"Нудьгувати треба вміти - бути в мирі зі своєю нудьгою: просто пити каву або дивитися в небо і нічого іншого не робити", - ділиться с. Тетяна Богославець зі Згромадження Сестер Служниць Святого Духа, м. Бориспіль.
Рука автоматично тягнеться до кишені чи до телефона, щоб заповнити час, коли ми відчуваємо нудьгу. Люди прагнуть боротися з нудьгою, як з нестерпним почуттям внутрішньої порожнечі. Коли нам цікаво, час проминає миттєво, коли є час очікування - може здаватися, наче час дуже повільно тягнеться. Сучасне покоління веде життя в соціальній мережі та поза нею. Активна діяльність - це зовнішня потреба, натомість нудьга пропонує нам перемістити фокус уваги на внутрішнє життя. "Одну пісню я написала під час того, як рвала бур'ян на городі", - ділиться с. Тетяна, зауважуючи, що в той час, який може здаватися нудним, народжується креативність.
Часто можемо почути від дітей вдома чи під час Служби, або катехизи: "Мені нудно", "Коли кінець?", "Чи довго ще?" Цього не варто боятися почути, важливо дозволити дитині самостійно впоратися з нудьгою, не робити "за дитину". В нашому молитовному житті можна зустрітися з рутиною і часом зізнатися собі, що молитва чи проповідь на Службі є нудною. Для того, щоб вийти з почуття рутини, маємо не боятися зробити щось по-новому, вперше: піти іншою дорогою додому, прочитати незнайому дотепер молитву, поряд з іншою людиною не відвертати свою увагу на телефон чи телевізор, не боятися бути в тиші. Нудьгувати треба вміти - бути в мирі зі своєю нудьгою, витрачати час на Бога!
Це друга катехиза з циклу "Антропологія Едити Штайн", де ставимо питання: "Що таке людина?" Виголошує науку отець Віталій Козак.
Напередодні Пасхального Тридення, найважливішого літургійного періоду року, о. Вальдемар Павелець дуже ґрунтовно пояснює значення усіх літургійних обрядів.
Тема реколекцій присвячена Пасхальному Триденню. Традиція святкування християнами Тридення бере початок у IV столітті. У перший день реколекцій єпископ помічник Київсько-Житомирської дієцезії Олександр Язловецький виголошує науку про Великий четвер: "Ісус залишає нам у подарунок три речі, без яких неможливе християнство: Таїнство Євхаристії, Таїнство Священства і заповідь любові, коли сам омиває ноги ближнім".
Про страждаюче Серце Пресвятої Богородиці та її співучасть у спасінні людства розповідає сестра-гоноратка Каміла Кармалюк.
Отець Міхал Бранкевич говорить про страждання Спасителя.