Слухати Радіо

Зараз в ефірі

13:00

Трансляція Літургії з Гарнізонного храму свв. апостолів Петра і Павла м.Львів

В ефірі

Концерт привітань та гарного настрою

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:40

Дитяча катехиза

16:00

Дайджест від Credo

16:45

Дитяча молитва

17:00

Розарій

18:00

Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Житія святих

23:00

Акафист

23:40

Святий дня

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Недільні читання

Оксана Шамрик про архикатедральний собор Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці у м.Тернополі

Поділитись з друзями
Волонтер Радіо Марія філії у Тернополі Оксана Шамрик про архикатедральний Собор Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці. 
Собо́р Непоро́чного зача́ття Пресвято́ї Богоро́диці, або Терно́пільський кафедра́льний собо́р — католицький храм в місті Тернопіль. Кафедральний собор Тернопільсько-Зборівської архієпархії Української греко-католицької церкви. Названий на честь Непорочного зачаття Діви Марії. Збудований у 1749—1779 роках в стилі бароко на замовлення гетьмана Юзефа Потоцького, як Церква святого Вінсента при монастирі Ордену домініканців. У 1820—1848 роках належав єзуїтам. Зруйнований 1944 року в ході боїв за Тернопіль. Відбудований 1957 року. У 1978—1989 роках використовувався як Тернопільська картинна галерея. 1989 року переданий Українській греко-католицькій церкві, отримав статус собору. Пам'ятка національного значення Тернопільської області.Храм збудований на розі міських валів. Дослідник історії міста Ізидор Кордуба вказував на існування урядового інвентарю 1652 року, до якого внесли православну Марійську церкву. Вона стояла на цьому ж місці, була суттєво пошкоджена після татарських нападів. Однак дідич — коронний гетьман Юзеф Потоцький — заборонив її реставрувати, натомість на її місці заснував у 1749 році римо-католицький костел разом з монастирем, які віддали в духовну опіку 12-м польським ченцям-домініканцям.29 вересня 1820 року надвірна канцелярія видала розпорядження, згідно з яким домініканці змушені були переїхати до Жовкви, монастир передали оо. єзуїтам. Єзуїти перебували до 1848 року. Деякі приміщення займала гімназія. 20—22 жовтня 1851 року імператор Франц Йосиф I перебував у Тернополі, урочиста зустріч була в домініканському костелі міста.1903 року до костелу повернулися домініканці. 1908—1910 рр. костел реставровано під керівництвом архітектора Владислава Садловського: споруджено новий купол, відновлено старі фрески і домальовано нові (художник Кароль Політинський), встановлено новий орган та малі вівтарі, електрифіковано.У квітні 1944 році під час боїв за Тернопіль Домініканському костелу завдали значних руйнувань. Післявоєнна реставрація завершилась у 1959 році. 1978—1988 рр. розміщено Тернопільську картинну галерею. Від 1989 року — Кафедральний собор Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці УГКЦ (розпис центрального нефа виконав Георгій Журавський). У приміщеннях монастиря розташований Державний архів Тернопільської області.Професор Мечислав Ґембарович досліджував та відтворив історію будівництва домініканського костелу Тернополя.Для туристів планують розробити маршрут підземеллями та вежами храму, весною 2017 року розпочнуть роботи з облаштування оглядового майданчика в центральному куполі.

Відгуки

"Я люблю свій народ, тому за нього молюсь, для нього проповідую та співаю", - отець Роман Назаркевич

"Я люблю свій народ, тому за нього молюсь, для нього проповідую та співаю", - отець Роман Назаркевич

У програмі "Тернопіль на пульсі" тріо "Новий час". Священики Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ розповідають про творчий шлях та пісні музичного колективу.
"Продовжуйте молитися на вервиці, щоб завершилася війна", - сестра Ольга Беш про об'явлення Богородиці

"Продовжуйте молитися на вервиці, щоб завершилася війна", - сестра Ольга Беш про об'явлення Богородиці

Сестра Ольга Беш зі згромадження сестер Фатімської Божої Матері ознайомлює слухачів з двома останніми об'явленнями, які Пресвята Богородиця передала діткам.
Дисципліна духовного життя. Рекомендації отця Назарія Зузака

Дисципліна духовного життя. Рекомендації отця Назарія Зузака

Про аспекти духовного життя розповідає отець Назарій Зузак, вікарій парафії Божого Милосердя, місто Тернопіль.
"Ісус навчав притчами, як той, що має владу", - отець Олексій Філюк

"Ісус навчав притчами, як той, що має владу", - отець Олексій Філюк

Ми продовжуємо цикл програм "Притчі Ісуса" з священиком ПЦУ Олексієм Філюком, зокрема катехит ознайомлює нас про одну із притч "Дім на скелі" 
Третє та четверте об'явлення в Фатімі. До чого закликала Богородиця?

Третє та четверте об'явлення в Фатімі. До чого закликала Богородиця?

Про що говорила дітям Пресвята Богородиця під час третього та четвертого об'явлення в Фатімі? На запитання відповідає сестра Ольга Беш зі згромадження сестер Матері Божої Фатімської.