської служби порятунку Андрієм Оленчиком поговоримо про Церкву і гроші.
Чому супермаркети відкриті, а Церкви - ні?

Чому супермаркети відкриті, а Церкви - ні?

“Спецпроєкт на карантині” - ініціатива “Радіо Марія” та телебачення EWTN. Ми, замкнені по домівках в часі карантину, обговорюємо чи замислюємося над різними питаннями від побутових до глобальних. Цей ефір був присвячений Церкві в часі карантину. Єпископ Віталій Кривицький та отець Роман Лаба ділилися своїм баченням викликів для Церкви в цих нових умовах.
Про страхи і "страшилки" української освіти. Чим гендерна ідеологія загрожує школі?

Про страхи і "страшилки" української освіти. Чим гендерна ідеологія загрожує школі?

В новій передачі "Musa sapientum або просто банан", створеній у співпраці ХСП та Родини, говорили про освіту. Інфопривід нам дало скандальне інтерв'ю пані Ганни Новосад, в якому вона озвучила намір розбудовувати гендерно нейтральну освіту та наголосила на ролі антидискримінаційних комітетів, як інструментів протидії освітнім курсам на зразок "Основи сім'ї" (прохристиянським, просімейним курсам).
Гості-освітяни Олеся Горгота, Марія Меньшова та Адріан Буковинський висловили сумнів щодо політичної самостійності пані міністерки та поділилися своїм баченням небезпек, які стоять перед шкільною освітою України.
Родина та Християнська Служба Порятунку
ЗОЛОТА Колекція Радіо Марія! - Отець Януш-Марія АНДЖЕЄВСЬКИЙ розповідає про екзорцизм...

ЗОЛОТА Колекція Радіо Марія! - Отець Януш-Марія АНДЖЕЄВСЬКИЙ розповідає про екзорцизм...

Отець Януш-Марія налешить до ордену отців-проповідників (домініканців), був викладачам в інститути релігійних наук святого Фоми Аквінського, духовним отцем у Вищій духовній семінарії у Ворзелі в Україні служив з 1994 до 2013 року, нині служить в Польщі. На Радіо Марія був дуже активним катехитом: Розмови з екзорцистом (27 програм), Діалоги про Великий Піст (10 програм), Недільні читання (близько 40 ефірів), катехези (більше 60 ефірів!)