Житія святих
Слово на кожен день
Молитовна лінія
Трансляція літургії із студії Радіо Марія
Житія святих
Катехиза
Ангел Господній
Пісня Перемоги
Трансляція Літургії з Гарнізонного храму свв. апостолів Петра і Павла м.Львів
Денний ефір
Коронка до Божого Милосердя
Молитовна лінія
Дитяча катехиза
В Родині Радіо Марія
Катехиза
Дитяча молитва
Новини
Голос народу, голос Божий
Літургія годин (Бревіарій)
Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)
72 роки минуло з часу подій, які ми зараз іменуємо «Волинською трагедією». Але після спільного осмислення подій 38-44 років, і підписання у 2003 спільної Декларації «незвинувачення» тодішніми президентами Кучмою та Квасьневським, нізвідкіль цього року 22 липня Сеймом Польщі було прийнято резолюцію «Про встановлення 11 липня Днем пам’яті поляків, жертв геноциду, вчиненого ОУН-УПА». Кому вигідно стикати лобами український і польський народ? Про це розмовляли з істориком Ігорем Бігуном, співробітником Центру досліджень Визвольного руху в програмі «Історичні діалоги».
«…Нацисти нацьковували народи під окупацією один на одного. Характерними були слова нацистського функціонера, рейхскомісара України Еріха Коха, який сказав: «Те, що потрібно мені, щоб українець при зустрічі вбивав поляка, а поляк – вбивав українця, а якщо вони ще по дорозі пристрелять єврея, ось це те, що зараз потрібно…».
«…Документ, який яскраво показує кому були вигідні нацьковування народів, це свідчення поляка Люціяна Шота, уродженця колонії Ретівка, Рожищенського району Волинської області. Він свідчив в НКДБ: «весною 1043 року, я вступив у пляцувку, до якої мене залучив комендант Цихус Станіслав Федорович. Пляцувка складалась з чоловіків польського населення, які були озброєні… В цілому пляцувки підпорядковувались німецькому каральному органу СД. Саме від них комендант отримував всю зброю і боєприпаси. Польські пляцувки спільно з німецько-польською поліцією разом з гестапо, під виглядом бандерівців їздили на озброєні напади для знищення українського населення, а також з метою його грабунку…».
Вам необхідно авторизуватись, щоб мати змогу залишити відгук.