В ефірі програми "Захристія" отець Роман Братковський, священник УГКЦ, лідер харизматичної спільноти "Галилея". В програмі почуєте, яким чином отець Роман отримав дар молитви зцілення. Священник розповідає про найрезонансніше зцілення. Також отець ділиться власною трагедією, яка пов'язана з його служінням.
"21 серпня я був в АТО, Бог тоді зламав мене конкретно. Нас були оточили, я прощався з життям. Я знав, що загину. В ту хвилину я боявся про одне, що стану перед Богом, а я для Нього ще нічого не зробив, бо вів егоїстичний спосіб життя. Того дня я уклав з Богом союз. Мною було сказано: "Боже, якщо ти мене рятуєш сьогодні, виводиш мене і хлопців, які є зі мною, то я буду служити Тобі, як священник!" Бог мене врятував. Я став священником, їздив в АТО. Там молився за зцілення і Бог почав зціляти людей. В 2017 році я з дружиною та дітьми приїхали, як місіонери, в одне село на Східній Україні. Там не було ні віруючих людей, ні храму. Я не знав, що в Україні є такі села. Мені почали розповідати люди, що в цьому селі багато дитячих самогубств. Коли я почав за це село молитися, почали відбуватися дивні містичні речі. Виявилось, що переді мною в цьому селі було вже два православних священники, але у кожного з них в родині сталася трагедія. В одного син втопився, в іншого загинув в автокатастрофі. Вони обоє покинули з родиною це село. В мене відбулася таж історія, в мене померла дитина. Я три дні молився конкретно про воскресіння свого сина. Я знав, хто проти мене виступає. Сатана хотів, щоб я залишив це село. В мене був вибір: або забирати сім'ю і покидати село, або оголошувати сатані війну".
У ці дні з різних куточків України вирушають паломницькі групи до святинь, де прославилася Діва Марія в чудотворних іконах. Якщо ви бачите в дорозі колону людей із хрестом на чолі, найімовірніше, це паломники, які прямують до Бердичева або Зарваниці. У цій програмі спілкуємося з учасниками паломництва Шепетівка-Бердичів. Про свій досвід прочанина ділиться єпископ Станіслав Широкорадюк, ординарій Одесько-Сімферопольської дієцезії.
Катехеза протоієрея Віталія Храбатина, референта Пасторально-міграційного відділу УГКЦ, присвячена сенсу Святого Року, проголошеного Католицькою Церквою. У червні відбулася велелюдна проща українців до Рима, в якій отець Віталій також узяв участь. Основою для роздумів стали три проповіді Папи Франциска: на урочистість Тіла і Крові Христових, під час зустрічі з українськими паломниками та у неділю, коли тривало паломництво священників.
В ефірі брат-капуцин Леонід Міхалець, священник римсько-католицької парафії у місті Красилів. Темою катехитичної науки є протиставлення християнського персоналізму сучасному індивідуалізму. Головна думка отця Леоніда полягає в тому, що кожна людина покликана стати дитиною Божою і увійти в життя Бога – а це можливо лише через любов. Християнський персоналізм, на його думку, не знецінює особистість, але навпаки – розкриває її гідність у спільноті та у взаєминах любові з Богом та ближніми.
У програмі «У Ваших намірах» брат-францисканець Андрій Немченко розмірковує над темою страху: звідки він виникає, у чому полягає його небезпека і як він впливає на духовне життя. Священник чітко розрізняє страх перед Богом і страх перед небезпекою. За його словами, будь-який страх можна подолати – у цьому допомагають віра, молитва та довіра до Бога. Про практичні кроки у боротьбі зі страхами й фобіями брат Андрій розповідає у програмі.
У програмі отця Віталія Козака розглядається тема чутливості, інтуїції та внутрішньої цілісності жінки. Саме ця остання якість, як наголошує священник, і є проявом так званого «жіночого генія». Автор звертає увагу на приклади святих жінок, які зуміли повноцінно розкрити та втілити ці риси у своєму житті. На його думку, в сучасному світі особливо важливо, щоб жінка не втратила своєї жіночності та духовної глибини.