Катехиза
Відкриваючи таємниці християнства
Духовні читання
Катехиза
Акафист
Розарій
Коронка до Божого Милосердя
Святий дня
Біблійні читання
Молитва
Дитяча катехиза
Житія святих
Меса
Дитяча катехиза
Житія святих
Слово на кожен день
Молитовна лінія
Трансляція літургії із студії Радіо Марія
Житія святих
Катехиза
На фото: Микола Міхновський (1873-1824), політичний діяч прихильник розпаду Російської імперії, автор брошюри «Самостійна Україна», політичний діяч (фото: суспільне надбання)
Євген Чикаленко (1861-1929), український громадський діяч, благодійник, меценат, публіцист, член УДРП, ініціатор скликання Центральної ради (фото: суспільне надбання)
На зламі ХІХ-ХХ ст. активізується діяльність українського національного руху, йдуть процеси витіснення культурницьких форм роботи політичними, заглиблюється розкол між поколіннями української інтелігенції, організаційно згуртовується та політично самовизначається активна частина суспільства, формуються політичні партії.
В програмі розглянули процес початку творення українських партій – Революційної української партії (1900), Української народної партії (1902), Української соціал-демократичної спілки (1904), Української демократично-радикальної партії (1905), Української соціал-демократичної робітничої партії (1905).
Намагалися донести до слухачів строкатість політичної палітри, але перевагу лівих націонал-соціалістичних сил.
«Довели» нашу розповідь до подій російсько-японської війни та її впливу на початок створення умов для розвалу Російської імперії в близькому майбутньому…
Продовжуємо тему України початку ХХ ст. в програмі циклу Magistra vitae з істориком, викладачем Юрієм Комаровим. Намагаємося заглибитися в проблематику головних осей модерності – «місто – село» / «промисловість – сільське господарство»; як вони збігалися та позначилися на подальшому національно-політичному розвитку?
Ця програма циклу Magistra vitae з істориком і викладачем Юрієм Комаровим хронологічно завершує історію України ХІХ ст. розглядом змін, що відбулися на західноукраїнських землях в другій половині століття
В програмі циклу Magistra vitae продовжуємо тему Наддніпрянської України другої половини ХІХ ст. з істориком Юрієм Комаровим. Цього разу розповідь стосується суспільних течій та рухів
Продовжуємо наші історичні виклади подій історії України циклу Magistra vitae перерваних майже на рік. Ця програма з істориком, викладачем Юрієм Комаровим присвячена подіям модернізаційних процесів, що відбувались на українських землях в російській імперії у другій половині ХІХ століття
Вам необхідно авторизуватись, щоб мати змогу залишити відгук.