Слухати Радіо

Зараз в ефірі

12:00

Ангел Господній

В ефірі

Розарій

13:00

Свята Літургія з церкви Різдва Богородиці (Львів)

14:00

Пісня Перемоги

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:40

Дитяча катехиза

16:00

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:00

Розарій

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Житія святих

23:00

Акафист

23:40

Святий дня

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

"Окупанти контролювали чиї імена ми подавали на Месу" - Історія родини Самойлович про життя в окупації.

Поділитись з друзями
Створено: 2022-12-23
Передача: Захристія
В програмі "Захристія" родина Самойлович, Володимир, Юля і їхня донька Ліза. Мешкають вони у Херсонській області в селі Подокалинівка, яке знаходиться сьогодні в окупації. Сім'я ввесь час відвідувала місцевий католицький храм, працювала, і як тільки загарбницькі війська ввійшли до їхнього села, все змінилося. Самойловичі покинули окуповану територію у вересні, і сьогодні перебувають у Києві. Про історію однієї родини в окупації слухайте в годинному ефірі.
Коли чоловік прийшов о шостій годині ранку, і питає: що будемо робити? Перше що прийшло на думку, ми взяли розарій у руки, і всією родиною помолилися. Ми молилися у намірі щоб Бог дав відповідь на питання як правильно треба вчинити, виїжджати з села, чи навпаки згортуватись і підтримувати одні одних. Син був в той час у Херсоні на навчанні. Тому ми також молилися аби він приїхав додому, щоб ми були разом... Будучи вже в окупації ми вірили що прийдуть наші хлопці, і цієї весни ми садили картоплю, капусту з думкою, що як нас звільнять, то хлопців треба буде нагодувати. Нам як віруючим було важко. Окупанти контролювали чиї імена ми подавали на Службу. Священникам теж дуже важко було. На Месі звучала молитва за всіх воюючих, але вказувати що саме за українських було небезпечно. Окупанти приходили до священника і питали за кого він молиться. Робили огляд, були присутніми на Службі. 


Відгуки

"Сьогодні найбільшою проблемою молоді є самотність", - о.Юрій Голотюк

"Сьогодні найбільшою проблемою молоді є самотність", - о.Юрій Голотюк

Про Міжнародний конгрес на тему «Задля синодального душпастирства молоді: нові стилі та стратегії лідерства», який відбувся у Римі  розповідає отець Юрій Голотюк.
"Найнебезпечніша людина для диявола - це Мама. Це наша Марія", - єпископ Василь Івасюк

"Найнебезпечніша людина для диявола - це Мама. Це наша Марія", - єпископ Василь Івасюк

В ефірі програми "Захристія" правлячий Архиєрей Коломийської єпархії УГКЦ, Владика Василь Івасюк. Його Преосвященство поділився спогадами про часи коли Церква була в підпіллі, згадав легендарного отця Порфирія Чучмана, та висловився щодо закінчення війни в Україні.
Чому Бог мовчить? - катехеза о.Віталія Козака

Чому Бог мовчить? - катехеза о.Віталія Козака

Катехеза від отця Віталія Козака про біль, прагнення і переживання святої Терез з Лізьє. В другій частині програми мова йде про відносини з духовним братом, священником. Традиція мати спілкування з духовним братом або сестрою у кармелітських чернечих спільнотах  дійшла і до наших днів.
"Ісус не був пацифістом", - о.Вальдемар Павелець

"Ісус не був пацифістом", - о.Вальдемар Павелець

Отець Вальдемар Павелець розповідає про воїнів, які отримали від Христа вінець небесної слави. Серед них багато святих: Жанна д'Арк, Лонгин Сотник, Ігнатій з Лойоли та багато інших. На перший погляд може здатися, що Ісус і апостоли були "затятими пацифістами" і Церква мала б засуджувати всіх, хто тримає меч. Але чи правильний такий погляд на вчення Спасителя?
"Злий дух діє через наші плани", - о.Вальдемар Павелець

"Злий дух діє через наші плани", - о.Вальдемар Павелець

Страх перед невизначеністю, - саме ця тема обговорюється у програмі "У Ваших намірах" з отцем Вальдемаром Павельцем. Стан війни вніс корективи і несподівані повороти у плани українців. Багато людей потерпають від параноїдального страху, через те, що мають невизначеність перед завтрашнім днем. Які поради дає Церква аби вийти з цього стану, і що про страх каже Святе Письмо?