Слухати Радіо

Зараз в ефірі

04:20

Святий дня

В ефірі

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

07:00

Меса

07:40

Годинки

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Пісня Перемоги

13:00

Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В родині "Радіо Марія"

Олександра Стрієшин про парафію священномученика Йосафата

Поділитись з друзями
Волонтерка Олександра Стрієшин належить до Тернопільської парафії святого священномученика Йосафата. Цього року парафія святкуватиме 25-річчя.Парафія заснована 1997 року, влітку вперше був закопаний хрест і відбувся молебен.17 серпня відбулася перша Літургія і священик о.Іван Гуня був зачинателем будівництва. Спочатку була побудована капличка і парафіяни щоденно молилися Літургію і згодом виріс величний храм, де в цьому приймали активну участь усі парафіяни.  
25 листопада в нашій Церкві вшановуємо пам’ять святого священномученика Йосафата. Іван Кунцевич народився 1580 року у Володимирі-Волинському. У 24 роки він вступив до монастиря Святої Трійці у Вільні та отримав монаше імʼя Йосафат. У 1609 році Кунцевича висвятили на священика.

Помер священик у 1623 році від побиття противниками церковної єдності. Біля тіла мученика почали діятися чуда. У 1643 році Папа Урбан VІІІ проголосив Йосафата Блаженним, а через 224 роки Папа Пій ІХ прилучив Йосафата до лику святих Вселенської Церкви.

Перенесення мощів українського святого до собору Святого Петра у Ватикані відбулося в листопаді 1963 року. Їхня історія є надзвичайно складною: після смерті Йосафата вони перебували в різних місцях Литви, Польщі і Білорусії. У 1916 році їх перевозять у костел Святого Варвари у Відні, а у 1949-му потрапляють з Австрії до Рима, де згодом були виставлені для загального почитання у соборі Святого Петра, у вівтарі правої сторони престолу св. Василія Великого.

За словами сучасників, Йосафат Кунцевич був чудовим проповідником, турботливим пастирем, відданим справі спасіння віруючих і єдності між християнами. У 1923 р. Папа Пій ХІ присвятив йому енцикліку під назвою «Ecclesiam Dei» («Церква Божа»). У ній понтифік підкреслював приклад його особистої святості, життя в чистоті і бідності.

Крім того, Йосафат користувався великою повагою за свої інтелектуальні здібності. Під його редакцією виходили численні тексти про першість св. Петра, єдність Церкви, хрещення св. Володимира. Він видав катехизм і намагався адаптувати проповідь Євангелія до особливостей менталітету місцевого населення.

Папа Римський Іван Павло II назвав Кунцевича «апостолом єднання». Св. Йосафат вважається покровителем України.За словами сучасників, Йосафат Кунцевич був чудовим проповідником, турботливим пастирем, відданим справі спасіння віруючих і єдності між християнами. У 1923 р. Папа Пій ХІ присвятив йому енцикліку під назвою «Ecclesiam Dei» («Церква Божа»). У ній понтифік підкреслював приклад його особистої святості, життя в чистоті і бідності.

Папа Римський Іван Павло II назвав Кунцевича «апостолом єднання». Св. Йосафат вважається покровителем України.

Відгуки

СВЯТЕ ПИСАННЯ. Слово, яке нічим неможливо замінити

СВЯТЕ ПИСАННЯ. Слово, яке нічим неможливо замінити

Вчитель церкви Ісуса Христа Андрій Дворницький про завжди актуальну Біблію.
ГРІХИ ЯЗИКА. «Чим серце наповнене, те говорять уста». (Матвія 12:34)

ГРІХИ ЯЗИКА. «Чим серце наповнене, те говорять уста». (Матвія 12:34)

Пастор церкви Ісуса Христа Ігор Білорус про гріхи, що заплямовують душу та серце через язик.
Біблія про виховання дітей

Біблія про виховання дітей

Вчитель Церкви Ісуса Христа у Тернополі Андрій Дворницький про виховання дітей через призму Святого Писання.
Джонатан Маркі. Життя та творчість пастора, письменника, композитора

Джонатан Маркі. Життя та творчість пастора, письменника, композитора

Пастор Церкви Голгофи Джонатан Маркі про служіння, натхнення та прославлення Бога в піснях. Слухати пісні можна на Ютуб каналі Room For More
Старе тернопільське кладовище. Могили воїнів і діячів Перших визвольних змагань.

Старе тернопільське кладовище. Могили воїнів і діячів Перших визвольних змагань.

Подорожуємо з істориком та краєзнавцем Володимиром Салуком історією Тернопільщини. В Тернополі, на старому (Микулинецькому) кладовищі захоронено багато українців, які воювали у Першу світову війну, в лавах Легіону УСС, в арміях УНР та ЗУНР. Також збереглися могили державних діячів українських незалежних республік 1917-1921 рр.