Слухати Радіо

Зараз в ефірі

00:00

Розарій

В ефірі

Катехиза

01:10

Недільні читання

01:40

Духовні читання

02:00

Непісні розмови

02:50

Біблійні читання

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:30

Житія святих

06:50

Ранкова молитва

07:00

Розарій

07:40

Годинки

08:00

Ранкова молитва

08:10

Святий дня

08:20

Біблійні читання

08:30

Недільні читання

"Окупанти контролювали чиї імена ми подавали на Месу" - Історія родини Самойлович про життя в окупації.

Поділитись з друзями
Створено: 2022-12-23
Передача: Захристія
В програмі "Захристія" родина Самойлович, Володимир, Юля і їхня донька Ліза. Мешкають вони у Херсонській області в селі Подокалинівка, яке знаходиться сьогодні в окупації. Сім'я ввесь час відвідувала місцевий католицький храм, працювала, і як тільки загарбницькі війська ввійшли до їхнього села, все змінилося. Самойловичі покинули окуповану територію у вересні, і сьогодні перебувають у Києві. Про історію однієї родини в окупації слухайте в годинному ефірі.
Коли чоловік прийшов о шостій годині ранку, і питає: що будемо робити? Перше що прийшло на думку, ми взяли розарій у руки, і всією родиною помолилися. Ми молилися у намірі щоб Бог дав відповідь на питання як правильно треба вчинити, виїжджати з села, чи навпаки згортуватись і підтримувати одні одних. Син був в той час у Херсоні на навчанні. Тому ми також молилися аби він приїхав додому, щоб ми були разом... Будучи вже в окупації ми вірили що прийдуть наші хлопці, і цієї весни ми садили картоплю, капусту з думкою, що як нас звільнять, то хлопців треба буде нагодувати. Нам як віруючим було важко. Окупанти контролювали чиї імена ми подавали на Службу. Священникам теж дуже важко було. На Месі звучала молитва за всіх воюючих, але вказувати що саме за українських було небезпечно. Окупанти приходили до священника і питали за кого він молиться. Робили огляд, були присутніми на Службі. 


Відгуки

Хто були перші ченці в Україні, і який монастир є найдавнішим?

Хто були перші ченці в Україні, і який монастир є найдавнішим?

В ефірі Радіо Марія український історик, релігієзнавець, журналіст. Науковий співробітник Інституту історії Церкви Українського Католицького Університету,  Володимир Мороз розповідає про історію чернецтва на теренах сучасної України. В програмі ви почуєте відповідь на питання, який монастир являється матір'ю монашества Руси, і хто з ченців є родоначальниками монашої традиції в Україні.
"Молитва споглядання є найбільш високою сходинкою духовного життя", - о.Віталій Козак

"Молитва споглядання є найбільш високою сходинкою духовного життя", - о.Віталій Козак

Отець Віталій Козак у черговій катехезі знайомить слухачів Радіо Марія з духовністю святої Терези Авільської. У попередніх програмах ми дізналися про чотири труднощі, які свята Тереза переживала під час молитви. У цій програмі священник починає розповідь про чотири етапи містичної молитви. На першому етапі свята Тереза наголошує на важливості зосередженння та споглядання під час молитви.

"Ісус проявив свою любов у найбільш шокуючий спосіб", - о.Міхал Бранкевич

"Ісус проявив свою любов у найбільш шокуючий спосіб", - о.Міхал Бранкевич

Продовження циклу "Христологія", який на Радіо Марія веде отець Міхал Бранкевич. У цій серії йдеться про Воплочення Христа від Діви Марії. Священник занурює слухачів у Таємницю пришестя Бога на землю в людському тілі і пояснює, що Христос переймає фізіологічні риси від своєї Матері — Богородиці. Однак, догматика Церкви також вказує, що, прийнявши людське тіло від Марії, Ісус залишається повноцінним Богом.
Жінка-воїн, годувальниця, покірна слугиня, - це все про Богородицю. Чому у Марії так багато образів?

Жінка-воїн, годувальниця, покірна слугиня, - це все про Богородицю. Чому у Марії так багато образів?

У день свята Покрови Пресвятої Богородиці в програмі "У Ваших намірах" отець Міхал Бранкевич пояснює чому Церква використовує так багато образів Богородиці, адже Марію ми можемо побачити як матір-годувальницю, часом як покірну слугиню, а буває іконографія її змальовує як жінку-воїна. Чому поляки Богородиці дали титул Гетьманки, і чи відповідають ці образи богословській традиції слухайте в програмі.
У чому особливість 90-го Псалма і чому його читають, коли страшно?

У чому особливість 90-го Псалма і чому його читають, коли страшно?

У попередній програмі ми завершили ознайомлення з 50-м Псалмом. Цією програмою розпочинаємо новий цикл, у якому Ви матимете можливість почути тлумачення 90-го Псалма. Він належить до групи найчастіше вживаних псалмів. У народі цим псалмом моляться під час життєвих випробувань, коли страшно або під час нападів злого духа. Однак його роль у церковній літургії значно глибша. Автор програми — протоієрей ПЦУ, отець Петро Лопатинський.